Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
aky krasny smejko nam tu dnes pribudol, dadko je krasnucky, cmuky mu posielame 🙂
mirip, to mas z alergie, tak si kup homeopatika rinealergie ci ako sa to pise, mne to pomohlo pocas kojenia, ked som tiez nic poriadne nemohla 🙂
desszi, ved do 19,00 bola voda pustena, to vam domovnik nebol povedat, my sme boli vsetkym povedat ze na 2 hodky pustili a potom zastavia a pojde len tepla 😒
hej mám bzuči, ja mám celoročnú roztoče obidva druhy, do nosa nemožem teraz nič, vraj to ide až k bábu, cez dýchacie cesty ale antibiotiká zabrali teda už ma hrdolo až tak nebolí ani hlasivky len z nádchy mám taký "chuchmavý" hlas ale aj tá je dnes trochu lepšia ako včera už tak často neutieram nos ani oči ale zodraté to mám sakramensky
bzucko dakujeme za cmuky 🙂 spravkyna chodila okolo pol piatej, ze nebude voda, mame si napustit do zasoby, voda potom este tiekla ale bola taka zlta. nastasie my mame na pitie filtrovanu vodu a v zasobniku bolo este 5 litrov.
och mirip, uz nech sa z toho dostanes
idem kuk tv, Dadulik nam pred pol hodkou krasne zaspinkal. zatial pa a pekny vecer.
tak Vy mate peripetie s vodou, obcas sa to aj u nas stane, ale studenu sme uz nemali odstavenu uz davno, a teplu ked odstavia nam nevadi, lebo mame pre pripad nudze bojler, tak hadam zajtra uz voda potecie
Denka kupete maleho kazdy den?
mirip ano aj ja som nachcipana, ja som si dala kvapky do nosa, s morskou vodou ta je vhodna aj pre novorodencov, tak som hadam mohla, a z tej nadchy ma boli hlava, a mam aj trochu zvysenu teplotu, tak nech to cim skor prejde.
idem kuknut Dadka
dobre ranko, hoci este by som spala 😔
evka kupeme kazdy den, podla novych vraj staci kazdy treti den, ale ved aj my dospeli sa denne sprchujeme, tak aj babo sa moze (ako by sme sa citili upoteni, ogrckani, so spinavymi zadockami?). do vanicky mu davame filtrovanu vodu bez chloru, takze mu to kozu az tak nevysusuje. aj mne sa zda ze sa zacina podobat na ocina 😠 🙂
Ahojte 🙂
pozerám, že ste sa tu poriadne rozpísali 🙂 Desszi malý je krásny, taký smejo, ale mne sa zdá že je na teba 🙂
my sme mali ešte taký návštevný víkend, dnes ešte dojdu kolegyne a potom trošku pauza s návštevami, ale zas 17.10 máme krstiny 🙂
choré tehulky, želám nech ste rýchlo zdravé, lebo termíny sa Vám blížia 🙂 a som zvedavá na tú tajnosť bzuci 🙂
no utekám malá plače....
Dobre ranko,Deni maly je velmi zlaty,Tobi prisiel v takej zirafkovej supravke domkov z porodnice 🙂 Dnes tu mam sestru do druhej,juj ale aj ja by som spala 🙂 O akej tajnosti vravite? 😲
mirip, jedine co mozes do nosa na dychanie je pinosol, to su len bylinky, mne to dal kamoskyn muz nosny doki 🙂
no mne pomáha len olynth, aj ked je otázne či sa može alebo nie, lebo žiadne nežiadúce účinky nie sú zistené ale ani to nie je písané že sa može mne len ten vyčistí nos, tak ho používam ale len tak opatrne, len raz denne večer ked idem spať 🤐
a inak bzuči gratulujem, takže bude súrodenec 😉 😵 😵 😵 😵
takže aj ked my s eviiik tehulky nebudeme bude tu pokračovatelka v tehulkovaní 😀 😵 😵 😵 😵 😵
eviiik aj ja som to už čítala včera v júnovkách ked som tam bzuči zazrela ale ked bola ticho tak som ešte negratulovala, až potom ked to bude sama chcieť 😵
😀 😀 😀 ani nie, som ti chcela gratulovať už včera ale som si zahryzla do jazyka 😀 😀 😀 😀 😀
ahojte
ja som uz ostrihana, a dnes sa citim o kusok lepsie ako vcera, tak hadam ta nadcha ustupi, uz dohovaram Lucke, nech este chvilu vydrzi, ale ze vo stvrtok by mohol byt jej den 🙂 uvidim co bude zajtra na poradni
ja som zahliadla fotku v albume, a vedela som ze sa usiluju 😵 gratulovat budeme, az ked nam to bzuci odklepne,
a kedy sa chystas k dr.?
no aj mne len maloktore kvapky do nosa zaberaju, a pinosol to teda nie je, a bzuci myslis, ze ani tie s morskou solou sa nemozu, aj ked ja som si par krat strekla ale aj tak nepomohlo ( ked tam je napisane aj pre novorodencov)
a ja si zvyknem este niekedy dat na vatovu tycinku trochu tea tree olejcaka, to je prirodne antibiotikum, to zvykle zabrat
ja už som z nádchou našťastie trochu lepšie, už neplačem a fúkam len občas ale aj to len preto že už to ide husté a aby to nešlo dolu a nezačala som kašlať, ale nos mám ešte nádherne červený a došúchaný 😕 aj ja som zvedavá ako to bude v stredu, na poradni, inak sa mi zdá hlien že mám iný ako doteraz ale čo z toho ked si aj krčok dokážem ešte nagmatať sama 🤐
tak mne este z nosa tecie, aj ked menej ako vcera, hadam to bude zajtra lepsie, a z toho, ze ho mam zosuchany, a cerveny si vela nerobim.
ja som mala nadchu velmi casto od mala, vlastne to bola alergia, len sme o tom nevedeli, cize som tak trochu zvyknuta, a naucena s tym zit, len nech clovek vie dychat, ja som dlho dychavala len ustami, cize aj v tom mam prax
no ja si stále neviem ani predstaviť že by som mala rodiť, stále človek nevie na čom je, nikto mi nič, nepovie, nikto sa ma na nič neopýta len mi povedal čakať 🤐
Tehulky drzim palce,nech uz vyzdraviete..Bzuci tak taketo prekvapko?Tak ani ja este negratulujem,az ked povolis 🙂
ahojte maminy,
neviete mi prosim poradit nejakeho dobreho zubara v LV?, ale u ktoreho sa velmi nedoplaca...a neviete nahodou niektora z vas ako je s tou preventivnou prehliadkou a potom uhradou za vrtanie a pod.? Lebo kazdy mi tvrdy nieco ine a uz mam z toho mis-mas 🙂
ja chodím k Dr. Zalánovi, je na poliklinike na 7. poschodí a tam je aj Dr. Parák ml. a ten je tiež vraj velmi dobrý ako jeho otec bol
dakujem baby, k dokimu idem az buducu stredu, tak potom ak potvrdi a bude to oficialne, tak az potom sa bude moct gratulovat 😀
a myslim, ze ta morska sol sa moze 🙂
Ahojte 🙂
bzuci takže siiiilno držím palčeky nech je to tam a všetko OK a pak zablahoželáme 🙂
jeej 😵 😵 😵 😵
bzučinka ...takéto správy sa dobre čítajú...tak držím palčeky nech jvšetko v poriadku pokračuje...a dotiahnete to v poriadku až do júna 😉 nedá mi aspon takto to napísať 😉
tehulky októbrovky...ste ešte celé? 🙂
ohohoooo, co to tu pocuvam 😉 zeby isty druh vtaka mohol v juni lietat ponad levice?....noooo....zatial nic nehovorim, este nic neni cerne na biiileeeem 🙂
dnes som stretla tinku v kauflande, samozrejme ja zase slepa a zaujata inym som si ich nevsimla, ona ma oslovila, je uplne ako na fotke, takze nebolo pochyb🙂 a malu ma prenadhernu 🙂
dnes som podrazdena, uz trikrat sa snazim nieco petovi povedat a stale zacnem a stale ma nepocuva... 😠 uz ma presla chut
ano este cele, bola som dnes na prednaske, a potom sme tehule zbehli na palacinky a cajik, boli sme riadna atrakcia, styry tehule v restike 🙂
Denka z toho si nic nerob, to u chlapov tak niekedy byva, o chvilu pride za Tebou, ze co si to hovorila
moja mala ja posledne tri dni aktivnejsia, ako byvala, asi sa uz pomaly chysta, tak jej dohovaram, nech vydrzi do stvrtka
veru tak denka evi má pravdu naši chlapi sú raz takí no ako chlapi musíš nájsť tú správnu chvílu ked chceš niečo povedať aj ja velakrát hovorím čo chcem a on mi na konci povie že čo si vravela......no na nervy
adula ja som ešte celá uvidíme čo nám povie Dr. v stredu

pridali sme nove fotocky nasho maleho smeja 🙂