Bývanie v hlučnom paneláku s bábätkom

skogena333
13. nov 2020

Ahojte.
Poradte, kde kupit samostojaci bungalov pre nas s malou dcerkou, ktora ma uz diagnostikovanu traumu z hluku a boji sa ludi (susedia jej aj manzelovi ublizili (co videla) a 2 roky potom budili min.1xtyzdenne vrtackou a kladivom a v noci hlucnymi oslavami alebo hadkami) v tichom prostredi Bratislavy/blizkom okoli, kde nie je hluk a ani hlucni susedia a bude do 200 000€? Uz nevladzeme dalej a som skutocne zufala. Skusali sme aj podnajom, ale s dietatom je to problem a tiez sme zase narazili na hluk od susedov a prerabky bez ohlasky/vyvesky, hoci je to v domovom poriadku.
Pritom mala nie je narocna, zaspi vsade, prespi vsetko, ale vrtacky a cirkularky nad hlavou a na blizkom balkone fakt nie.
Dakujem.

zuzanka.zuzu
13. nov 2020

čo je málo realitných portálov? 🙂 ono to bude skôr nereálnosťou požiadavky.... bungalov do 200 v BA a okolí beriem aj ja 😉

eskop
13. nov 2020

@skogena333 sksute smer Samorin.. Malinovo, Rovinka, Dunajska Luzna, pekne prostredie blizko Ba v pohode sa zmestite do tej ceny aj Vam nieco ostane

ddd333
13. nov 2020

@skogena333 do akej ceny hladate najom ? Niečo mám v ponuke 1km od BA

paskolinka
13. nov 2020

to je skor o stasti, my sme byvali rok v panelaku a za ten cas som ani raz nepocula vrtacku ani ziadnu hlucnu oslavu. a zase ak sa odstahujes na dedinu, kto ti zaruci ticho? psy, kosacky, susedia, co si zmyslia, ze si nieco pristavia, opravia, popilia drevo, posedia pri pive na zahrade do noci...? nikdy nevies...

pallacinka29
13. nov 2020

Dom v "tichom prostredí Bratislavy do 200 tis. Eur"???? Hahahaha...

mamutka
13. nov 2020

@skogena333 dom? Kosačky celý víkend, psi kedykoľvek? Skusali sme hľadať, ale všade hluk. Sme v byte, na vrchnom poschodí, je tu kľud. Je to o šťastí, na to co ti vadí natrafis kdekoľvek, závisí od ludi. Tiež by som rada dom, ale nerobím si ilúzie. A už vôbec nie okolo BA, dochadzanie do prace je na slučku. Skôr by som hľadala podnájom v menšej bytovke, alebo takej, kde žijú prevažne starší ľudia, ktorí si svoj pokoj strážia a prísne sa tam dodržuje domovy poriadok.

funicka
14. nov 2020

@skogena333 my bývame rok v alzbetinom dvore(9km od vrakune) a sme max spokojni.ceny tu boli skvele, teraz idu pomaly hore ako sa stavia nová diaľnica, ale ta veľmi zlepší dostupnost do ba.vybavenost super,stojí tu vlak co chodí kazdu chvilu do ba(15 minút na nove mesto).jasne na debila suseda mozes natrafiť vsade,ale toto su novo budovane lokality,co dom to mlada rodina,mensia sanca na zakomplexovaneho sedlaka co ti bude o piatej rano rubat drevo ci kosiť 😁 rovnako napríklad kvetoslavov,hviezdoslavov.
Do 200 tisic kupis bungalov uplne v pohode.my mame poschodový dvojdom,110 m2,zahrada malicka 300,ale pre nás uplne postačujúca za 150 tisic

simona92101
14. nov 2020

@skogena333 presne ako pisu,dom ti nezaruci pokoj.a hlavne v novo vybudovanej lokalite kde kazdy novy sused bude min.rok robit na zahrade,dorabat,povrtkavat..my sme sa z novej bytovky do domu stahovali s tym,ze nikdy v zivote sa do bytu nechceme vratit(kazdu noc party,hluk,sused co 2 mesiace kazdy vecer si len tak zopar x zavrtal do steny,hadky susedov atd).dom sme kupili vedla starsej pani,tesili sme sa ze bude klud ked sa nam narodi dcerka.zial babka dom predala Srbskej rodine,a odvtedy lutujem ze tu byvame..pripadam si ako v ciganskej osade,muzika cely den aj vecer,spanie v kociku na zahrade alebo pri otvorenom okne nehrozi, sused sa nehanbi brusit alebo rezat drevo aj o 23tej...
Skor treba hladat samostatny dom,kde nieje 30 susedov...pri BA a v takej cenovej relacii je to tazke,ale verim ze najdete.drzim palce

evalin88
14. nov 2020

Naš maly mal tiež tak traumu z vrtačky. Pri zaspavani chcel aby som mu držala ruky na ušiach, lebo sa bal, že začnú vŕtať. Bolo to hrozné obdobie. Najprv jeden sused prerábal, potom druhý. Teraz je neaký čas klud. Naposledy ked pod nami nieco robili v čase domoveho pokoja maly taak vrieskal, že ho musela počuť suseda aj celý dom. Tak suseda bavrhla, že ak budú niečo robiť, vopred mi dá odkaz do schránky.

leuchtturm
14. nov 2020

ak chcete ticho, vystahujte sa niekam na lazy. Ale aj tam je mozne, ze nejaka diva zver bude hlucna.

zuzanka.zuzu
14. nov 2020

@funicka "Do 200 tisic kupis bungalov uplne v pohode.my mame poschodový dvojdom......za 150 tisic" - veď práve toto, dvoj/trojdomy sú lacnejšie 😂 autorka chce práveže bungalov, takže radíš úplne zle 😉

tinqua
14. nov 2020

My bývame v dome a nedávno kúpili starý dom vedľa - dovtedy sme nemali susedov a úplne v pohode je tam hluk od rána do večera...tiež mám bábätko, takže pospať na dvore nehrozí. Ale tak občas si to sused aj uvedomí...minule odburaval staré kachličky do pol 11, už už som chcela ísť povedať a potom som počula cez okienko ako hovorí kamosovi, že už prestaň, vedľa majú malé dieťa... vďaka Bohu ...ďalšia vec sú psy, hocikto ide po chodníku, zdvihne sa salva brechotu, o dva domy ďalej chovajú pávy a neviem ktorý dom je to, ale zjavne má pán záľubu v slopani a jeho žena narušené nervy lebo každý druhý deň po sebe ziapu tak,že sa to nesie polkou dediny. No a ešte bývam na hlavnej, to je úplne šupa keď sa po desiatej začnú sťahovať kombajny a iné mašiny, ľudia z poobedných domov, atď.. Pre boží kľud ozaj len lazy. Alebo dúfať v šťastnú náhodu.

hennyinnsbruck
14. nov 2020

Ja bývam na 3 tom poschodí a neviem si vynachváliť....

Nadomnou nikto, podomnou občas beha dieťa , ale to úplne akceptujem keďže sama mam dieťa. Sme sa sem viacery naraz nasťahovali, bolo zo začiatku pocut vŕtačky, ale keď si dal každý svoj byt "naporiadok" odvtedy je ticho. A myslím ze nejaký ten rok aj bude.....

funicka
14. nov 2020

@zuzanka.zuzu a v čom radim zle?ano do 200 kúpi bungalov.ja pisem co sme kupili my 😉

skogena333
autor
14. nov 2020

@simona92101 zvuky zvonku nam nevadia. Vrtanie dva metre nad nasou hlavou do oanelu viackrat tyzdenne po doby trich rokov ano.

skogena333
autor
14. nov 2020

@hennyinnsbruck Vrtanie dva metre nad nasou hlavou do panelu viackrat tyzdenne po doby troh rokov. Len tolko. Len z 1 bytu 2 izboveho bytu....11rocna stavba, 3 poschodia....

skogena333
autor
14. nov 2020

@tinqua to su normalne veci. Neviem, preco by mali vadit. Pisem o vrtani a buchani do panelu po dobu 3 rokov v jednom byte (dvojizbak rovno nad nami) min.raz tyzdenne....a to prednostne v nedelu/sviatok a vecery pi 19tej hodine. Kludne aj tesne pred 22.hod.

hennyinnsbruck
14. nov 2020

@skogena333 😱🤦‍♀️a to tam co robia pre boha

skogena333
autor
14. nov 2020

@hennyinnsbruck to tu riesit nechcem-lebo je to uz zbytocne. Normalny človek sotva pochopi, ako niekto má stale čo vrtat po 3 rokoch ...v 2-izbaku. A musi to robit prednostne pred 8 rano cez vikendy alebo po 19tej po veceroch. (Napriek tomu, ze je vacsinou cele dni doma, nie nepracuje niekde mimo domu od rana do vecera.) Ide mi už len o odstahovanie sa co najskor do domceku. Otazne je, kam, aby sme neskor netravili viac času v aute, nez doma a zaroven, aby sme sa v mestili do cca. 200 000€. Staci nam maly 3 uzbovy bungalov.

mamutka
14. nov 2020

To je strašné, chorý človek. Toto bolo vraj v jednom paneláku vždy okolo 23.v noci, hádam aj každý deň. A co s takým magorom? Nič, zabiť to človek nemôže, z bytu ho nevystahuju pre rušenie kľudu, proste strašne. Ale vždy budete veľa času tráviť na cestách, ak pôjdete mimo BA.
Skôr by som v konkrétnej skupine na fb napr dávala dotazy, či je kľudne normálne bývanie v bytovkách tam a tam. Ľudia popisu... Radi poohovaraju alebo pochvalia. Napr. Dúbravka, Dlhace, Lamač, Devínska, to máš aj úplne pod lesom, takže ak nájdeš normálnu bytovku, tak pokoj svätý. Na nezaplatenie a do prace v pohode cesta

hennyinnsbruck
14. nov 2020

@skogena333 oh to mi je úprimne ľúto a držím palce aby ste rýchlo našli nové bývanie 🍀

skogena333
autor
15. nov 2020

@hennyinnsbruck dakujem!

skogena333
autor
15. nov 2020

@tinqua k tomu len tolko: ano, moze to niekimu vadit, ale sraci sa zavriet v dome a pustit radio. zvuky zvonku su ine nez ked niekto rube a vrta do VASICH 4 stien

skogena333
autor
15. nov 2020

@ddd333 poprosim teda blizsie info. Dakujem.

martul
15. nov 2020

@zuzanka.zuzu Bernolákovo, synovec kúpil za 140 tis. holodom, +- 25 kúpeľňa dvere, kuchyňa a bývajú

skogena333
autor
15. nov 2020

@mamutka my byvame mimo BA a kosacky, psy a pod.nam nevadia-to patri k bežnemu zivotu v domoch. 😉
Vrtanie, tlcenie kladivom a pod.do panelu viackrat tyzdenne po dobu troch rokov co tam byvame pred 8.00 hod , cez vikendy, sviatky a po 19.00 hod.za normalne nepokladame...

skogena333
autor
15. nov 2020

@leuchtturm
@mamutka ano, je. Riesi to uz policia....jeden rok! 😀
Ale este raz: toto riesit nechcem, lebo ludi nezmenim a ani nechcem. Chceme sa odsťahovať a nenatrafit na nieco podobne.Byvala som v BA na 12 roznych miestach 😀 a vsade dobre. Len tu, v malej bytovke kusom mimo Blavy sa nam toto deje. Kam ísť? Vyssiu hypo teraz nedostaneme, kedze som na materskej.

nikitkad
15. nov 2020

@skogena333 len tak, ze kebyze sa vam nepodari najst dom. Tak v Dubravke je zakazane vseobecnym poriadkom robit hlucne stavebne prace cez tyzden po 18, cez vikendy a sviatky. Su tam aj nizsie starsie bytovky, 4 poschodove, kde je teda malo bytov 😊

elementissa
15. nov 2020

@skogena333 keď chcete byť v BA, prestahujte sa do inej lokality, my byvame v Dúbravke, kamoška v Karlovke, to sú štvrte kde sú rodiny a dôchodcovia, žiadna novostavba, kde všetci prerabaju jak o dušu, klasika, 40 ročný zrekonštruovaný panelák sme na prízemí a ako jediní mame malé dieťa, zopár rodín tu ma skolakov a zvyšok sú dochodcovia. Fakt závisí veľmi od toho, kde kúpiš byt a predtým nez kúpiš sa aj popytat na susedov. Ak chceš samostatný dom, tak smer Senec alebo Dunajská Streda. My sme tiež najprv uvažovali nad domom, ale radšej vymením komfort toho, že mám sama záhradku s altánkom za to, že do BA nebudem do prace cestovať 2h tam a dve späť, lebo väčšina ľudí sa vracia domov a odchádza z domu v podobnom čase. Verím, že vlakom dochádzať je jednoduchšie, no aj tak sme si to celkom nevedeli predstaviť. Vieš, malé je dieťa iba chvíľu, lokalitu v rámci BA vymenis ľahko, ale keď sa odstahujes dakam na lazy, aby si mala pokoj, tak čo potom škôlka, škola, vaša práca? Zasa sa budete o 3 roky sťahovať? No máš debilneho suseda, čo stále vŕta. Bohužiaľ. Našťastie, takých je minimum. Ja som žila už v rôznych bytoch v rôznych mestských častiach a nikdy sa mi na takého nepodarilo naraziť. Za to, že je jeden z domu sedlak sa predsa nrodstahujem na lazy. Treba to buď riešiť cez domovu spravu alebo sa spojiť s nejakou realitkou a pohľadať byt v okolí, tak aby ste mali dobrú občiansku vybavenosť, obchody, škôlka, škola po ruke a ideálne tak, aby po ceste do prace a z práce ste sa tam vedeli po dieťa zastaviť a nebola to príliš zachádzka. A popýtať sa na detaily v tom dome, keď prídete na obhliadku, cinknut aj susedom a spytat sa, ako to vnímajú oni, predávajúci bytu tiež bude vedieť, ako je to tam s hlučnosťou.

Ďalšia možnosť ktorú máte je odhlucnit si steny, čo by malo izolovať aj hluk z okolitých bytov. A bude to stáť menej.

Každopádne, ak sa chcete odsťahovať preč, tak ja som pred 4 rokmi, keď sme kupovali náš byt videla ponuku v Kvetoslavove na nový bungalov za 75.000€. Holodom. Odvtedy sa samozrejme realitný trh zmenil a už takéto lacné domy adi nekúpiš.

Držím palce, snáď nájdete to co hľadáte

cubo2
17. nov 2020

Je to hrozne, uplne ta chapem. My mame tiez problemy s hlukom v panelaku. Buchanie, trieskanie, presuvanie nabytku s hroznym vrzgotom hocikedy cez den a vecer (hlavne ked si chce clovek oddychnut po praci).. To je tak, ked v si niekto da v panelaku tvrdu keramicku dlazbu a nalepi ju rovno na panel bez izolacie (vsetci to tak robia).. byvanie pod tymto bytom je peklo.. Jedine spravne riesenie je odstahovat sa do samostatne stojaceho domu, tam nehrozi, ze mi cudzi ludia budu trieskat nad hlavou. My uz mame dom rozostavany (mimo BA, do satelitu sme nechceli ist, vraciame sa do okresneho mesta 100km od BA) a tesime sa na klud 🙂