Chcem schudnúť po pôrode

mimina89
31. máj 2020

Prosím som 2 mesiace po pôrode a stále mam veľké brucho vyzerá to ako na 6 mesia. Tehotenstva a zistila som ze mam diaztazu na bruchu... Chcem začať cvičiť ale neviem co by mi najviac zabrali aké cviky nechcem to pokaziť ešte via.... Schudnúť chcem aj z bokov zadku a spevniť to hlavne zadok a zbaviť sa toho brucha aby som nevizerala stále ako tehotná predtým som vážila 44 kg a teraz 59 takže až moc veľký rozdiel moja veľkosť bola xs s a teraz ani neviem asi aj XL ďakujem za rady

amelia89
31. máj 2020

@mimina89 s 59kg XL snad nie 🙂
S diastazou necvic sama - najdi si fakt fyzioterapeuta ktory ti pomoze lebo ako hovoris mozes si este viac uskodit. Ja chodim k nemu aj teraz pocas tehotenstva a chystam sa aj potom presne kvoli diastaze a spravnym cvikom

mogaa
31. máj 2020

@mimina89 ak chceš cvičiť tak ešte emsiac počkaj, telo sa potrebuje poriadne zregenerovať....jediné čo by si už mohla cvičiť sú cviky priamo na diastázu - pozri si videá na YouTube alebo sa obráť na nejakého fyzioterapeuta čo ťa ich naučí....lebo ak pri diastáze by si aj cvičila - nesmieš cvičiť priame brušné svaly lebo by si diastázu ešte mohla zhoršiť.....takže na chudnutie zatiaľ skôr strava a dlhé prechádzky.....od 3-4mesiaca už môžeš začať pomaličky normálne cvičiť, napr.Jillian má cvičenie aj pre ženy po pôrode....ale najskôr porieš tú diastázu

mimina89
autor
31. máj 2020

@amelia89 a je možné sa toho teda zbaviť? Lebo sa bojím ze mi to už ostane ďakujem

elizabeth175421
31. máj 2020

@mimina89 ja som rodila v máji. Ešte v auguste som mala brucho ako v 6. Mesiaci, z pôvodnych 55kg som vtedy mala 63. V septembri som mala preventívku u svojej dr a mala sok 53kg a ploché brucho. Nerobila som pre to nič, malý mi dobre spával, takže som spávala celú noc, max 1x hore, nenáročné dieťa 🙂 skús ešte počkať a ak to nepôjde, začni cvičiť a hlavne strava, ale o cvikoch aa poraď s fyzioterapeutom.

amelia89
31. máj 2020

@mimina89 jasne da sa to 😊

sandrika1986
31. máj 2020

Aku mas vysku ?

mimina89
autor
31. máj 2020

@elizabeth175421 ja si myslím ze schudnem celkovo o to sa až tak nebojím ale skôr o to brucho aby mi išlo dole keď mám tu diaztazu nejde mi urobiť ani brusak nedvihnem sa ale to som mala aj pri prvej po pôrode ale v tedy som nemala až také brucho po pôrode ale ci som mala diaztazu aj v tedy to veru neviem ale z váhou som išla rýchlejšie dole ale to som mala 23 a teraz 31 ale chuducka som po otcovy od malička takže celkovo schudnem po kojeni isto len ch Em spevniť ešte predtým ale to brucho ma ozaj trápi bojím sa to by som fakt vyzerala otrasné chudá a veľkým bruchom... To je moj strašiak

mimina89
autor
31. máj 2020
sandrika1986
31. máj 2020

Ja mam 177 cm, 78 kg. Tiez by som potrebovala schudnut. Podla coho sa vlastne da zistit, ze ma clovek diastazu ?

elizabeth175421
31. máj 2020

@mimina89 no ja som mala tiež diastázu, dokonca strie, ktoré akoby rozšíria brucho a zostalo napokon ploché. Len u mňa bola výhoda to, že som pribrala len do brucha. Uvidím, ako dopadnem teraz 🙂.. A tiež som nevládala ani brušák, nič a bolo dobre, tak myslím, žd sa ti to podarí 🙂

mimina89
autor
1. jún 2020

@elizabeth175421 v to dúfam a ďakujem 🙂

diki444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz