Chudnutie 40 ročných žien

takyna
23. jan 2014

Ahojte viem, že je tu veľa tém o chudnutí a ešte viac bude s touto mojou.... 🙂
ale chcela by som , začať s niekým chudnúť kto je zhruba v mojom veku a bud chudne, schudol atd...
podla mna je velky rozdiel v redukcii na vahe u mladej kocky a zeny v strednom veku.
Najde sa niekto???? 🙂

katy2
23. jan 2014

@takyna pamatam, ako sme spolu chudli minuly rok 🙂 nevydrzala som a vzdala som to a riadne ma to hneva.... nejde to tak lahko u mladych kociek 😠

takyna
autor
23. jan 2014

@katy2 presne tak, u mna detto 🙂 , zacnem a polavim, a urcite aj tie cvicenia by mali byt priamo umerne fyzike tela v 40-tke , ked som mala 20 to sa chudlo 🙂 , ale teraz pri stitnej zlaze a sedavom zamestnani des 😝

anuska74
23. jan 2014

No v tomto veku okrem schudnutia, to už musíš brať ako celoživotnú súčasť,menej jesť hlavne večer, a športovať, 2-3x do týždne. inak sa kilá pomaličky nalepia a v 50-ke sa ani nenazdáš a bude tam aj o 10 kg. viac,

ninarigova
23. jan 2014

Mam 36 rokov,minuli rok po porode som mala 86kg.Po roku mam 66kg-upravila som si jedalnicek, a drzala aj 3-4 krat za ten rok 😉 specialnu 2 tyzdnovu dietu.Teraz po roku zacina cvicit na spevnenie svalstva.

lorela
23. jan 2014

@takyna A ako sa chystáš chudnúť? Aký je tvoj plán? 🙂

darcy23
23. jan 2014

ja uz som drzala aj riadnu 13-dnovu dietu ... ale kila sa coskoro vratili aj s urokami )))

davita
23. jan 2014

ahojte, ja sa pridam, z duse mi hovorite, ze ine je to v 25 a ine teraz 🙂 v 40 aj ked ja to beriem ako MLADY vek a nie ako stredny 😀
nie vazne, baby, ja inem na to uz 4x po 4 porode a vzdy som davala vyse 20 dole .... diety ja uz skusat nebudem, pre ilustraciu: oddelene, 90 dnova, Dr.Hahy, Cambige (toto som asi napisala zle, ale vracuska a sacky) - doteraz bajvacsia blbost, Mačingova - ok, kopa zeleniny, ale nie je komplexna, chyba tam kopu dolezitych zivin, ale ako kratkodoby detox a nastartovanie ok, nie ako celozivotna tema ...ani sa mi nechce rozmyslat, co vsetko som skusila 🙂

takze teraz uz s rozumom, telo mam len jedno a v tomto veku uz dost pouzite a mam s nim este plany 🙂

huraaaaaa ze nie som sama co uz mala 20 pred 20timi rokmi 🙂

digysa
23. jan 2014

Tiez patrim do vyssej vekovej kategorie a suhlasim, ze cely chudnuci proces je pre nas ABSOLUTNE iny, ako pre 25-rocnu kocku.
Ja som chudla zo dna na den do 30 -rokov. Stacilo mi nieco ubrat z jedalnicka a bolo.......

A teraz???????????? Mne by uplne stacilo jedno jablo rano, banan na obed, 5 zelenych listov na vecer a tak by som si udrzala vahu 😀 😀 😀

Ten vek je hold velka prekaza v chudnuti....

ika_ba
23. jan 2014

ahojte, ja budem mat tento rok 44, prvy krat som rodila v 42, moja mala ma teraz 15 mesiacov, pocas tehu som nabrala nejakych 9 kil, na zaciatku tehu som vazila zial 64, po porode som sa doma nestihala najest, takze som asi nieco nabrala, ked som sa odvazila postavit na vahu, tak som mala 69, nedokazala som sa s tym zmierit, zacala som cvicit, my mame doma veslovaci trenazer, cvicila som kazdy den pol hodinu, upravila som si stravu, nejedla som chlieb, pecivo, vynechala som sladke, slane, mastne a za pol roka som schudla skoro 13 kil, dostala som sa na vahu 56, po porode som skor obliekla cislo 40, teraz mam cislo 36
este by som chcela dat dole take 2 kila, ale uz sa neobmedzujem v jedle, tak to ide tazsie

davita
23. jan 2014

@ika_ba gratulujem 🙂

takyna
autor
23. jan 2014

@lorela nemam plan ziadny, preto pisem tuto temu...., lebo co som doposial mala nezabralo

takyna
autor
23. jan 2014

Ja by som potrebovala riadne poradit, co kto ako isiel na to.., ja teoriu ovladam velmi dobre, ale nejake konkretne kroky, ako je napr. ranajky...
desiata...
obed..
olovrant...
vecera....
co konretne jest, taky tyzdenny listok, alebo nejake kombinacie stravy, ....kto to ma odskusane...
popripade ako ste cvicili napr. 3x tyzdenne orbitrek 15 minut....
alebo ste nejedli vecer a pili vino 🙂 ja neviem...

dakujem za vase poradenia 🙂

takyna
autor
23. jan 2014

Moj najvacsi problem je , rada sladke a najme v strese 😝 , az ma trasie ked nezjem..., ako sa tomuto vyhnut...
nejake finty...ak viete,

popripade tabletky co dopomozu udrzat sa v tom novom stravovacom rezime....

vieri22
23. jan 2014

ahojte, ja mám 43 rokov, dcéru som rodila ako 21 ročná a u syna som mala 37 rokov, takže to viem porovnať , ako 21 ročná som veľmi nepribrala počas tehotenstva,po pôrode som mala 60 kíl len až po kojení sa mi vyšplhala váha na 70 kíl asi tak za 10 mesiacov som schudla 20 kil, jedla som menšie porcie a cvičila tak mierne to bolo všetko...U syna zas som dosť pribrala počas tehotenstava , pred otehotnením som mala 62 kíl , ani nevedeli či som tehotná alebo som taká obezná, po pôrode som mala 82 kíl, syn mal pomaly 4 roky a veru ešte ani deko som neschudla, jedine asi tak 4 kila a potom som späť nabrala, už som to brala ako samozrejmosť,že ostanem takáto Všímala som mamičky, ktoré rodili neskôr, veru ostali obézne..Tiež som skúšala Mačingovú , niečo som schudla a potom nabrala...Teraz v apríli 2 roky dozadu som začala chudnúť podla Šipeky, pravidelne jesť a cvičila som kalanetiku, tak som konečne začala po troške chudnúť..schudla som do decembra/to bolo vlani/ na 75 kíl..váha mi stála asi 3 mesiace , potom som odhodlala cvičiť Jillien, a stravovať sa tak, že sacharidy jem do obeda, poobede len bielkoviny a zeleninu, jem pravidelne, pitný režim , terajšie moja váha 67,1...takže to ide pomaličky, ale sa nevzdávam chcem schudnúť na 60 kíl....a sladké maškrtenie poznám, stači mi len raz sa najesť čokolády a veru aj niekolko dní po sebe iba jem..

takyna
autor
23. jan 2014

@vieri22 wau klobuk dole 🙂 , krasna vaha, inak moj pripad co sa tyka deti veku a rodenia 🙂, ja tiez 18-rocna dcera 22 rocna, druha dcera 3,5rocna v 37-dnicke 🙂
prosim ta nejaky podrobnejsi jedalnicek by si nepridala na tu predstavu co sa vlastne moze - ako sacharidy a tak...
dakujem pekne 🙂

nina233
23. jan 2014

@takyna Ahoj, ja som porodila prve dieta v 36 rokoch. Isla som rodit ako 72 kg, z porodnice som prisla zo 65kg. Za 2 roky som schudla cca 10kg (pre mna idealnych 55kg), do roka som ich vsak pribrala naspat a nie a nie ich zhodit. Teoriu ovladam. Teraz mam 41 a akosi to uz nejde zhadzovat ako v 20tke. Od 15.01. som sa zatala a prestala som jest pecivo, chlieb, aspon na zaciatok a viacej sa hybem (prechadzky s dietatom). Nepijem ziadne sladke napoje, vyradila som sladkosti (co je pre mna najvacsi trest 😉 ). Ale urcite sa netreba vzdavat, pomalicky to pojde 😉

takyna
autor
23. jan 2014

@nina233 ja nevydrzim pecivo nejest, ja do obeda potrebujem cerealny rozok, buchtu, zeleninu mam rada,

Ja po porode 108kg, pred rokom takto v januari som sa na...la, a zhodila som na 82kg, ale tiez to bolo umorne...
5-krat denne som sa snazila, prezuvat..., cvicila minimalne lebo som v uzavierkach..., v lete vela makam okolo zahrady..domu, drevo...mna bavi pohyb, aj som zacala behat, ale teraz stagnujem...
nabrala som 4,5kg, a zase sa mi nejako zrutil cely system.. ☹

vieri22
23. jan 2014

Tak môj jedálníček je ráno na lačno si dávam psyllium , ranajky- káva bez cukru a mlieka, už som si zvykla, dva celocznné chlebíčky slatinsky , ja to dávam do hriankovača, mám rada taký chrumkavý, cotage syr, kuracia šunka alebo tuniak v konzerve alebo uvarené vajíčko, zelenina napr. uhorka , paradajky, čierna redkev...na desiatu si dám ovsené vločky , s nastrúhaným jablkom , po novom do toho miešam aj mak a jednu , dve lyžičky medu..niekedy desiatu a raňaky vymením..na obed si zvyknem robiť napr..na oleji osmažím kuracie prsia , na to dávam z Lidla je tam mexická zmes, asi aj talianska, to podusím , k tomu pridávam celoczrnné špagety, alebo kuskus, pšeno, celozrnnú ryžu...rada mám špenát s uvareným vajíčkom, ale aj vtedy pridávam napr. kuskus., brokolicu podusenú, zelenú fazulku..poobede si dám tvaroh s orechmi..poprípade orechy, mandle, slnečnicové semiačka...na večeru zeleninový šalát, špenátová , paradajková polievka...Pijem zelený čaj , občas iba čistú vodu,vodu s citronom..Inšpirujem sa z tejto stránky http://fitness-recepty.sk/Jogurty a acidko nemám rada , nadúva ma, jedine syr Eidam 30 %

briketa
23. jan 2014

@takyna ja dietovat nevladzem. potrebujem energiu pri tom vsetkom co treba stihnut. navyse milujem dobre jedlo. fungujem upravenym stylom stravy, ale uplne bez diet.

briketa
23. jan 2014

@takyna priklad:
ranajky, cottage syr
desiata - salatova uhorka
obed, miesany zeleninovy cerstvy salat, pokvapkany balsamicom, polievka (nezahustujem)
olovrant - hummus a ryzovy polystyrenovy chlebik
vecera - pecena ryba a miesany zeleninovy cerstvy salat.

ked mam chut na sladke - zopar orechov omocenych v mede. je to strasne syte a sladke. zabera.

lorela
24. jan 2014

@briketa Ale to ješ strašne málinko; zbytočne sa ti spomalí metabolizmus a chudnutie bude o to ťažšie, naopak priberanie o to ľahšie. Pri úspešnom chudnutí treba docieliť presný opak, a to čo najviac metabolizmus naštartovať! ;)

lorela
24. jan 2014

@takyna Keď chceš, pomožem ti s jedálničkom a ak ho budeš dodržiavať aspoň na 98%, garantujem, že schudneš 😉 Nie je to ale žiadna diéta XYZ, je to zmena stravovacích návykov v prospech nízkokalorickej stravy.
Spomínala si beh, ten ti neodporúčam z dvoch dôvodov: kvôli kĺbom a kvôli tomu, že beh je účinnejší na kondičku ako primárne na chudnutie. Práve naopak, môžu ti spevnieť (mierne zhrubnúť) stehná, lýtka, a hoci to budú svaly, teba to môže naopak - demotivovať, lebo budú pôsobiť objemnejšie. Väčší vplyv na chudnutie má plávanie, rýchla chôdza, bicykel, bežky, stacionárne stroje (či doma, či vo fitku), aerobik.

briketa
24. jan 2014

@lorela 5xdenne . to naozaj nie je malinko.

lorela
24. jan 2014

@briketa 5x denne, ale čo? Napr. Cottage syr so šalátovou uhorkou a ryžovým chlebom by mohli byť raňajky = jedno jedlo, nie takmer 3. Prepáč, ale to je skôr hladovka.

lorela
24. jan 2014

@briketa A ešte otázočka - ty si vegetariánka?

iveta1974
24. jan 2014

Ahojte ..ja sa tiež snažím chudnúť,lebo za minulý rok som nabrala 10kg naviac a veľmi ťažko sa dávaju dole ..Toho roku budem mať 40 ale stále chcem mať ešte postavu ..Mňa učili tak že raňajky sú základ dňa a verte či nie ,ja sa na raňajky poriadne najem a to čokoľvek a potom obed tak normalne (neprežieram sa )a poobede, to už si dávam pozor ale jem len do šiestej a potom už len dve pomaranče teraz ich jem na kila 🙂 alebo jablko alebo ľahký jogurt ak som veľmi hladná a strašne veľa vody pijem cez deň aj čaje na spaľovanie tukov a pomaličky to ide dole ..K tomu pohyb,snažím sa chodiť veľa pešo ak sa dá a dám si večer pár brušákov,,Chlieb na raňajky jem iba čierny toskánsky .. tak držím palce každej v našom veku aby sme ešte pár ročkov dobre vyzerali 🙂 pekný deň

hora_lka
24. jan 2014

ahojte, pridam aj ja svoju skusenost .. pred par dnami som oslavila 41 rokov, takze k Vam patrim a aj tou vahou, dnes rano mi skoro oci vyskocili ked sa mi tam ukazalo trojmiestne cislo ... deti nemam, nerodila som /2 potraty/, mam za sebou 3 roky hormonalnej liecby, ktore sa tiez podpisali na mojej vahe .. nevyhovaram sa len na to, je pravda, ze mam aj zdedene, nabeh na vyssiu hmotnost, ale mam aj kila vypestovavne ☹ nikdy som nebola vyslovene chuda, ale tak nejako som sa drzala, je pravda ako pisete, ze pred par rokmi stacilo vynechat 2-3 vecere a uz som to citila na bruchu, ze splaslo .. teraz mam pocit, ze mozem robit co chcem, tak sa kila dole neposuvaju, som ako na hojdacke, 2 dole, 3 hore, potom sa zatnem, ide to pekne dole, pride kriza, mam to spat aj s urokami .. aby som teda povedala co na mna zabera, tak velmi dobre rady ma Miro Vesely na svojej stranke, osvedcilo sa mi napriklad pred kazdym jedlom zjest kus zeleniny, napriklad kalerab, dost zasyti, vela dobrych receptov je na stranke www.varecha.sk + dobre tipy co varit je aj na stranke http://www.kgdolu.estranky.cz/ to je pani co vsetko otestovala na sebe .. v teorii som dobra, bohuzial prax je ina, chyba mi vydrz a spravna motivacia .. ozaj dnes na ranajky som mala knackenbrot a cicerovu pomazanku + salatove listy .. dolezity je pitny rezim, hned od rana

hora_lka
24. jan 2014

@takyna inak aj tu na konikovi su skupiny s jedalnickami, mozeme vytvorit taku skupinu 40+ .. rozmyslela som si to tak, ze cez vikend si vzdy pripravim jedalnicek na tyzden dopredu, lebo sa poznam, ked mam presne urcene co do ust, je to v pohode, ale ked nemam a zacnem rozmyslat, uz je zle, uz ide vsetky zasady prec .. odkial si? mohli by sme chodit spolu cvicit 🙂

eeffka
24. jan 2014

@briketa jaaaaj dievca zlate ty mi vzdy spravis den , ako sa u vas hovori 😀 keby som ja jedla to co ty tak mam 53kg( mam 59,8 🙂 este 60nemam ) suhklasim ze tvoja bezna strava je predstava mojej krutej diety

tak podme ako na zdruzeni anonymnych dietarok: volam sa Eva,mam 37, 2 deti, to druhe v 35ke a zeriem 😀 😀 😀 ( mam 168/59,8kg ) viem ze nic hrozne ale roky rokuce som bola zvyknuta na 55 a milujem napasovane oblecenie take co sa v nom pomaly neda dychat... no a daj si take ked sa ti na boku spravi jaternica... 😖
no ale , tak som prestala sa napchavat po 19,00 skor sa neda, spavat chodim o 23-24 sak by som umrela hladom a chodim cvicit aj dnes ma boli cely clovek ale to vnimam pozitivne, ale do leta chcem mat naspat svoje tehlickove brucho ako za mladi

nina233
24. jan 2014

@hora_lka som za vytvorenie klubu 40++ (kila navyse a vek +-okolo 40) 😉 Hromadny jedalny listok by sa tiez hodil, viem, ze sa nebude uplne dodrziavat, ale mozno posluzi ako inspiracia 😉