icon

Trenčín II

avatar
dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 19. jún 2026 · 12095 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Zápcha a odmietanie jedla u dojčiat v diskusii riešili pediatri a rodičia pomocou laktulózového sirupu Duphalac, režimových opatrení a zvýšeného príjmu tekutín.
  • Viacerí rodičia uprednostňovali nosiče Manduca alebo šatku (modely G5, G28) pred babyvakom a testovali nosiče na prezentácii v miestnom MC.
  • V Trenčíne rodičia najčastejšie uvádzali pediatrov Dr. Gavendu, Dr. Chudého a Dr. Eckmannovú; nákup detských potrieb spomínali v obchodoch Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM a v e-shope LaubrSport.cz.


Najčastejšie otázky

Q: Ktorí pediatri pôsobia v Trenčíne a ktorých rodičia odporúčajú?
A: V diskusii rodičia najčastejšie spomínali Dr. Gavendu; ďalej sa menovali Dr. Chudý a Dr. Eckmannová (Južanka) a Dr. Janosiková (Juh), pričom spokojnosť s konkrétnym lekárom sa v príspevkoch líšila.

Q: Ako riešiť zápchu u dojčaťa?
A: Detský lekár v diskusii predpísal Duphalac (laktulózový sirup) na uvoľnenie stolice a rodič uviedol, že dieťa sa po ňom „bez problémov vykakalo“; lekár zároveň uviedol možnú behaviorálnu príčinu (vedomé zadržiavanie) a odporučil režim a dostatok tekutín.

Q: Čo odporučiť pri cestovnej nevoľnosti malého dieťaťa?
A: Rodič v diskusii odporučil kinedrilové čípky pred cestou a uviedol dávku 1/4 tabletky pre deti staršie ako 2 roky (uvedené ako praktická rada v príspevku).

Q: Aké nosiče detí rodičia skúšali a ktoré fungovali?
A: Viacerí rodičia preferovali Manducu a šatku; v jednej skúsenosti rodič uviedol, že dieťa v Manduce zaspalo; modely spomínané v diskusii boli G5 a G28, babyvak sa u niektorých neosvedčil.

Q: Kde v regióne kúpiť drevené odrážadlo alebo detské hračky lacnejšie?
A: Rodičia spomínali český e-shop LaubrSport.cz pre drevené odrážadlo (uviedli, že nákup z ČR vyšiel lacnejšie), a lokálne predajne Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco a DM ako miesta na bežné nákupy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Viacerí rodičia uprednostňujú nosenie v Manduce alebo šatke pred babyvakom a odporúčajú vyskúšať nosič naživo (prednáška v MC).
  • Duphalac (laktulózový sirup) bol v diskusii uvedený ako účinná liečba zápchy u dojčiat podľa detského lekára a rodičovskej skúsenosti.
  • Lokálne obchody spomínané pre nákupy detského vybavenia: Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM.


Sporné názory

  • Niektorí rodičia považujú Dr. Gavendu za dobrého pediatra, iní v diskusii uprednostňujú Dr. Chudého alebo Dr. Eckmannovú; názory na „najlepšieho“ pediatra sa líšia.
  • Niektorí rodičia tvrdia, že Manduca/šatka fungujú veľmi dobre (dieťa zaspalo v Manduce), zatiaľ čo iní nemali úspech s babyvakom a považujú skúsenosti za rozdielne.


Otvorené otázky

  • Je zadržiavanie stolice u dojčiat primárne psychologický problém, ktorý rieši režim a nosenie, alebo treba hľadať organické príčiny?
  • Aké dlhodobé metódy efektívne zvýšia pitný režim u dieťaťa, ktoré odmieta piť bežné nápoje?


Spomenuté značky a firmy

Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM, LaubrSport.cz, noseniedeti.sk, MC, Južanka

Spomenuté produkty a metódy

Duphalac (laktulózový sirup), kinedrilové čípky (odporučená dávka v diskusii: 1/4 tablety pre deti >2 roky), Manduca, šatka (modely G5, G28), babyvak, Figo fľašky / Figo nápoj, drevené odrážadlo (LaubrSport.cz), trojkolka, cyklosedačka, antibiotiká (7 dní pri prieduškovom zákale), režimové opatrenia pri zápche, testovanie nosičov na prezentácii v MC

Miesta a osoby

Trenčín, Bratislava, Smolenice, Besenová, Liptov, Bardejovské Kúpele, Kitzingen, Suč, Južanka, Garfield, Dr. Gavenda, Dr. Chudý, Dr. Eckmannová, Dr. Janosiková

avatar
minkak
21. júl 2008

ahojte 😵

muci juuuuj a coze to tak?tak sa lieckajte a drzkajte 😉 ☹ a skore uzdravenie 😉

ok tak teda stretko v stredu o 16-ej vo Verde?

avatar
drobec.z
21. júl 2008

v stredu vo verde, ak by som nesla k svokrovcom,tak sa aj ja pridam 😉
muci, drzkajte sa, maruske od romanka sladky boztek na uzdravenie 😉

avatar
zuzanamv
21. júl 2008

Ok, tak dufam, ze sa to uz nezmeni. 😉

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

ahojte babule..tak aj nam by vyhovovala streda... 😉

avatar
kacenka83
21. júl 2008

dobre teda, tak sa uvidime nabuduce 🙂
drobec idem dat kubka aj dalsie deti z rodiny fotit znamej co studovala fotografiu, take trosku umelecke fotky... sama som zvedava co z toho bude, lebo normalne deti nefoti...
muci skore uzdravenie, snad to bude uz len a len lepsie

avatar
minkak
21. júl 2008

no super 🙂 tak sme sa dohodli 🙂

kacenka,ked to mas aj zajtra neiste ☹ tak o mesiac v stredu na dalsom stretku aj s Tebou 😵

avatar
drobec.z
21. júl 2008

kacenka, tak sa tesime na foto 😉

avatar
minkak
21. júl 2008

a co kala ako im je uz lepsie?neviete?
a new,adusa......a dalsie kocky?
snad sa do stredy este ukazu 😉

muci mozno aj vam este bude lepsie a nakoniec pridete,mne dr,vravela,ze je toho vela a trva to 1-2 dni 😉

avatar
adusa
21. júl 2008

Ahojte.
Meggi z celeho srdca gratulujem 😵 !!! Som strasne zvedava ako malinka vyzera ( typicka baba 😀 )... no a prajem vam vela zdravicka, bezproblemove papanie, a nech si Karolinka rychlo zvykne a vela pomaha 😉 .

Baby ja by som sa pridala na stretko, len dufam ze to miesto najdem. Alebo pojdete niekto aj peso z Juhu? Alebo busom?

Ozaj a ostavame o dva tyzdne dlhsie 😵

Zuzka Ty si sa potom dnes odpojila ani ahoj som Ti nepovedala 😔 , my sme sli hore ale mala mi stale utekala vsade, tak za trest sedela v kociku a skoro tam zaspala, tak sme sli radsej domov. Ako Ti je dnes? Dufam ze je lepsie 😔

avatar
minkak
21. júl 2008

adusa je to na nam,sv.anny pri fotto vratny oproti slov,sporiteln 😉

drobec ,lucaska pojdeme zase spolu?zuzanamv pridas sa?
adusa nejako sa nazbierame a pojdeme peskom dole ak nam pocko dopraje 😉

avatar
drobec.z
21. júl 2008

ahoj adusa, romanko mi zaspal uz pred dvanastou,tak nastastie ze som sla,to bolo rozhodnutie na poslednu chvilu,lebo uz si vo vytahu suchal oci, zatial papa po hodine a pol,tak uvidime do rana, dam dve foto do svojho albumu poslal muzicek, ze nasiel v PC,tak kuukni, no nadhera, uz mi je lepsie, ale vies stale to nie je ono,bez muzicka tazko ☹ Aj som mu pisala co stvaral s Anickou, a on ze cisty chalan 😀 😀 😀 ak pojdem,tak ja s mirkou pojdeme z juhu na stretko,tak sa mozes pridat 😉

avatar
lucaska
21. júl 2008

minkak jasnacka.................... 😉

avatar
drobec.z
21. júl 2008

len kto nas odfoti, ked nemame hlavneho fotografa ☹ 😢

avatar
zuzanamv
21. júl 2008

Aj ja mozem ist peso. Matko bude spat z utorka na stredu u svokrovcov, tak mi ho privedu do mesta, pojdem len s kocikom.

avatar
minkak
21. júl 2008

dobre babulky,tak tak ako minule 😉
drobec no jedine samospust ☹ 😀
no daj fotecky 😉

avatar
drobec.z
21. júl 2008

mirka uz
😉

avatar
minkak
21. júl 2008

drobec no kraaasne 😵 😵 😵
kocky tak 15:30 pri parte 😉

avatar
lucaska
21. júl 2008

15.25 od halasu??????????

avatar
drobec.z
21. júl 2008

dobre, ak tam nebudem,tak bud nie som tu,alebo romco spi,
mirka poslem ti sms,ako stihame so spankom
😉

avatar
minkak
21. júl 2008

lucaska OK 😉
drobec len pekne prid 😉 dobre posli 😉

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

babule mi pojdeme asi bez kocika busom 😉

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

ale tiez neviem ako na tom budeme zo spanim...kedze teraz to mame nejake rozhadzane...kedze sme rano vstavali o 10-15 a GAbika mi isla poobede haji az o 15-nastej 😝

avatar
adusa
21. júl 2008

Minka kde je pri parte? 😕

avatar
minkak
21. júl 2008

adusa pri cintorine.
hore pri zastavke nad parkom 😉

avatar
adusa
21. júl 2008

Drobcatko, chudiatko, strasne Ti musi chybat. Neboj, rozveselime Ta, len pridi na stretko 😉 . Vidis teraz ma napadlo, ze zlanarim aj Bardejovcanku tu cez susedov 😉 , co Ty na to?

avatar
adusa
21. júl 2008

Minka diiik. No jasne, ze pri parte 😀 😀

avatar
minkak
21. júl 2008

adusa nieje zaco 😉

avatar
yuya
21. júl 2008

Ahojte holky 🙂 . Tak v prvom rade, meggi, srdečne gratulujem k narodeniu malej Kristínky 🙂 . Malinkej prajeme hlavne veľa zdravíčka a pekný celý život 😉 .
Čítam, že sa chystá stretko, takže my prídeme tiež. Už sa na vás všetkých veľmi tešíme 🙂 .

avatar
minkak
21. júl 2008

ahoj yuya,super tesime sa 😉
pocitame s tebou ivaz pisala ,ze ta dotiahne 😉 🙂

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

babulky pridala som fotto d dnesneho pomahania doobedu 😀 😀 😀 😀