icon

Trenčín II

avatar
dannynka
26. jún 2008

tak šup babulky pokracujeme 😉

Zhrnutie diskusie
Automatický súhrn diskusie generovaný umelou inteligenciou · 19. jún 2026 · 12095 príspevkov

Stručné zhrnutie

  • Zápcha a odmietanie jedla u dojčiat v diskusii riešili pediatri a rodičia pomocou laktulózového sirupu Duphalac, režimových opatrení a zvýšeného príjmu tekutín.
  • Viacerí rodičia uprednostňovali nosiče Manduca alebo šatku (modely G5, G28) pred babyvakom a testovali nosiče na prezentácii v miestnom MC.
  • V Trenčíne rodičia najčastejšie uvádzali pediatrov Dr. Gavendu, Dr. Chudého a Dr. Eckmannovú; nákup detských potrieb spomínali v obchodoch Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM a v e-shope LaubrSport.cz.


Najčastejšie otázky

Q: Ktorí pediatri pôsobia v Trenčíne a ktorých rodičia odporúčajú?
A: V diskusii rodičia najčastejšie spomínali Dr. Gavendu; ďalej sa menovali Dr. Chudý a Dr. Eckmannová (Južanka) a Dr. Janosiková (Juh), pričom spokojnosť s konkrétnym lekárom sa v príspevkoch líšila.

Q: Ako riešiť zápchu u dojčaťa?
A: Detský lekár v diskusii predpísal Duphalac (laktulózový sirup) na uvoľnenie stolice a rodič uviedol, že dieťa sa po ňom „bez problémov vykakalo“; lekár zároveň uviedol možnú behaviorálnu príčinu (vedomé zadržiavanie) a odporučil režim a dostatok tekutín.

Q: Čo odporučiť pri cestovnej nevoľnosti malého dieťaťa?
A: Rodič v diskusii odporučil kinedrilové čípky pred cestou a uviedol dávku 1/4 tabletky pre deti staršie ako 2 roky (uvedené ako praktická rada v príspevku).

Q: Aké nosiče detí rodičia skúšali a ktoré fungovali?
A: Viacerí rodičia preferovali Manducu a šatku; v jednej skúsenosti rodič uviedol, že dieťa v Manduce zaspalo; modely spomínané v diskusii boli G5 a G28, babyvak sa u niektorých neosvedčil.

Q: Kde v regióne kúpiť drevené odrážadlo alebo detské hračky lacnejšie?
A: Rodičia spomínali český e-shop LaubrSport.cz pre drevené odrážadlo (uviedli, že nákup z ČR vyšiel lacnejšie), a lokálne predajne Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco a DM ako miesta na bežné nákupy.

Závery z diskusie

Zhoda

  • Viacerí rodičia uprednostňujú nosenie v Manduce alebo šatke pred babyvakom a odporúčajú vyskúšať nosič naživo (prednáška v MC).
  • Duphalac (laktulózový sirup) bol v diskusii uvedený ako účinná liečba zápchy u dojčiat podľa detského lekára a rodičovskej skúsenosti.
  • Lokálne obchody spomínané pre nákupy detského vybavenia: Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM.


Sporné názory

  • Niektorí rodičia považujú Dr. Gavendu za dobrého pediatra, iní v diskusii uprednostňujú Dr. Chudého alebo Dr. Eckmannovú; názory na „najlepšieho“ pediatra sa líšia.
  • Niektorí rodičia tvrdia, že Manduca/šatka fungujú veľmi dobre (dieťa zaspalo v Manduce), zatiaľ čo iní nemali úspech s babyvakom a považujú skúsenosti za rozdielne.


Otvorené otázky

  • Je zadržiavanie stolice u dojčiat primárne psychologický problém, ktorý rieši režim a nosenie, alebo treba hľadať organické príčiny?
  • Aké dlhodobé metódy efektívne zvýšia pitný režim u dieťaťa, ktoré odmieta piť bežné nápoje?


Spomenuté značky a firmy

Kaufland, Prior (Garfielde), Tesco, DM, LaubrSport.cz, noseniedeti.sk, MC, Južanka

Spomenuté produkty a metódy

Duphalac (laktulózový sirup), kinedrilové čípky (odporučená dávka v diskusii: 1/4 tablety pre deti >2 roky), Manduca, šatka (modely G5, G28), babyvak, Figo fľašky / Figo nápoj, drevené odrážadlo (LaubrSport.cz), trojkolka, cyklosedačka, antibiotiká (7 dní pri prieduškovom zákale), režimové opatrenia pri zápche, testovanie nosičov na prezentácii v MC

Miesta a osoby

Trenčín, Bratislava, Smolenice, Besenová, Liptov, Bardejovské Kúpele, Kitzingen, Suč, Južanka, Garfield, Dr. Gavenda, Dr. Chudý, Dr. Eckmannová, Dr. Janosiková

avatar
kala12
23. júl 2008

baby co blaznite, ved to este nie je iste. 😉

avatar
audreyd
23. júl 2008

muci, nakoniec som sa zakukala do tej prírodnej 😵 kočík máme červený a už sa mi zdalo tej červenej nejako príliš 😅 hádam nemusím byť za každú cenu ako báthoryčka 🙂 ale aj tak je tá červená môj favorit 😵

avatar
mucilienka
23. júl 2008

audreyd, ja som teraz kazala priviest svagrinej z usa to organic Ergo - cokoladove...tak som zvedava...
kala a kedy ides dr.?

avatar
mucilienka
23. júl 2008

baby a neviete, ci nema dr. Chlapecka dovolenku?

avatar
kala12
23. júl 2008

Muci v piatok. A vy co? Snazite sa, snazite. 😀 😀

avatar
mucilienka
23. júl 2008

kala, aj ja chcem ist v piatok chlapeckovi, ale tehu asi na 99,9% nie som... ☹ preto sa pytam na tu dofcu

avatar
minkak
23. júl 2008

jeeeej baulky tak vy ste stretkovali tu,kala tak ste boli v nemocke-juuj hlavne,ze ste uz doma 😵

na stretku bolo super bolo nas veeeela a casnicky nestastne 😒 ale nam bolo fajn 😵

kala tak zeby --gratulko 😵 to sa vam rychlo zadarilo 😵 super tak daj v piatok vediet 😉

avatar
mucilienka
23. júl 2008

ahoj minka, a co boli nestastne?

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

ahojte,na stretku bolo super.... 😵 😵 😵 😵

avatar
minkak
23. júl 2008

muci no bolo nas fakt dost,tak sa im to asi nepozdavalo bola tam ina zostava casniciek.....
idem dat fotecky 😉

avatar
drobec.z
23. júl 2008

kala, tak aj ja gratulujem a nech vsetko dobre dopadne, ja som ti hovorila, ze si donesiete ma dovolenciatko, hadam mala Kretka alebo zeby Kretko 😀 😀 😀 a malickej drzkame palceky nech je zdravucka a nech pomaha maminke. 😉
my uz buvkame,ale v kociariku, v manduce sme skoro zaspinkali, teploty 39,4, takze nizsie ako vcera to sme radi a zubok uz len tak tak presvita, tak hadam o chvilku bude vonku 😒

avatar
audreyd
23. júl 2008

kala, my sme si z kréty adama doniesli, som hovorila, že je plodnáááááááááá 😀 keby dievčatko, tak možno grétka 😵 😵 😵 čo ty na to? 😉

avatar
minkak
23. júl 2008

no veru audrey to je velmi pekne meno 😉

drobec tak teplotkujete ☹ drzime palceky nech je rychlo vonku 😉

idem na tie fotky...

avatar
kala12
23. júl 2008

Baby tak na stretku vas bolo neurekom. Skoda, ze sme nemohli, dufam,ze nabuduce nam to vyjde. 😉 😉 😉

Audrey alebo aj Kvetka moze byt 😀 😀 😀 😀 Len nechcem predbiehat, dufam, ze vsetko bude O.k.

avatar
drobec.z
23. júl 2008

kala a bola si uz u dokiho alebo sa len chystas? A ak chalan,tak ako? Kvetko?? 😀 😀 😀

avatar
kala12
23. júl 2008

Drobec este som nebola, v piatok idem. Chcela som uz skor,aleked som mala tie trampoty s malou. ☹ ☹

Idem si lahnut, zase mi zacina byt zle, migrena sa ozyva. A som nevspata z tej nemocnice. papa

avatar
minkak
23. júl 2008

tak fotecky su uz tam,pozeram ,ze uz aj danny dava 😉
drobec a ostatne fotografky....kedy date?

avatar
drobec.z
23. júl 2008

mirka, ja nedam, aspon nie teraz, maly mi stale pomrnkava, a cakam, kedy sa misko ozve, o takom case uz napisal ☹

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

minka-spravne si si vsimla,len ja nemam moc potociek bo som dosla neskvor.. 😅
Gabika je uz chvalabohu v hajanoch a ja dovaram šošovičku na zajtra a žemlovka uz je hotova tu rozvoniava... 🙂

avatar
minkak
23. júl 2008

drobec este stale sa neozval?neboj sa ,ozve sa co chvila 😉
a fotecky daj ked budes mat cas,len som zvedava,ale vydrzim 😀

danny pekne fotecky si dala,tak ti gabika pekne zaspinkala,ked tak dlho spala poobede 😉

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

minka-no ved som sa aj divila,ale bolo na nej vidno ze je unavena...asi to vyliezanie po schodikoch jej dalo zabrat 😀

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

minka- a Tvoja Veronika uz spinka?

avatar
mucilienka
23. júl 2008

no kocky vidim, ze vas bolo fakt neurekom, ale hlavne, ze bolo dobre...

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

muci no veru bolo hojne xi xi 😀

avatar
minkak
23. júl 2008

danny ano veronika isla 19:50,my uz o takomto case vzdy spime,okolo tej 20-ej ju vzdy uz ide MM uspavat
obcas sa sice trapia aj dlhsie ale su tam 😉

lucaska pekne fotecky 😉

avatar
mucilienka
23. júl 2008

minka, ale niektore maminy a deticky nepoznam.. adusu som spoznala aj anicku z tych prekrasnych fotiek co adusa ma v albume.. ale napr. taku maminu v bielom tricku a v bledomodrej bluzke nepoznam, a ani terezku - to iste nie je kalina...

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

lucaska pekne fotto 😉

minka-tak to mate fajn,Gabika to ma akesi cele posunute... 😅

avatar
lucaska
23. júl 2008

muci mamina s terezkou je od nas z juhu....................

avatar
mucilienka
23. júl 2008

lucaska dikes...a ktora je jej mamina?

avatar
dannynka
autor
23. júl 2008

muci ta mamina v bielom tricku sa vola Zuzka,a ma malu Terezku ktoru mam aj ja v albume s Gabikou 😀 😀 😀