Breussova diéta

bandura
4. apr 2015

Ktora z vas pocula o tejto diete? je to pitie zeleninovych stiav a vynechanie tuhej stravy...tato ocistna kura je skvelym zivotabudicom pre cely organizmus...studie dokazali ze je to prevencia proti rakovine, zlepsuje travenie, zbavi organizmus od plesni a parazitou a ma vyborny ucinok na lymfaticky system...a okrem toho sa da schudnut za 40dni az 15kil...mna to presvedcilo od zajtra teda od 5.4 idem nato ktora sa prida ?

margarita
4. apr 2015

ja som to sama neabsolvovala, ale moja mama hej, 42 dni hladovala, bol to jej alternativny pokus ako sa zbavit recidivy rakoviny. jej to vyslo, ale schudla vyse 30 kil, a bolo to dost zle...posledne tyzdne ju uz napinalo pri predstave, ze musi tu stavu vypit, a okrem tej stavy sa neje fakt ze nic. ja by som do toho kvoli schudnutiu nesla, mama bola normalne aj pod lekarskym dozorom a pocula o pripadoch, ktori urobili chybu, nezvladli to a jedli naspat opat rychlo a skoncili ze nem dobre 😔 bacha na to
neviem kolko dni to chces tahat...

denka15
4. apr 2015

@margarita moja babka to iste...az plakala ked som jej podavala pohar so stavou :( ale ona schudla "iba" 7kg za mesiac...tvoja maminka schudla tych 30kg za aky cas preboha? :O

margarita
4. apr 2015

@denka15
42 dni....ale moja mama vzdy chudla velmi lahko a rychlo...to mame v genoch asi 🙂
zacinala s vahou asi 70kg/

ribera
4. apr 2015

@bandura Ak chces len schudnut, nemusis to brat hned tak zhurta. 42 dni je vela. Ale daj si tyzden, potom nrmal strava a po dvoch trochu tyzdnoch zas tyzden. Osobne si myslim, ze na udrzanie hmotnosti netreba vynechat tuhu stravu. Je milion inych sposobov. Toto je naozaj jeden z tych narocnejsich. Fyzicky aj psychicky. Nechces radsej skusit nieco ine? Osobne odporucam bezlepkovu dietu. Ucinok je uzasny, ale dieta je dozivotna. Cize dozivotne stihla, ale bez chleba. Z mojej skusenosti - mozes kludne zjest kazdy den celu cokoladu ako popri jedle, a aj tak bude chudnut, ale nemozes si dat to, co ti bude nakoniec najviac chybat - chleba s maslom.

bandura
autor
5. apr 2015

@ribera dakujem za príspevok aj inym maminkam...ja som to absolvovala v januari vydrzala som 3tyzdne...schudla som 13kg...bola som v uzase ale som sa vratila k starym zlozvykom hlavne k pojedaniu chleba a buchiet a to mi nerobi dobre...mam strasne po muke nafuknute brucho...ja disciplinu mam a robi mi normalne neviem cim to je ale dobre na psychiku taka radikalna zmena...a ten chlieb s maslom je nieco coho sa vzdavam horko tazko a hlavne ked pride upeceny cerstvo s pekarne na nas stol...

bandura
autor
5. apr 2015

@margarita zatial chcem potiahnut 30dni to sa odporuca aj pri velkej detoxikacii a to je to podobne...dakujem za príspevok vyssie...ak budete mat niejake napady a odporucania tak sem s nimi...budem len rada

alaguema
5. apr 2015

@bandura ja sa pridám od utorka, lebo nemám nakúpené suroviny. Jarný detox robievam pravidelne, nie kvôli chudnutiu, ale kvôli tomu super pocitu ľahkosti, energii a dobrej nálade🙂 Samozrejme, štíhle telo je veľmi príjemný vedľajší efekt. Mám 60kg, ak ich zopár ubudne, budem len rada. Dám si dva týždne, čo mi stačí, nechcem zhodiť príliš. Plus dba týždne návratovky, teda iba zelenina a ovocie. Pri detoxe si vždy okrem zeleninovej šťavy, dávam aj čaj žihľavový a "slezinový" na podporu čistenia pečene, sleziny. Denne 1PL kvalitného panenského oleja buď makového, alebo konopného a praktizujem urinoterapiu, ktorá veľmi urýchľuje a umocňuje čistenie a jeden - dva krát za týždeň aj klystír. Masáže, alebo sauna je extra super vec práve počas detoxu. Dávam aj striedavé sprchy. Za mesiac (dva týždne na šťavách, dva na zelenine a ovocí), sa pleť krásne rozžiari, telo zoštíhlie a nálada vystrelí na maximum optimizmu... 🙂 Teším sa na to, aj na vzájomnú podporu. Už dnes a zajtra budem len na zelenine a v utorok sa k tebe pridávam 🙂

bandura
autor
6. apr 2015

@alaguema ja tiez zacinam od utorka lebo tie sviatky su strasne...teraz utekame znovu na navstevu tak sa neskôr ozvem velmi dakujem za uzasny prispevok

perla200
6. apr 2015

A ake su to stavy?

bandura
autor
7. apr 2015

@alaguema dobre ranko, tak ako? zaciname?

bandura
autor
7. apr 2015

@perla200 ovocne alebo zeleninove

perla200
7. apr 2015

@bandura to ako si sama mixujes?

bandura
autor
7. apr 2015

@perla200 ano presne tak vezmem jeden druh ovocia alebo zeleniny na jeden den ked mam chut na jabka tak zmixujem jabka s citrónom a skoricou prilejem zihlavovy caj aby sa mi to pomixovalo a dolejem hodne caju aby sa mi spravilo z toho stava a pijem ja nemam odstavovac a s mixerom je to vyhodnejsie kedze na odstavovac potebujes hodne kg ovocia...a pocula som ze z mixerom je to aj zdravsie kedze ti tam ostava aj duzina ...ides do toho s nami?

perla200
7. apr 2015

@bandura nie to ja asi nedam....to je moc na mna

alaguema
7. apr 2015

@bandura jasne, ja už som bola nakúpiť cviklu a ostatné...Ideme na to. Ty ako? 🙂

alaguema
7. apr 2015

@bandura inak, Breussova kúra je len cvikla, zemiak, mrkva, čierna reďkev...ale tiež nebudem len na tom. Dám aj čaje a zriedené citrusové šťavy, konkrétne grepy.

bandura
autor
7. apr 2015

@alaguema ja tiez budem mixovat jabko a milujem aj acidko s uhorkou aj ked viem zeby som pri detoxe nemala asi mlieko ale kefir alebo acidko sa zevraj mozu co hovorite vy baby nato?

sophieeee
7. apr 2015

Ja sa na to dam v lete po porode ked bude na trhu kvalitnejsia zelenina aj ovocie..drzim palce je to super detox

bandura
autor
7. apr 2015

@sophieeee drz palceky drz potrebujeme to neni to lahke

mamkabeika
7. apr 2015

Toto mám z knihy Breussova diéta:
neslobodno piť šťavy samotné, je nutné spolu so šťavami piť aj príslušné bylinné čaje. Šťavy sa má piť čím menej, tým lepšie. T.j. 125ml až 500 ml maximálne za deň. Šťavy pozostávajú z cvikle, zeleru buľvy, mrkvy a petržlenu. Kvôli pečeni sa pridáva jeden zemiak. Kto nevypije surový zemiak, môže si spraviť odvar zo zemiakových šúp. Šťavu pijeme po dúškoch, každý poriadne zmiešame so slinami aby sa nezaťažovalo trávenie.
Bylinné čaje nutné pri kúre:
urologický čaj (breussova zmes pije sa po dobu prvých 2 týždňov),
šalviový čaj (môžeme piť hocikoľko, ale musíme ho povariť, potom pridáme do neho medovku, mätu a nechtík)
čaj z pakostu smradľavého (pre onko pacientov, obsahuje trochu rádia)

V knihe Breussova diéta je presne napísané, koľko akých čajov piť a kedy piť šťavu, sú tam presné pomery ingrediencií. Ak sa kúra dodržiava poriadne a presne, človek neschudne veľa.

alaguema
7. apr 2015

@bandura kefír by mal byť ok, sú to probiotiká...a či počas detoxu? Neviem. Myslím, že je to individuálne a dôležité je aj množstvo. Ja mlieko celkovo nemusím. Raz som robila takú kúru na tibi nápoji, to je ako vodný kefír..mňam 🙂

bandura
autor
7. apr 2015

@mamkabeika lenze my chceme schudnut vela 🙂

bandura
autor
7. apr 2015

@alaguema ja som na kefire bola v januari 20dni velmi mi chutilo a mixovala som si to s uhorkou, kôprom a cesnakom schudla som 13kg...

katka1981
7. apr 2015

@bandura, nie je len prevenciou rakoviny, ale dokaze ju aj vyliecit. Neviem s akou pravdepodobnostou, ale znamej nasli nador na prsniku vo velkosti hlavicky novorodenca. Mala zhubny nador. velky ako hlavicka novorodenca. Vyliecila sa vdaka tymto stavam.

bandura
autor
7. apr 2015

@katka1981 ano citala som je to skvele

katka1981
7. apr 2015

@bandura, ale dobru koninu som napisala. Obsahovvo dobre ale vidno ze som necitala po sebe a robila pri tom kopec inych veci 🙂

bandura
autor
7. apr 2015

@katka1981 ma to aj hlavu aj petu...pochopili sme aspon ja

ragulca
7. apr 2015

môžem mixovať hocijaké šťavy? A čaje? Napíše tu niekto podstatu? Pozerala som na nete tak nejaký šalviový čaj a ešte neviem aký, plus šťava, ale zo zeleniny, ktorú napísala @mamkabeika. Tak ako vlastne to je? Dík za info

katka1981
7. apr 2015

@ragulca, ja mam aj dom aknihu, vcera som ju hladala a neviem ju najst, ale skusim pohladat. Ono je pisane ze na aky tip ochorenia co sa ma mixovat.