Ako schudnúť čo najefektívnejšie?

naty_178
1. aug 2021

Ahojte 🙂
mám 20r, 170 cm a 75 kg. Cvičím pravidelne 4-5x do týždňa hodinové kardio/HIIT cvičenia kde spálim okolo 500kcal. Mojim problémom je, že odkedy som začala cvičiť tak išli 2 kg hore. Pritom nejde o nejaké silové cvičenia na naberanie svalstva skôr kardio.
Najhoršou partiou sú stehná a zadok, brucho ako tak ok.
Čo sa týka stravy, skúšala som 2 týždne prerušovaný pôst 16/8, s tým že som sa vyhýbala sladkostiam aj vysmážaným jedlám a aj zmenšila porcie. No žiadny efekt.
Viem že 80 percent tvorí strava, a preto sa na Vás obraciam s prosbou o radu, kde môže byť chyba? Pohybu každý deň mám dostatok, čiže problém bude niekde v strave?
Čo Vám pomohlo najefektívnejšie? Vylúčenie sladkostí, pečiva alebo menšie porcie?
KT som skúšala ale nie je to vôbec pre mňa, nemám čas si vážiť a chystať deň vopred každé jedlo, ale prehľad o príjme ako tak mám - tých 1800kcal sa snažím max prijať. Je to dosť na kalorický deficit, keď podľa hodiniek spálim dokopy za deň tak 2600kcal vrátane pohybu aj bazálu?
Neviem sa z tejto váhy pohnúť a to ma veľmi demotivuje :(
Ďakujem za každú jednu radu 🙂

pavla013
1. aug 2021

@naty_178 ahoj, skus skupinu Cesta k mojej premene tu na modrom koniku, dievčatá poradia a možno by si mohla aj skúsiť kt, aspoň na chvíľu aj mňa to zo začiatku otravovalo stane sa že aj teraz niekedy nemam svoj deň tak ma to otravuje ale inak som zato rada, aspoň vidím koľko pojem koľko toho môžem je to super pomôcka. Samozrejme ide to aj bez kt ale musíš si to strážiť tiež 🙂

ckocka
1. aug 2021

@naty_178 Efektívne bude čokolvek čo zníži kalorický príjem. Ak ho máš nastavený 1800 a nechudneš a pritom schudnúť chceš, tak ho musíš znížiť. Ako - záleží na tvojich chuťových preferenciách, aby si to zvládla dodržiavať. Takže vylúčenie sladkostí, pečiva - určite funguje, ak ich ničím nenahradíš, menšie porcie - určite funguje, ak ich nebude za deň viac. Ale takisto by fungovalo ak za deň zješ iba dva tri kúsky torty a nič iné, ak sa tým vojdeš do zvoleného energetického príjmu.

miriam_s
1. aug 2021

@naty_178 keď som dala do kalkulačky tvoje miery, vyšlo toto. Keď máš bazál 1385, nastav si príjem na 1400, Max 1500. Pretože 1800 kcal je veľa keď si to porovnas s bazálom. A závisí aj od toho aká je skladba stravy... Orientuj sa na bielkoviny. A KT aspoň za začiatku ti určite treba. Aj ja ich využívam. Nevážim každý zemiačik, ale po pár váženiach jedál viem či mám 100 gram. plátok mäsa alebo 200 gr. Ale takto absolútne nemáš prehľad o Tom koľko reálne zješ a aká je skladba jedlá ktoré prijmas. Ja práve chudneme, začínala som na 72 kg, pri 163 CM. Zaplatila som si na mesiac trénerku vo fitku, ktorá má naučila správne cvičiť, usmernila má v základných veciach a po 2 týždňoch s ňou, 3x týždenne silový tréning, som mala 2kg dole ale postava sa krásne formovala a začínala som späť nosiť veci ktoré mi boli beznádejne malé ... Kardio je fajn, ale radšej ti doporučujem silový tréning v kombinácii s vhodnou stravou pretože pri ňom to telo aj formuješ antické dôležité. Pri kardiu to tak nie je. A tie údaje s hodiniek ber s rezervou, orientuj sa podľa bazalu. Pod neho nechoď ale daj si trochu nad. Lebo pri 1800 kcal nečudujem sa že nechudneš. A príjem bielkovín pri chudnutí má tiež svoj význam.

miriam_s
1. aug 2021
dijka123
1. aug 2021

@naty_178 skus cvicit