Okres Levice 2. Pridajte sa!
zacinam novu temu okresu levice, lebo vraj moze byt v jednej len 10tisic prispevkov, tak vitajte kocky 😉
Stručné zhrnutie
- Miestne mamičkové stretnutia v okrese Levice sa organizujú cez online fóra (Koník, Azet, Pokec) a bežne sa schádzajú na hradnom areáli, pri kostole (na lavičkách) alebo v mestskom parku.
- Rodičia pri plánovaní stretiek zohľadňujú spánok a kŕmenie bábätiek, preto sa termíny často dohadujú okolo 14:00–16:00 a účastníci prinášajú kočíky, náhradné fľaše/formulu (Nutrilon) a teplejšie vrstvy kvôli vetru.
- Detské veci sa predávajú na lokálnych bazároch (Medulienka v Družbe); predajcovia odporúčajú prihlásiť veci vopred, priniesť ich ráno na burzu a označiť cenovky (burza v Medulienke v Družbe sa uvádzala v diskusii s časmi 9:00–17:00).
Q: Ako predať kočík na miestnej burze v Leviciach?
A: V diskusii popisovali postup: treba prihlásiť veci hneď, ako vyvesia plagát o burze (zvyčajne 2–3 týždne vopred), ráno zaniesť kočík do Medulienky v Družbe a označiť ho cenovkou; burza v Medulienke v Družbe bola v príspevkoch uvedená s otváracími hodinami 9:00–17:00.
Q: Kde sa miestne mamičky obyčajne stretávajú v Leviciach?
A: V diskusii sa ako bežné miesta stretávok uvádzali hradné areály (hradné), lavičky pred kostolom, mestský park a nákupné centrá ako Tesco; konkrétne jedno stretnutie sa dohadovalo "pred lekárňou" alebo "pred kostolom na lavičkách" okolo 15:30–15:45.
Q: Čo si zobrať na rodinné/stretkové popoludnie s bábätkom?
A: Rodičia v diskusii odporúčajú zobrať kočík, plienky, náhradné oblečenie, čiapku a viacero vrstiev (min. 3 vrstvy pri chladnejšom veternom počasí) a náhradnú výživu ako Nutrilon pre prípady, keď dieťa nechce prsník.
Q: Kedy vziať dieťa na pohotovosť podľa skúseností z diskusie?
A: Matka v diskusii uviedla, že s dieťaťom s teplotou 38,5 °C a bolesťou hrdla išli na pohotovosť; lekár vyšetrením (oči, uzliny, bruško) nasadil antibiotiká.
Q: Ako riešili rodičia dojčenský reflux a žltačku v diskutovanej skupine?
A: V diskusii matka uviedla diagnózy "dojčenský reflux" a predpisovali kašičku z Nutritonu pred kŕmením; skúsená matka v diskusii spomenula, že pre niektoré deti pomohli "kvapky" proti grckaniu, a iná matka plánovala krvné testy sledovať žltačku.
Q: Kedy a kde sa má konať klobásová party spomínaná v diskusii?
A: V príspevkoch bolo uvedené, že klobásová party je 21.6. v mestskom parku a podľa oznámenia v obchode (v diskusii zmienka "v Gratise") začína od 15:00.
Závery z diskusie
Zhoda
- Lokálne stretká mamičiek sa koordinujú cez internetové fóra (Koník, Azet, Pokec) a najčastejšie sa konajú na hradnom areáli, pri kostole (lavičky) alebo v mestskom parku.
- Rodičia plánujú termíny podľa režimu detí (spánok, kŕmenie) a nosia so sebou kočík, náhradnú výživu (Nutrilon) a viac vrstiev oblečenia proti vetru.
- Pri predaji detských vecí sa viedla prax: prihlásiť položky vopred, priniesť ráno na burzu (Medulienka v Družbe) a označiť cenovky.
Sporné názory
- Úvahy o účasti pri miernych zdravotných príznakoch dieťaťa sa delili: niektorí rodičia radšej zostanú doma pri chorobe, iní idú na krátku návštevu alebo riešia situáciu na mieste.
- Postoje ku kontaktom so svokrovcami boli protichodné: niektoré matky uvádzali dobré vzťahy a pomoc, iné popisovali konflikty a vyhýbanie sa kontaktu.
- Termín stretnutí: časť skupiny preferuje vyhnúť sa veľkým akciám (napr. klobásový víkend), iní chceli stretká aj počas takýchto akcií.
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne liekové kvapky proti refluxu rodičmi účinne odporúčané? (v diskusii sa menovali len „kvapky“, bez názvu).
- Sú presné pravidlá a poplatky organizátorov pre predaj na burze Medulienka (napr. registračný postup, odber/úhrada)?
- Ako najlepšie koordinovať termín stretiek vzhľadom na nestabilné počasie a časté posuny spánkových režimov bábätiek?
Spomenuté značky a firmy
Koník, Azet, Pokec, Medulienka, Družba, Tesco, Lidl, Hypernova, Mukatado, Gratise
Spomenuté produkty a metódy
Nutrilon, Nutriton, Ibalgin, CARO (bezkofeínová zmes), kvapky proti refluxu, akrylové nechty, gelové nechty, bazárový predaj (burza), plienky, kočík, hojdacka, prebaľovanie, označovanie cenoviek pri bazáre
Miesta a osoby
Levice, hradné (hradný areál), pred kostolom (lavičky), Mestský park, Družba, Medulienka, Kozárovce, Nitra, Žarnovica, Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Viedeň, Malacky, Zvolen, Štúrovo, Orava, Dublin, Cankov, Zdenka Predná
😕 nik tu ešte nebol?
😵 😵 ráno som si našla sms od desszi, tak Davidko je na svete 🙂 tak už je ďalšia maminka medzi nami.
ahojte
tak aj ja som dostala sms od Desszi, tak srdecne blahozelame 🙂
a ze Dadko maminku potrapil, ale urcite je teraz najstastnejsou maminou 😵
veru teraz som na rade ja s mirip, strasne rychlo to leti 🙂
adulka ake plany mate na vikend?
jéééj baby a čo vám napísala desszi?Tak som na ňu myslela keď tu nebola.A aký bol Dadko veľký neviete?
Tak našej Desszi srdečne gratulujeme!
davidko sa narodil vcera o 21,45, vazil 3200g a 51 cm a vraj maminku riadne vytrapil ale hlavne ze su v poriadku 🙂
mamada, presne ako pise adulka, na krytej plavarni su kurzy pre babatka, 8 hodin 50 € 🙂
adul, ze drazit 😀 😀 😀 si ma hned na rano pobavila 🙂
inak dnes je v globe vypredaj svietidiel a krasne maju v super cenach, odporucam, kto potrebuje vymenit 🙂
tak Dadko je chlapisko.Aj nám by sa zišli svietidlá prerábame starý dom len na svetlá si ešte počkáme.
evi, plány nie sú žiadne, akurát dnes chcem zbehnúť k mame nech ma trošku zafarbí a paťka šla s mojim otcom a bratom na Agráč...keby tam bol nábytok, alebo kvety..tak idem s nimi..ale ja stroje a podobné veci týkajú sa poľnohospodárstva nemusím 😝 a Samino teraz spinká, dnes je strašne urevaný, ledva zaspal..nechali sme ho samého..prišla som do spálne po dlhšom čase a on mal celú perinu nasúkanú pod seba...vankúšik vyhodený a on zvalený na tom kopci a spinkal 😀 ..trošku si upratujem ..ale fakt len trošku lebo v piatok nám prídu meniť okná..tak si hovorím, že sa mi neoplatí naháňať sa 😝
neviem či nakupujete v happy girle, ale včera dostali jesenný tovar... 😵 😵 😵 perfektné veci tam mali...už sa teším ako budem Paťke nakupovať 😀 😀
adulka ja som taka ako Ty na vystavu chodim na nabytok a kvety (tie milujem) par krat som bola aj auta kuknut, ale na agraci nikdy, pritom moj drahy chodi kazdy rok lebo v takom odveti srudoval aj robi, ale toho roku vravel, ze to ide dole vodou.Samko musel byt zlaty na tej kope, a este si pokojne spinkal
no aj mne bude asi segra farbit vlasy, farbu mam kupenu uz vyse mesiace, len sa k tomu neviem dostat, aj ja som trochu upratovala, a nieco uvarila, zvysok urobi moj drahy.
este chcem upiect taky rychli slivkovy kolac, a vecer budem varit na zajtra
evi, ja ako dieťa som chodievala...ale to len preto, že išli naši, tak sme šli s nimi...ale chodievali sme tam k známym...a najviac som sa tešila na stánky a kolotoče 😀
ahojte kocky, uz mame konecne doma net, tak sa zase hlasim 🙂 je tu niektora z okolia Siah?
ahoj etnicka, no uz si nam tu aj chybala, mysleli sme si , ze popri zorankovi nic nestihas 🙂 tak napis ako maly
ahoj bzucinka, doteraz sme nemali doma net, ale uz konecne mame wifi, tak sa tu zase budem vyskytovat castejsie 😉 Zoranko rastie ako z vody, uz ma 8.72 kg, na buducu nedelu bude mat 5 mesiacikov 🙂 je velmi sikovny a robi nam velku radost. Stale ho kojim 🙂 Uz sa vie pretocit aj lozit aj sediet s oporou, vie si chytit prsteky na nozickach 😀 a cikat a kakat ho davame na nocnik a celkom sa dari.
A co je noveho u vas? Ozaj, chcela by som otvorit kurz tancovania s babatkami v satkach v materskom centre v Sahach, tak ma zaujima, ci by o to bol zaujem.
ahojte, dnes je tu nejak tichúčko 🙂
Saminko mi dnes vrackal, nechcel papať polievočku, nakoniec trošku spapal a potom to vyvrátil, ale nemá ani teplotu a je úplne v pohode, tak neviem čo mu nezapasovalo. Dúfam, že bude v poriadku a nič na neho nelezie.
etnička, máš dobrý nápad 😉 ja nejaké baby poznám zo Šiah, ale tie už majú veľké detičky...tak ti neviem poradiť..a Zoranko je fakt šikulko ... náš Samko tiež od 5,5 mesiaca chodil na nočník, pekne sa mi tam vykakal a po roku akoby uťalo..ani za svet do nočníka nekakáme 😅
etnica, vidim, ze mas super ambicie, len nam je do siah daleko a aj maly je uz velky na satku, ale s babatkami si to viem predstavit, ja v sahach maminky s babatkami nepoznam , tak ti v tomto nepomozem 🙂 zoranko je riadny chlapisko a sikulko teda
adul, drzime palceky a posielame cmuk, nech to nie je ziadna choroba, ale len zatazene brusko radsej, cmuk ☹
ten napad nie je celkom moj, mam ho od Sasky Keselovej 😉
majte sa krasne kocky, dobru noc 😉
ahojte babule 🙂
etnicka vitaj, som rada, ze si sa vratila, ja sice pochadzam od Siah, ale maminu s malym babom nepoznam, kamoska ma pomaly rocneho synceka, domov chodim len k nasim na navstevu, a aj na SŠ som chodila mimo Siah tak tam nemam kamosky, ale ako napad sa mi to paci, skoda, ze ho nejdes realizovat v LV.
adulka aj ja dufam, za Samkove grckanie bolo len jednorazove, a ze uz je dobre 🙂
baby ja som posledny tyzden v praci 🙂 je to zvlastny pocit, jasne tesim sa ale su tp zmiesane pocity
maminy ake mate plany, s deturencami?
a chcem sa Vas spytat kde presne su tie zdravotne potreby? Lebo uz by som si mala pokupit chybajuce veci do porodnice, uz sa to krati
ahojte, tak malý mi viac nevrackal, asi si len žalúdok s niečim pokazil
evi, tak si uži posledný týždeň a potom už len oddychuj a naberaj silu na lucinku 😵 my sme zas doma posledný týždeň 😀 budúcu stredu sa už samino ide zaúčať do jasličiek... trošku mi je to ľúto..keď večer ležím pri ňom, tak mu rozprávam, že pôjde k detičkám do jasličiek..určite mi nerozumie..ale asi ja sa s tým musím vysporiadať, tak preto mu to rozprávam 😅
zdravotné potreby sú v meste...ako je katolícky kostol tak ideš smerom k hradu a zelená budova to už zbadáš..tam sú zdravotné potreby
eviik ahoj, tak to mas super, ze posledny tyzden, ved to znamena ze den D sa uz blizi 🙂 tak si uzi pracovny pocit a potom len oddychuj a chystaj sa na princeznicku 🙂
adul, viem si predstavit ake mas pocity, ja si tiez neviem predstavit, ze by som s nim nebola kazdy den, ved teraz robi pokroky, zacina rozpravat a asi by mi bolo tazko bez neho, ale tak ked to nejde tak to nejde a musis to riesit takto 😒 ale neboj sa, obaja to urcite super zvladnete 😉
my dnes nechystame nic extra, teraz spinka , potom pojdeme trosku von, napapame sa, spinkat a bude pomaly vecer 🙂
no budem sa potom snazit oddychovat, aj ked neviem ako vydrzim, ja som taky akcny typ vzdy v pohybe, nikdy neobsedim, ved mi manzel vravi, ze sa to zmeni ked bude Lucka medzi nami 😵 a veru hrozne sa to blize, len teraz som nasla na teste // ciarky a o chvilu idem rodit.
adulka tesim sa, ze Samko je v poriadku, a tiez si mysli, ze Samko to dobre zvladne, ak je zvyknuty na kolektiv tak nebude problem. A Ty mu radsej rozpravaj, aspon sa na to ako tak psychicky pripravis, urcite to nebude lahke, ale ako pise bzuci, ked to inac nejde.
bzuci tak Ty sa ani nechstas do prace, hadam sa coskoro zadari mala fazulka, a mozes si Alexa este uzivat 😵
dobre ranko 🙂
eviiik, tak to je super, ze si zo Siah, budes chodit s malou k nam do MC? 😉 Teraz zaciname s brusnymi tancami, su velmi vhodne hlavne pred porodom a po porode. Ja som ich tancovala aj pocas porodu a velmi mi pomahali.
etnicka, ale uz byvam 4 roky v LV, ku nasim chodim len na navstevu, a to do dediny blizko siah, inac by som urcite rada zavitala
bzuci hadam ano, ved uz mate jedno stasticko doma 😵
a po mne tu nieje ziadna nova tehula, musi niekto pokracovat 🙂
ahojte vy ste dávali tak skoro bábätká na nočník?A oni vedeli, že čo majú urobiť?Fíha tak to keby sa aj nám s našou Ninuškou tak podarilo to by bolo.
ale ako sa tak pozerá tak tu teraz asi žiadna z vás nie je.Kde ste všetky??????

ahojte 🙂
bzučinka, však ty super vyzeráš ... to ja by som mohla moje kg dražiť 😀 , tiež sa mi nejak nedarí tú pevnú vôľu pesvedčiť 😝
mamada, my sme chvíľku chodili plávať na krytú levickú plaváreň, ale bzučinka ti povie bližšie..pokiaľ hľadáš pre Tomáška kurzy plávania...tak tie začínajú tuším v polovičke sept. ..alebo tak nejak..a na tie sa je najlepšie informovať tam 😉