Koľko dní po termíne musí mamička povinne nastúpiť do pôrodnice?

ginepra
1. júl 2011

Ja konkrétne mám len jeden termín, a to podľa ultrazvuku. Kedy ste museli ísť na vyvolávanie, keď sa dieťatku nechcelo von? Ďakujem za odpovede.

desmodka
1. júl 2011

ja som isla po tyzdni (nebolo to povinne, tak sme sa dohodli s doki), max. sa nechava dva tyzdne na prenasanie

akinorev30
1. júl 2011

Ahoj, myslím, že prenášať sa môže max. 10 dní, ale napríklad môj doktor posiela do nemocnice hneď ak neporodím na termín, v nemocnici ešte deň počkajú a potom dávajú vyvolávačku.

kaia
1. júl 2011

Mne povedal doktor, ze ak sa maly nenarodi, tak na 5 den nastupujem do nemocnice. Tak sa aj stalo 😒. Dalsi den mi robili zatazove testy a asi tie pomohli tomu, ze som na "rizikovom oddeleni" uz viac lezat nemusela 😉

janka2307
2. júl 2011

Max.10dní ťa nechajú prenášať a potom ťa už musia prijať do nemocnice,aspoň tak to bolo v Trnave,mne dali vyvolávacku v 11deň a porodila som 12deň...nabudúce by som radšej rodila prirodzene bez vyvolávania:(

stvura
2. júl 2011

Ked som rodila ja, na 10 den sa slo do nemocnice a mamicka je pod dozorom - nasledne sa rozhodne kedy ukoncit tehotenstvo. Ja mam obe deti po termine {5 dni} a obe so zelenou vodou...takze nie je problem ani tak ta vyvolavacka, ako zelena voda {pri dcerke som mala uplne bahnitu}, lebo to mi potom obe deti sledovali pol dna ci nemaju nejake problemy.

sasikas
2. júl 2011

mna mali prijat do nemocnice na 7. den po termine a na druhy den by vyvolavali, ale mala sa asi zlakla a vecer pred nastupom do nemocky si to rozmyslela a islo to aj same.. 😅

lucka1987
2. júl 2011

kamosku dali lezat hned na druhy den po termine podla PM, ktory mala od zaciatku napisany v tehu knizke.. v nemocke pockali par dni a dali vyvolavacku

feb13
4. júl 2011

Ja som mala termin podla ultrazvuku aj podla menstruacie totozny, do nemocnice som bola objednana 5 dni po termine (na pondelok) ale uz som to nestihla, lebo v sobotu som porodila. Ci by mi dali hned vyvolavacku neviem, ale podla mna prve dni by som bola len na pozorovani, prip. sa moze urobit oxitocinovy zatazovy test.

martinkatinka
15. júl 2011

Ja som mala termín 14.4 a nástup do nemocnice 18.4, a hneď ako som prišla ma popozerali, prijali a rovno dali vyvolávačku a v ten deň som aj porodila - nakoniec sekciou. Synček bol veľký, rozmery panvy hraničné, bolo jasné, že neporodím, ale napriek tomu sa rozhodli skúsiť... po 8 hodinách od vyvolávačky nariadili sekciu.

weiya
15. júl 2011

mna nechali dva tyzdne prenasat,jeden doktor ma chcel este vtedy poslat domov 😕 ale menili sa akurat sluzby,prisiel druhy a ten si ma tam uz nechal

mischellka31
28. júl 2011

mne sa maly narodil na 11 den po termine...do nemocnice ma zobrali 8 den po termine a to mi v ten den daly aj vyvolavacku....ale vyvolavacka nezaberala hned...v sobotu prisiel tatik z roboty a v noci sme hned išli na salu...:D

katren
28. júl 2011

mna vzali na 5 den po termine na hospitalizaciu, hned som dostala aj cipok a do 3 hodin bol Michal na svete 😉

maculienka123
28. júl 2011

ja som mala ist 5 den po termine do porodnice na prijem a mala som dostat vyvolavacku ale prislo to na mna zrovna v ten den rano.

beruska.zuzanka
28. júl 2011

sedem dní po termíne vypočítanom podľa poslednej ms som šla na príjem, vyvolávačku mi dali až ďalší deň na obed, malá sa narodila až na alší deň o tretej poobede 😀

tic_tac22
28. jan 2012

ja som isla skor o tyzden problem s tlakom a termin som mala len jeden 31a 7novembra mi dali infuzku aby som sa sama otvorila ,trvalo to do 9viateho novembra ma zobrali rano o deviatej do porodnice tam som do vecera pol vosmej sa otvarala a aj tak som isla cisarskim lebo mi mala bola na lavom boku a baly sa aby jej hlavicku nepritlacili bedrove kosti ta zbitocne som sa trapila celi den

majula25
20. júl 2012

ahojte babule, mna to čaka v stredu, sa nahlasiť do nemocky ak samala nerozhýbe skôr, ale mám obavy s tej vyvolavačky, bo sestre to tak spravili a maly sa pridusil pupočnou šnúrov, komplikacie a maly na ISke 2týždne, tak sa chcem tomu vyvarovať, čitam že je aj neaký čipok, čo je lepšie, bo to naozaj mam nechať na dr.?budú ma tam trápiť?help????

monika15
20. júl 2012

ja by som sla hned cim skor...
viem ze nie vzdy je to mozne ale nakolko kamoske zomrelo babo kvoly prenasaniu,
bratrancovej zene museli robit emergenci sekciu mala ledva zila......

takze urcite hned.... :(((((((((((

tetapetra
20. júl 2012

po tyzdni som naklusala 😉 , ale pocas toho tyzdna ma kazdy druhy den sledovali. Ozvy a aj plodovu vodu 😉

palomka
20. júl 2012

kamoska prenasala 10 dni a potom jej porod vyvolali. mne pri prvom porode nastali kontrakcie den po termine (na vyvolavanie porodu som bola obj. 3 dni po termine) ale i tak som dostala vyvolavacku a pri druhom mi vecer doma odtiekla voda (mala som nastupit na dalsi den na vyvolanie 🙂 ) a v nemke mi dali tiez oxitocin a potom aj cipok aby som sa rychlejsie otvorila. mysim, ze bolest je rovnaka ci to nastane samo alebo sa porod vyvola umelo 😉 urcite sa netreba bat. ja som porodila 4700g babatko prirodzene a keby mi predtym povedali, ze bude ozaj take velke tak by som sa trapila nad otazkou ci podstupit cisarsky alebo nie....a zbytocne, zvladla som to 😀 nechajte to plynut a nakoniec sa deturence mozno rozhodnu vypytat na svet skor ako nastupite do nemky. presne tak ako to bolo u mna 🙂)

miruskaaa23
3. dec 2012

Ja uz prenasam 9ty den a az za 3 dni mam ist do nemocnice je to normalne??

mirka_aa
3. dec 2012

ja som prenasala tyzden,potom na vyvolavacku ale po dohode s lekarom..ale kamoska co tiez prenasala tak jej dovolili max 10dni

ikke
3. dec 2012

@miruskaaa23 je, aj ked na slovensku tusim uz velmi nezvycajne. normalne tehotenstvo trva 37-42 tyzdnov, cize prenasanie max. 14 dni. ja osobne som porodila spontanne 12. a 13. den po termine 😅
ale uz by ta mali tak kazdy druhy den kontorlovat na monitore...

zuzi0911
3. dec 2012

U nas teda aspon moj doktor dava na 4 den po termine na prijem do nemocnice.A porodnica ak do 10 po termine neporodis tak sekcia.ja som to stihla narodili sa na 8 den po termine 🙂

lady511
3. dec 2012

ahoj ja som prenášala 9 dní..a to si pametám bola som v piatok na kontrole a doki mi povedal že ak to nepríde do pondelka v pondelok ráno amm íst do enmocky s vecami,,,,a už ked ma v pondelok pozerali(doki čo rodil aj na) 😀 😀 tak mi povedal že dnes porodím aj bez vyvolavačky že som už dost potvorena....takže u man po 9dnoch po termíne 😉

mona333
3. dec 2012

Ja som sla na 13. den po termine,alemalej sa nechcelo este,oxytocin mi tiekol cely den kym sa narodila.

zdenin
1. máj 2013

Ja som sla 5 den po a rodila 9 dni po vyvolavackou...zelena voda

fanta3
1. máj 2013

mna v den terminu porodu poslal lekar do nemocnice (zrovna som bola na poradni), aby som sa tam sla prihlasit, ze uz sa budu o mna starat oni tam. Kedze som mala cele tehotenstvo bezproblemove, tak tyzden som chodila len ambulantne na kontroly (kazdy druhy den a ku koncu tyzdna uz kazdy den) do rizikovej poradne. Tam ma len skontrolovali, ci sa neotvaram a ci je vsetko ok a isla som domov. Definitivne si ma zobrali na hospitalizaciu 10 dni po termine. Prvy den skusili hamiltonov hmat, potom sa den cakalo, ked nic, tak vyvolavacka a zas sa cakalo atd atd a rodila som aj 43.tyzden cisarskym

zonula
2. okt 2013

chcela by som sa podelit so svojou skusenostou, den po termine v nedelu som si zacala masirovat akupresurne body nad clenkom a medzi ukazovakom a palcom- pozri youtube : how to induce labor, lekarka tam ukazuje, ktore body si masirovat. v nedelu som mala len taky pocit ako uz tyzden, nevyzeralo,ze sa bude nieco diat, do rana mi po trochach odtekala nejaka tekutina, isli sme do nemocnice,ziadne bolesti neboli,len ten odtok tekutiny. sestricka spravila test na vlozke,ale nebola to plodova voda. nechali si ma,ze sa uvidi,ci sa nieco rozbehne. akupresurne body som si masirovala...o 17.30 zacali bolesti,hlienova zatka odisla cca 20. 00, 00.25 bol maly na svete..par minut a sihli by sme to este v pondelok. emoticon neviem, ale asi mi ta akupresura pomohla rozbehnut resp. uryclit porod

lucka011
2. okt 2013

Mňa prenášať nenechali. Dva dni pred termínom som bola na kontrole v nemocnici a po kontrole som začala špiniť, čo ako som počula je normálne, ale išla som naspäť, že čo ak náhodou a rovno si ma tam nehali, že však som už v termíne. Tak mi pôrod vyvolávali, lebo po všetkých vyšetreniach ako som tam ležala mi zistili aj bielkovinu v moči, ale aj tak som porodila presne v deň termínu... Ale napr. sestru nechali prenášať do poslednej chvíle a tiež už mala potom zelenú plodovú vodu a malá bola na tom trošku horšie, bola na pozorovaní, lebo mala asi nejakú infekciu, asi už vypustila smolku do plodovej... Ja by som to nenechala prenášať dlho, sama by som sa pýtala do nemocnice, uvidím ako to bude tentokrát.. 😉 🙂

djamilia
29. aug 2015

Ahojte, prosim poculi ste uz o nejakych kontraindikaciach pre prenasanie? Ja som stav po sekcii a momentalne poloha plodu KP, predpoklada sa ze to bude zase sekcia, ale s porodnikom som bola viac menej dohodnuta, ze budeme cakat na prve kontrakcie (aby bolo aj babo trochu pripravene na porod). Ale teraz mi tvrdi ze ma nenecha "prenasat", pretoze vraj stav po sekcii a poloha KP su kontraindikaciou pre prenasanie. Mam termin 2.9., napisal mi do sms, aby som prisla 2.9. nalacno do nemocnice, nic viac. Chcem sa spytat ci uz rovno so zbalenou taskou a manzelom.... Ale este predtym som sa chcela spytat, ci je tu mamicka, ktora aj po predchadzajucom CS prip. polohou plodu KP, mala moznost rodit az po vypocitanom termine? A ak ano, tak kde? Dakujem za radu. Trochu mi to ponahla 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre