Dobrý gynekológ v Bratislave - 1. prehliadka v pokročilom veku

kamila992
3. jún 2021

Ahojte. Viete mi prosím vás odporučiť dobrého gynekológa/gynekologičku v Bratislave? Na mestkej časti nezáleží, ide mi hlavne o to, aby to bol človek, o ktorom sa dá povedať, že je empatický a zbytočne nesúdi. Som už, dá sa povedať v pokročilom veku, tým myslím ťahá mi na 30tku a ešte nikdy som nebola na gyn. prehliadke. Taktiež som ešte stále panna (nie je to z dôvodu viery, žiaden hlboký dôvod to nemá). Chcem len upozorniť, že vôbec nepotrebujem čítať súdivé komentáre typu, že nedbám o svoje zdravie atď. Som si plne vedomá toho, že to nie je dobrá vec. Ja sama "závidím" všetkým ženám, ktoré už majú prvé prehliadky za sebou a sú s tým úplne znormalizované.
Moje obavy plynú hlavne zo súdivého postoja lekára, najmä pokiaľ ide o takú intímnu prehliadku akou je gynekologická. Mnohí ľudia na mňa vôbec netipujú, že som panna skôr naopak dávam im dojem, že som veľmi "skúsená", aj keď nechápem prečo. Aj z tohto dôvodu je mi blbé to lekárovi povedať (aj keď viem, že môj strach je dosť iracionálny).Pointa je: uvedomujem si, že čím viac budem návštevu odkladať, tým to bude horšie, a preto chcem veľmi ísť. Len ako som už vyššie napísala, rada by som šla k niekomu chápavemu a nie k arogantnému človekovi, lebo niektoré príbehy o gynekológoch, ktoré som tu čítala ma naozaj desia. Tak vás veľmi pekne prosím o rady a konkrétne skúsenosti s lekármi, ak máte. Budem za ne naozaj veľmi vďačná.

hsara99
3. jún 2021

Lekár nie je od toho aby ťa súdil, ale od toho aby pomáhal. Je možné že ti vysvetlí riziká, ktoré môže spôsobiť nechodenie na povinnú prehliadku no určite po tebe nebude nikto kričak ani nebude nepríjemný. Ja sa k môjmu gynekologovi vždy teším, to je tak dobrý príjemný človek že aj v "reale" by som s nim na kavu šla :D aj by som ti napísala meno, len to je TT. Každopádne držím palce nech nájdeš toho správneho. 🍀

xantipkaaa
3. jún 2021

@kamila992 moja kamarátka tak bola (28) a teda, dr bola nepríjemná. Nevysetrila ju, nakoľko jej nechcela porušiť blanu. Takže tam v podstate bola zbytočne. Bolo jej to trápne hovoriť o Tom. Tak len Radim...informovať dr vopred. A či súhlasíš s vyšetrením a pripadnym porušením blany

lusittagi
3. jún 2021

ahoj, ja chodím k MUDr. Soňa Horváthová, ordinuje v Starom meste na Gorkého. Je veľmi zlatá, má 2 sestričky, ktoré sú tiež veľmi zlaté 🙂 ja za seba odporúčam

pribinak
3. jún 2021

V pokročilom veku? Pokrocili vek je tak 78 rokov. Si predstav že aj take ženy chodia ku gynekológovi. Tie majú hľadať čo? Lekára pre dinosauri?

yoxinka
3. jún 2021

@pribinak
V pokročilom veku myslela asi vzhľadom na to, že je v 30 stále panna. Kamoška bola panna do svojich 29 rokov a viem, že doktorka z nej bola celkom nervózna a stále jej naznačovala, či už neplánuje zmeni svoj “stav” a bolo jej to doooosť nepríjemné. Tak aj celkom chápem tú obavu. Ja som ku gynekológovi začala chodiť ako panna, mala som asi 23 a vyšetroval ma cez konečník. Sklepaná som tam bola strašne a on bol ozaj veľmi zlatý, empatický, všetko mi vysvetlil, dopredu upozornil, čo ide robiť a prečo ... takže toto je dosť pomoc, keď sa doktor nechová ako debil v tomto.

pribinak
3. jún 2021

@yoxinka neviem čo by robila pani doktorka keby prišli 4 mnisky, to by si musela vziat aspoň blister sedativ aby to prežila

yoxinka
3. jún 2021

@pribinak
Ja to tiež nechápem, baba od nej odišla a bol pokoj.

kikus7
3. jún 2021

@kamila992 Ja som bola prvý raz ako cca. 30-ročná panna na prehliadke a lekár úplný pohoďák, ešte žartoval a kecal so mnou pri vyšetrovaní a taktiež mi odpovedal na všetky moje otázky. A stále panna som a nik to nerieši. Ani doktor ani sestrička. Nerozumiem, prečo by mal na Teba gynekológ pozerať blbo za to, že si panna. Len Ťa vyšetrí cez konečník, nie cez pošvu. Som staršia než Ty, ale teda nepripadávam si ako baba v pokročilom veku. A vzhľadovo už vôbec nie, skôr o 10 rokov mladšia, ale pobavila si ma tým pokročilým vekom. Len lekára v Ba Ti neviem odporučiť. Ale veľa šťastia a nerieš to, čo si iní budú myslieť. Treba byť na to hrdá, že nevlezieš do postele hneď s niekým, ale zrejme čakáš na toho pravého. Na rozdiel od Teba ja nedávam najavo, že som skúsená, o mne to niektorí známi vedia a ja sa to nehanbím priznať. To len ex mi tvrdil, že som kvôli tomu divná, ale už sa len na tom smejem, že som vôbec s takým dokázala byť. Navyše ak sa Ti nebude pozdávať prístup lekára, môžeš ho predsa zmeniť. Najlepšie asi bude, aby Ti niekto odporučil skutočne empatického a milého lekára..

kamila992
autor
4. jún 2021

Ďakujem za všetky doterazjšie rady. Naozaj som to nemyslela tak, že 28 je pokročilý vek (toľko mám aktuálne), ale že je to pokročilý ved na gynekologickú prehliadku. Dnes skúsim obvolať doktorov, ktorých som si vyhliadla na internete, ale stále platí, ak poznáte niekoho dobrého, napíšte 🙂

evkamotka
4. jún 2021

https://www.obgyn.sk/

Nech sa paci, objednaj sa k tymto. Nebudu sudit ani im to nebude vadit. Su tam vsetci katolici, ak ti to nevadi. Robia aj porodnikov v ruzinove, ak by si v buducnosti potrebovala. Chodi k nim vela mojich kamaratiek co su este panny (mam 32,kamosky podobne). Aj ja tam chodím a zacinala som ako panna 🙂 nebudu mat narazky ani natlak. Vsetky si radšej pockame na toho praveho 🙂

kamila992
autor
4. jún 2021

@evkamotka Ďakujem za konkrétne odporúčanie. Síce katolíčka nie som, ale asi to skúsim. Práve takéto niečo som potrebovala 🙂

rooberta
4. jún 2021

Ahoj konkretneho dr ti odporucit neviem, len by som chcela poradit, ak budes vyberat medzi doktorom a doktorkou zvol radsej doktora. Aj vo vztahu doktor - pacient plati vseobecne zname pravidlo muz je k zene milsi ako zena k zene. Takisto sa vravi ze muz gynekolog vysetruje jemnejsie. Mala som aj zenu gynekologicku, ktora bola velmi mila a jemna ale teraz mam gynekologa a pri nom skoro ani necitim ze ma vysetruje, je este viac opatrnejsi a jemnejsi. Takze u mna sa to potvrdilo. Drzim palce.

evkamotka
4. jún 2021

@kamila992 rado sa stalo. Este dodam, ze robia aj ultrazvuk prsnikov, tak by si mala vsetko pod 1 strechou. Na bratislavu nemyslim, ze su drahi, zvyknem platit okolo 20e (svagrina 50).
Su to vecni odbornici, tu vieru citis len nepriamo ak sa zamerias na nieco taketo specificke ako hladas teraz ty

s_a
4. jún 2021

Hlavne to povedz že si panna ešte predtým ako tá začne vyšetrovať, keďže vtedy vyšetrenie prebieha inak 🙂

miirka123
4. jún 2021

@kamila992 ja odporúčam dr Šebikovu v Kochu je to veľmi skúsená gynekologička, ktorá pomáhala v chudobných krajinách lekári bez hraníc ako napr v Afrike, Afganistane, Pakistane.. je to určite človek ktorý nesúdi je veľmi empatická, milá a hlavne perfektná lekárka 👍🏼 A navyše je veľa ľudí či nechodí k lekárom lebo majú nejaký svoj osobný problém môj kamarát nebol u lekára od svojich 18 rokov má syndróm “bieleho plášťa” našťastie je zdravý ako ryba. Určite sa nemáš čoho báť a ani za čo hanbiť je to tvoj život a tvoja voľba nikto nemá právo tá za niečo takéto súdiť 😄

gladys_07
4. jún 2021

Ja som bola prvykrat tiez v takomto „pokrocilom“ veku a tiez som mala bobky. Vybrala som si Dr. Janek, Gyncentrum v Digital parku a na tvoju situaciu odporucam. Ked som sa mu priznala, vravim mu „vy na mna asi nakricite“ a on „ ale co by som krical“. Vsetko mi vysvetlil, opisal,velmi prijemny.
Negativum akurat ze je sukromny, cize cvakas. A je taky alternativnejsi, co mne osobne nesedi velmi, ale inym zenam praveze toto imponuje

yoxinka
4. jún 2021

@miirka123
Pokiaľ viem, Šebíková nové pacientky neberie. Ale treba overiť.

kamila992
autor
4. jún 2021

@s_a Presne nad týmto som uvažovala, že kedy je správna chvíľa sa s tým zdôveriť. Určite poviem. ďakujem 🙂

kamila992
autor
4. jún 2021

Väčšina ma zatiaľ nedvíhala alebo ma odmietli.. ale aj tak ďakujem. Som rada, že som sa už aspoň odhodlala a začala kontaktovať jednotlivých lekárov. Vaše príspevky mi nesmierne pomáhajú.

paradise34
4. jún 2021

@kamila992 Mozes skusit Dr.Draba v Obgyn na Trnavke. Pride mi naladovy. Ked nema cas a chut moc sa nevybavuje s pacientkou, inak je mily. Ale je to krestansky gynekolog v krestanskom centre. Vysetrenia su jemne urobene. Ked som tam po 30tke prisla prvy krat pytala sa ma sestricka ci som mala pohlavny styk. Verim, ze ked to napises do mailu, pripadne povies, bude chapavy.

evkamotka
5. jún 2021

@kamila992
gynekologiatrnavka@gmail.com

Do obgyn raddej pis nez volaj. Odpisuju rychlo aj to primarne pouzivaju na komunikaciu. Ak si tam volala a nedvihali

luccija
5. jún 2021

@kamila992 ved chod ku krestanskemu viem, ze u milosrdnych na SNP je taky neviem meno.Najdi si
Lekar nie je na to, aby Ta sudil.Aj, ked je niekto panna moze spravit sono cez brucho, vysetrit cez zadok.Aspon sono prs spravit.
Hlavne sa nepocenuj a spravaj sa zodpovedne.
Pre mna je pan gynekolog mudr.Milly Bajkalska

kikus7
5. jún 2021

@kamila992 Odmietli Ťa? Preboha, prečo? Lebo si panna? Ak toto urobili kvôli tomu, tak si z toho nič nerob a kašli na takých. Taký človek by podľa mňa nemal byť doktorom. A podľa mňa je jedno, či je doktor kresťan, či ateista. V prvom rade má byť doktor a nie do svojho povolania trepať vieru. Neakceptovateľné. Ja osobne nie som a je mi jedno, či môj lekár je, či nie je. Aj keby bol, rozhodne mi nič také nedal nikdy najavo, bol ľudský, empatický. Možno by som k nemu nešla ani pred 30-tkou, ale chcela som sa informovať vtedy ohľadom očkovania a iných vecí, tak som sa vtedy k tomu dokopala. A nikdy som u svojho nič neplatila. Verím, že v Ba nájdeš ozaj normálneho a budeš spokojná..

luccija
5. jún 2021

@kikus7 skor nevzali do evidencie vsetci maju plno

kamila992
autor
6. jún 2021

@kikus7 Nie z dôvodu, že som panna 🙂 ale preto, že majú plno. Chcela som ísť veľmi k tým kresťanským, aj keď sama sa za veriacu nepovažujem no ale aspoň mi rýchlo odpovedali. Na ďalšej klinike mi dali vedieť, že sa platí 70 EUR za každé jedno vyšetrenie. Za vstupný poplatok, pokiaľ je klinika kvalitná by som si aj priplatila ale neviem ako často tam budem v budúcnosti chodiť, takže radšej nie. Ale nevadí budem hľadať ďalej.

gemerka17
6. jún 2021

@kamila992 a čo tvoj gynekolog ku ktorému patríš oficiálne ? Ten ťa vziať na 100% musí aj keby mal plno. Podľa ulice sa dá pozrieť ku komu patríš. Samozrejme ísť k nemu nemusíš ale on je jediný čo je ťa POVINNÝ vziať, aj keby traktori padali. Tu je link, kde si to vieš pozrieť podľa bydliska: https://www.e-vuc.sk/bsk/zdravotnictvo/kto-je-m...

andreagajewska
6. jún 2021

@kamila992 ahoj, doporučujem obgyn.sk, MUDr. Chuda alebo MUDr. Mikulasik , obaja veľmi empatickí a citliví. Nehanbi sa komunikovať o všetkom, určite ťa nikto nevysmeje. Drž sa a neboj, bude to v pohode 🙂

evkamotka
6. jún 2021

@kamila992 v obgyn nevzali?

kamila992
autor
7. jún 2021

@evkamotka Nie, odpisali ze maju uz plno.

kamila992
autor
7. jún 2021

@andreagajewska Dakujem. Velmi som tam chcela ist zial nemohli ma uz vziat ako novu pacientku 🙂