Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
ahojte,
evi, potiahol, ale dnes len dve hodinky...a mne bolo nejak zle, som si musela ľahnúť s ním 😝
deszi, to áno, jemu sa to vždy páči inak ako mne, dnes zo tri razy popratal v celom byte..., ale ani našej Paťke sa nepáči keď jej veci rozhádže... 😀 a keď sa dostane do kúpelky..tak hneď niečo do vane hodí a dnes... nechala som ho holou riťkou behať a som mu vysvetľovala, že keď chce cikať nech si sadne na nočník...vie kde má pipíka, tak som mu povedala..."Choď dať pipika vycikať" 😀 kým som bola v kuchyni, tak sa mi vykadil na stred obyvačky..ešte, že tam nemáme koberec 😝
bzučinka, tak ste boli spokojní v Dudinciach 🙂 a od kedy začínate zas plávať?
desszi, no vies, ja som stara bosorka 😀 😀 😀 tak zajtra teda skusime cakat na info od teba, ci mu pomohla dokina dobre, alebo ani nie, urcite sa uz prestan poflakovat a supkom do nemocky, to by sa ti pacilo, vylihovat si cely den a celu noc, ked chces zabavu, dadko sa ti o nu rad postara, tak dadusko sup von, este je teplo, nebude ti taka zima a ukaz mamine ako sa po kostole hvizda 😀 😀 😀
adul, no uc sa od samka ako sa ma upratovat, lebo to evidentne nevies 😀 a dakujem za pochvalu, snad mu to spinkanie pekne este aspon polroka vydrzi 🙂
mirinka, prajeme, nech ninka zajtra lepsie spinka a potom sup sa niekam okupkat 🙂
ahojte kocky
desszi mas pravdu asi mi fakt hrabe z toho tepla, ale vcera som mala hrozny zaver dna, riadne som si obarila ruku, prave dovarenou polievkou, som sikovna, v kuchyni ako ked padne bomba ruka riadne bolela. Nastastie som hned zareagovala dala studenu vodu, lad a doma sme mali pantenol, ale citim to este aj teraz.
Cize som mala uzasne spestrenie, to aby som sa nenudila, manzel mi vravel, ze uz ma k nicomu nepusti, lebo uz mi kadeco pada z ruk a tak, a ja ze co budeme potom jest, ked ani varit nebudem moct.
Ale chudak kym poriadil ten moj vybuch mal co robit 😒
Napriek tomu som celkom dobre spala, a uz som v praci, co som si vcera myslela, ze to ani nezvladnem.
Bzuci takze ste mali pekny vyletik, znovu a ako vidim Alexovi to super vyhovuje, riadne sa unavy a potom spinka ako dudok.
Adulka to si iny poklad nasla v strede obyvacky, mate doma maleho sintra 🙂
Desszi potom daj vediet ako si dopadla na poradni, uz by bolo na case keby sa Dadko umudril, ale asi chce aby si si riadne oddychla pred jeho prichodom 🙂
pekny den Vam aj detickam 🙂
tak sem nakukni 🙂
lebo nazeram, a stale len ja
uz sa mi tu nechce byt, ficim asi na zotrvacnosti
ani mne sa dnes nič nechce od pondelku sme mali sesternicu z dvomi deťmi tu /2roky a druhé 3mesiace/ jednu noc z pondelka na utorok spali u starej mamy a druhú noc z utorka do stredy u nás, v utorok bol zabiják v poradni a potom v meste v takom teple a potom sme kecali do pol tretej v noci ked jej deti zaspali a streda bola brutal malá jej spať nechcela spať vobec a malý /3mesačný/ nespal skoro vobec tiež a ked odišli som si vydýchla..........večer som mala prvýkrát nohy ako káčer Donald a dnes som spala do jednástej ale som sa zobudila na to že ma strašne bolí ruka ako keby presilená v zápastí a hlava ani nehovorím ako 🙄 🙄
tak to si mala teda pernych par dni, mozno deti reagovali nespankom na zmenu, a Ty si vybehla zo zabehnutych kolaji, sa ani necuduj, ze si bola ko, a este Ti aj nohy napuchli, mne zvyknu ked viac beham, resp. stojim, ale zatial to je v norme.
tak si si uz ason trochu oddychla, a dobre si sa vyspala
ty kedy nastupuješ na materskú?
no hej ale nohy mi napuchli druhýkrát a dúfam že už to bolo posledný
presne neviem, na poradnu idem na buduci utorok, tam mi povie, ale myslim, ze robit budem este buduci tyzden, potom uz nie, aj tak mi este ostane dovca
Helou babenky pracujuce aj nepracujuce,
poradnu mame za sebou - ja som plne pripravena na akciu, stale na prst otvorena, Dadko vse ok, aj srdiecko aj prietoky, len je lenivyyyyyy 😒 potvorka mala. Paci sa mu v brusku a nechce sa mu von. Ked do pondelka neporodim, v utorok rano na siedmu pochodujem do nemocnice ☹ Tak dufam, ze sa nam to rozbehne spontanne dovtedy, hoci, co ma velmi netesi je, ze sluzbu v nemocke cez vikend nemaju zrovna naj lekari ☹ , ale co uz. V utorok by tam mala byt uz dobra zostava, ale ked to pride, asi mi to bude uuuuplne jedno.
Vidim evik, ze ti nestaci teply vzduch, ty este aj po horucej vode tuzis 😉, neber to v zlom evka, ja len trosku srandujem, urcite je to velmi neprijemne a bolestive, nech sa ti to skoro zahoji a fakt sa uz radsej nicoho nechytaj.
Mirip trenujes vydrz? 😉
Moja lekarka mala rozpis sluzieb na august - tak mi povedala ze kto je kedy. Tak teraz zistujem ake maju s nimi skusenosti dievcata, ktore u nich rodili - ale o dvoch viem ze nic moc ☹ tych dalsich dvoch nepoznam...
desszi, no dado je lapaj lenivy, asi caka kym sa schladi 🙂 ale super je , ze ste obaja v poriadku a to je hlavne 🙂
eviik, ty uz fakt nic nechytaj, boze, este si ublizite, nestras ma tu 😕
dnes sme sa boli opat kupat, doobeda som strazila kamoskinho maleho, kym moj spal, potom kupalisko, spanie, hry vonku , sprcha a hajde do hajan 🙂
mirip, tak si mala riadne perne dni, teraz chvilku oddychuj a nic nerob 😉
Ahojte desszi stále nič? No čoskoro ťa šupnú do nemocky ak sa malému nebude chcieť samému von, oni nenechávajú dlho prenášať.............
hej bzuči mala som perný deň dnes som nerobila nič, len naložila a vyložila dve pračky a umyla riad a vylihovala, dokonca aj spala popoludní čo sa mne nestáva že cez deň by som si lahla a vtú ranu zaspala....
ahojte
Denka v pohode chapem srandu, neberem to vo zlom
no tak budem Dadkovi dohovarat nech este vikend pocka a idealne by to bolo z pondelka na utorok 😵
ale som mu to dobre naplanovala 😀
bzuci ja som Ta vcera cely den hladala, dovtipila som sa, ze mate asi zase super program 🙂
tu ruku mam uz lespie vcera som si kupila este mast na to v lekarni a taku naplast, manzel mi to obviazal a rano to bolo celkom dobre, tak aj teraz mam dofacovanu ruku 🙂
hadam ma tu dnes nenechate samu
Ahojte!
Desszi, tebe je super, mňa doki šupol do nemocky hneď deň po termíne keď som neporodila... 😒 a to mi ozaj nič nebolo...takže ti je super! Závidím, užívaj si, je to lepšie keď je všetko vp oriadku, že si doma, veď ešte má malý pár dní čas...
Ako ináč? my fajn, ja už ledva čakám kým prejdú tieto teploty, furt sa len schovávať vnútri až do večera...nie je to bohvie čo.
ahojte,
desszi, fajn že ste ok 😵 , ono to potom už určite príde 😉 alebo? že by si drobček začal domček stavať? 😕 😀
evi, joj si si boľačku riadnu narobila, mne moja teta hovorievala keď som bola tehu, že ak sa popálim ruku, nech si to rýchlo o zadok obtriem, aby bábo nemalo znamienko na tvári ..ale na riťke.. 😀 neviem či sa to môže prejaviť na dieťatku, ale robila som to...a Paťka má také materské na krku...akoby mrkvičku 🙂 ..malému som nepostrehla nič... tak prajem nech sa ti to čím skôr zahojí
my sme spali túto noc hrozne, ocino bol v nočnej, dúfala som, že sa vyspím ked nie je doma / on totiž hrozne chrápe 😉 😀 / a figu...malý nechcel v postieľke túto noc spať...a to väčšinou spáva tam...a v kuse ma kopal, mrvil sa..no vôbec som sa nevyspala
ahojte, tak sa hlasim, dnes sa kupat nepojdeme , aj doma treba trosku poupratovat a to idem hned teraz, ked sa odlepim od pc, kym maly spi, lebo ked je hore, tak nase upratovanie vyzera asi tak, ze ja uracem a on vzapati nieco ine vaberie a prenasa, roznasa 🙂
eviiik, super, ze sa ti to pomaly hoji 🙂
dadko, ostan pekne tam kde si 😀
bzučinka, tiež sa mu nepáči ako to ty uložíš? 😀 ja dúfam, že o rok budú zas múdrejší 🙂
adulka tak ruku som si o zadok neobtrela, ale hadam to bude ok 😅
malej som ine okrem stresu nesposobila, potom ma to mrzelo, ze ju tak stresujem aj sa v noci viac hmyrila, alebo som ju ja viac citila, kedze spanok nebol tvrdi
ale uz je vsetko v poriadku, dufam, ze nebude mat znamienko na tvari, a ja som taku poveru (alebo co to je) este ani nepocula
no tak si nemala nec extra noc, skus si cez den ked bude Samko spat oddychnut aj Ty
bzuci mna upratovanie caka zajtra, mame riadny binec, min. vikend sme neboli doma, ale asi vacsinu bude robit moj drahy
rychlo poupratuj aby Ti maly pomocnik nezacal pomahat, musis ho predbehnut 😉
adul, veru sa mu nepaci, ked nie je nic na zemi, tak mi robi prekazkove drahy, nech sa mam o co potkynat 😀
evik upratat som stihla, aj pozehlit, myleho zobudil postar, zvonil ako o dusu 😠 ale najedol sa trosku a teraz upratuje zase on 🙂
bzuci Ty si ale sikulka 🙂
no to velke zvonenie si mohol odpustit, a hadam Tvoje upratanie nevyjde na vnivoc 🙂
bzuci to je dobre kym Ti prekazkove drahy robi Alex, ja si ich uz pomaly robim sama, vsetko mi pada z ruk 😠
eviiik 😀
no ulozila som drobca, chudacik, taky je nesvoj, papat poriadne nechce, len sa ku mne tuli, snad to budu len zubky a ziadna choroba ☹ ked uplne zaspi, tak si asi zacvicim, aby som nevysla z cviku 😝
chudacik nech ho to rychlo prejde
a cvicis nejake speci cviky? alebo sa chces udrzat vo forme
ahojte maminky aj budúce maminky?A kde je naša Desszi?Žeby sa Dadko už vypýtal na svet?
Bzuči a ako ti ide zhadzovanie?
zastalo to, ale tak snad sa to pohne, mna stve len brusko, inak by to nebola ziadna hroza 😒 ale tak mne to trva chvilku a potom ma to prestane bavit, jaksi nemam az tak pevnu volu ☹
Ahojte maminky, chcem sa vás opýtať, či máte niektorá skúsenosti s nejakým kurzom plávania pre detičky tu v Lv...??? Chcela by som nášho malého dať na plávanie, tak zháňam info... Ďakujem za odpovede.

ahojte dobrá téma kúpanie ja som tiež strašne chcela niekam ísť, ale keď som sa pozrela na moju princezničku tak som rýchlo pochopila, že nepôjdeme nikam.
Dnes mi spala asi hodinu aj pol tak je mrzutá.Neviem či za to teplo alebo prečo.
A vy čo nové?