Aké diéty máte odskúšané?

bbodkaciarka
21. dec 2014

Čaute, za posledný rok som dosť pribrala (zo 62 na aktuálnych 74kg). Brala som to na ľahkú váhu, až kým som minule nestretla bývalú kolegyňu, ktorá ma privítala typom: Ty si riadne pribrala a tľapla ma jemne po veľkom brušisku. Doma som si uvedomila, že som fakt zašla priďaleko. Od minulého novembra mám pás väčší o 16cm. Tak vás prosím o nejaké rady, ako čo najrýchlejšie schudnúť. Nejaké osvedčené diéty a podobne.

drobecbobo
21. dec 2014

@bbodkaciarka Skús si naštudovať Norbiho. Jedz 5x denne, pravidelne. Do 12-tej, teda do obeda môžeš jesť čokoľvek. Po 12-tej už nesmieš nič múčne ani obsahujúce cukor, po 15-tej nič so škrobom (napríklad cestoviny, zemiaky, ryža). Ak si nájdeš na nete Norbiho, máš tam aké potraviny čo obsahujú. Ver, že sa naješ, budeš sýta a kilá pôjdu dole. Nezabudni ani na pohyb. Ak sa Ti nechce cvičiť, tak aspoň chodievaj na dlhšie rýchlejšie prechádzky, chodievaj po schodoch,... Držím pacle.

lusinda3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka12311
21. dec 2014

Ahojte baby, ja som mala kedysi tento istý problém nebola som zo sebou spokojná.. schudla som -25kg...cvičila som ráno,večer no je pravda že som brala aj L-karnitin tuším sa to volalo Max Lean F naštartoval môj metabolizmus a ja som sa necítila unavená a hladná viac som sa potila čo bolo pri cvičení veľmi prospešné... Zo začiatku som sa veľmi obmedzovala v strave,tým veľmi myslím moja strava bola kopec expandovanych chlebíčkov,suchariky, syr cottage, veľa ovocia a zeleninky,kuracie prsia pripravené dietne,light syr a jogurty..vynechala som pitie sladkých nápojov pila som len vodu,alebo nesladeny zelený čaj/kávu...strácala som sa pred zrkadlom

katia77
21. dec 2014

Skus paleo zivotny styl, je to hlavne o zdravi, a jednym z benefitov je aj ubytok na hmotnosti, vaha sa zastavi prave tam, kde tvoje telo potrebuje 😉 Pozyvam ta do skupiny Paleo stravovanie!

ivkadracova
21. dec 2014

@bbodkaciarka
@katia77
Ahojte Dievcata,
pre mna je Paleo styl trosku moc. Lebo aj Pohankove vlocky su dolezite z pohladu vlakniny a pod. Pseno a proso je super, neviem ci to paleo uznava.. Ale pravda je, ze zacala som s tymto stylom aj ja, co ma ale posunulo k stavu, ze som neskor vysadila iba lepok. Ale vsetok lepok, skuste si to len predstavit kde vsade je.. (aj v ovsenych vlockach!). A potom sa to chudnutie po porode konecne zacalo. A bolo jedno, ci som cvicila alebo nie. Jednoducho objem v zaludku, ktory do som pred tym mala z chleba, cestovin, krekier, chrumiek a inych psenicnych blbosti (okrem zeleniny a masa), som zrazu nahradila zivnami a potravinami, ktore som pred tym ani nevedela, ze existuju. Citim sa zdravsie, prvy mesiac som bola unavenejsia, ale potom sa to rozbehlo (az kym som znovu neotehotnela 🙂).
Takze aj suhlasim aj nesuhlasim s Paleo stylom ; ) .. podla mna ked nebudes jest chleba, cestoviny a pod, das si zalezat na prisune naozaj vsetkych zivin zo stravy, a pestrej stravy, tak to pojde samo. Pravidelnost je dobra. Tu som sa naucila pri tom ked dcerka zacala jest - jednoducho jem s nou. Ranajky, desiata, obed, olovrant, vecera.
Pri takom zivotnom style, nevojdem do ziadnej restauracie kt. vari z mrazeneho alebo z polotovarov. Hned to spoznam a je mi to hnusne.
Ale taka prava svieckova, doma urobene stejky, mnam mnam 🙂 a ziadne priberanie. A kludne si dam po nom aj kocku kvalitnej cokolady (dve tri styry..).

shanae
21. dec 2014

Pravidelna zdravsia strava a pohyb, na diety sa vykasli zvysoka 😉

bbodkaciarka
autor
21. dec 2014

@shanae mne ten pohyb najviac robí problém.Kedysi som chodila behať, sem tam do fitka, no od jari nič.

cristal777
21. dec 2014

Dukanova

iv01
21. dec 2014

Mne raz moja, teraz uz byvala lekarka povedala,mze najlepsia je ta francuzska dieta "žer mén", myslim ze funguje u kazdeho

godzillka
21. dec 2014

mne pomohla Dukanka, ale z ovela vacsej nadvahy, dala som dolu cez 30 kg

uplne ale staci zmenit stravovanie, vyvyrovat sa bielej muke, cukru, ovocie len do cca 15 hod. , vecer uz len maso, syry a zeleninu, staci ci precitat par stranok a das to raz dva 🙂
odporucam stranky vlada zlatosa

meluela
21. dec 2014

kasli na diety, lebo s tymi budes mat sice za par tyzdnov 69 kil ale za par mesiacov daleko cez 80.

pozri si par zakladnych pravidiel napr. tu, tieto rady davaju zmysel:
www.chudnutie-ako.sk

ostatne je jojo efekt, tahanie penazi z vrecka alebo nezdrave nevyvazene jedenie ktore sa cloveku casom vypomsti

timca55
22. dec 2014

bolo to tu uz sto krat tusim , treba cvicit a vybehat to , ak sa ti nechce prekonat lenivost drz dietu , raz sa lepšie najes a priberies este viac

katia77
23. dec 2014

@timca55 nemusi extra cvicit ani nic vybehavat, to je nezmysel, staci ak da telu stravu, ktora je pre telo vhodna a efektivna, ak prida pohyb bude to len plus!

timca55
24. dec 2014

@katia77 no ja neviem ja som este nikdy tak neschudla ze by som drzala dietu, a nepribrala este viac , ale co mam odskusane zhodit 10 kg po porode za dva mesiace behom , to funguje takze neviem co vacsi nezmysel, pohybom nielen ze schudne ale bude aj zdravsia, a takisto aj psychicky vyrovnanejšia , a ja osobne diety nemusim ze mam chut si nieco dat sladke raz za cas alebo hoco co mi chuti a nemozem lebo priberiem, papam co mi chuti s tym ze to vybeham a pre mna osobne je to liek na všetko na krásu , na zdravie, aj na psychiku, ale sak je to nezmysel pre tych co su na to lenivy a hladaju ine nezmyselne sposoby sak ved co je zdravšie ako pohyb

patkaza
8. dec 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.
jujha122
8. dec 2015

ja mam zeleninovu -16kil za mesiac a pol spruznela pokozka,opeknela som neskutocne mnozstvo energie 😊

worker_falcon
8. dec 2015

@jujha122 a prezrad nam, pred kolkymi mesiacmi to bolo?

evittam
8. dec 2015

@jujha122 Prepáč, ale 16kg za mesiac?! Tak to nie je ani dobré, ani zdravé, ani normálne......... 😉 A ak môžem vedieť - koľko máš rokov, cvičíš? Lebo pokožka a svaly keď sa zbavia tuku tak nespevnia a nespružnia diétou..... 😀

evittam
8. dec 2015

A diéty?! No za 20 rokov som prešla všelijakými a vždy sa dostavil jo-jo efekt, takže jediné čo zaberá dlhodobo je zmena jedálnička a cvičiť - pomaly ďalej zájdeš.......A po dovŕšení cieľa si aj dopriať človek môže.... 😝

jujha122
8. dec 2015

21 rokov mam a nič ine mi nezaberalo, a koža bola ochabnutejšia predtym, upravila sa mi neovisa nič 🙂 ja som si masirovala neustale telo kremami(nič špecialne, len aby bola pokožka prekrvena, bala som sa toho ovisnutia, ale našťastie nič neovisa 🙂 aj som cvičila popritom, pred 3 rokmi 🙂 a bol to cca mesiac a pol

jujha122
8. dec 2015

ale tak zas starším ženam to nemusi tak super neovisajuco zabrať, no, to je pravda

sense
8. dec 2015

@jujha122 no teraz som sa pobavila za mmesiac sestnast kil dolu a pruzna pokozka....

jujha122
9. dec 2015

bav sa je mi to fuk, mam to aj zdokumenfovane 😊😊priebezne mam fotky a nepytala som sa na nazor, otazka bola ake diety mame odskusane 😊 za to ze ty mas kozu ako bulldog neznamena ze ma kazdy 🙂 vies kolko % vody ma clovek v tele? a vies kolko nadbytocnej? vies kolko urobi ked prestanes solit a zacned prijmat vlakninu?kolko to je kil?ze z pociatku tie kila idu ako na pase, teraz som sa pobavila ja, lebo vidiet ze vedomosti su 0 🙂 a premudrelcov nemusim ani v realnom svete,nielen na internete a myslim, ze to nik 🙂 ahoj

hanka7778
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sense
9. dec 2015

@jujha122 no ved daj tu fotku s mesacnym rozdielom 16 kil a pevnou pokozkou po diete resp skor po hladovke....nemam kozu ako buldog kedze diety nedrzim jem vyvazene a cvicim....

evittam
9. dec 2015

@jujha122 Jeeej, v 21 rokoch aj mne stačilo jesť týždeň len zeleninu a ovocie a 3kg boli dole 😉 😀 .

evittam
9. dec 2015

@hanka7778 Nespamuj to tu reklamami - tú si zaplať!!

evittam
9. dec 2015

@jujha122 A hlavne, že ty máš skúseností a vedomostí dosť. Ak ide z tela voda von, tak sa len odvodňuješ a nechudneš - to by si tiež mala vedieť. A každý organizmus je iný - nie je vôbec pravda, že idú lepšie kg dole najskôr - ako u koho. Ja som napríklad prvý mesiac intenzívneho cvičenia a riadnej úpravy stravy nedala dole na kg nič - ale mne to nevadilo - lebo som lepšie vyzerala a podobne. Čiže pri chudnutí nejde len o to koľko dáš dole kg 😉 . A ešte raz - 16kg za mesiac nie je prospešné organizmu. Jedine je to normálne a reálne u veľmi obéznych ľudí - a tam to naozaj ide zo začiatku rýchlo.

evi_b
17. dec 2015
Používateľ evi_b je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evi_b.

Niekto vyskúšal ketónovú diétu? Poznáte ju ? Prosím podeľte sa o postrehy 😔