Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
Ahojte,aj moj otec tam dneska bol,tiez ked tam bol Mindak,ze skoro zamrzli na chodbe..dnes som aj Mirip pisala,ze mala je zlata,ze zatial bez mliecka,ale ved to je este skoro 🙂 Uz treti den kvoli vvetru trcime doma...teraz sme si troska vsetci zdriemli,od rana ma boli hlava,ani ibalgin nezabera,jaaaaaaaaaaj..vcera ste pozerali modre z neba ten porod,zevraj to z lv bolo,ja som to pozerala len som nepostrehla ze z lv 🙂 Ulinka,hadam to dovtedy vyriesia,vsak kukajme dnes spravy 😒
No viac ze bude vo vecernych spravach,budu tam ukazovat aj mamicky v porodnici,ze by aj nasu mirip? 🙂 Pojdete v takomto pocasi aj na jarmok? 😒
A Deszi ty si sa pytala ci dadkovi uz aj fusak,uz ano,aj Tobinko uz mava,aj rukavice,normalne zimne,,my ked bol taky maly sme mu v takejto zime davali,dupacky,kosielku,pulovrik daky a sup do overalu a fusaku este aked bolo riadne zima ako tieto dni tak aj nanoznik,ale ved teraz ani Ty iste nechodis von,kedy uz utichne ten vetrisko..
ejus, nie teraz nechodime von a diky za radu, uz ho teda riadne zabalim, bambulko bude ako gulka 🙂
ta v modrom z neba bola z levic, svokrova kolegyna, dnes boli u nas na navsteve, tak rozpraval, ze to bola ona
v televiznych novinach vraveli ze v lv nemocnici sa nekuri - ukazovali odd.sestonedelia - babatka zabalene, maminky ponachladane....strasne, ze to mohlo dojst az tak daleko
dnes sme mali narocny dnik, Dadusko vobec nespal, mal len sem tam take 15 minutove zdriemnutia, teraz vecer uz bol taky unaveny, plakal ako o dusu a nevedel zaspat, ocka cervene, len si ich suchal, konecne pred nejakou chvilkou zaspinkal v posteli 🙂
jemine, to je uz katastrofa s touto nasou nemocnicou, ja neviem kde davaju vsetky peniaze ☹ uz voda nebola teraz teplo a je to pravda, ani ohrievac ti asi nedovolia, lebo ked som bola vcera u dokiho, tak im vyhodilo zasa el.siet, lebo vsetci mali zapnute ohrievace 😝
Ahojte baby. Neviete my povedat, zacal dnes levicky jarmok, ci nie?? Ci ho koli tomuto "uzasnemu" pocasiu nezrusili 😠 ?????
Ahojte 🙂
nooože to je horor s touto našou nemocincou. Aj jedna známa rodila teraz a tá si kázala doniesť ohrievač. Ktovie čo bude hovoriť Mirip.... len aby tam neprechladli...
Desszi aj naša Kristínka bola včera taká nepokojná a zaspať sa jej cez deň podarilo vždy len na rukách... Aj som s ňou bola vonku, prestalo snežiť aj pršať, ale celý čas plakala tak sme boli len nejakých 15 min... ktovie čo to bolo včera....
No a jarmok, chystáte sa? My asi nie, ak tak len, že mama mi postráži malú a my s mužom prebehneme, no ale uvidím.
Ahojte,Damiana je jarmok,aj my idenme dnes 🙂 No baby ae fakt dnes sa chystate von?bojim sa aby neprechladol,alw uz styri dni doma,aspon na pol hodinku von...uz aj mne sibka doma 🙂 Bzuci,vcera sme skusali tu techniku,plakal v postielke asi pol hodinu a potom sa uz nedalo pocuvat tak sme ho vybrali a zaspal na rukach hned,mali sme vytrvat co?Vsak dnes...
dobre ranko, ja sa chystam na jarmok ked tak dnes doobeda, kym nie je vela ludi 🙂
ejus s touto technikou zacni, az ked budes hlavne ty pripravena vydrzat, lebo vcera si mu ukazala, ze zmaknete, ked bude aktivne plakat a potom to bude skusat stale, takze sa na to najprv psychicky pripravte vy 😉 a pekne po 3 minutkach ho ist pohladkat a odist, uz je velky, aby to pochopil 😉 neboj sa zvladnete to 😉
dakujem za odpoved. Lebo mi sme zo ZM, a ci sa nam tam oplati motat, my sa chystame zajtra... Ze ci to koli tomu pocasiu "uzasnemu" nezrusili ☹
My sa chystame o jedenastej,maly chce vrtulku a balon a dufam ze daky salik tam budu pre neho mat 🙂
Ahojte kočky,
no tak my jarmok tento rok (asi 1. krat) bojkotujeme, pôjdeme sa ale na chvíľku von dnes prejsť, tiež sme už 3 dni neboli. 😒
No tá naša nemocnica - nemám slov. to si zoberte, my si odvody platiť musíme a kam potom idú tie peniaze??? 😠
Baby, fusak som už pre malú objednala, ale neviem zohnať overal. Neviete poradiť kde by som zohnala? Keď aj na nete, ale nejako nič neviem nájsť. aby bol hrubý, dali sa spodné nohy odopnúť a mohla by byť aj kapucňa. Len nie drahý, na tie 3 mesiace nechcem veľa inestovať... 😅
Malá všeta toooľko kaše večer spráskala, že som myslela že ju roztrhne a to som ju ešte o pol hodinu trochu nakojila 😀
veď keď bude vonku pár minusov, tak si myslím že to bude treba....no ja som chcela pôvodne len vetrovku, ale asi radšej overal...či tro netreba? ja ani neviem, ale si myslím že treba 😅
Tak sice hej,ona je predsa este mensia,my len vetrovku mame,ale snad daky zozenies.. 🙂 v tescu nemaju?
nedajú sa nohy odopnúť, iba na jednom a ten sa mi nepáči a ona už ku koncu zimy bude chodiť, takže to potrebujeme tak aby sa jej už potm dali dať topánky a aby mohla aj pochodiť keď bude chcieť...
ahojky,
no neviem ci my dnes pojdeme von, zase je take zle pocasie, potrebovala by som nakupit, ale bude asi vela ludi, ked dnes zacal jarmok.
bzuci ako sa citis? mas aj nejake tehotenske prejavy?
Tak my sme z jarmoku doma,veeeeeeelmi rychlo sme ho presli,teda len cast,maly v tom hluku nechcel byt,plackal,tak sme odisli,kupili sme len balon,vecer pojdem s maminou len trosku,bolo celkom fajn,len ku koncu uz zasa zima...dala som fotku maleho jarmocnika 🙂
Ahojte baby 😉
No tak po dlhom presviedčaní z viacerých strán sa ozývam.V prvom rade všetkým novo pečeným mamičkám a aj novým tváram gratulujem. 🙂
Konečne som Vás dočítala ako tak ...bzuci takže Alex bude mať súrodenca 🙂 Deszi aj ja som rada,že sme sa stretli,Ejus čauko ... (silenie to nieje,však ty vieš o čom hovorím),Adulka ahojky ako je v práci?A mojsi máte kde,pozerám,že tu niesú od nej príspevky
O niektorých z Vás viem,o niektorých nie........ 😅
Ako sa máte čo máte nové?My máme nového dosť už máme 7mesiacov,4zuby a každý deň nové veci,rastieme máme 8100g 68cm.
Prajem Vám pekný víkend a všetko dobré naďalej.
pa 😵
Deszi Ty si ale ufujazdila 🙂 Ahoj Tinka,jasne ziadne silenie.ozvi sa castejsie a daj fotky Sasky,iste je uz riadna slecna 😉 No nas caka zasa uspavanie,uvidime ako dnes,Bzuci,dnes nepopustim 😀 a ja sa dnes tesim na superstar a ona je az zajtra,ale najviac sa dnes tesim spaaaaaaaaaaaaat 😀 Bzuci Ty uz vies?Tinka,Mojsi je ok,vydata 😀
No dobre ranko,posledna som skoncila,prva zacinam,maly zasa zaspal,tak si este troska lahnem a potom ideme von,samiiiiiii,tato ma dennu,ale na jarmok nieeeee..vcera vecer som s maminou dobre vymrzla,len tak na prechadzku 🙂 A vy co porabite ze ako mysky ste ticho?Ozaj kedy ide Mirip domov,iste zajtra 😉 Tak pekny jarmocny vikend,u nas sa uz robia hurky,klobasy,kacice,mam dost uz tej vone,jest to uz nebudem 😀
A ozaj Bzuci,vcera nam kraaaaaaaaaasne zaspal,len troska pomrnkal 🙂 Klop klop klop 🙂
ahojte, tak ja som sa vyspala super, mm mi urobil ranajky 🙂 , aj maleho nakrmil a potom sme sa doteraz valali v posteli a maly so mnou, nosil mi knizky, citali sme si, pekne si ku mne lazkal a zakryl sa, no podareny bol 🙂 tiez sa mi dnes nic moc nechce, idem len vyvesat pradlo a pustit druhu pracku a to bude asi na dnes vsetko stale plavam na lodi, no parada 😝
ejus, super, ze krasne zaspinkal, len nech mu to aj vydrzi 🙂 a co ci uz viem? 🙂 nejak mi unikla nit 🙂
luci, ak chces, ja ti mozem pozicat nas overal, sice bledunkomodry, ale ak by to nevadilo, nie je problem, alebo skus pozriet tu, mavaju tu dobre ceny aj ja som odtial objednavala 🙂
http://www.lufibaby.sk/produkty/0-24-mesiacov/d...
Ahote kočky,
no konečne Tinka! tešíme sa že si znovu s nami, ešte Alžbetka a Ditka...no kočky, poďme do kŕdlika mamičiek z
okresu Levice.
Presne som myslela na to, že Mojsi sa dávno neozvala, ale zato že mala svadobné starosti 😀
Super Ejka, že Vám malý zaspinkal, aj nám to išlo večer ľahúčko, cez deň to bolo horiše, ale som ocenila že som s malou po večeroch uspávaním už netrávila 45 minút - hodinu, kedy ako!
Bola som rozhodnutá že odídem rteraz na jarmok, nech sa mm o malú postará, ale sa pustil do príprav na zariadenie izbičky, tak obrusoval okno že ho treba nalakovať a potom vymaľujeme niekedy, možno zajtra alebo v pondelok. Nábytokmáme v Poľsku objednaný - borovicový masív a mal b prísť koncom mesiaca... Nálepky Macka Pu už mám kúpené čo môjdu na jednotlivé skrinky, potom ešte uvidíme čo pôjde na steny... 😀 😀 😀 sa už teším!
Bzuči, ďakujeme veľmi krásne za ponuku na požičanie overalu, ale Vám sa zíde a ja kúpim a potom si ho nechám pre druhé... 😵 Idem kuk tú stránku čo si mi posala. No a máš teda nejaké ranné nevoľnosti alebo chuť na uhorky? Priznaj sa. Ale malý sa o teba pekne stará 🙂 aj veľký 🙂

Ulinka, to nie, len som bola na poliklinike a tam nekúria, preto sa pýtam a Eviiik práve prišla z pôrodnice....inak držíme place, nech je všetko OK!