90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
1. júl 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
takze je nas tu urcite viac ako 10 zienok , co momentalne drzia 90-dnovu dietku, kto sa chce pridať je samozrejme vítaní, aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnut v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetlenie - princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patri) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na zaujimave a uzitocne linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

http://martininakuchyne.blogspot.sk/p/90-denni-...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky v kg:

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

🙂
a druha ubytky v cm ............. tam ma kazda viac riadkov aby sa ubytky dopisali vzdy po vodovom dni ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

🙂

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte – mená a zaciatok diety aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem 🙂

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

a este rozdelenie potravin podla dni pre zopakovanie :

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy
(ovocie je super ked si ho posypete skoricou, hlavne jablka,banany, mandarinky a pomarance)

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

OLOVRANT
- ak ste hladne dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

OBEDY a VEČERE podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .........) ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat cize zelenina a syr si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, zeleninove polievky, pecene ovocie alebo zelenina,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom)
(POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

NEUTRALNE POTRAVINY :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany
- kokos

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mlieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna je voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

bubulacka
1. júl 2014

@lydka84 od pondelka preto, ze mam objednanu stravu este na cely týžden, aby nevyšlo nazmar, ked uz som zaplatila 😀

bubulacka
1. júl 2014

@lydka84 ano ano tie prášky.... Ako ta dieta sama o sebe bola super - hlavne rýchla a účinná, a to ma motivovalo, nemala som problém dodržiavať, len tie bolesti sa začali objavovať pri nej, myslela som ze je to z cvičenia, prestala som cvičiť, ale problémy pretrvávali a pretrvávajú doteraz.
No vačšinou ovocie - ovocny salat, mix a veľa 🙂 ja za den aj inokedy zjem cca 2-3 kg ovocia, ale vtedy ked prišiel ten den, tak ani do roboty som nemohla ísť 😀

lydka84
1. júl 2014

@bubulacka ja som v januari zacinala na vyssej vahe ako ty a to mam len 160 cm takze predpokladam ze vyzeras lepsie ako ja ..... 😉

lydka84
1. júl 2014

@bubulacka mozno si si niecim podrazdila zlcnik alebo pankreas ... mne je tazko po jahodach vraj kostickami drazsia zlcnik to mi vravela moja gastro lekarka ... treba skusit do vitaminovych dni zaradit viac zeleniny 😉

jeinabe
1. júl 2014

@bubulacka ja som musela tiez ist na to razne,lebo ked obmedzujem,tak vzdy je tam ze sem-tam mozem a to nieje dobre...no ked zacnes od zajtra s lydkou,tak sa ti bude lepsie chudnut,kedze budete dve 😉 ...nowa nadanie na sport mas,len to treba v sebe zase najst...a kolknd merias?Inac mame aj take tabulky,kde si zapisujeme miery.

lovacka
1. júl 2014

@bubulacka ja si varim v ovocne dni resp vo vitaminove dni polievky alebo aspon zeleninovy salat si robim.nejem cely den len ovocie
dievcata idem ja makat kedze som sa prezierala cely den tak mam co robit....ozvem sa ked docvicim...len neviem ci tu este niekto bude

lydka84
1. júl 2014

@lovacka ja ta pockam 😀 😀 😀

marinka58
1. júl 2014

@jeinabe
@lydka84 no tak ryža so zeleninou zjedená ja som stále hladná mám veľký problém neobedovať uz o 11:00
kedy to prejde? asi pôjdem o chvílku spať aby som neišla čosi jesť 😠

marinka58
1. júl 2014

@lovacka len cvič cvič 😅 ja som si dnes odcvičila tiež a ešte 2,5 hodiny prechádzka
a cez vitamínový deň isto budem tiež variť polievku zeleninovú ja neviem celý deň jesť ovocie

lydka84
1. júl 2014

@marinka58 daj si desiatu nejake ovocie alebo par orechov hocijakeho druhu to ta zasyti 😉

marinka58
1. júl 2014

@lydka84 však som si dala a nič 😠 majú doraziť krámy tak to isto preto sa neviem dožrať zase 😖 😖
a potom chudni, ked týždeň predtým som stále hladná

marinka58
1. júl 2014

@lydka84 jedávam mandle ale olúpané tie som si šupla aj pred hodinou lebo som už pokukovala po kuchyne, že čo by som si dala
zajtra sa si spravím slovenskú ryžu so šampionmi

lydka84
1. júl 2014

@marinka58 to poznam neboj prejde to, ja som predtym celych 90 dni desiatovala a budem aj teraz 😉

lydka84
1. júl 2014

@marinka58 pridaj potom recept do nasej kucharskej knihy 😉
a voda s citronom a skoricou? neskusala si?

marinka58
1. júl 2014

@lydka84 ak to bude chutiť tak pridám, vodu s citrónom pijem každé ráno a poznám to aj so škoricou ale z toho je taký protivný povlak na zuboch, mi to vadí
ale keď dojdu krámy potom ta nenažranosť pominie

lovacka
1. júl 2014

tak 1500 preskokov za mnou + brusaky 😀 😀 este idem na orbitrek aspon na 50 minut dufam ze dam aspon 60 ale po tolkych skokoch neviem neviem 😕

marinka58
1. júl 2014

@lovacka si dobrá toľko naskákať to ti koľko trvá pokiaľ dáš 1500 preskokov? že by som si išla tiež ešte zaskákať manžel ide dať deti do poriadku a ja idem skákať 😅

lydka84
1. júl 2014

@marinka58 presne tak ja som sa dnes konecne spustila a uz nemam take zrave chute 😀 😀 😀 😀 😀

marinka58
1. júl 2014

@lydka84 sme sa zladili na diaľku 😀 😀 😀 😀

marinka58
1. júl 2014

@lydka84 práve rozmýšľam, že idem ešte poskákať trošku a huspeninu ponatriasať 😅

lydka84
1. júl 2014

@marinka58 tak nejako xixi , este peciem tekvicu so syrom na zajtra uz teraz sa na nu tesim 😝 😝 😝

matamisi
1. júl 2014

@jeinabe neboj postupne budes davat viac a viac a nakoniec nas aj dobehnes 😉
@lydka84 preco zajtra ved si zacinala v sobotu so mnou,alebo mi chces byt neverna 😉

lovacka
1. júl 2014

dievcata tak dala som to...60 minut na orbitreku za mnou 😵 😵 😵

lydka84
1. júl 2014

@matamisi lebo aj bielkoviny aj skroby som porusila sladkym a dnes som prisla na to ze prva voda je v sobotu a druha v nedelu a to ja nedam...dokazem byt na vode cez tyzden ked som v praci ale nie ked som doma..... takze som sal na pizzu dnes 😀 😀 😀 a povedala som si ze od zajtra idem na 100% .....

lydka84
1. júl 2014

@lovacka sikovnica

lovacka
1. júl 2014

@marinka58 netrva to dlho ja neviem 20 minut?

matamisi
1. júl 2014

@lovacka coooooo 1500 no ja sa stebou nebavim uz si neni moja kamaratka 😀 😀 😀 ja som dnes dala len 1400 a to sa svokra vonku s deckami v bazene kupala a ja som vedla skakala 😝

matamisi
1. júl 2014

@lydka84 aj ja som dnes par krat porusila ,lebo vsade kde sme prisly na navstevu baby dostaly cokolady a ja ich potom musim jest nech sa im zuby nepokazia 😀 😎 ale inac cely den som jedla melon teda okrem par cokolad 😉

lydka84
1. júl 2014

@matamisi no tak zacni ratat 90 dni od zajtra so mnou, tieto boli skusobne 😀 😀 😀 😀
ono ja som taka ze ked raz porusim ta si poviem ze mozem zas... a to by nedobre skoncilo ... tak od zajtra idem na 100% s tym ze ziadne porusovanie nepripada do uvahy , zacala aj kolegynka v praci so mnou tak mam podporu aj tam 😉