Júlovo - červencové slniečka 2009
Tak vás všetkých srdečne vítam v novej téme. Keďže sme už všetky mamičky a máme svoje drobčiatka pri sebe, nastal čas otvoriť novú témičku 😵
Stručné zhrnutie
- Novorodenecké koliky a grckanie sú častým problémom a v diskusii rodičia uvádzali riešenia ako Sab Simplex kvapky, probiotiká Biogaia/„probio“, antirefluxný sirup Gastrotuss a rôzne masáže či polohovanie dieťaťa na brušku alebo vpravo hore.
- Pri ťažkostiach s kakáním pediatri a ortopédi v diskusii odporúčali techniky ako zdvihnutie nožičiek, masáž bruška, „rr“ (rektálna pomoc), balenie do dvoch plienok a nosenie v nosiči (manduca/klokan).
- Reakcie po očkovaní TBC môžu podľa skúseností rodičov zahŕňať lokálne hnisanie a chrasticku, ktorú niektorí rodičia ošetrovali liehom po kúpaní, a ortopédi odporúčajú pri podozrení na nezrelosť bedrových kĺbov balenie do dvoch plienok a následné kontroly.
Q: Aké prípravky sa v diskusii spomínali na zmiernenie koliky a refluxu u dojčiat?
A: V diskusii rodičia uvádzali Sab Simplex kvapky, probiotiká Biogaia (uvádzané ako „biogaju“ alebo „probio“), antirefluxný sirup Gastrotuss a vo viacerých prípadoch aj režimové opatrenia (masáže, poloha na brušku, nosenie v manduce).
Q: Ako dlho čakať na účinok probiotík, ak ich podávam pri tráviacich ťažkostiach?
A: V diskusii bola zmienka, že treba dať probiotikám čas 14 dní, aby sa prejavil účinok.
Q: Čo rodičia v diskusii uviedli ako spontánne a lekármi odporúčané spôsoby pomoci pri zápche novorodenca?
A: Rodičia písali o zdvihnutí nožičiek pri stolici, brušnej masáži, polohe na brušku, ošetrívaní rektálnou pomocou („rr“) a používaní probiotík; ortopédne doporučenie bolo baliť do dvoch plienok pri podozrení na problém s bedrovými kĺbmi.
Q: Aké skúsenosti mali rodičia s nosením v nosiči pri upokojení dieťaťa?
A: Viacerí rodičia hlásili, že nosenie v manduce alebo klokanke pomohlo ukľudniť dieťa a zabezpečiť dlhší spánok, a že dieťa často spí lepšie pri pocite tepla a tlkotu srdca rodiča.
Q: Čo rodičia uviedli o dojčení a známkach dostatočného mlieka?
A: Rodičky opisovali, že husté, žltkasté „smotanové“ odsaté mlieko je znakom dobrého výživného mlieka, že dlhšie nočné pauzy (3–4 hodiny) môžu naznačovať dostatočnú zásobu, a že ak dieťa neplače od hladu a priebežne priberá, mlieka býva dosť; ako alternatívu pri nedojčení spomínali Nutrilon 1 HA.
Q: Ako sa v diskusii riešili lokálne komplikácie po TBC očkovaní?
A: Rodičia popisovali, že vpich po TBC sa môže zahnisávať a prasknúť, tvoriť chrasticku; jedno riešenie bolo ošetrovanie liehom po kúpaní a očakávanie, že chrasticka odpadne bez ďalšieho zásahu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Koliky a grckanie sú bežné problémy u dojčiat a rodičia používali kombináciu režimových opatrení (masáž, poloha, nosenie) a prípravkov (Sab Simplex, probiotiká Biogaia, Gastrotuss).
- Pri podozrení na nezrelosť bedrových kĺbov ortopédi odporúčajú balenie do dvoch plienok (abdučné balenie) a následné kontroly.
- Niektoré lokálne reakcie po TBC očkovaní (hnisanie, chrasticka) rodičia ošetrovali miestnym liehom a sledovali ich samoozdravný priebeh.
Sporné názory
- Niektorí rodičia považovali Nutriton za pomoc pri grckaní na odporúčanie lekárky, iní uviedli, že po Nutritone sa stav zhoršil.
- Jedna matka uviedla, že užívanie ricinového oleja (ricinus) u nej údajne zmenšilo hustotu mlieka, zatiaľ čo ďalšie matky hlásili zvýšenú tvorbu mlieka po rôznych zásahoch — názory sa rôznili.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne príčiny spôsobujú individuálne koliky u konkrétneho dieťaťa a ktoré intervencie budú u neho efektívne zostáva nejasné.
- Ako dlho presne pokračovať v abdukčnom balení/ortopedických nohavičkách pred definitívnym rozhodnutím o ďalšom postupe nie je jednotné stanovené v diskusii.
- Presná účinnosť probiotík u konkrétnych prípadov tráviacich ťažkostí zostáva otázna (potrebné pozorovanie do 14 dní).
Spomenuté značky a firmy
Biogaia, Sab Simplex, Gastrotuss, Nutriton, Nutrilon 1 HA, Tesco, Fisher-Price (FP), Manduca, Modrý koník, OAZA, Pod dubom, Umelka
Spomenuté produkty a metódy
Sab Simplex, Biogaia / probio, Gastrotuss (antirefluxný sirup), Nutriton, Nutrilon 1 HA, ricinus (ricinový olej), dvojité plienky (abdukčné balenie), „rr“ (rektálna pomoc), kalhotky na klouby / ortopedické nohavičky, manduca / klokanka (nosidlo), zavinovačka, cumlík (silikónový dudlík), Fisher-Price lehátko, TBC očkovanie (lokálna reakcia), odsávanie mlieka (pumpy)
Miesta a osoby
Domazlicich, antolskej, Baťov kanal, Pod dubom, OAZA, Umelka, Sachtickach, Petrzka, Devin
caute nakupovacky 🙂
samy britaxy maju v babymarkete - co mame my: http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
alebo evolva http://www.babymarket.sk/index.php?page=view&co...
ja ju mam z ciech, odtialto: http://www.caryfuk.cz/autosedacky/autosedacky-0... mali sme ju za 155, alebo evolva http://www.caryfuk.cz/autosedacky/autosedacky-9..., postovne by tusim vyslo 15.
teraz boli super,že ? som sa rehlila jak kobyla a Evulka na mňa čumákala,že či mi nej...be 😀 😀 😀 😀
ahojte
ako sa tvarila puskarova? som nestihla, sme sa vratili len pred chvilkou od nasich..
ahojky
tak my sme tiež minuli kupóny.. ale ako šikovno... kúpila som pyďamká, bodynká a bačkúrky. a až pri pokladni som si všimla, že len bačkúrky sú CHEROKEE... trooošku ma oblial pot, že sa budem asi hádať, ale pokladníčka si to zrejme neuvedomila a v pohode nám to odrátala 🙂)) sa tešííím...
hlavne potom,čo sme dnes elušinku museli doslova že vystrihnúť z bodynka jednoho.. táááák ale táááááák strašne sa dokakadila. nestihli sme to na nočník a keď sme ju tam posadili, tak už bolo neskoro. už stihla spraviť dva tri kotrmelce, tak to mala fakt až pri lopatkách. a dooosť vela a hustô. 😀 drahý jej to chcel ťahať cez hlavu to body, ale ja som chytila nožnice, on elušku a poď ho strihať - ako chirurgovia pri nehodách 🙂)))
lucim - takže vy nemáte evolvu? hmmm... tá first clas vyzerá výborne. no ideme budúci víkend ešte raz do Brendonu, vyskúšať si niektoré live... tak sa potom rozhodneme. ale si zlatá že na nás myslíš...
Take biele...ja to neviem nejako opísať,ale páčili sa mi.
Idem off,lebo malá nejako nemôže zaspať a plačká.
Hej zebra 😀 😀 😀 - pozerám OTO,aby ste si nemysleli ,že mi švihá. Ale Gabika Dzúriková by to mohla vyhrať ! Podľa mňa je najlepšia herečka 🙂
samy- krásna foto 😵 😵 😵 len sa priprav že ti ju zrušia,lebo tam musíš byť ty.Aj mne ju tak minule zmazali 😒
zaby: tak som rada,že som si to prepla na jedničku 😀 Chcela by som si pozrieť aj film čo ide po OTOvi
kuk, cakam kym doperie pracka tak som vas dosla kuki
ja som ani nezaregistrovala ze ide oto, ale uz som si to zapla 🙂 neviem ci to dopozeram ale ved urocite pojde coskoro repriza 🙂
zabka kik je v tej novej pristavbe, ako je foodcourt a tam vyjdes na 1.poschodie. My sme boli v palace asi po roku tak sme tiez pozerali ze co tam vsetko nove postavili a jak sa pomenili obchody
ahojte princezne 🙂
zlatica mala krasne naliate prsia 🙂 a peťa je perfisne gulatucka tehulka 🙂
matko dnes zalahol neskor, tak som tu nebola, ale sme sa tu super hrali, mam aj video, niekedy ho supnem.
zabka celkom pekne veciciky na babies tam mali 🙂
no doprane idem vesat a haji
dobru nocku
ahojky dievčatá....vyzerá to na krásnu slnečnú nedeľu....
do rána sme boli často hore...ako posledne bežne....len ma už riadne lámalo....no ale čo už...
s mliečkom to vyzerá celkom dobre!!! dúfam, že sa to teda napravilo....aj ked tie noci sú aké sú....ale boli aj predtým...
ja tiež chcem dáku bezpečnú autosedačku....ale mm si myslí, že dať za to viac ako 100euri je hriech.....chce kúpiť dáku v metre....čo ja viem....
viem, že tam mali značku ferari...ak sa to dá nazvať značkou...bola pekná....len či aj bezpečná....
aj ja som včera pozerala OTO....dobrý program urobili.....hlavne ten začiatok s tými mrtvolami mal úroveň americkej kinematografie..... 😉
ale nič v zlom....Studenkovú som vždy považovala za krásnu ženu...ale včera z nej bola riadna "vražda"!!!! 😀
dobré ránko !
nedeľa
Dnes majú tieto deťúrence 8 mesiačikov 😵 😵 😵 😵
monr.................. 14.7..................Miška
blani....................14.7..................Jakub
Emma................. 14.7.................. Branko
puckalucka...........14.7...................Matěj
Prajeme všetko najlepšie! 🙂
Meniny oslavuje: Matilda, Metaneta
Meniny oslavuje v ČR: Růt, Matylda, Hilda, Maud
Kalendárium :
Medzinárodný deň akcií proti priehradám a pre rieky, vodu a život
(vyhlásený v marci 1997 na 1. medzinárodnom stretnutí ľudí ohrozených výstavbou priehrad v brazílskom meste Curitibe)
Európsky týždeň akcií proti rasizmu
INZERÁT- zoznamka
Hľadá sa dievča, ktoré vie pekne pi-
sať na stroji, upratovať, ako i vare-
čkou narábať, tiež tvrdé ako i mäkké ko-
koláčiky a cukrovinky piecť, prádlo, tri-
koty hladiť a vôbec veselosťou a tr-
valým spolužitím, ako i pradením a
tkaním spríjemniť život starého mládenca.
... a teraz si to prečítaj znova, ale len každý nepárny riadok .... 😅 😀
nedeľa, marca 14 • nedeľa, marca 21
neviem či sem niektorá chodíte,ale ja som sa bavila a včera prečítala všetky stránky 😀 😀 😀
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
na ukážku :
Mojmu kamosovi sa stal takýto trapas:
v staničnom bufete si kúpil párky, chleba a čaj.... Keďže neodniesol všetko naraz, vracal sa po horúci čaj k pultu a keď išiel nazad, vidí ako mu nejaký chlapík "tlačí" párky...
Keďže sme boli študenti a každý "žvanec" je na VŠ dobrý, "nasral" sa a prišiel k chlapíkovi, ktorý mu jedol párku a on začal jesť tu druhú... Chlapík na neho pozeral, ale nič nehovori...
... aj môj kamoš mlčky jedol.... Keď chlapík dojedol pobral sa preč.... Kamoš to rozdychával.... a ako sa pozrel vedľa.... na stole oproti, tronil jeho tanier aj s párkami, ktoré si tam položil....
Pridam tiez Kamaratka po sestonedeli bola na kontrole u svojho gynekologa. Ten sa jej pytal, ci uz mala sex s manzelom. Odpovedala, ze ano a on dal otazku "a ako?". A ona: "zozadu na barana" . Doktor mal co robit, aby sa nezacal rehotat a hovori, "ja som tou otazkou myslel, ci ste namali nejake bolesti alebo ine "komplikacie" kedze ste po porode "
dobre ranko, oslavencom gratulujem...a ani aj ja tam citam, ...ale niektore mi pridu ako uz 100x pocute a akoze vlastna historka 😀 ...ale niektore su fakt super, take zo zivota 😉
ahojteeee..
môj drahý zobral naše dve krásavice na prechádzku a ja som hajala.. ale nedá sa mi tak že mrknem na net čo nové. ani tá téma je na odlákanie z júloviek?? som sa tam zasekla a asi tam prispejem.
oslávencom všetko náááááááááááááááááj
a ozaj, zajtra majú narodeninky - presne rok naši bračekovci-mravčekovci... bože ale to letí, len nedávno sme mali v rodine paniku že budú dvaja a oni už majú rok... zlatíčka moje maličké 🙂))
ahojte
ďakujeme za gratulky, pripájame sa aj my ku gratulantom,
Kubíčkovi posielame božtek
dlhšie som sa neozvala, nebola som schopná ani čítať, chorá som už niekoľko dní, už to chytila aj Kika, MIšina zatiaľ odoláva, dúfam, že to udrží.
tak sa o nás stará muž, dokonca aj mama mi bola pomôcť
niekedy vás dočítam, tak sa zatiaľ všetky držte aj s drobátkami našimi krásnymi.
ahojte krasavice
srdecne pozdravujeme z habovky a zuberca 😵 len snezi a snezi....
aj sme lyzovali...chvilu jeden manucoval...a jeden zjazdil a naopak...pridam fotken...tak sa tesime 🙂
snad prideme domov v poriadku....bo nas zasnezi 😉
fúú, normálne sme prachom zapadli 😀
dnes som total unavko zo zumby...erik prechílou zaspal, tak idem aj ja...dobrú 🙂

ahoj majik, vcera tam bol skutocne blazninec, ludi ako nasratych s prepacenim, som mala pocit ze je den pred Vianocami 😀 takze asi nestihli podokladat 😀
a na Zlatych je KIK??? kde bo to som si fakt zatial nevsimla 🙂