Beh a chudnutie

zuzka2010
20. feb 2012

ake mate skusenosti s behom a chudnutim?chcela by som dnes zacat, potrebujem zhodit najma zo stehien a zadku..

opica
19. dec 2015

Baby,kedy zacat? Som tyzden po porode,este mam stehy, urcite pockam kym vypadnu,ale inak vsetko ok. Dnes sme boli na spaciri a strasne ma karalo ist, ale zas rozum vravi pockat 😃

yanni
19. dec 2015

@opica zenooooo neprehanaj. Ono to laka ale si radsej si oddychni. Neboj, nic ti neujde. Ja som zacala po dvoch mesiacoch , nemala som malu komu dat, ale s kocikom s vanickou, aj ked "behacim", to nebolo ono. Ja som amla cisara, po troch dnoch som bola doma a hned sme boli na dlhej prechadzke. A odvtedy kazdy den, za kazdeho pocasia, akurat aj veeeelmi lialo som nebola, ale fakt kazdy den som dala do 10 km. Najskor to bolo veeeelmi pomale prechadzove tempo a po case som zrychlovala. Za tyzden som dala 50-70 km len cistych prechadzok plus ak bolo treba ist nieco vybavit a dalo sa peskom, tak deculo do kocika a uz sme isli. A ked som isla prvy krat behat, tak sice pomaly ale dala som 5 km a v pohode. Nemam pocit, ze ked som nezacala skoro, nieco mi uslo a ani kondicku som nejak nestratila. Mala mala pred dvomi dnami 5 mesiacov a mam svoju povodnu vahu a odbehnem v pohode 10 km aj s kocikom.

romanovic
28. dec 2015

@opica Gratulujem!!!! Hviezda!!! Prajem zdrave, stastne babatko a iba slnecne dni!

Zeny, Ja furt nebeham, chodim k fyzioterapeutovi na trigger pointy, tejpovanie, mam ortopedicke vlozky, stale lokalna kryo a dnes sa mi zdalo, ze je fasa napad ist do/z prace peso (deti mam u mamy). Rano som dosla OK, cely den v pohode a cesta nazad (podotykam 3,5km) cista katastrofa. Par metrov za workom to zacalo boliet ako svina (tak klasicky ako fascia) a ledva som dopajdala domov. Isla som rovno na kryo a odvtedy besniem doma a surfujem po nete, ci nepride nejake vnuknutie ako tu svinu odstranit. Poraziiiii ma!!!! 😠 😠 😠

katpetdo
28. dec 2015

@opica gratulujem k dalsiemu clenovi rodiny. Nech ja zdravy.
Beh som skusila hned po sestonedeli a u mna to bolo skoro. Rozkrvacala som sa a mala so bolesti v podbrusku. Potom som pockala este 2t a uz to bolo lepsie. U mna je ten navrat pomalsi, kedze som si viacmenej odlezala posledne 3,5m. Teraz,po 6m som na tom vytrvalostne uz fajn, ale ta rychlost chyba.hold uz nemame 20. Drzim palce a vydrz.

helulik
10. jan 2016

ahojteee... 🙂 tak sa hlasim 3 mesiace po porode a najde sa spriaznena dusa,ktora planuje ist na spartana a vezme ma do teamu...? 🙂 hmmm....? 🙂

jane124
11. jan 2016

Baby, skusali ste behat s trenerom? kolko by to asi tak stalo?

romanovic
25. feb 2016

Zeny, co je - kape nasa tema? Ja som mala teraz 6 mesiacov bez behu, som fakt na maslu.... 😠 😠

yanni
25. feb 2016

@romanovic aaale nekape. Trenujeme vsetky divoko, no neeee? 😀
Nie vazne, ja beham. O dusu. Doslova vypluvam pluca na pase. Vonku sa neda, je tu furt nieco. bud muz pride neskoro vecer domov alebo je piesocna burka alebo alebo. Tak to davam na pase. A je to hnuuus. Neznasam behat na pase. Obcas je to oK ale stale na nervy.
Inak zajtra bezim moju prvu sutaz po porode. Urcite tam skapem v tej pusti. Bezime uz o 6:30 rano a musime o pol 5 vstavat. Som zvedava ako bude copana vyvadzat. Asi ju strcim v pyzame do vajicka a ide sa.

edytte
25. feb 2016

@zuzka2010 Odporúčam radšej rýchlu chôdzu. Pri behu je veľmi vysoká tepová frekvencia. Tepová frekvencia pri cvičení (jej výška) priamo ovplyvňuje efektívnosť cvičenia pri chudnutí, a tým aj Vaše výsledky pri chudnutí. Optimálna tepová frekvencia je (220-vek) x 0,7. Čiže napríklad 30-ročný človek má optimálnu tepovú frekvenciu 133 tepov za minútu (k tomu plus mínus 5) čiže rozpätie je od 128 do 138. V tomto rozmedzí sa spaľuje TUK. Ak je tep vyšší, páli sa najskôr cukor. Túto radu mám od trénera. A držím sa toho. A kilá idú dole. Preto sú dnes plné posilňovne ľudí, ktorí cvičia o dušu v snahe, čím rýchlejšie sa spotiť a si myslia, že chudnú. Pália cukor. A nechudnú. Ak chudnú-tak pomaly! Odporúčam si zadovážiť pulzmeter, je to výborná vec. O cvičení a tepovej frekvencii je na internete množstvo článkov. Prečítajte si. A podľa vlastnej skúsenosti viem, že je to tak.

bmuller
26. feb 2016

Zienky po 30tke, ktore behate, mozete odporucit nejaku dobru obuv za prijatelnu cenu, aby poskytla dostatocnu ochranu klbov? Mate skusenosti aj s botami z obchodov typu Lidl, Tchibo? Oblecenie od nich je vcelku OK, ale topanky su pre zdravie podstatnejsie, takze...

Viem, ze kazdy by si to mal kupit podla svojho typu dopadu/naslapovania, ale rada by som prisla do obchodu a kupila bez nejakych dlhych teorii (okrem vyskusania) nieco na rekreacny beh. Kupit nieco lacne len tak a znicit si klby tiez nie je dobry napad, no u tych drahsich moze cenu vyrabat fasada a znacka a to su tiez vyhodene peniazky... Tak ci viete porovnat tie ludovejsie s osvedcenymi sportovymi znackami?

yanni
26. feb 2016

@bmuller ja som mala adidasy, brooksy a nakoniec som skoncila pri asics. A som uz roky spokojna. Moj muz aidasy tiez vyhodil a obmiena brooksy a asicsy. Len oo suto vsetko boty and 100 €. Lacnejsie ti neporadim. neviem, nemam skusenost.

yanni
26. feb 2016

inak baby, mam to za sebou. Fuuuu makacka v tej horucave. Posledny km som sa takmer plazila. Neodporucam behat v pusti. Pali slnko a strasne fuka. 😕

vierka0
26. feb 2016

@bmuller ja behavam v nike, stali tusim 40eur, bezecke z lidlu sa mi neosvedcili, hned ma otlacili, bola som vratit, hlavne treba poriadne ohybne podrazky, kupila som si aj reebok, v akcii za 27€ tusim a su tiez v pohode, ale stale beham v tych nike

opica
28. feb 2016

Nekape.ja hlasim,ze uz od februara opat beham. Dostala som sa na tempo okolo 6,30/min.,ale viac ako 6km som este nedala.kazdopadne ma tesi,ze nemusim zastavovat. Dnes som dala prvy raz patku s croozerom. Este stale mam nizke zelezo,takze aj to ma u mna vplyv na tempo. Kazdopadne som rada,ze to ide tak v podstate lahko.

scales
29. feb 2016

Ja som zacala behat pred 3 tyzdnami a robim tak, ze beham 4-5 krat do tyzdna s tym ze zatial len 20-30 minut. Ked beham len 20 minut, tak ked pridem domov dam si este strecing na ruky, 50 brusakov a 200 cvicim s gumou na nohy tak, ze lezim na zinenke, je to skvele po behu. Na ranajky jem ovsenu kasu z tesca, co zalievam vodou, alebo klasicky rozok s niecim, obed jem polievku aj hlavne (co mame v praci) a na veceru vacsinou len dusenu zeleninu zo sacku, alebo polievku. Sladke som nikdy vela nejedla, ale teraz ma chytaju riadne chute na cokoladu, tak si dam kazdy druhy den nieco dobre 🙂 no a schudla som uz 3,5 kg za 3 tyzdne, cize davam kilo za tyzden, co je celkom v pohode si myslim i ked viem, ze ked zhodim kila z nadvahy pojde to pomalsie... Zavehnem uz 15 minut krasne poklusom bez prestavky a to ma motivuje, tesim sa ked dam svoj okruh cely na 1x 🙂

igor01
5. mar 2016

@jane124 Ahoj, zaujimalo by ma - nasla si nejakeho bezeckeho trenera? Ak ano, ako si s nim bola spokojna? A kolko to stalo? A neskusila si behat aspon s nejakou skusenou bezkynou resp. bezcom, co by Ti poradili?

evica12
5. mar 2016

@edytte pekne vysvetlené 🙂 za seba ďakujem

jaron
5. mar 2016

@bmuller ja nie som znalec, viem len povedať svoju skúsenosť s tými lacnými z Lidla a tá je dobrá, pocítil som rozdiel, sadli mi ako uliate a behanie mi bolo a je v nich príjemnejšie,
na nejaké značkové drahšie jednoducho nemám a možno ich ani až tak veľmi nepotrebujem.

Inak zaujal ma tento článok "Běžecké boty jsou možná to nejhorší, co kdy lidskou nohu potkalo":
http://www.magazinzdravi.cz/bezecke-boty-jsou-m...

Nevravím, že sa s ním plne stotožňujem, skôr ma zaujal a neviem, čo si o tom myslieť, ale určite je to zaujímavé a asi tam niektoré veci sú logické. Ale tá lacná bežecká obuv mi napriek článku vyhovuje 🙂 , i keď ten dobrý pocit bol hlavne zo začiatku, keď som ich vymenil za obyčajné tenisky, tak som cítil, že je to iné, potom som si už na to príjemnejšie zvykol.

U mňa skôr cítim rozdiel, či bežím po "betóne" (chodníky, cesty) alebo po tráve, zemi a pod. Pochopiteľne to druhé je príjemnejšie a asi aj zdravšie z hľadiska kĺbov. Možno je to ešte dôležitejšie ako tá obuv, ale nie som odborník, je to len môj pocit, môžem sa mýliť.

frlka
6. mar 2016

ahojte. vie mi niekto poradit dobry MP3 prehravac na beh? chcela by som taky, aby sa dal pripnut na rameo pocas behu. dakujem.

mojong
7. mar 2016

baby budem mozno trochu mimo, ale skusim sa spytat, chcela by som zacat behat len tak dedina - asfaltka, kedze mam 7 mesacnu dcerku tak len tak "lajtovo" vyvetrat sunky, nic profi alebo tak, len riesim kocik, nechcem ist do tych ultra drahych lebo ho nevyuzijem naplno lebo nie som taky sportovec, no aspon nejaky komfort by som chcela malej dopriat, pozerala som uz zbezne ze pisete ze jane slalom by sa dal,....... ake by ste este vedeli doporucit? musi to byt 3 kolka? este mi padol do oka jeden - je to sice 3 kolka ale ma zdvojene to predne koleso - mate skusenost da sa s tym behat ci ani nie? dakujem za rady.

silvusinka353
7. mar 2016
Používateľ silvusinka353 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od silvusinka353.

@frlka teraz existuje aj taky pas na ruku kde das aj mobil aj hocijaky prehravac

sablona
7. mar 2016

Dôležitejšie ako beh je upraviť stravu ja som vysadila pečivo a behám 3-4 krát týždenne s váhou som šla pekne dole

bubu37
8. mar 2016

Ahojte,pridávam sa aj ja,behávam na bežeckom páse doma 3 km denne ,200 brušákov,200 drepov,20 klikov a 2 min ten cvik,kde spevníte celé telo.Držala som predtým cambridge diétu,za meiac som schudla v páse - 9 cm,v bokoch *- 10 cm,- 7 kg tuku.

bubu37
8. mar 2016

@romanovic ja som si takto natrhla sval pod achuilovkou,dali mi ortézu na mesiac,ale nakoniec som skončila na operácii,urobili MR vyšetrenie,kde sa to potvrdilo.Teraz som 2 roky po operácii a v pohode.

bubu37
8. mar 2016

@romanovic aj mne najprv povedali,že zápal achilovky.....

trpezliva
19. mar 2016

Ahojte maminy-bezkyne.
S tymto bezeckym Thule mate niektora skusenosti???
Ideme kupovat novy. (Mali sme Bob ironman ..bol super..lem sme ho predali
.neplanovali sme dalsie mimi).
🙂
Rozhodujem sa bud nad tymto
.alebo Babyjogger Fit.
Dakujeeem

lucinka511
19. mar 2016

@zuzka2010 s behom schudnes urcite.len ma to svoje len a to musis minimalne kes uz budes profi. kazdy druhy den a po 45 min .najlepsie aj hodinu .a ked schudnes.musis udrzivt a ked budes este viacej chciet scjudnut tak pridavat.lebo organizmus je prefikany a na kazdu zataz si vie zvyknut.potom bude dobre aj dake posilnovacie cviky na stehna ale zl zaviagku to bude narocne.takze budes rada ze das ason dva krat do tyzdna tych 30min len telo zacne spalovat az po 20.min tuk .takze tak.vela tepezlivosti a dobre topanky.

lucinka511
19. mar 2016

@yanni ale na pase viacej schdnes ako vonku.....tam si to mozes piriadne vysoko nastavit.co sa vonku neda

zdena7327
20. mar 2016

@sablona ahoj taka drobnost zacala som behat a chcem schudnut staci ked pri chudnuti vysadis pecivo ? alebo si prestala jest aj ryzu zemiaky cestoviny ?

lucinka511
20. mar 2016

@zdena7327 v zasade plati menej sacharidov, vicej bielkovin, taktiez plati ovocie len doobeda,lebo to su sacharidy a sacharidy len doobeda vecer bielkoviny------...chlieb mozes ale menej,ranajky jeden platok,,, ono ked si rozratas 5000kj na 5 krat je to ptimalne pri chudnuti a raz do tyzdna alebo dvoch sid aj taky jedaci den....nech netrpis dietou....