Boj s nadváhou

brona13
28. apr 2016

Ahojte všetci. Mám veľký problém. Som vydatá a mám dve deti. Vždy som bola plnšej postavy váha sa mi kolísala 75-80kg, ale počas druhého tehotenstva som pribrala 28kg. Od kedy som porodila druhé dieťa sa neviem zbaviť nadbytočných kíl. Poraďte mi prosím ako schudnem. Budem vďačná za každú radu / typ. Už som z toho unavená a keď sa pozriem do zrkadla, tak sa mi chce plakať. Už sa tam radšej ani nepozerám.....

brona13
autor
5. máj 2016

@jessicai my pevnejsie to je nas udel celozivotny. Schudnes a ked si nedas chvilu pozor zase to je naspat...☹ Musíme sa s tým ale popasovať a ten kto chce si ide za svojím. My zeny sme predsa geniálne bytosti🙂

kikikat
5. máj 2016

@brona13 ak už to nebude naozaj fungovať,tak možno aspoň ako placebo efekt,lepšie než nic

evittam
5. máj 2016

@kikikat Síce mne to môže byť jedno (nie sú to moje peniaze a zdravie) - ale vyhadzovať peniaze za "haraburdy" len kvôli placebo efektu - to si môžeš kúpiť aj lentilky...... 😉 😉

kikikat
5. máj 2016

@evittam je jedno čo si kto kúpi,ak ma S toho dobrý pocit,a pevné verí že to pomôže,nevidím dôvod odhovarat niekoho,ved všetko je to v hlave,

lorela
5. máj 2016

Len škoda, že placebo efekt nemá dosah na to, aby človek chudol... Koľko si už ľudí nakúpilo nielen tablety, ale aj rôzne sirupy, čaje, náplaste... Ale ešte nikto, hoci silno silno verili, nezahlásil, že by schudol 10 - 20 - 50 kíl. Kilečká 2 -3 možno, lebo tie sajrajty obsahujú v drvivej väčšine niečo na odvodnenie. No a to je všetko.

... Obezita nie je v hlave. Obezita je, žiaľ, choroba čisto a výhradne vo vlastných rukách. To, ako sa z nej vyliečime, aký postoj zaujmeme, je v hlave...

lorela
5. máj 2016

@brona13 Pripájam sa k evittam. Nevyhadzuj peniaze za zbytočnosti, šetri si ich na nákup zeleniny a ovocia, kvalitného mäsa, tvarohu, bielych jogurtov, celozrnných výrobkov a zdravých olejov.
Za ten dríst dáš 13 eur za 4 dni + mlieko... Dúfam, že ti neušla ani poznámka o tom, že popri musíš dodržiavať nízkoenergetickú stravu, čo jasne poukazuje na fakt, že chudnúť budeš vďaka nej...!

monmk
5. máj 2016

ja by som skusila pomoc odbornika, ale bez toho ze by mi predaval tabletky a dopnky, lebo chudnut sa da aj beznou stravou www.nutricnyterapeut.sk

evittam
5. máj 2016

@kikikat Perfektne ti to napísala @lorela. Ale ako som už napísala- každý ako chce, ale na 1000% ešte nikdy nikomu nepomohol efektívne a normálne a zdravo schudnúť žiadny produkt "na chudnutie".

bestester
5. máj 2016

suhlasim s babami, urcite sa neoplati vyhadzovat peniaze takto zbytocne. Zdrava strava nie je lacna, ale urcite ti pomoze. Aj ked to bude chciet vela sebazaprenia, ja verim ze to pojde ;)

tomasko27
5. máj 2016

@brona13 Ahoj ja som 5tyzdnov po porode a musim ist s vahou dole lebo mam uz celkom dost na vahe.

kikikat
5. máj 2016

Žienky vy to nechápete,aj mne milión ľudí povedalo to nefunguje ale kým som to nevyskúšala na vlastnej koži nedala som si pokoj

evittam
5. máj 2016

@kikikat No tak veľa šťastia všetkým čo to nedá "pokoJ"......

kikikat
5. máj 2016

@evittam ty by si verila že niečo nefunguje ked si to nikdy neskusila?😂

evittam
6. máj 2016

@kikikat Záleží od toho čo - ak myslíš tabletky,kokteily, nohavice a ostatné kraviny na akože "chudnutie" tak nie tomu neverím a ani to skúšať nemusím. Prepáč a bez urážky, ale stačí sa trošku zamyslieť - myslíš, že ak by niečo také existovala a hlavne fungovalo tak je obezita takým veľkým problémom?! Stačí zdravý sedliacky rozum a nepotrebuješ skúšať a vyhadzovať peniaze za takéto klamstvá, ktoré len oblbujú zúfalých a hlúpych ľudí.

vretenica12
6. máj 2016

@brona13 Pozri si zlozenie toho kokteilu poriadne a skus sa zamysliet, ci by si si pri chudnuti dala do mlieka kukuricny skrob, cukor a stuzeny tuk....Lebo ja by som to nejedla ani mimo chudnutia ....a Dala som dole 30 kil....Inak ako tvrdou zmenou jedalnicka na zdravy sposob stravovania a cvicenim to neslo...a tiez som predtym skusala dakeco mozne...

lindusss176
9. máj 2016

@brona13 brona aj si uz nieco schudla? Ako sa ti darí?

brona13
autor
9. máj 2016

@lindusss176 Ano od piatku 1,5 kg 🙂 Je to málo aj tesim sa ze aspon váha už nieco ukazuje🙂

evittam
9. máj 2016

@brona13 Prepáč za úprimnosť, ale musím - od piatku (6.5.) do dnes (9.5.) čiže za 3 dni 1,5kg? 😀 😀 😀 No tak to je tak maximálne voda alebo si sa ráno lepšie vyprázdnila. 😉 A so zdravým chudnutím to nemá nič spoločné.
Môžem vedieť ako cvičíš a približne sa stravuješ - alebo teda ako si sa za tie 3 dni?

brona13
autor
9. máj 2016

Baby mne to zatial funguje🙂 a navyse same tvrdíte ze je to v hlave a ked mate v hlave ze Vam pomáhajú vyrobky na chudnutie a ste o tom presvedce tak to taj aj je. Kazdy máme iny nazor a kazdemu pomáha resp. ucinkuje nieco ine. Mne to aj na rozbeh mojej diety velmi vyhovuje. Pretoze sa naucim sa stravovat viac krat za den po malych sústach a navyse aj som zasitená hoci vypijem pohár nápoja🙂

evittam
9. máj 2016

@brona13 A keď ich prestaneš piť budeš mať v hlave čo? Lebo čo budeš mať späť na sebe ešte rýchlejšie ako si to dala dole veľmi dobre viem. 😉
Ale ako píšeš - už každý ako len chce ale veľmi zlou cestou si sa vybrala-na dlhodobé udržanie to určite nie je, ale na to tiež budeš musieť prísť len časom a sama. Tak veľa šťastia.

brona13
autor
9. máj 2016

Takze zacala som cvicit hlavne na beziacom pase. V piatok rano som mala biely jogurt s kvetovym pelom, chia semienkami a kuskami jablk a orechami. Na obed zel. polievku bylinkovy caj vodu a na veceru reduktu - taky nápoj na chudnutie plus kapsule. V sobotu a v nedelu som mala iba ten nápoj 4 krat za den a kapsule zelena kava 2 tablety za den. Dnes som mala 1tabletu zelenej kavy a 1 porciu redukty fit a na obed rybu a zel salat. olovrant ovocie a vecera reduktu🙂

brona13
autor
9. máj 2016

@evittam Takze zacala som cvicit hlavne na beziacom pase. V piatok rano som mala biely jogurt s kvetovym pelom, chia semienkami a kuskami jablk a orechami. Na obed zel. polievku bylinkovy caj vodu a na veceru reduktu - taky nápoj na chudnutie plus kapsule. V sobotu a v nedelu som mala iba ten nápoj 4 krat za den a kapsule zelena kava 2 tablety za den. Dnes som mala 1tabletu zelenej kavy a 1 porciu redukty fit a na obed rybu a zel salat. olovrant ovocie a vecera reduktuemoticon

evittam
9. máj 2016

@brona13 Málo ješ. A takto sa ideš stravovať do konca života? Lebo inak to určite neudržíš - to ti garantujem na 100%. Presne ideš na to tým systémom ako si už napísala - keď to nebudeš dodržovať stále, tak máš kg naspäť - celé zle....A tak ako píšeš sa určite nebudeš stravovať celý život - nie je to normálne a ani zdravé.

brona13
autor
9. máj 2016

@evittam nie do konca zivota! Ja som povedala ze 2-3 tyzdne doplnam si to zdravim jedlom a tak sa chcem na to nastaviť s tým ze sa zbavi par kilov teraz pred letom. ! A ked sme pri tom my pevnejsie co chceme schudnut a udrzat si vahu si musime davat cely zivot pozor na to co jeme inak mame jojo efekt hned naspat!!!! Predpokladam ze si chuda a preto sa ti tak lahko radi🙂

evittam
9. máj 2016

@brona13 Tak zle predpokladáš. Ja keď vypijem viac vody tak je to na mne vidno. 🙂 Nie nie som chudá a chcem ti len dobre poradiť ale vidím, že asi zbytočne. Aj popri tých koktejloch málo ješ - to nevydržíš ani keď ich prestaneš piť (lebo tak či tak je to len umelá sračka-prepáč za výraz, ktorá ti k ničomu nie je.....). A ja veľmi dobre viem o čom píšeš - som tiež pevnejšej postavy a práve pred rokom som si povedala, že už konečne po druhom pôrode musím so sebou niečo spraviť - a bola to úprava stravy a pravidelné cvičenie- za pol roka som dala dokopy dole -13kg a hlavne na cm - kg je len číslo.....A ako mi hovoria všetci známi - vyzerám ešte lepšie ako pred prvým tehu. Mám 177cm/76-78kg a nosím - vrch 36/38 a spodok 38/40. Maximálna spokojnosť. A už si aj kde-tu doprajem a zjem hocičo. 😉
A tým smerom, ktorým si sa vydala máš jo-jo efekt zaručený.

lorela
9. máj 2016

@brona13 Len chcem potvrdiť čo píše evittam, aby si si nemyslela, že je to len jej názor (a skúsenosť).
Skutočne ješ veľmi máličko, to, čo sa ti teraz tak páči na tej váhe, je len voda. Z tuku ešte, pravdepodobne, ništ 😉.
Píšeš, že len 2 - 3 týždne budeš takto "nejesť". Nie je škoda tej námahy a peňazí za koktejl, či za čo? Pretože po tých 2 - 3 týždňoch, keď nabehneš na normálnu, hoci diétnu stravu, do týždňa - dvoch ti garantujem, že máš všetko späť. Budeš na začiatku, ale bohatšia o skúsenosť, to je tiež pravda 😉.
Nemá lepšiu logiku začať hneď od prvých dní pravidelnou a nízkokalorickou stravou + nejaký ten pohyb? Pekne, systematicky, odhodlane a hlavne racionálne 🙂

sense
9. máj 2016

@brona13 nie som chuda a viem co je to mat nadvahu, aj zdravotne problemy a kazdy schudnuty gram je uspechom , prepac za uprimnost ale toto dlho nevydrzis, a ked prstanes s nahradami stravy a tabletkami tak to mas naspat aj s urokami a akurat si dokafres este viacej metabolizmus....a to co si za tri dni schudla je len voda a svaly...zial tuku v tom ubytku bude pramalo, co takto radsej pridat kvalitne bielkoviny? namiesto nejakeho zazracne shaku predpokladam sama chemia a do 200kcal porcia si dat radsej zeleninu a tvaroh, vajicko ci cottage, a kaloricky budes na tom rovnako len omnoho zdravsie a vyzivnejsie...

mirunkad
9. máj 2016

@brona13 ahoj neviem či ti to tu už niekto poradil, ale skus - 3x denne, rano naobed a večer si urob škoricu s medom - do šálky dáš malú lyžičku škorice (kúp si drahšiu, kvalitnejšiu, nie škoricový cukor) a lyžičku medu (tiež najlepšie od včelára, ktorý nie je dosladzovaný umelo) zaleješ horúcou vodou, pomiešaš,med necháš rozpustiť a vypiješ...ráno nalačno a večer pred spaním, poobede po jedle. Je to pekný kentus, ale dá sa to vypiť, môj muž vždy potom zhodil kilá z brucha...hlavne to musíš vypiť celé, aj s tým rôsolom čo sa usadí naspodu....vyskúšaj, je to ako doplnok, lepší než drahé tabletky na chudnutie. Škorica napomáha spaľovaniu tukov. treba to piť aspoň mesiac. Veľa šťastia!

brona13
autor
9. máj 2016

Dakujem baby vyskusam

lorela
9. máj 2016

@mirunkad A len vďaka škorici tvoj muž schudol? Nič iné nezmenil?

Škorica mierne zahrieva organizmus, a telo vynaloží viac energie na svoje ochladenie. Podobne ako štipľavé jedlo, takže komu nereže škorica, môže pokojne začať jedávať chili a štipľavé papriky 🙂. A tiež studené nápoje mierne zvyšujú metabolizmus... To sú také barličky pri chudnutí, možno vyskúšať, no zázraky ani rapídne chudnutie, ak už vôbec nejaké chudnutie, nemožno očakávať.