Budeme zdravé, krásne, štíhle - sexi maminky
Ahojte dievčatká, tak som sa rozhodla že založím skupinku o chudnutí... Pretože mi píše veľa mamičiek i budúcich mamičiek a už mám v tom chaos a potom mi je ľúto že neviem komu som odpísala komu nie, na niečo zabudnem a podobne. Ešte popozývam ostatné určite som nestihla napísať všetky.
Tak sa budem snažiť aby som Vám poradila ako najviac to bude možné, aby sme všetky dosiahli svoj cieľ a potom urobíme jedno velkéééé stretnutie v minisukienkach ;) Teším sa na vaše diskusie ♥
1. Jesť aspoň 5x za deň.
2. Vynechať sladkosti !!!
3. Vypiť minimálne 3l vody denne
4. Žiadne biele pečivo
5. Žiadne mastné jedlá
6. Mäso hovädzie, kuracie, ryby, zajačie, morčacie - chudé mäso
7. Veľa, veľa, Veľa zeleniny
8. Ovocie len do obeda
9. Olivový, kokosový olej je najlepší a hlavne zdravý
10. 85% úspechu je zmena jedálnička, 15% športovanie
11. Cvičenie, cvičenie....
Toto je mojich asi prvých rád na začiatok už sa na Vás všetky teším ;)
Stručné zhrnutie
- Zmena jedálnička (5x denne, viac zeleniny, menej sladkostí a bieleho pečiva) v kombinácii s pravidelným cvičením je v diskusii prezentovaná ako hlavný spôsob chudnutia; jedna z výraznejších rád v téme uvádza pomer "85% zmena jedálnička, 15% športovanie".
- Praktické metódy spomínané v diskusii zahŕňajú domácu 30-minútovú tréningovú sériu Jillian Michaels "30 Day Shred" (Level 1–3), jednoduchú prípravu kuskusu (1 diel kuskusu : 1 diel vriacej vody, zakryť 5 minút) a náhrady cukru steviou dostupnú v DM alebo COOP.
- Alternatívny prístup "odkyslenia organizmu" (meranie pH moču prúžkami, zásadotvorná strava, minerály, redukčný čaj, fázové diéty s instantnými nápojmi/polievkami/tyčinkami) bol v texte podrobne popísaný ako samostatná metóda s konkrétnymi fázami a autoritami (Wolf Funfack, Ivan Vojtek, Monada).
Najčastejšie otázky
Q: Ako cvičiť doma účinne za približne 30 minút?
A: V diskusii viaceré ženy odporúčajú Jillian Michaels "30 Day Shred" (Level 1–3) ako 20–30 minútový tréning; v odkaze bola spomenutá verzia "jillian-michaels-30-day-shred-level-1-mp4" dostupná aj na YouTube.
Q: Ako sa pripravuje kuskus?
A: Jednoduchý recept v diskusii: 250 g kuskusu zalejte 250 ml vriacej vody, niekoľkokrát premiešajte, prikryte a po cca 5 minútach premiešajte.
Q: Kde kúpiť špaldové lupienky alebo steviu?
A: Špaldové lupienky a stevia boli v diskusii uvádzané ako bežne dostupné v predajniach DM; stevia sa spomínala aj v COOP.
Q: Čo je to metóda odkyslenia a aké fázy má?
A: Metóda odkyslenia opísaná v diskusii (pripisovaná prácam Wolf Funfack a skúsenosti Ivana Vojteka) obsahuje fázu odkyslenia, fázu s instantnými prípravkami (nápoje, polievky, tyčinky) trvajúcu 11–14 dní a následnú harmonizáciu metabolizmu s opakovaním cyklov; odporúča sa pitný režim 3 litre a meranie pH močom prúžkami (ranné meranie).
Q: Funguje nejesť po 18:00 na chudnutie?
A: V diskusii sa objavili oba pohľady: niektoré účastníčky odporúčajú vynechať stravu po 18:00 ako súčasť režimu, iné účastníčky a viaceré rady poukazujú, že večerné ľahké jedlo 1–2 hodiny pred spaním nebráni chudnutiu, ak sú celkové porcie a kvalita stravy primerané.
Q: Aké doplnky alebo čaje sa v diskusii spomínali pri odkyslení?
A: Spomínali sa redukčný čaj, "figu aktiv" čaj, prípravky s minerálmi na odkyslenie, hliva ustricovitá a instantné diétné prípravky (nápoje/polievky/tyčinky) používané vo fázach metódy.
Q: Ako si zostaviť jedálniček pri kojení?
A: V diskusii boli žiadosti o individuálne jedálničky pre kojace matky, odpoveď s detailným jedálničkom sa avizovala do správy (privátne), ale žiadny univerzálny rozpis pre kojace matky s konkrétnymi hodnotami v otvorenej diskusii detailne nezverejnili.
Závery z diskusie
Zhoda
- Väčšina účastníčok sa zhodla, že pravidelná zmena jedálnička (viac zeleniny, menej sladkostí a bieleho pečiva) a pravidelný pohyb (beh, posilňovanie, rotoped, 20–60 minút cvičenia viackrát týždenne) vedie k úbytku váhy a zlepšeniu miery tela.
Sporné názory
- Nejesť po 18:00 vs večerať neskôr: možnosť A — vynechanie jedla po 18:00 ako prostriedok k redukcii energie; možnosť B — jesť ľahké večerné jedlá 1–2 hodiny pred spaním bez škodlivého efektu, ak sú celková energia a kvalita stravy kontrolované.
- Odkyslenie organizmu: možnosť A — nasledovať "odkysľovaciu" metódu (pH prúžky, minerály, redukčné čaje, fázové diéty s instantnými prípravkami) ako cesta k uvoľneniu tukov; možnosť B — uprednostniť tradičnú racionálnu stravu a pravidelnosť bez doplnkov a špeciálnych fáz (účinnosť odkyslenia je predmetom odborných diskusií a nie je v diskusii jednotne podporená).
Otvorené otázky
- Ktoré konkrétne minerály a v akých dávkach sú pri odkyslení bezpečné a efektívne pre dlhodobé použitie?
- Aký presný jedálniček je najvhodnejší pre kojace matky, aby schudli bez negatívneho vplyvu na laktáciu?
- Aký je dlhodobý efekt fázových "instantných" diétnych prípravkov používaných pri odkyslení (s ohľadom na zloženie a bezpečnosť)?
Spomenuté značky a firmy
DM, COOP, Riverpark Dance School, Monada, Ulozto.cz, skolachudnutia.sk, Jillian Michaels (program)
Spomenuté produkty a metódy
Jillian Michaels "30 Day Shred" (Level 1–3), kuskus (1:1 s vriacou vodou), špaldové lupienky, stevia (kvapky a prášok), redukčný čaj, "figu aktiv" čaj, hliva ustricovitá, sóda bikarbóna, ionizovaná alkalická voda (pH ~10), meranie pH moču prúžkami, Wolf Funfackova metóda odkyslenia (fázové diéty s instantnými nápojmi/polievkami/tyčinkami), Dukanove palacinky, rotoped/stacionárny bicykel, orbitrek, posilňovanie, brušáky ("brusaky"), pitný režim vzorec váha(kg) x 0,035
Miesta a osoby
Ivan Vojtek, Wolf Funfack, Dr. Lyndy Farsetto (UCLA), Milada Dobrotková, Miro Polák, Riverpark, Ružinov
ahoj maminy,ja mam tiez 15kg navysea uz mi to strasne vadi.Som mamou 3krasnych zdravych deticiek a hlavne koli nim chcem zhodit tie kila,aby som bola vzdy fit,ked ma potrebuju.Uz sa tesim na rady,ako schudnut,pomozme si navzajom a podporujme sa.Dakujem moc za zalozenie tejto super skupiny.
Ahojte prida sa niektora ku mne,chcela by som zacat chodit do posilnovne,ale samej sa mi nechce,najlepsie v ruzinove
@fivulinka ahoj,super zmena 🙂
Ako si upravila jedalnicek ? Ked budes mat cas ,napises mi ako vyzera Tvoj den co jedavas.Dakujem
ahojte. Zacinala som stale od ,,zajtra,, az som sa jedneho dna dokopala k tomu ze zacnem od dnes, a za 3 mesiace - 9 kg. a ideme dalej. Stav k dnesnemu dnu: 180 cm a 71,3 kg.
@danuska24 @katarina789 ďakujem Vám za pochvalu, dievčatá, veľmi ste ma potešili 🙂
a ako som upravila jedálniček? nijako zvláštne, taká klasika ako tu píšu aj ostatné baby...na raňajky si dám buď celozrnné pečivo, šunka, syr, zeleninka alebo nejaké musli s jogurtom a ovocím, desiata nejaké ovocie, jogurt, obed - väčšinou to čo varím aj pre priateľa a prcka, niekedy zeleninový šalátik, ako mám chuť /ale napr. namiesto obyč. cestovín si spravím celozrnné, a namiesto ryže cuscus a pod./ olovrant nejaký ten jogurt alebo suchare, a na večeru si dávam buď to čo bolo na obed, ale menšiu porciu, alebo si spravím nejaký šalát...a hlavne sa snažím cvičiť, aj ked úplne každý deň sa nedá, ale aspoň tých 5x do týždňa 🙂...teraz mi dlhšiu dobu váha stojí, v lete ja vždy priberiem, tak je pozitívum, že sa držím na tom istom :D ale musím sa zasa poriadne naštartovať...ešte je predo mnou véééélmi dlhá cesta 🙂 držím palce všetkým babám, ktoré sa rozhodli so sebou niečo robiť...musíme sa podporovať a spoločnými silami to zvládneme ;)
@fivulinka dakujem pekne silno drzim prsteky.
To cvicenie sa neviem dokopat leniva som riadne co sa toho tyka ale postupne dufam ,ze si najdem cas 🙂
Zajtra co na fayne na obed budes mat? Sladke si cim nahradzas?
@katarina789 ja cvičím buď do obeda, keď malý zaspí, alebo večer, keď zaspí...našťastie ma cvičenie aj vcelku baví, tak to je ok 🙂 a zajtra ešte neviem, čo budem mať na obed, ale dnes sme mali pečeného lososa s pečenými zemiačkami a zeleninkový šalátik, super to bolo 🙂
a čo sa týka sladkého, tak do kávy si dávam namiesto cukru steviu, a ked mám chuť na sladkosť, tak si dám buď ovocie, musli tyčinku bez polevy, občas vlašské orechy s trochou medu, bebe dobré ráno, alebo proste niečo také,...takéto sladkosti sa snažím ale len do obeda,.. 🙂
@ritusuk ahoj ako sa teraz stravujes? Ked tak pekne si zhodila?
Ja som zacala 5 x denne jest 3 l pit vody ..nieco zislo ,ale este mam dlhsiu cestu pred sebou....
Momentalne vaha 64,2 kg k 163 cm rada by som aspon 59 kg na zaciatok
@katarina789 v DM-ke majú, tam ju kupujem ja...stojí to tuším okolo 7,-€, majú aj v tekutej podobe a aj v práškovej 🙂
kvapky sú lepšie, stačia tak 4 kvapky a máš to asi ako 1,5lyžičky cukru 🙂 a tá flaštička vydrží fakt na dosť dlho
ahojte tak aj ja sa pridávam 🙂 som 2 mesiace po pôrode a mám z oboch tehotenstiev este 15kg navyše 🙄 ale keby som dala dole aj 20 tak by to bolo este lepsie.. no ale az tak moc si nefandím 😀 tak si drzme palce 😉
Ahooojte, tiez sa pripajam do skupiny...problemy s vahou sice nemam cca171/54-55kg ale chcela by som zit celkovo zdravšie a spevniet, take 2-3kg dole by tiez nebolo na zahodenie...Pred porodom som mala tych 52-53. Na nastartovanie organizmu odporucam rano vypit jeden pohar cistej vody s citronovou stavou 🙂 Uvitam vase tipy a rady ohladom stravovania. Ja jem hocico, vecer uz sice nie ale cez den si doprajem. Co sa tyka cvicenia udrzujem sa ako tak vo forme stacionarnym bicyklom, kazdy vecer 60min. plus posilnovacie cviky na brucho - brusaky na sikmej lavici, zadok, stena - drepy a vypady a na ruky a paze cvicim jednokilovymi cinkami...V tomto tempe idem uz vyse pol roka...
Chlapík schudol 29 kg za rok a teda hooodne to na ňom vidno 🙂 Dôkaz, že aj chlapi vedia schudnúť a nielen kritizovať manželky 🙂
Pozrite tieto jeho fotky - : http://www.skolachudnutia.sk/?a_box=nvwrupw7
Stačila zmena stravovacich navykov, trochu cvicenia ..... ved pozrite, ma tam aj video ako to dosiahol....
@bombulka200 aku mas vysku prosim ta?ja mam 164cm,67kg ale nevyzeram tak stihlo ako ty:D chudla som zo 76kg cize skoro rovnako dakujem






ahojte, tak sa hlásim zasa po dlhšej dobe, mám cca mesiac za sebou, medzičasom dovolenku a rôzne oslavy, tak mám len -1kg, ale aj to sa počíta 🙂 aspoň 5x do týždňa cvičím, zdravo sa stravujem, aj ked sa priznávam, že nejaký ten prehrešok na oslavách sem-tam bol, ale tak ideme ďalej ;) hovorí sa, pomaly ďalej zájdeš :D