I am looking for english speaking mom in Bratislava

mata_333
12. jan 2024

Hello! I am looking for a maternity leave buddy, native english speaker. I am Slovak mom with 2 years old son and would like to practice my beginner level English. As my schedule with my son is rather unpredictable, I cannot visit any classes right now. Friendly informal conversation would be great!

kornelies
12. jan 2024

@mata_333 Drzim paste. Anglicky hovoriaca mamicka potrebuje rovnocennu partacku na pokec (prepac), ak to ma robit zadarmo. Nemyslim to v zlom, ale to je realita.

deedol
12. jan 2024

@kornelies mozno najde taku, co sa chce ucit po slovensky…

nelca0510
12. jan 2024

@mata_333 nuž,písala si aj včera. Naozaj pochybujem,že narive speaker bude chciet chodiť von so zaciatocnikon

fazulkaaa
12. jan 2024

Ahoj v dubravke v rodinnom centre, byva raz do tyzdna anglictina pre mamicky. Deticky sa hraju a mamicky sa pritom rozpravaju s lektorkou aj navzajom. Vstupne je 2,5 na 2 hodiny.

fazulkaaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mata_333
autor
13. jan 2024

@fazulkaaa ďakujem veľmi pekne 🙂

mata_333
autor
13. jan 2024

@deedol Tak som to aj myslela, ale bude to tazke....

kornelies
15. jan 2024

@deedol Zamysli sa, ako moze Slovenka s minimalnou znalostou anglictiny, vysvetlit cudzinke pravidla slovenskeho pravopisu. Ver mi, je to tazke. Ja som ucila Nemku pomocou anglictiny, slovensky jazyk. Uz len vysvetlenie rodov v slovencine, o padoch ani nehovorim. A to sme obidve jazykovo zdatne.

deedol
15. jan 2024

@kornelies ta anglicka mama moze byt zdatna v slovencine a chce si ju len precvicit.
ja som ucitelka AJ a ucila som aj SJ cudzincov, takze predstavu mam. nezavazny pokec pri kocikovani je podla mna zvladnutelny, ked obe strany chcu. autorka nepise nic o vysvetlovani gramatiky.