Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
Ahojte tak dnes sme prili aj my domov, kuk do missediek som tam písala aké to bolo v deň porodu zaujímavé 😕
idem okúpať, prebaliť, dať malej jesť a uložiť ju a prídem teda ako tu niekto bude 😵
jeeeej, bzuci, blahozelam k novemu buducemu babatku 😀
ahojte, zasa idem nakuknut 😉
k uspavaniu deti - myslim, ze tu na koniku o tom je tema, je o tom knizka od Prekopovej Kazde dite se nauci spat. Nechat babatko vyrevat, az kym od unavy nezaspi, je uz davno prezite. Skusim pohladat link...
kocky, chcela som sa spytat, ci chodite do materskeho centra v Leviciach a ake to tam je. Chcela by som sa tam niekedy prist pozriet, ale neviem, kedy to je otvorene.
Ahojte tak som tu zas, aj ked vy už asi spíte, som sa najskro postala o malú a potom o seba a trvalo to straaaaaaaašne dlho 😅
Ejus, nám zima nebolo, Mindáka som videla ale robil rozhovory len s babami čo boli na nadštadardkách, ja som mala smolu lebo akurát v pondelok sa obsadili dve a v utorok ráno tretia tak ja som bola momo lebo na 1noc poslednú sa mi už neoplatilo sťahovať. Som bola len na štadardnej izbe, 2 postele, dva prebalovacie, vanička, televízor a na stene jeden trápny bociian namalovaný, trápny preto lebo mal nejak blbo namalované krídlo koby si ho vyklbil 😅 😅 😅 😅 😅 😅 my sme mali teplo, 1noc som spala na jsk-ke lebo ma nemali kam dať v noci po porode všetko bolo plné a tam mi priniesli ohrievač a aked som sa presťahoval dolu z porodnej sály tak oproti porodnej sále ako tam bolo zima bolo dole na šestonedelí hotový raj, lebo mna tam celý čas klepalo nie len od strachu a bolesti ale hlavne od zimy. A potom na štadardnej itbe ked som sa sťahovala tam nám ukazovali ako kúpať bábatko a od rána tam bol zapnutý ohrievač skrz toho aby sa deti nekúpali v zime a zabudli nám ho potom vzjať tak sme mali na izbe pri deťoch raj a na další večer už kúrili síce až popoludní ale aj tak ohrievač sme tam mali stále 😀 ozaj eviiik kde máš foto malej, daj do albumu aspon jednuuuuuuuuuuuuuu 😵
ja dám tiež aspon dve a tiež čo mi daroval dnes manžel ked sme prišli domov, som to nečakala 😵 😵 😵 😵
Vitaj Miriiiiiiiiiiiip ala je krasna,potom daj viac fotociek a kdeze si to opisovala porod?Tak to ste boli v tej istej izbe ako my,sme tm mali zapnutu telku od rana do vecera,uspavalo to deti 😀 No my ideme trska von,ahojte zatila 😀
ahojte, Samkovi vyšiel ďalší očný zub, tak večer to bolo kriku 😝, potom som mu dala paralenový čípok a už spinkal v pohode 🙂
mirip, krásna bábika 😵 a aj ružičky a prstienok 🙂
etnička, v materskom centre to bolo do leta tak, že bolo otvorené od 9.00 tuším do nejakej 13.tej..neviem či je otvorené už dlhšie...niektoré dni sa tam cvičí, ale neviem presne ktoré, ale od tej 10.tej rátam, že určite vás pustia sa pohrať s detičkami 🙂
Ahojte dievcata,sorry ze vam sem vtrhnem,ale rada by som sa opytala par veci.
Ja som tiez povodom Levicanka,momentalne zijeme v UK a uvazujem nad druhym porodom doma v LV.
Ako ste boli spokojne s porodom v levickej porodnici?
Chcela by som vediet,ci aj na Slovensku existuju nejake centra,kde sa stretavaju mamicky s detickami a babatkami.Pocula som o medulienke,poznate to a ake su tam aktivity pre deti?
Dakujem
Ahojte kočky,
Mirip, vítame ťa doma, aj malinkú, super že ste tú zimu zvládli takto dobre, aj my sme boli na tej izbe 1. noc kým
som sa presťahovala na nadštandardku 😀 No a bol teda mužík pri pôrode??? Napíš presne kde si opisovala pôrod aj stranu...prečítame si!
Samkovi gratujuleme k očnému zúbku, tie sú vraj najhošie 😒
lucka a jemu tie očné tak neskutočne pomaly lezú ... ešte dva dolné nás čakajú 😝
zani, viem že v medulienke robia počas tehotenstva rôzne poradenstvá... a s detičkami sa cvičí na fitloptách .. možno tento rok je aj niečo iné...ale v Leviciach je aj plávanie pre detičky na krytej plavárni 😉 Takže tu máš rôzne aktivity
Ahojte 🙂
Mirip vítam Vás aj s maličkou doma 🙂)) kráááásna buchtička je to 🙂
My sme mali včera krstiny, malá to celkom dobre zvládla, len ja som bola taká unavená, že som v noci nevedela spať ☹
hodím aj nejaké foto, len musím skompletizovať 🙂
A peknú nedeľu želám všetkým 🙂
Ahojte my sme zas vyjarmokovany,stretli sme Katarianku aj detickami a muzikom,maly Timi je krasny aj Chrisi a maju krasny kocik zeleny 🙂 Mirip,vecer to najdem a precitam,teraz sa ponaaaaahlam,inak sme nekupili nic,malemu sal,teplaky,baloniky,vrtulky a drevene hracky co tam mali,pre seba nic,no dobre ze uz je po tom,hlavne sme sa dobre napraskali 😀
ahojte, mirip, malinka ma krasne buclate licka, fakt ako babika 🙂 a nadherne prekvapko ta cakalo doma, mne ho priniesom mm este do porodnice 🙂
jani super, ze kika tak krasne zvladla krstiny 🙂
no idem tiez pohladat tu mirip 🙂
baby kto to najdete tu Mirip,povedzte prosim v ktorej teme a na ktorej strane,dakujeeeeeeeeem 🙂 A dnes som aj Bzuci stretla,isa z potravin 😉 Bzuci a minule som sa to pytala ci Ty uz vies spavat? 😉
ahojte kocky, som tu len na skok
pridala som zopar fotiek, nevieme sa na nas poklad vynadivat 😵 Mirip vitaj doma, som na Teba myslela, hadam si Vas stihnem docitat, aspon zbezne,sme v jednom kolobehu, dookola kojenie, prebalovanie, malu dost trapi brusko, ale uz sa to vsetko zlepsuje, potrebujeme nabehnut na rezim. hadam sa nam to co najskor podari, tato noc bola o hodne lepsia, mala vydrzi spat napapana nejake 3hod, ak ju netrapi brusko, vtedy spinkat nevie.
dnes sa nam tak pokakala, ze aj dupacky boli cele po...
idem kukunut malu Bianku, pozriet aka je kocka
prepacte, ze pisem len o sebe, o nas, dufam, ze cochvila si najdem cas aj na Vas 🙂
k porodu popisem neskor, ale urcite to stalo za to 😵
a v nemocnici bola vazne zima, ja som chytila nadstandartku, dve noci som spala v zupane, malicku som babusila.
zaclona sa len tak hybala, a ked som odisla, prisli este dva chladnejsie dni, cize neviem aka kosa tam musela byt.
mala mi aj nachladla, kychala, a ma sopliky 😠
Eviiik malá je kráááásnučká 🙂 naozaj pekný vlasáčik 🙂 zlatá buchtička 🙂
a neboj nabehnete na režim a pôjde to všetko ľahšie, ja som zbadala takú lepšiu zmenu keď mala malá 4 týždne, vtedy nejako už aj sama chvíľku vydržala byť hore, a nemusela byť na rukách, a začala si sama hrkútať trošku 🙂 A skús malej dať kvapky ak má soplík LIBENAR, nám sa to osvedčilo 🙂
Ejussa tak ty si riadne jarmok pobehala, my sme len v piatok s mangelom mali rýchlu 10 min. prechádzku, kúpili gaštany, trdelník, malej žabku magnetku, som jej chcela nejaký šálik kúpiť, ale nestíhali sme, však kúpim v obchode.
evi, malá je krááásna, zaujala aj nášho Samka..normálne prišiel k obrazovke a pozeral bábiku 🙂
ejuska písala som do missed abortion v tehulkách a aj to ako ma dorazila detská doktorka na vizite 😕
Dakujem mirip,idem to teraz pozriet,ale vidim,ze stihas pri malej,si sikulka,ja som prve dni ani pocitac nevidela?Kde je nasa Desziiiiiiiii? 😲
Mirip,precitane,ale ta dr,to bolo skarede ako to povedala,ja som bola v rovnakej situacii a mna praveze ten detsky primar povzbudzoval,ze nie som prva ani posledna a ze dnes su aj umele mlieka na vysokej urovni a tak..a co jej davate ppat,nutrilon?a co si tam pisala ze si odkvacla,akoze normalne odpadla? 😲 a aka je Bianca v noci,ako casto sa budi,vela placka?No ved este je malililinka,sice ako sa to vezme,na dni malinka,ale inak riadna slecna na vahu 😀
ejus, prepac asi som prehliadla, ale ano uz spavam dobre a aj cez den by mi bodlo, ale niekedy nestihnem, lebo chcem aj postihat kym maly spi co to a potom ked si lahnem, tak sa zobudi 🙂
mirip citala som,no parada a to ti povedala ktora ta mihalikova?parada, fakt prijemna hlaska pre mamicku ☹
desszi sa motala poobede vonku s mm 🙂
idem kuk foto lucinky 🙂
jeeeeeeeeeej parada, nadherna je, my take vlasy nemame este ani dnes a to mame vyse 1,5 roka 🙂 krasna babika 🙂
Ahote kočky,
tak Lucka je riadna vlasatica a Bianca riadna líčkatá baclka...zlaté sú to baby! Ramičky, môžete byť pyšné (môžu byť aj ockovia samozrejme 😀)
Baby,. chcem sa opýtať čo už máte äčšie bábätká. Ako ste večer kŕmili detičky keď ste kojili? Ja som začala dávať min. týždeň po kúpaní kašu a potom nakojila. Malá už ale tak zvyšuje dávku, že už sa dostáva na úroveň čo zhruba píšu že by mala na svoj vek zjesť (to čo je na krabici), a teda by už nepotrebovala večerné kojenie. Neviem ale to jej vôbec nemám dať? veď to mne bude chýbať 😒 A zase sa mi to zdá byť lešie dať jej pred spaním kašu ako len kojiť. Uvažovala som totiž, či by nebolo lepšie jej dať podvečer kašu a po kúpaní len kojiť. No mám z toho riadny chaos čo by bolo pre ňu najlepšie, tak už len študujem všetky možné infošky, každého sa vypytujem, ale všade sa píše inak.... 😖
Mirip! Takto si si aj na sále dosť užila, aj s detskou dokinou, ale dobre si jej povedala, a asi to aj pochopila!
Brú nôcku všetkým!

ranne nevolnosti nemam, ale celodenne ano 😝 ble hroza, kedze ja sama od seba ani vracat neviem 😅 a chute zatial nie, takze je to ok, len na nic poriadne nemam chut a musim sa do jedla nutit ☹ a nam je uz overal z minuleho roku maly 🙂 mame novy 🙂
tinka vitaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj, som ta aj zabudla privitat, prepac 😉