icon

Trenčín II

avatar
dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 19. jún 2026 · 12095 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Zápcha a odmietanie jedla u dojčiat v diskusii riešili pediatri a rodičia pomocou laktulózového sirupu Duphalac, režimových opatrení a zvýšeného príjmu tekutín.
  • Viacerí rodičia uprednostňovali nosiče Manduca alebo šatku (modely G5, G28) pred babyvakom a testovali nosiče na prezentácii v miestnom MC.
  • V Trenčíne rodičia najčastejšie uvádzali pediatrov Dr. Gavendu, Dr. Chudého a Dr. Eckmannovú; nákup detských potrieb spomínali v obchodoch Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM a v e-shope LaubrSport.cz.


Najčastejšie otázky

Q: Ktorí pediatri pôsobia v Trenčíne a ktorých rodičia odporúčajú?
A: V diskusii rodičia najčastejšie spomínali Dr. Gavendu; ďalej sa menovali Dr. Chudý a Dr. Eckmannová (Južanka) a Dr. Janosiková (Juh), pričom spokojnosť s konkrétnym lekárom sa v príspevkoch líšila.

Q: Ako riešiť zápchu u dojčaťa?
A: Detský lekár v diskusii predpísal Duphalac (laktulózový sirup) na uvoľnenie stolice a rodič uviedol, že dieťa sa po ňom „bez problémov vykakalo“; lekár zároveň uviedol možnú behaviorálnu príčinu (vedomé zadržiavanie) a odporučil režim a dostatok tekutín.

Q: Čo odporučiť pri cestovnej nevoľnosti malého dieťaťa?
A: Rodič v diskusii odporučil kinedrilové čípky pred cestou a uviedol dávku 1/4 tabletky pre deti staršie ako 2 roky (uvedené ako praktická rada v príspevku).

Q: Aké nosiče detí rodičia skúšali a ktoré fungovali?
A: Viacerí rodičia preferovali Manducu a šatku; v jednej skúsenosti rodič uviedol, že dieťa v Manduce zaspalo; modely spomínané v diskusii boli G5 a G28, babyvak sa u niektorých neosvedčil.

Q: Kde v regióne kúpiť drevené odrážadlo alebo detské hračky lacnejšie?
A: Rodičia spomínali český e-shop LaubrSport.cz pre drevené odrážadlo (uviedli, že nákup z ČR vyšiel lacnejšie), a lokálne predajne Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco a DM ako miesta na bežné nákupy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Viacerí rodičia uprednostňujú nosenie v Manduce alebo šatke pred babyvakom a odporúčajú vyskúšať nosič naživo (prednáška v MC).
  • Duphalac (laktulózový sirup) bol v diskusii uvedený ako účinná liečba zápchy u dojčiat podľa detského lekára a rodičovskej skúsenosti.
  • Lokálne obchody spomínané pre nákupy detského vybavenia: Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM.


Sporné názory

  • Niektorí rodičia považujú Dr. Gavendu za dobrého pediatra, iní v diskusii uprednostňujú Dr. Chudého alebo Dr. Eckmannovú; názory na „najlepšieho“ pediatra sa líšia.
  • Niektorí rodičia tvrdia, že Manduca/šatka fungujú veľmi dobre (dieťa zaspalo v Manduce), zatiaľ čo iní nemali úspech s babyvakom a považujú skúsenosti za rozdielne.


Otvorené otázky

  • Je zadržiavanie stolice u dojčiat primárne psychologický problém, ktorý rieši režim a nosenie, alebo treba hľadať organické príčiny?
  • Aké dlhodobé metódy efektívne zvýšia pitný režim u dieťaťa, ktoré odmieta piť bežné nápoje?


Spomenuté značky a firmy

Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM, LaubrSport.cz, noseniedeti.sk, MC, Južanka

Spomenuté produkty a metódy

Duphalac (laktulózový sirup), kinedrilové čípky (odporučená dávka v diskusii: 1/4 tablety pre deti >2 roky), Manduca, šatka (modely G5, G28), babyvak, Figo fľašky / Figo nápoj, drevené odrážadlo (LaubrSport.cz), trojkolka, cyklosedačka, antibiotiká (7 dní pri prieduškovom zákale), režimové opatrenia pri zápche, testovanie nosičov na prezentácii v MC

Miesta a osoby

Trenčín, Bratislava, Smolenice, Besenová, Liptov, Bardejovské Kúpele, Kitzingen, Suč, Južanka, Garfield, Dr. Gavenda, Dr. Chudý, Dr. Eckmannová, Dr. Janosiková

avatar
drobec.z
21. júl 2008

adusa, zavolaj, aspon sa zoznamime, len nech pride 😉

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

adusa veru cim viac mamiciek tym lepsie 😉

avatar
drobec.z
21. júl 2008

danny, to je super, z MC?

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

drobec ano.. 😉
a idem vlozit este jednu troska som sa pohrala s fotkami... 😵 😵 😵

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

kde ste vsetky?co uz spite? 😲

avatar
lucaska
21. júl 2008

danny ako pokracuje mc????

avatar
adusa
21. júl 2008

Danny ona je este len tehulka, a v septembri bude babatko 🙂

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

lucaska celkom fajn,uz je nieco vymalovane krasnou marhulkovou farbou 😵 😵 😵 😵

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

adusa to nevadi...a ozik dostala si odo mna ip?

avatar
adusa
21. júl 2008

dostala som, donesieme, vsetko bude 🙂

avatar
dannynka
autor
21. júl 2008

adusa-oki budem moooc rada 😵 😵 😵 😵

ozaj a ako sa mate?Dnes sa mi volajako ani spat nechce ked som si poobede schrupla s GAbikou 😀

avatar
erka12
22. júl 2008

ahojte,
meggi gratulujeme a prajeme vela zdravicka,mliecka,...

na stretko moxno prideme,dufam, dnes sme boli miska ockovat,tak uvidime ako na tom bude a este sme s nim boli aj na urologii, tak to som mala dost ja a nie chudatko moje misko 😉

avatar
erka12
22. júl 2008

a ozaj ja som nezaregistrovala kedy je to stretko,teda o kolkej?

avatar
lucaska
22. júl 2008

ahojte, erka a co mu robkali na urologii??????? chudatenko malinke.................

stretko je v caffe verde o 16.00............................... 😉

avatar
drobec.z
22. júl 2008

ahojte babky, tak ja som nakoniec nesla nikde, mozno pride svagrik a ja pojdem tam az neskor 😉 ovsem ak mi nebude moc blbo ☹ Vsetky vas pozdravuje Misko a vraj si mame uzivat krasu a vsetky vyhody,ktore nam tu ponukaju, lebo tam to je strasne pre tie deti a pre vsetkych ☹ Vraj ked dal detom pera a ceruzky,tak z radosti tancovali chudatka ☹ 😢 takze zajtra v cafe verde a juzanky, co idu peso tak pri parte o 15:30 😉

avatar
drobec.z
22. júl 2008

co dnes vsetky buvate s detmi? Ja by som tiez mala, noc bola tazka,ale mne je po spanku este horsie, uz som sa aj kavickovat naucila a tu zrazu nikto ☹ Dnes mi volal kolega z prace,ze sa nasli nejake peniazky pre nas, tak v oktobri ideme opat skakat, tak sa vytesujem a pisal mi MM,ze 11. septembra ho ten jeho finsky a irsky sefo pusti hadam domov 😉 😉 😉 tak sa vytesujem dvakrat a este mi aj manduca prisla,tak do tretice vsetko dobre 😀 😀 😀

avatar
dannynka
autor
22. júl 2008

drobec tak to je supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer 😉

avatar
lucaska
22. júl 2008

drobec tak dnes mas super spravicky,................som stastna s tebou, ze manzelik priiiiiiide........... 😉

avatar
drobec.z
22. júl 2008

danny, ako sa mate? no to este nie je iste, co si ti cudzinci zmyslia,ale dufame, hlavne, ze oni chodia domov kazde dva tyzdne a letecky, tak ho hadam pustia po 2 mesiacoch 🙂

avatar
drobec.z
22. júl 2008

lucaska a maly je chory? Co mu je? My sme tiez v piatok rano raz zvracali, ale to sa romanko len vecer a v noci prejedol a predtym poobedde prehladol, tak nastastie len z toho 😉

avatar
dannynka
autor
22. júl 2008

drobec mame sa celkom fajne....rano sme vstavali o 9-15 tak to hovori za vsetko 😀
a vy sa ako mate?Tebe je uz lepsie a Romanko ako?

avatar
lucaska
22. júl 2008

drobec uz v pohode,dnes sme boli na kontrole...........mal trosilinku chytene hrdlo...............
akosi vela deti tu zvracia, to je obdobie............... 😖

avatar
drobec.z
22. júl 2008

danny, my ako to pocasie, raz tak raz tak, romanko vstava skor ako inokedy a nema az taky kludny spanok, ale sa ani necudujem, ved to ma zo mna, vcera na plavani videl chlapa s kamerou a misko ho stale kameroval, tak mu zacal chybat,tak plakal o dusu ☹ ale inac je zlaty, ale vidno,ze mu tatik chyba ☹

avatar
dannynka
autor
22. júl 2008

lucaska-tak prajeme Lucaskovi aby ho vsetky choroby obchadzali 😉

avatar
dannynka
autor
22. júl 2008

drobec-to si veru neviem predstavit,mi to pride luto ☹ ☹ ☹ ,uz aby tu bol september a mali ste aspon na tyzden tatinka doma....a Romankovi posli ako malu utechu aspon božtek od Gabiky.. 😉

avatar
lennie7
22. júl 2008

ahojte 🙂
meggi gratulujemeee, tebe aj Kristinke veeela zdravicka 🙂 krasne meno ste vybrali 😉
tak mi zajtra na stretko prideme, pridame sa k vam peso ak bude pekne.
kolko deticiek vracia, dufam ze nam sa to vyhne ☹

avatar
jurdinka
22. júl 2008

ahojte,
kocky vy ste tu hotova zohrana partia........ 🙂 nebude naozaj vadit ked prideme aj my s Ninkou???
prajeme vsetkym chorusikom skore uzdravenie 🙂 dufam, ze nas to obide
drobec super ze ti manzelik pride v sep., moj pride sice o 3 tyzdne ale mam depky, chyba nam........... ☹ a ani sa necudujem ze malemu chyba, Romanko si to uz uvedomuje ze tatino nie je doma, Ninka to zatial este tak nevnima........vzdy dufam ze ho spozna a bude chciet za nim ist....

avatar
kacenka83
22. júl 2008

ahojte 🙂
vsetkym co sa necitia dobre zelame aby boli co najskor fit, ako citam, je vas tu dost 😒
jurdinka baby urcite uvitaju radi kazdu novu tvar, my sme len radi, ze sa rozrastame 🙂 😉
drobec mas to tazke a romanko tiez, ani som nevedela, ze to uz bude takto vnimat ☹ drzte sa, september je tu o chvilu 🙂

avatar
minkak
22. júl 2008

ahojte babulky 🙂
drobec same dobre spravicky 😵 ,veru ja som dnes buvala s veronikou,bolela ma hlava-tak som zalomila 😉
jurdinka jasne,ze prid 😵

avatar
adkag
22. júl 2008

ahojte,

drobec tak super spravicky na dnes, dufam,ze sa muzikovi ozaj podari prist v tom septembri. ja len citam co pises a vzdy mi je hrozne luto ze je prec ☹ .

my neviem nakoniec ci prideme, mam dost prace do roboty a terminy,vsetko na poslednu chvilu, takze ozaj neviem, ale mozno sa nam zadari. radi by sme vas videli.