Ako si vybrať športovú alebo fyzickú aktivitu?

arlisa
2. feb 2017

Ahojte,
chcela by som sa s vami poradit aky sport by ste mi odporucili>

Pred 7 rokmi som sa venovala jazdectvu asi cca 6 rokov , potom som sla pracovat do Anglicka a ked som sa vratila nastupila som do prace a casu na kone nezvysilo :/ je to ale jedina fyz. aktivita pri ktorej som vydrzala 6 rokov a aj mi udrziavala dobru postavu a kondicku.

Môj problem s posilovnou je, ze ma to nebavi.. nudi ma to.. mozog mi nepracuje pri cviceni. Pri konoch to bolo ine pretoze som komunikovala s nim na mentalnej urovni. ale pri posilke ziadny mentalny vnem.. aspon pre mna. skusala som si aj dat sluchatka s hudbou alebo hovorenym slovom ale nic stale ziadne zanietenie..

Tiez si nemozem dovolit kolektivne sporty ako volejbal atd lebo tam treba aspon dvoch.. a to bude o tom kto zas preco nemoze :D

Plavat zial neviem a mam strach z vody... zla skusenost z detstva..

V medzicase mi zial vyskocila platnicka, pretoze mam sedave zamestnanie.. behat velmi vela nemozem...

Skusila som jogu, pilates - nudi ma to :/

Mam 165 cm/ 69 kg /28 rokov.

Vedeli by ste mi prosim nieco odporucit ?

Dakujem pekne za dobre napady 🙂

wena
2. feb 2017

@arlisa Pises, ze si v BA, ach ved tu je milion sportov/aktivit, co sa da robit. Preco by ta sport musel drzat roky? Mozes vyskusat viac veci, nieco ta bude bavit viac, nieco menej, pri niecom ostanes, k niecomu sa mozno este vratis. Chce to hlavne trosku flexibilnejsie uvazovanie ;)

arlisa
autor
2. feb 2017

@wena aktualne mam tolko starosti na ktorych rozmyslam flexibilne az az.. sport nie je pre mna priorita preto ho potrebujem zautomatizovat a nemusiet mu venovat tolko pozornosti.. preto som sa chcela nacvicit na jednu aktivitu.. a nie rozmyslat o tyzden o druhej lebo tato ma nebavi a ako vela mojich kamaratov predavat vybavu :D :D

dominika6
3. feb 2017

@arlisa ja by som odporúčila rýchlu chôdzu...chodiť na dlhé a rýchle prechádzky,alebo do práce,z práce...pokial to nemáš X km..v zime lyžovanie,korčulovanie,v lete korčulovanie na kolieskových korčuliach,alebo zas a znova prechádzky,túry..
je to výborné na vyčistenie hlavy a lepšie to ide na čerstvom vzuchu

tarvika
3. feb 2017

a tie kone by sa nedalo chodit niekde inde? urcite najdes klub ktory funguje aj dlhsie cez den a cez vikendy, nie?

arlisa
autor
3. feb 2017

@dominika6 ano vsetko nasvedcuje tomu ze som si vybrala korculovanie... to sa da robit aj v lete aj v zime.. a ked bude prsat tak asi doma na eliptickom trenazery v podstate podobny pohyb budem robit.. ten mi na klby a platnicku nevadi... 🙂 dakujem za napady 🙂

arlisa
autor
3. feb 2017

@tarvika rozmyslam ze cez vikend zajdem mame jeden klub v meste odkial pochadzam.. len trosku sa bojim novych ludi .. pred tym som to robila najprv v partii a potom ked sa nam rozpadla tak dlho sama len s konikom.. tiez mam trochu tremu ci to este viem a ci sa nezranim.. ale to by som prekonala po 5 minutach :D nakolko mam rada kone.. len mam taku zlu skusenost ze majitelky su haklive na svoje kone a to by som bola pod drobnohladom a dokolecka mozno v ohradke :D bola som zvyknuta zobrat si kona a odist na 4 hodiny do prirody... tak clovek sa musi prisposobovat 🙂

dominika6
3. feb 2017

@arlisa mne tiež žiadny šport nevyhovuje a to som skúšala že ozaj všetko..na joge či pilatese sa mi furt zívalo a rozmýšľala čo budem zajtra variť,plávať neviem tak robím iba dojem na brehu,behať ma nebaví lebo ma pichá hned v boku 😀
a nejaká kamoška na oporu? bud nezdvihnem telefon ja jej alebo ona mne 😀..chôdza mi vyhovuje..

arlisa
autor
3. feb 2017

@dominika6 a nahodou ten nordic walking si neskusala? potrebovala by som zapojit vrchnu cast tela aby som mala silnejsi chrbat..

dominika6
3. feb 2017

@arlisa čo je to preboha

arlisa
autor
3. feb 2017

@dominika6 chodza s palickami.. velmi zdrava, zapajas vrchnu cast + ruky

mamutka
3. feb 2017

ja som objavila stranku fitshaker.sk a cvicim doma sama s ich programom. Som v tomto uplny vlk samotar. Zaplatila som si program, nejakých 6 eur mesacne a mam pristup k vsetkym moznym videam. Mne sa to paci, ale kto vie dokedy vydrzim. Ked som 5 dni necvicila, koli viroze, uz mi pisali, ze im chybam 😀 Tam to cloveku sleduje, co ma odcvicene, pocita kalorie a pod.
Tiez ma vzdy bavili kone, viem aka je to makacka, ziadne sedim a veziem sa, ale prave na koni krasne maka cele telo. Nie len tak pre srandu sa pouzivaju na hiporehabilitaciu.
Ale po jednom nepeknom pade kedysi v praveku mam problem s kostami a bojim sa znova zacat jazdit - keby som nahodou zase spadla, budem mat problem, takze neriskujem, aj ked ma kone lakaju 😔
Tiez sa mi tazko nieco hladalo, aj beh som skusala, ale zacali sa mi ozyvat kadejake kosti postupne, skoda, bavilo ma to.
Cyklistika je super, ale na asfalte nuda, v lese v terene fajn, ale nemozem privela, lebo si nemozem dovolit spadnut.... kvôli tomu napr.korcule neriesim, tam tiez hrozi pad. Ach jo...
Takze chapem tie pocity - co si vybrat, aj ten pocit, ze kone su v tomto TOP 😉
asi som moc neporadila 😂

tarvika
3. feb 2017

@arlisa zo zaciatku by to asi tak bolo ze len dokolecka, ale potom keby videli ze to zvladas by si myslim mohla ist. len tu v ba je vacsinou daleko do prirody. mozno niekde na kolibe. ja som tam chodievala do klubu zlata noha, len to bolo pred sto rokmi neviem ci to este existuje.

dominika6
3. feb 2017

@arlisa jaaaj...to som neskúšala dokonca lyžujem bez palíc 😀..vyzerám jak debil ale palice mi nejak nemtudom pasujú vruke 😨D

arlisa
autor
3. feb 2017

uprimne povedane mozno ani nie je taky problem vybrat sport (aj ked zjreme tie korcule a sem tam kone vyhrali)🙂 ale v tom, ze odkedy pracujem tak som rada ked som sama a nemusim sa socializovat :D dost som sa uzavrela. .rada chodim von len s mojimi dlhorocnymi kamosmi.. a nechce sa mi kvoli sportu tvorit nove kamaratstva aj ked som komunikativna - napriek tomu sa mi s nikym nechce rozpravat :D ked mam nieco nove ist vyskusat - nebojim sa ze by mi to neslo - ale ide mi na nervy ze sa musim socializovat s cudzimi ludmi a to sa mi nechceeee :D :D

arlisa
autor
3. feb 2017

mate to aj vy tak alebo len ja som taky ťuk? 🙂

simca06022011
3. feb 2017

problemy s chrbtom -- ) fyzioterapeut, naucit sa zostavu a cvicit v klude doma aj pred telkou. Je to pol hodina +- a mas pokoj. Inak pre samotara, mozno bicykel? 🙂 ja cvicim napr. doma toto chrbtove, ked ma nic neboli a nemam problem odcvicim si napr nejake DVDcko, mne sa najviac pacia modelkovske Schifferka a Crawford. A na odreagovanie je najlepsie dat si sluchatka a vytancovat sa po dome :D
Mne sa tiez nechce s nikym nic, ked si spravim domacu agendu som rada ze som :D .
Nordic walking je pre dochodcov, mne ho robi svokra a svokor... neviem ako s nim spevnis efektivne chrbat, ale nie som odbornik, tak nejdem mudrovat 🙂

deni2202
6. feb 2017

Necitala som sice vsetky spravy, ale uplne uzasna ja Tabata. mozes cvicit co chces a ziaden stereotyp. pozri si to na nete 🙂

arlisa
autor
6. feb 2017

@deni2202 to som este nepocula pozriem si . dakujem pekne 🙂

smuuk043
5. apr 2017

@deni2202 tabata je top! V tomto štýle cvičenia, či už HIIT alebo tabata som sa našla dokonale 🙂 Nedávno som začala aj intervalové behanie, a som totálne spokojná 🙂

vulka
5. apr 2017

@arlisa Nám ohromne sadol bedminton. Normálne hrávame celá rodina. Aj muž aj 5 a9 ročné deti. Decká trochu aj súťažne. Chodievame 2-3x do telocvične(vôbec nevadí, keď nemáme partnera - dá sa to rôzne kombinovať). Na leto sme si svojpomocne so susedmi urobili ihrisko pri bytovke. Super aktivita.

vieraz
5. apr 2017

@smuuk043 prosim co to je intervalove behanie?

lujza123
13. apr 2017

@arlisa ja mam tiez platnicku v prdeli a beham. Nie asfalt, skor lesne cesty, dole kopcom to odkracam. Beh je prudko navykovy, to ti povie kazdy... A cvicievam power-jogu a SM system. Ak mas problemy s chrbtom nic ine ako cvicenie ti neostava - je jedno ci ta bavi, nebavi, ked nechces skoncit v kolotoci vecnych rehabilitacii a opakovanych zapalov a PN tak ti proste nic ine neostava, ver mi.