Platy v Bratislave

21. jan 2023

Neviem ci som ja divná alebo co.. ale prečo sa všade píše ze platy v BA sú neporovnatelne a platmi v iných mestách...ja žijem v BA a teda nemám pocit aby tu ľudia mali ťaž také platy ako inde.iste politici a riaditelia firiem ale co zvyšok...co si o tom myslite?

lucia245
23. jan 2023

@iwesska jasne, vymýšľam si, nemám čo z dlhej chvíle.. 🙈 asi nepíšem, keby neviem. To, že ty nevieš toľko zarobiť v korporatnej administrative, možné je, o tom sa baviť nemusíme... stačí už len fakt, že tie baby (a neskor aj oteckovia) poberali maximálnu materskú. Staci základná matematika na vypočítanie hrubého prijmu.

mircalla
23. jan 2023

Zila som v BA aj mimo. V BA si zarobim 40000 rocne, inde ani polovicu

mircalla
23. jan 2023

@lucia245 Suhlas

adrianajozko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ailiba
23. jan 2023

Suhlasim s tebou... Na vychode si myslia, ze tu pod 2000eur nikto nema. Teda ja mam aj rodinu na vychode a nezarobia ovela menej ako my. Skoro tak isto. A pravdaze zalezi na profesii, ale lekari, ucitelia, farmaceuti... A aj ine profesie zarobia vsade rovnako. Rozhodne Bratislava nie je milionarska stvrt.

missviolet
23. jan 2023

@domcek1989 napr ja som teamlead a do officu chodim raz za par mesiacov

missviolet
23. jan 2023

@alexandrahaspi tiez ma to uz riadne skrie. Ako TL mam 1800 brutto, robim v anglictine a spanielcine, tim 15-20 ludi a prave som prebrala komplet agendu po manazerke, co bola nado mnou, a supli ma v rebricku pre klienta ako najvyssi kontakt namiesto nej, kvazi tvar programu pre Europu. cize eskalacie, negociacie s leadershipom klienta, quality kontrol, implementaciu novych tools, spolupraca s developermi, som pri zrode noveho subprogramu, ktory ma byt manazovany v ramci mojho timu... a akoze absolut mi nezvysili plat, hoci je fakt rozdiel robit agendu TL a manazera. jedine, co ma drzi, je, ze som na HO. v mojom meste su hrozne platy a o HO ani nechyrovat. ale uz som nalomena, ze zacat pozerat barsjaku hoc aj juniorsku HO BA poziciu, lebo ten plat vnimam fakt zle za to, co robim. nehovoriac o tom, ze mam cally po pracovnej dobe a nadcasy su neplatene

iwesska
23. jan 2023

@lucia245 Aha,cize nepoznas ich realny plat,len cez vypocty. Tak som si aj myslela. Ja nerobim v korporate uz nie. Bolo to tam horsie ako v mensej firme. Mam prave pocit,ze cim vacsia firma,tym vacsi drzgrosi.

adrianajozko
23. jan 2023

@alexandrahaspi tak to ako mozes napisat ved ma ani nepoznas a po kom akoze mam podedit na vychode ked pochadzam zo zapadu a prestahovala som sa na vychod a postavila tam novy dom . A to som ani nededila a v zivote mi nikto nic nedal. A na zapade sa nededi? Len na vychode? Takze riadne makate len vy na zapade? Toto som netusila. Akoze toto bol zvlastny komentar a moc som ho nepochopila asi preto ze byvam uz na vychode tak nechapem tych zo zapadu.

alexandrahaspi
23. jan 2023

@adrianajozko nie nebolo to tak myslene, nijako proti tebe ale celkovo tu ludia byvali v bytoch, malokto ma dom, na dedinach po celej SR su viacgeneracne domy, vela to tu citam, ze dostali zahradu a stavaju tam dom alebo byvaju nejak spolu, alebo zdedili po babke atd, to je zas super v tom ze aj tie mensie platy stacia lebo byvanie maju. nijak som sa ta nechcela dotknut. Vidis my sme Ba/presov a nezdedili sme ani jeden nic 😁 a ano musis trosku viac makat na to aby si si tu mohla kupit dom za 500tisic ako niekde inde za 200tisic… to sa zas netvarme ze nie. Tam ti vyssi plat o 200€ nepomoze 🤷‍♀️

adrianajozko
23. jan 2023

@alexandrahaspi tak to ano to su nenormalne ceny za vsetko

mircalla
23. jan 2023

@iwesska Robim v korporatoch 28 rokov a hlboko sa mylis. Realne platy poznam velmi dobre, mame nieco ako bandy (minimalny a maximalny plat v danom bande) a uz to neni ziadne tajomstvo. Tiez som tam nejaku chvilu v jednej firme (16.5 roka), takze si s kamosmi povieme....Nie je to zase ziadna vyhra, nie som ziadny manazer ani nepostradatelny developer len obycajny zamestnanec, ale tych 2500-2700 v cistom mesacne dostanem plus bonus raz rocne

dooscoby
23. jan 2023

@mircalla v cistom, vsak to ma znama v hrubom mozno trosilinku viac na seniorskej pozicii po fuha 15 rokoch v korporate. Manager moze mat tolko v cistom, urcite nie team leader ani senior. Bonusy nemaju vobec. Urcite az tolko beznemu zamestnancovi v korporate nedaju.

katka708
23. jan 2023

Firma kde pracujem, (stredné veľká) dáva zamestnancom v ba príplatok za to ze sú v ba. Nik iný na celom SR tento príspevok nemá...aj predtým keď som robila v corporate, mali zamestnanci v ba vyššie mzdy ale nie oveľa. Ale zas aj ceny viem ze sú vyššie. Minulý týždeň má zaskočil nákup v bio obchode v OC. Tie isté potraviny co kupujem v NR stali každá o pár centov viac ako poznám....

mircalla
23. jan 2023

@dooscoby Ano, v cistom. Su v tom zahrnute aj nadcasy a je to bez odmien, ktoru su tak 3-4 nasobok platu. Som senior, TL som bola kedysi ale uz po tom netuzim. Vsetko zavisi od naplne prace, mam technicku poziciu. SME si vie casto zarobit lepsie ako prvostupnovy manazer, TL ma casto aj menej ako seniori. Cize to casto zavisi od pozicie, nie od toho, ci si people manazer a uz vobec nie ci si TL (to je len zbytocna zodpovednost navyse, nikdy to nie je ohodnotene, aspon u nas nie). Tiez novoprijati ludia casto dostanu o dost viac ako zamestnanci, co su tam dlho, trh prace. Je to nefer, ale je to tak

mircalla
23. jan 2023

@dooscoby Inak napriek vsetkemu to prave koncom mesiaca v korporate po x rokoch balim a idem robit nieco uplne ine a za ovela menej. Som vyhoreta, unavena a nemam na nic cas, takze ani peniaze nie su vsetko, jednoducho uz mam dost

dooscoby
23. jan 2023

@mircalla ano presne kvoli tomu vela ludi v byvalej firme dalo vypovede a bud sa za vyssi plat vratili o pol roka alebo sli inam. Ja som to tiez planovala po 10 rokoch sa presunut, ale v jednej firme taky mini korporat sice super benefity, ale nezvykla som si na cvakacky, kde sef ti kontroluje minuty prichodu a odchodu. Potom statna sprava ma zobrali, ale nakoniec som si povedala, ze 1100 v hrubom je fakt bieda a uplne stratim jazyk. Dalsiu zmluvu som nechala lebo som dostala lepsiu platovu ponuku, chcela som ist na oddelenie ku kamaratke velmi znamy korporat a nastupny 1250€ co ona mala 7 rokov dozadu a po 7 rok9ch sa ledva dostala mozno na 1900 v hrubom. A vies co tu som spokojna, praca, ktora sa da stihat pri detoch, flexibilna, sef pohoda, super kolektiv. Alw tiez uvazujem co dalej, ale asi pockam kym decka vyrastu a uz budu aj viac financne samostatne alebo kym sa manzelovi zase platovo nepodari dostat na predchadzajucu uroven.

janababana
23. jan 2023

Neviem ci to tu uz niekto spominal - v BA je mnozstvo profesii, ktore v inych mestach nie su alebo ich je pomenej - napr management consulting (tam mate kralovsky plat uz po druhom odrobenom roku), rozne analyticke prace (financial analyst, business expert atd) a mnoho dalsich, pri ktorych sa aj tazko popisuje napln prace po slovensky. Take klasicke dzoby ako uctovnicka podvojneho ucta, mzdarka atd su zial horsie platene aj ked nesu velku zodpovednost. Ako ekonomka sa mozete zamestnat aj vy na nejakej analytickej pozicii - sice nevyuzijete vase znalosti, budete sa musiet naucit vsetko specificke pre danu firmu, ale zarobite 2k+. Ci vam to za to stoji je na vas

iwesska
23. jan 2023

@mircalla Senior na technickej pozicii je bezna administrativna praca,o ktorej sa bavime vyssie? Podla mna nie je. Bezna administrativa su asistentky,recepcne,uradnici,...a ti teda 2000+ nemaju ani nahodou. Takze nie je administrativa ako administrativa...

petkavka
23. jan 2023

@modrykonik33 No Ono to az take tazke bez tej znamosti nie je, staci zacat pracovat v 22r. A ked mas 30, tak, presne ako pises: ovladat 2 jazyky(AJ na B2-C1, ale druhy kludne B1), plus mas prax 8 rokov, idealne nejake dalsie vzdelavacie kurzy a mas to tam 🙂.

mircalla
23. jan 2023

@iwesska Ale take pozicie v mediznarodnych firmach prakticky neexistuju. Asistensku mame 1 na 1000 ludi, je to asistentka generalneho riaditela. Uradnik to je co prosim ta? (vyraz zo statnej spravy?), recepcia je outsourced a su to 2 ludia. Inak naserem ta, ale aj ta asistentka ma daleko nad 2000 eur. Prepac, ale fakt len strielas.
Korporatna administrativa nie je vobec, co pises, su to ludia od objednavok, cez logistiku, marketing, helpdesk, podporu predaja atd. Cize vsetky bezne pozicie a pomerne lahko nahraditelne, dolezite su najma jazyky. Prakticky dnes ma kazdy druhy clovek uz v popise senior, nemusi byt vo firme 10 rokov...
@dooscoby Ja tiez cakam, ze po case ma zacne stvat plat, mozno sa vratim. Mozno ma to chyti a budem spokojna, praca je inak zaujimava.

mircalla
23. jan 2023

@iwesska Tu mas inak napriklad - zastupkyna veduceho predajne
Nic specialne, maloobchod, plat od 2000 eur minimum
Poziadavky minimalne okrem podobnej skusenosti v maloobchode, nic speci

https://www.profesia.sk/praca/primark/O4425518

natinka86
24. jan 2023

V ba je minimalna mzda 1200E a oids 1800 veľa ľudí ani nejde .

iwesska
24. jan 2023

@mircalla "Uradnik",nebol spravne slovo,myslela som tym globalne to,co si popisala,ze su tam rozne menej specificke pozicie,bez TL. Ale tak vidim,ze mame zjavne ine predstavy o tom,co je bezna administrativa,lebo zastupca veduceho,kedy managujes celu predajnu a tim ludi,to rozhodne nie je.

mircalla
24. jan 2023

@iwesska Proste taras....prepac, nic o tom nevies. Tu nejde o predstavy, ide o realitu, o ktorej nemas ani paru. Skoncila som. Nieco ako asistentky, uradnici ci recepcia tvori asi tak menej ako promile zamestnancov. Pokial to je toto pre teba bezna administrativa, ok. Asi zijes zaseknuta niekde v sociku, ak si myslis, ze kazdy veduci praocvnik ma dnes asistentku. Urcite nie. Recepcia je vo velkych firmach outsorced.

To bol inak zastupca veduceho, nie veduci. Mozno by si si mala precitat aj poziadavky na tu poziciu, dokonca staci SS vzdelanie, jazyk staci sa dorozumiet. Jedine skusenosti s riadenim ludi v maloobchode

mircalla
24. jan 2023

@iwesska Daj vediet, ake mas skusenosti v danej oblasti?

namornicka
24. jan 2023

Úradníci sú aj zamestnanci EU institucii v Bruseli, ten pojem je velmi siroky.

rol76
24. jan 2023

Ja som vedľa Dunajskej Stredy.Som skúsený vodár.keby som pracoval v DS,mám max.700-750 plat.Ale pracujem v Bratislave už dlhé roky,tú istú prácu robím,akú by som robil v DS,a v BA mám dvojnásobok.Za tú istú prácu.A vdaka novootvorenej dialnice som z BA za 15 minút doma,čiže okolo 15-tej,15-30.

adrianajozko
24. jan 2023

@rol76 no toto presne som aj ja pisala ze remeselnici trebars ako je moj manzel tiez je vodar a tiez v humennom mal 4e na hod. V presove ma 9e na hodinu a v bratislave mozno 12e alebo viac. A naklady v podstate rovnake tak je to rozdiel presne ze inde mimo Blavy praca nieje tak ocenena a pritom musi robit to iste a penazi menej. A elektrina,nafta aj potraviny r9vnako drahe na celom Slovensku

rol76
28. jan 2023

@adrianajozko No,a to mi madary robíme ešťe stále lacno.Lebo poznám vodárov,priam z Bratislavy,a pítajú si nehorázné peniaze za ich robotu.Poviem prílklad.Ja WC-ko vymeňím tak,že kúpím,aj donesiem,za 130 eú.Oni za 250...(kombi wc-ko kúpíš už za 60-80 eú aj s príslušenstvom)a ľudia chudáci sú núťený im to zaplaťit,lebo nás je málo,a to niektorý súkromníci poriadňe využívajú.Lutujem starých ľudí,ktorý potom musia dať aj to posledné čo majú...A ked je problém,tak im už nezdvíhajú tel.Mi tam ideme okamžiťe,a riešíme problém.Viem čo sa deje v oblasťi podňikania,dlho by som o tom vedel písať,ale radšej nie.Nebudem nikoho ohovárať,neni to môj štýl.Pekný večer.