Ako stopnúť jojo efekt?

9. apr 2023

Ahojte žienky.

Mám menší problém, ale rada by som to riesila. Počas rozvodu som schudla asi 8 kg behom dvoch mesiacov. Tešila som sa z tohto vedľajšieho účinku, ale problém je, že keď sa mi dal život do normálu, dosť rýchlo ide tá váha spať hore. 😐 Nezdá sa mi, že jem nejako veľa, len to telo v podstate hladovalo a teraz je úplne nadšené, že má príjem, aj keď asi biedny.

Neviem však, ako by sa to dalo stopnúť, nechcem sa zas vyhladovať ani zacykliť... Mala som tak 64kg a šlo to na 56 a aktuálne už je to zas 60 pri výške 172cm A zdá sa mi, že sa to celé ukladá na pupku, deformuje sa postava. 🤔

Akú cestu zvoliť? Len skúšať cvičiť a počkať, kym sa to znormalizuje? Ďakujem za rady.

dadis
9. apr 2023

Zacni vela jest - ale zdraveho - maso, priloha a veeeela zeleniny (varenej, pecenej, surovej). Dolezity je dostatok bielkovin (kludne aj praskovy protein), menej sacharidov (ale urvite nie vylucit), tuky zdrave, ovocie. Telo si 2 mesiace trapila, pocituje nedostatok - preto mu musis vela zdraveho dopriat. A asi si zacne ukladat do zasoby, zacni cvicit, prechadzky, posilnovanie najma. Za nejaky cas by sa to malo normalizovat (pri cviceni aj ked priberies, nemusi to znanmenst nic zle, radsej si teraz nameraj obvody pasa, zadku a stehien a porovnavaj to). 60kg je velmi dobra hmotnost na tvoju vysku.

autor
9. apr 2023

@dadis ďakujem pekne za rady ❤️

ankare
9. apr 2023

Vieš, je normálne,že si schudla,keď si bola v strese a malo jedla. A je prirodzené,že akonáhle si nabehla na Tvoju bežnú stravu,pribrala si naspäť. 🤷

autor
9. apr 2023

@ankare to mi je jasné, ja by som si ale váhu rada nejako udržala a vzhľadom k tomu, že som schudla v podstate necielene hladovaním, neviem, či sa zmieriť s tým, že telo sa z jedla jednoducho vráti do normálu alebo ešte aj s kilami navyše, alebo sa to dá zastaviť/udržať pri normálnom stravovaní.

bubu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ankare
9. apr 2023

Nuž, odpoveď vieš aj sama. Mať nižší príjem než výdaj. Jesť veľa zeleniny,masa, piť veľa vody, veľa sa hybat,...

diamondsspaces
10. apr 2023

. Skúste dietologičku . Ja som platila 100€ a pani mi urobila metabolický test a vážila ma a zisťovala koľko % vody , tuku a svalom mam v tele . Určila mi koľko % živín musím jesť na jednom tanieri. Ja mam 25% bielkovín, 30% tuku a 45% sacharidov . Vy môžte mat inak . Chudnutie a udržovanie si zdravej vahy je kompletná zmena životného štýlu. Musíte to prijať vy ,vo vašom vnútri, že už nebudem mať také stravovacie návyky ako do teraz. Pri chudnutí je dôležité piť čistú vodu. Zmeňte svoj život, budete žiť lepším, dlhším a hlavne spokojnejším životom. Nepozerajte na kila ale obvody bokov, pásu, nôh, ..... napr 170cm žena s 70 kg vyzerá inak ako 170cm žena s 70kg . Každá má iné % tuku, svalov a vody v tele. Zamerajte sa na toto. Tuto diagnostiku robili kedysi aj lekárne, dnes neviem. Ja som za to platila u dietologicky 15€ . Tiež si skúste počítať kcal, ak budete jesť toľko energie co vydáte, nepriberiete ale ani neschudnem a udržíte sa . Veľa šťastia prajem

evicka3692
Odpoveď bola odstránená
Zobraz