Bývanie v Pentagone

20. aug 2021

Ahojte ocitla som sa v zlej situácii, som sama z dieťaťom a nemôžem si dovoliť dráhy podnajom v BA, našla som ale lacne prenajmy bytu v pentagone,citala som ze tam ziju aj slušní ludia... myslíte ze je to velmi nebezpečné? Alebo poznate niekoho kto tam byva a ma skusenost ?

kulumulu123
20. aug 2021

Neviem ako je to teraz ale pentagon mal v ba dosť zle meno. Bol to taký brloh narkomanov a ich podobným. Pre niečo to asi lacné bude. Osobne by som tam bývať nechcela a už vôbec nie s malým dieťaťom. To už radšej nejaký hostel alebo intrak ci ubytovňa...

veronice
20. aug 2021

Pentagin rozhodne nie je byvanie vhodne pre slobodnu matku s dietatom. Byvam sice vo vrakuni cely zivot, par ulic dalej od pentagonu. Odkedy mame noveho starostu, snazia sa situaciu tam napravit ale nie je to take jednoduche. Je tam stale hluk, ludia pichajuci si drogy na travniku pod oknami, proste naozaj ti radim, najdi si inu alternativu 🙏 v takomto prostredi by dieta nemalo vyrastat.... A ano, ziju tam aj slusni ludia ale prave ti by ti vedeli porozpravat ze zivot v pentagone nie jw ruzovy.... Radi by aj odisli ale predat byt v pentagone je takmer nemozne, nikto tam nwchce ist dobrovolne...

lvula
20. aug 2021

Vies, jedna vec je, ze tam býva možno zopar slušných ľudí, vec druhá, ze by som nepriviedla dieta na miesto, kde sa môžu po zemi a v okoli povalovat použité striekačky a podobne... Radsej ubytovňa alebo sharovane byvanie s nejakou inou mamičkou...

pribinak
20. aug 2021

Určite nie. Chodím tým smerom a je to niečo otrasne. Kopec feťákov, neprispôsobivych, bordel, špina, …
Toto určite nie. Hľadala by som hocikde inde.

pribinak
20. aug 2021

@veronice presne, tí slušní ľudia nemajú šancu predať byt, lebo to nikto nechce kúpiť, ani keby isli neviem ako pod cenu

kopytko03
20. aug 2021

@pribinak to je aj tým, že banky na byty v pentagone odmietajú zriaďovať záložné právo a teda sa nedajú financovať cez hypotéku.

ofzuza
20. aug 2021

Je to uz par rokov ked som hladala lacny prenajom a teda robilo mi problem tam vobec vstupit. Strasny hnus...

savoya
20. aug 2021

Urcite nie s malym dietatom,vsade su povalovane kadeake striekacky od drôg a staci mala nepozornost a tvoje dieta sa moze nakazit HIV.

schokolade1988
20. aug 2021

Chápem rodiny a ľudí (slušných ) ,ktory tam bývajú ,pretože žial na iné nemali ,a je mi ich úprimne ľúto :( bývam vo vrakuni v inej časti ,ale desí ma ,už len keď idem okolo ... Sama by som tam nešla ,nie to ešte s dieťatkom ... Radšej si nájdi ubytko na nejakej ubytovni ,prípadne podieľaj s inou maminou ,či osobou podnájom . Pentagónu sa prosím radšej vyhni . Prípadne skús sociálne byty

baboobchod
20. aug 2021

Bývam dve ulice vedľa a súhlasím s vyššie uvedeným, nechod tam. Čudné tmavé skupinky v okoli, samy feťák. Ja som si pre istotu kúpila kaser, keď sa sem-tam po nociach vraciam domov a musím ísť okolo. Neviem si prestaviť denne ísť priamo tam 😱

jana_eyre_2
20. aug 2021

Ako dievča som mala najlepšiu kamarátku a kamarata z pentagónu.. ja som bývala na lotyšskej hneď vedľa 20r.. v 90 rokoch to bolo hrozne, ale bolo tam veľa slušných ľudí, ktorí trpeli tým, že v bytovke bolo strašne veľa individui.. sú tam moc pekne byty, ale bohužiaľ naozaj veľa problémových ľudí.. najhorší vchod keď som bola decko bol pri taline, najlepší pri zastávke - tam bývalo najviac slušných ľudí.. ako je to dnes viem len z pozorovania.. môj muž pochádza z bieloruskej a tak keď ideme za svokrou vidíme to, čo sa deje v kruhu pentagónu - neštítia sa pichať si na tráve, medzi deťmi, ležia tam celé dni.. v zime sa predpokladám ako kedysi presunú do chodieb.. naozaj nezávidím slušným ľuďom čo tam bývajú a neviem si predstaviť tam ísť... Držím ti palce..

baboobchod
20. aug 2021

@jana_eyre_2 presne vystihnuté!

luccija
20. aug 2021

Určite nie!veď oni sa váľajú rovno na tráve a oichaju si drogy.Moj kamarát pracoval v Slovnafte a mal tam byt museli odísť vo vnútri nagrcane, váľajú sa tam nafetovani, bitky a policajti....
Veď Kovesova z Reflexu tam často robila reportáže.Spodina najväčšieho rangu.
To radšej niekde na ubytovnu smer Zlaté Piesky je ich tam vela

k1k1na
20. aug 2021

ja neviem aky mas financny strop na byvanie ale myslim ze sa da najst v nizkej cene bez realitky podnajom a stale lepsie ako na stavbarskej s dietatom urcite tam nie.. tu posielam napriklad link na byt https://www.nehnutelnosti.sk/4484638/prenajom-g...

gigie24
20. aug 2021

Skus najst nejaku izbicku v dome, niekto prenajima za mensie peniaze a my mamicky z MK ti urcite pomozeme s nejaky oblecenim pre dietatko 😊

jana_eyre_2
20. aug 2021

Pozri Vajnory Rybničná, tam som mala prvu garsónku, nie su tam extrémne drahé.. je to na konci BA, zlá doprava ale určite lepšie ako pentagón..

Boli tam zväčša ok ľudia..

kuko55
20. aug 2021

Ufff.... je možné aby ti otec dieťaťa trošku pomohol? Alebo vrátiť sa na rok k rodičom je možné??...ja by som sa radšej presťahovala do lacného okresného mesta ale toto nie 🤔🤔🤔

lusy1507
20. aug 2021

Mám kamošku, ktorej otec tam býval. Keď sme chodili na disco zvykli sme tam prespávať. Myslím, že býval v celkom slušnom vchode lebo bol čistý a nepovalovali sa tam narkomani. Iné to bolo vonku vsade fetaci, ale aj policajti na obhliadkach. Vždy sme sa zobudzali na hudbu z ulice. Cigani normálne zobrali hudobne nástroje ráno na ulicu a vyhrávali pod oknami. Inak ten vchod napriek tomu, že bol čistý vyzeral strašidelne. V každom rohu kamera a na každom kúsku uzamykateľné mreže ako vo väzení. Napriek tomu by som išla radšej do Pentagónu nez na ubytovňu ako tu niektoré radia

nikpa
20. aug 2021

Radšej sa presťahovať z Ba do lacnejšieho podnjamu ale tam určite nie.

henka123123
21. aug 2021

Nikdy za ziadnu cenu radsej niekde na dedinu v okoli ba ako tam

jana_eyre_2
21. aug 2021

Inak ešte pridám zážitok z detstva z pentagónu.. raz sme čakali na chodbe na kamaráta aby šiel von.. normálne sme sa smiali ako 13r deti a čakali na výťah - vybehol chlap z nejakého bytu, začal vrieskať čo hucime.. ja som mala šál cez ústa, nosievam to tak dodnes, lebo to mám rada a mám prirodzene úzke oči.. on namna kukol že čo sa smejem, supol mi jednu za ucho a kopol ma.. vtedy to moja mama riešila aj s políciou, ale nič sa nevyriešilo, mavli rukou, že veď pentagón.. alebo má partia ciganiek kopla za to, že sme s kamarátkami šli cez stavbarsku a im sa to nepáčilo.. nemyslím že ich zmýšľanie sa za tie roky zmenilo.. tam by som deti vychovávať nechcela..

zuzike123
22. aug 2021

Radsej byt na dedine v okoli BA...

ticko
23. aug 2021

Pozri si Reflex vraj je to tam teraz hrozné aj cez deň nieto ešte večer a s dieťaťom sama bi som sa bála