O 3 dni mám termín pôrodu, ale krčok je polotuhý a bránka uzavretá. Budem prenášať?

Zodpovedané
9. sep 2020

Dobrý deň,

o 3 dni mám termín pôrodu, ale krčok je polotuhý a bránka uzavretá. Necítim bolesti, ani posličkov. Ťažkosti nemám. Termín pôrodu je zhodný s termínom z ultrazvuku z 12. týždňa.

V podstate ani nevnímam, že som tehotná.

Budem v takomto prípade bábätko prenášať a bude potrebná vyvolávačka?

Môžem pôrod prirodzene urýchliť?

Skúšala som už všetky možné prirodzené metódy, ale nič nezaberá. Rada by som rodila prirodzene a hlavne bez vyvolávania.

Ďakujem

Dobrý deň,

to sa nedá takto povedať. Niekedy sa stav pôrodných ciest môže zmeniť aji z hodiny na hodinu.

Pôrod sa vyvoláva u bezproblémové tehotnej až po 41. týždni. To máte ešte veľa času. Môžete vyskúšať primeranú pohybovú aktivitu, dlhšie prechádzky, nechranený pohlavný styk.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com