Vaše skúsenosti so súkromnou školou v Bratislave

liliana82
25. apr 2021

Ahojte, zvažujem prestup môjho syna, aktuálne 4 ročník ZŠ o prestupe do súkromnej školy, oslovili ma 3, Waldorfska , Galileo School, a gymnázium na Českej, môj syn má ADHD a poruchu pozornosti a v klasickej zakladke to jednoducho nejde, zastarale vyučovanie, žiadny individuálny prístup, neustále poznámky a doma plač a pritom je šikovný , len nepochopený a on je skratka osobnosť a ťažko toleruje nespravodlivé obvinenia, samozrejme ma potrebu vytŕčať z davu, vyrušuje a sme v jednom kolotoči, som zúfalá a on nenávidí školu , čo ma hrozne mrzí, preto hľadám inú alternatívu, ďakujem za každú skúsenosť a radu

evkamotka
26. apr 2021

Isla by som na to opacne, kedze su v hre iba 3 skoly, zavolaj im, vysvetli co hladas a myslim, ze sa da dobre rozhodnut aj podla toho, ci odbiju alebo budu v pohode a nic nebude problem. Nech aj oni sami povedia.... Nech neprihlasis syna tam, kde zase nebude "vitany/pochopeny"

andrejka1974
26. apr 2021

@liliana82 myslim ze skor kde je menej deti individualny pristup v tychto skolach toto asi nebude skor v specialnej skole

zuzike123
26. apr 2021

Ak hladas individualny pristup a mensi kolektiv, tak mozno skor homeschooling, kde sa vyucuje uplne inak, napr Edulienka, atd.

matovicova
9. júl 2021

@liliana82 presne toto iste riešila známa, syn s adhd prestupil do skoly libellus a su velmi spokojni

miriamxx1
30. jan 2023

@matovicova Dobry den, neviete prosim Vas, ci ma syn Vasej znamej aj asistenta v skole? Ci zvlada bez?

matovicova
30. jan 2023

@miriamxx1 nemá, ale to je najnižšia forma adhd

stormie
30. jan 2023

Waldorfska - v prvom rade si treba nastudovat o com je tato skola a ako prebieha vyucba a ci ty ako rodic si s tym stotoznena. Za istych okolnosti by to mohla byt volba ale co viem tak maju plno, tazke sa tam dostat je problem
Galileo - vysoke naroky (v anglictine) za vela penazi (teraz este zvysovali skolne) a neviem ze by poskytovali osobitny pristup pre deti so speci poziadavkami
Ceska - takisto vysoke naroky, co viem tak este aj poobedne aktivity tak neviem ci toto by bolo tiez riesenie

Skor by som isla cestou asitenta alebo ak chces menit skolu tak mozno Felix by bola vhodna volba aj ked nie som si ista ci prijimaju deti so speci potrebami