Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 kg za dva týždne

gabinka279
20. dec 2014

Ahojte žienky. Chcem sa s vami poradiť. Po porode mi ostalo 5 kíl len doma som si vypapkala ešte dalšie 4 :-/ A aspoň tie by som chcela dať do Silvestra preč. Viete mi poradiť ako? Moj problém sú sladkosti. Mám 94 kíl pri výške 178 cm. Pred otehotnením som mala 79. Ale teraz vyzerám už ako hroch 😀 samozrejme že každý deň začínam chudnúť,ale OD ZAJTRA ma už nebaví. Nejem pečivo síce ale stále nič. Máte niečo overené? aj nejaké ,, urýchľujúce cvičenie ,, 😀 viem že dovtedy zázraky neurobím ale ak sa vám niečo také podarilo budem vdačná za každú radu 🙂

mamulienka30
20. dec 2014

@gabinka279 - nejedz nic, pi len vodu, tak tych 5 kil urcite das 😀 Neviem toto je uz skutocne vaha hrosik, ale to vies sama, preco prave do silvestra? Idete na nejaku party? Radsej si zozen saty, kde ti to pristane aj takto a od noveho roka dosledne zmenit stravovanie, jedalnicek, prihlas sa do fitka. A chutia mi sladkosti - co je to za blbost, ked chces schudnut, na to nesiahnes. Hotovka.

gabinka279
autor
20. dec 2014

Neviem či si nepostrehla ale hľadám radu od niekoho kto má nejaké skúsenosti a nie niekoho kto mi bude dávať takéto ,,múdre rady,, 🙂 ked sledujem tieto fora je tu plno takýchto múdrych žien ako ty ale od takých som radu nepýtala 🙂 🙂

snehovagula1
20. dec 2014

@gabinka279 mne sa osvedcila strava....zacala som macingovou jej 28 dnovym detoxom, a potom som sa uz tak stravovala...sice potom som zasa spadla naspat ale to vies...my co mame nejake to kilo navyse a privelmi nam chuti mame len dve moznosti....bud sa s tym zmieris, alebo s tym nieco zacnes robit....chce to pevnu volu disciplinu v strave a zacat aj cvicit.....nic ine ti nepomoze....rady tipu vypi toto alebo nejedz hento na tri dni a schudnes 3 kg su kratkodobeho charakteru....bohuzial musis sa zacat stravovat a aj hybat....inak to nejde....na tvojom mieste sa teraz uz na to vybodnem, idu vianoce silvester....nie je na to velmi dobra doba...ale po novom roku si myslim ze je ten cas ked mas chut nieco zmenit ....ak teda chces nieco zmenit......zacni detoxom a potom pokracuj v stravovani a pridaj cvicenie....efekt zaruceny za tri mesiace....

mamulienka30
20. dec 2014

@gabinka279 - 😅 😅 😅 Pozri sa do zrkadla, nejedz hluposti a cvic 😅 Inu radu ti nikto neda a kto ti navrhne nejake pilulky ci drinky, ta chce obrat len o peniaze 😝 Ako vies, ze ja skusenosti s chudnutim nemam, ty mudra zena 😀 😀 Prekonat sameho seba, zacat, to je to najtazsie, ale na to ti nepomoze ani tisic obeznych zien na nejakom fore - to musis najst v sebe, vo vnutri, proste sa zatat a povedat - uz nie, ja s tym nieco urobim. A to musi vyjst s teba samej.Cez sviatky nie je ta spravna doba, lakadiel je strasne vela, po novom roku je idealne na nove zaciatky.

sense
20. dec 2014

vynechat sladkosti, sladke vody...zvysit prijem zeleniny a ovocia, jest pravidelne, rano na lacno vypit aspon 0.5litra vody, a dokopy za den aspon2.5 a jest pravidelne po mensich porciach kazde 2.5-3hodiny....a aspon polhodinka pohybu denne a vaha pojde dolu...vo vseobecnosti pri chudnuti plati...ze vydaj musi byt vyssi ako prijem....inak to nejde...

sissy27
20. dec 2014

@gabinka279 4kg za 11dní? jasné, to v pohode dáš... asi 3-4 litre čistej vody denne a dve jablká k tomu, v nedeľu si môžeš aj citrón do tej vody vymačkať... iné nič... zabudni na koláčiky, štedrovečerné obžerstvo, ako šport odporúčam v tomto období aktívne domáce práce, 31.12. budeš mať možno aj o 5kg menej, ale tak 3.1. budeš mať asi o 7 viac...
nechcem sa ťa dotknúť, ale to, čo si doteraz roky zanedbávala, nezmizne behom pár dní preč... kľudne ma zaraď medzi "premúdrelé, ktoré nemajú skúsenosti", ale žiaľ, na tvoju otázku sa ti dostane asi len takýchto rád...
ak chceš byť kočka na silvestra, tak sa zameraj na výber vhodných šiat, to je oveľa reálnejšie, ako tvoja pôvodná požiadavka...

valinka248
20. dec 2014

Do silvestra dolu nedas nic a ak tak to bude mat akurat jojoefekt. Zeny ti vravia dobre. Su to mudre zeny 😀 pred Vianocami chudnut je blbost. Ale cvicit mozes kedykolvek. Aj dnes. Len to neodkladaj. A ako sissy pisala tak zacni hlavne pot vodu... Pre zaciatok staci a vyluc vsetko sladke....

katkalubkova
20. dec 2014

@gabinka279 do Silvestra podla mna poctive 4 kila neschudnes. Je to 11dni, ak das a zamakas pri cviceni mozno tak schudnes 1 kg az "2 kila" aj to budes dobra. Natreba si davat mety,ze schudnem 4kila za 11 dni, skor zmenit stravu a viacej pohybu a ak schudnes do Velkej noci 5 kil poctivych, tak, ze budes aj jest, tak si dobra. Rychle chudnutie prinasa jojo efekt. Drzim palce
Ja by som pri dobrom chudnuti povazovala 2 kila za mesiac!

dejnas
20. dec 2014

@gabinka279 neviem, aké rady si čakala... a neviem, čo považuješ za "múdre rady"... ale - prirodzene zdravým spôsobom je takmer nemožné schudnúť 5kg za 11 dní 😝 ak budeš držať hladovku, možno áno, ale potom čakaj parádny jojo efekt - v lepšom prípade... v horšom - možné zdravotné komplikácie 😝
ak ti teda môžem poradiť, chudnúť začni, hneď, neodkladaj to, ale cieľ si daj reálny... nečakaj obrovské úbytky okamžite... a áno- sladkosti sú prvá vec, ktorej sa musíš zriecť... dodržuj pitný režim, jedz menšie porcie, radšej viac krát denne
sladkosti len doobeda a vo forme ovocia
a samozrejme pridaj aspoň trochu pohybu

stepanka274
20. dec 2014

@gabinka279 určite na lačno teplú vodu so šťavou z 1/2 citróna, veľmi účinné!

le4
20. dec 2014

ahoj, nahodila som info, co si o sebe udala v otazke, do jednej itnernetovej kalkulacky a vyslo mi, ze Tvoj priemerny denny prijem bez toho, ze by si chudla, ci priberala, je zhruba 2391 kcal. ked sa chces zbavit 1 kg tuku (pri chudnuti sa straca aj svalova hmota - da sa tomu predist cvicenim, prijmom bielkovin, nehladovanim), musis ist do deficitu 7000kcal.
takze ak by si 14 dni hladovala, mas dole 4,7 kg. - poctivych. mozno trochu menej, lebo sa Ti spomali metabolizmus. mozes ale stratit vahu aj na svalovej hmote, vode, glykogene v svaloch. o svaly by som ale prist nechcela - tie krasne spaluju tuky.

le4
20. dec 2014

za seba mozem odporucit jest cca o polku menej ako normalne, da sa tak krasne schudnut, mozes jest, co chces, len opat o polovicu menej. plus cvicit. tak das dole za mesiac poctivych 5 kil a pritom nemusis stale hladovat (ale hladna budes...) a odriekat si ublubene jedla.

valinka248
20. dec 2014

neverim ze za mesiac 5 kg... Fakt nie.

katkalubkova
20. dec 2014

@dejnas velmi rozumny nazor 😉

le4
21. dec 2014

@valinka248 pri gabinka279 hmotnosti je to mozne, cisla nepustia. ak by jedla cca 1150 kcal denne (co sa rovna zhruba dvom mensim az strednym chodom, napriklad ranajky+obed, napr dva krajce chleba s maslom a syrom + mala polievka, stredna porcia cestovin s omackou),
tak ma kaloricky deficit 1150 kcal, co je zhruba 0,164 kg za den.
0,164 kg * 7 = cca 1,17 kg za tyzden
alebo 0,164 * 30 = cca 4,93 kg za mesiac.
samozrejme, cim menej kg, tym mensia spotreba energie (ak clovek nezacne viac cvicit), preto sa chudnutie neskor spomaluje.

katy83
21. dec 2014

tiez mi ostalo niekolko kg po porode a potom som este niekolko pribrala .....a presne ako ty som si kazdym dnom opakovala ze od zajtra a bla bla .Potom som uplne som prestala jest pecivo, sladkosti obmmedzila na min. hlavne jedla snazila papat so zeleninou a kazdy den cvicila Jillian 🙂 podla mna je najdolezitejsi pohyb 😉
Schudla som krasne niekolko kg a citila sa super, na diety sa vykasli tam vacsinou nastava jojo efekt ..
a zacni od noveho roku vsak idu vianoce ci sa chces len nalievat vodou a pozerat ako sa vsetci okolo teba napchavaju ? drzim palce

timca55
21. dec 2014

ja som zhodila 10 za dva mesiace cize da sa to ale som musela tvrdo makat aby som to zhodila

pipinka4
21. dec 2014

@gabinka279 ahoj mne ostalo po porode 8 kil navyse .uplne som zredukovala jedalnik a behom 3 tyzdbov som ich mala dole a teraz som uz dokopy dala dole 21 kil.mne ziadne diety nefungovali len sa nasrat a nezrat !!! Mala som 84 kil po porode a dnes mam 63 kil 🙂 a este chcem zhodit.cize da sa to len sa treba zatat a hotovo.ziadbe tabletky ti nezaberu ani nic a musim dodat necvicila som.leb som sa uz na seba nemohla pozerat a tak som sa nasrala a nezrala hluposti zmensila som si tym obsah zaludka a potom uz jedka pomenej a dam si aj sladke aj pecivo.len to treba udrziavat.proste stabovit si zivotny styl.

celasapremenim
26. dec 2014

ja mam skusenosti s jednou dietou, nemala jojo efekt,ale jedine ak nedojcis uz

tina27111
30. dec 2014

ahoj pipinka ...prosim ta aky si to mala jedalnicek ? s kylami si presne na tom ako ja treba mi dat dole 8 kil po porode az mam taku vahu ako pred pôrodom to je presne taka aku mas tez ty potrebujem to dat cim skor dole

Tu začni písať odpoveď...

Odošli