Nemocnica Bory - rotovanie sestier

22. aug 2022

Ako to chapete Vy? Nemocnica Bory uvádza ako výhodu rotovanie sestier, že raz bude sestra na ARE raz na detskom, pôrodnici, chirurgii atď. To znamená že sa neuznáva špecializácia? Mne osobne je táto nemocnica proti srsti hlavne kvôli tomu ako mi na ňu odvšadial vyskakuje reklama.

trgypadl
22. aug 2022

@evkamotka vo vacsine sukromnych zariadeni, cest vynimkam je ohodnotenie zamestananca na poslednom mieste, zdravotnikov beru ako spotrebny material, nejde im ani tak o kvalitu, ale o kvantitu...
Za kratke obdobie sa im tam vymeni vela personalu, im vôbec nezalezi na zamestnancoch.... Ak by sksapa nevybojovala platove ohodnotenie ako je teraz, tak by boli dlho sestry podpriemerne ohodnote... Samozrejme cest vynimkam

jane1987
22. aug 2022

Chudaci tvoji pacienti teda, predpoklad, ze od dveri urcujes co im je 😂😂😂

autor
22. aug 2022

@jane1987 Riešiš si nejaký komplex či ste sa doma pohádali alebo máš tak nudný život ...fakt nechápem o čom točiš...

jane1987
22. aug 2022

Vidim, ze som ta odhadla hned na zaciatku a vytvorila si si temu, aby si sa prejavila. No tlieskam!!!!

luccija
22. aug 2022

Preco nejdes na personalne ci niekam sa informovat?Podla mna to bude dobra nemocnica a dobre platy.S tym platom...to je realny ci nejake odmeny, ci vela hodim nadvasov?Muzova sesternica pracuje na JIS v Ba v nemocnici a zdaleka nema taky plat a pracuje tam od vyucenia.
A kolovanie sestier je za mna dobra vec neprepadnu rutine, vyhoreniu, ale urcite to nebude tak, ze koznu poslu na norodenecke...

mimikas
22. aug 2022

Tam je presne to proti tej rotácii. Lebo aksa bavíme o sestre ktorá napr robí na zubnej chirurgii a pošleš ju na gynekológiu, tak síce má vedomosti všeobecné, ale v prípade nealej urgentnej situácie nezasiahne tak ako sestra čo je tak trénovania a vie presne čo a ako robiť. Ja som robila sestru len v UK a tam sa delili oddelenia medical a surgical. Ale keď nám na chirurgické oddelenie prišla sestra z medical hneď sme to vedeli. Lebo proste tá denná práca s tými pacientmi ti dá veľmi veľa zručnosti a vedomosti. Za mňa rotácia ako enaly extra benefit nie je.

autor
22. aug 2022

@luccija Mám VŠ, špecializáciu, 20 ročnú prax a áno aj nadčas keďže je sestier žalostne málo.

jenisjenis
24. aug 2022

Vies co aj ja nad tym stale rozmyslam ako si to predstavuju a tiez ma to odradza.
Sama mam odrobene cez 20 rokov ale poviem pravdu ze urcite sa nemozem rovnat setre ARO ani JIS ked som tam nikdy nerobila ( na jis tak zaciatkom po skole ).
Urcite sa to nebude tak striedat asi ze kazdy den inde to je na psychiku to by nikto tak dlho nevydrzal to musis byt niekde doma..kde mas svoje zazemie a vies reagovat hned a pohotovo.
Skor si myslim ze budu chciet vykryvat dovolenky , PN ky ano asi aj nedostatok ak by bol..ale to by asi hadam bolo tak, ze tam budu tie domace sestry a ty by si bola kvazi vypomoc..
Ale pozname to ako to chodi..a ked sa nevies orientovat kde co hladat.. diagnozy nezname... tak je to prd platne..Aj tak si gro odmaka ta co tam je "doma".
Ale myslim ze specificke odd.sa miesat nebudu..ARO,Pôrodnica to budu musiet byt stale tie kvalifikovane so spec.

derdia
24. okt 2022

Specializacia je ti na rit, ked ti daju 2000 eur plat a viac.
Keby byvam po blizku urcite tam palim dat ziadost.

autor
24. okt 2022

@derdia Že 2000e sa zobuď ...minimálku dostaneš

derdia
25. okt 2022

No niekde som citala, ze doktorom ponukaju Bory 6000😁😁😁tak snad aj sestram daju daco lepsie.

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hygienka
25. okt 2022

@matkahelka joooj ale robiť na ambulancii je úplne niečo iné ako oddelenie, to sa nedá porovnávať.
@evkamotka nie,Bory nestiahnu personál zo štátnych nemocníc, toho sa nebojím. Penta dáva iba základny plat, absolútne nepozerajú na to, že sestra bc., Mgr. Atď. V štátnych (fakultných) nemocniciach sa berie aj to do úvahy pri výške platu.

hygienka
25. okt 2022

A ženy nemiešajte pojmy, na gynekologii/šestonedelí nesmie pracovať sestra, tam pracujú buď ženské sestry alebo po novom pôrodné asistentky.
Kolovanie sestier by som prijala tak, že 7-10 rokov pracujem na chire, po rokoch idem na interne alebo jis atď. Je to prevencia pred stereotypom, vyhorenim atď. Ale tak, že dnes som sestra na FRO a zajtra na chire, tak to je absolútne neprípustné, keďže to je veľmi špecifické oddelenie. Úplne iný typ práce,treba sledovať, rany, dreny, asistovať lekárovi atď

katulka94
25. okt 2022

Hmm za 1400 brutto a dochádzať na koniec BA pre mna to veru motivujúce nie je. Aj plat pre lekárov je priam smiešny, niekto tu spomínal že “vraj” zarobia aj 6000 no reálne ponúkajú ani nie polovicu z toho. Nuz sama som zvedavá aké budú ohlasy.

danka2356
18. máj 2023

Co to je stabilizačný príspevok? Keď som sa opýtala, tak vraj vzniká naň nárok, pri štúdiu???. Ďalej bolo písané, ubytovňa pre dochádzajúich mimo BA na rok zadarmo. Už je to do konca roka 2023 zadarmo... Mam z nich zvláštny pocit.

hygienka
18. máj 2023

@danka2356 stabilizačný príspevok znamená, že ti dajú napr 2000€ ale podpíšeš, že u nich budeš pracovať napr 5 rokov, ale md a RD sa do toho nepočíta.
Je to Penta, takže ja tie ich vyhlásenia beriem s rezervou