Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

martinka211
22. feb 2008

ja zase radsej chodim sama a vzdy si dam nejaky ciel,kam pojdem napr.do mesta nieco kupit a kedze sidlisko mame mimo centra a na kopci,tak chodim peso a je to teda riadny zaberak 😀 tam aj spat 😉

qetinka
22. feb 2008

mischelle,ja mam chut na prechadzky ked je vonku pekne...no dnes je to onicom..prsi a ešte aj hmla nejaka je...uff,nemam rada toto pocasie...ale ked je slniečko 🙂 no ja sa neprechadzam sama....mam už 4rocnu dievku....tak pekne spolu....a ona je strasne rada vonku...neni domased 😉 ta ma povlaci kde tade... 🙂 a okrem toho oliver zacal preferovat spanie v kociku...vela x sa neda inak...tak ci chcem či nechcem von sa musi ist...a aj nadlho...dnes ma ale vynimku..zaspal doma...a už taha 2 hodiny... 😉 co som rada....aspon sa možem malej povenovat a aj sebe...mam cas na net 😉 to neni casto...

mischelle
autor
22. feb 2008

Martinka...myslim, ze mas pravdu...predsa, si mamou o par mesiacov dlhsie...podla mna, aj ja sa casom rozhybem,,,mala ma v podstate az buduce stredu dva mesiace...takze u mna je to vsetko este take cerstve...a prave preto, ze som taka velka ma zvyknu dost bolievat este krize a kolena, tak asi aj preto si este netrufam na trojhodinove prechadzky...podla mna sa to casom podda, uz bude aj pekne pocasie, tak sa cloveku bude chciet na to slniecko....

Boze, ta moja mala nejako nechce vstavat a mna uz normalne boli prsnik...asi ju pojdem zobudit...tak pekny dnik este

lora31
25. feb 2008

Ahojte, pridavam sa k nazoru ohladne psychiky, ziadne drasticke diety 😠 Ja so mala vahu predtehu 52kg, ked ma vazili v porodnici tak sa to vysplhalo na 67kilecek, no hned po navrate domov som zhodila (ani neviem ako)9kg a teraz mam uz opat povodnu vahu 🙂

ajuskamimi
26. feb 2008

ahojte, tiez sa k vam rada pridam. U mna to bolo tak, ze pred tehu som mala vahu 63 kg, pocas tehu som pribrala cca 12 kg a po porode mi ostali 3 kg, co by bolo super. Lenze 3 mesiace po porode zacali u nas same svadby, oslavy a party a hlavne prepadla ma taka zravost, co som nepoznala ani v tehotenstve. No a zrazu hups, vaha ukazala hnusnych 85 kg 😲 ty mooooj ssssooook 😲 namiesto rifli c. 38 som kupila velkost 44 😲 a to ma tak napalilo, ze som sa nastvala a povedala si, ze tie speky od seba odzeniem kade lahsie. Lenze ... Ja diety drzat nemozem, lebo ked nemam dostatok energie, odpadnem. Takze som musela najst iny sposob ako schudnut a netyrat sa dietami. Kupila som si teda knihu E. Sipeky a zacala som podla nej na konci januara 08. Dnes este nie je tomu ani mesiac a z 85 kg som sa dostala na vahu 79.3 kg 😉 pre mna obrovsky uspech. Verim tomu, ze ak vydrzim, tak do leta alebo jesene sa dostanem na svoju aspon povodnu predtehulkovsku vahu, ale chcela by som na tych aspon 60 kg zist. Sak uvidime ako sa bude darit dalej 😉

qetinka
26. feb 2008

ahojte..tak ako chudnete??? 🙂 ajuskamimi..to podla e.sipeky zasadne jedavas kazde 4 hodiny?a co este?napis...

domeenika
26. feb 2008

baby ja som citala v mama a ja, ze mame jest tak ako babatko, male porcie a casto..

domeenika
26. feb 2008

Ja som mala pred tehotenstvom 68kg, no a za cele tehotenstvo som pribrala na 90kg, to bol totalny sok, ja som absolutne nechapala.. tiez sa chodim prechadzat, tak minimalne 2 hodky, samozrejme nie kazdy den...a ani neviem ako schudla som na 73.. zatial, hadam to pojde takto aj dalej.. ja osobne si myslim ze je to hlavne vdaka kojeniu

qetinka
26. feb 2008

domeenika.aj ja kojim a vaha nejde dolu 😒 a neprejedam sa ,poslednu dobu som vylučila aj sladke...a zatial nic...asi si to budem muset odmakat cvicenim 😖 inac vzdy som si myslela že nabrate kila odkojim...kde byvas?v pd?

domeenika
26. feb 2008

ahooj, povodne na zapotockach..a momentalne uz v opatovciach.. co ty ? ja som chcela chodit do posilky, uz som aj zacal do kupelov... ale ze nemozem...

qetinka
26. feb 2008

no ja som tiež zo zapotočiek 🙂 opatovce...to mas super,mi hladame nejaky domcek v tejto lokalite alebo kanianke pripadne nedožeroch...a ta posilovna...presne do tejto novej posilky chcem chodit..vyzera to tam pekne,ale ja som nikdy nebola nikde takto vo fitku..tak som muža nahovorila že pojde somnou..aspon prvych par x...kym si zvyknem 😉 ale tiež ešte nemožem..som mala SC...a to je ešte dost kratky cas ...

petulienka
26. feb 2008

mischelle

mas pravdu, musime byt statocne.. Aj ja uz som zahajila prechadzky a maly mi vonku spi 3,5 - 4 hodiny, takze chodim, chodim, chodim a chodim, uz si bude mysliet cela dedina, ze maleho tyram, ked som tak dlho vonku s nim, ale ked on stale spinka tak co... Jemu to ocividne prospieva, no mne.... 🙄 Ako keby sa telo tvarilo, ze "co sa snazis, aj tak nepovolim"... no strach... a vies? teraz som si dala chlebik zo syrom a predtym som robila puding s piskotami a so slahackou, no nedaj si...a to je prave 22:02 😀 no slak to traf, ved ked to budem mat stale v hlave tak to nikdy nedostanem zo seba a takto sa mozno aj telo unudi a povies si ze uz ju nebudem tolko trapit 😀 tak mi staci len dufam.. co sa tyka endokrinologicky, povedala mi ze schudnut sa da, ked clovek chce... no a co by si jej na to povedala??? 😠 myslela som ze ju vyfackam, ako keby som ja nechcela, aaaaaaaaaaaaaach, no co uz... 🙂 Takze vychadzky to istia, dnes som kamosku znicila, ona chodieva s malou (o mesiac starsou ako nas JAkubko) tak na pol hodinku denne, lebo mala jej nevydrzi spat dlhsie a dnes sme boli vonku spolu a mala jej spala ako moj maly 3,5 hodiny 😀 No sranda tak sme obehali celu dedinu a klabosili... tak uvidime ci sa to casom zlepis, ked nie zahajim utok na kalorie... a este nieco, pozicala som si od nasich stacionarny bike a dala som si zavazok ze po 5 minutach si budem predlzovat bikovanie (baikovanie), ale dodrzala som to raz, takze od zajtra idem na tvrdo a nelutostne 😀 kedze dnes som spapala ten chlebik a puding 😝 😀 😀

ajuskamimi
27. feb 2008

Getinka, ano jem kazde cca 4 hodky. Vychadza mi to na ranajky, obed, vecera a o osmej ak pocitujem hlad, dam si jablko alebo jogurt. No a 2x do tyzdna by som mala cvicit, ale to robim ako kedy. Ked je pekne, tak si davam s prckom dlhe prechadzky rychlejsim tempom, aspon 1 hodinu. Takze to mam ako nahradu cvicenia. A ked je skaredo, ze nejdeme von a manzel mi maleho pristrazi, tak bud cvicim chvilu na orbitreku alebo cviky podla Sipeky. Ja este k tomu /to nie je podla nej/ rano nalacno vypijem 2 pohare vlaznej az teplej vody, nastartuje to metabolizmus. No a cez den vypijem asi cca 2 litre vody, ale niekedy ani to nie. Kavu pijem normalne 3v1, tu milujem a ked mam chut na sladke, dam si aj sladke. Bud v norme, ze zazeniem chut sladkeho tak, ze si dam trosku niecoho sladkeho a hned zapijem vodou. Alebo ked ma prepadne riadna chut, tak si dam normalne sladke a potom to "vykocikujem" 😀 A na obed sa snazim jest mensie porcie ako doteraz. Jem iba jedno jedlo a ak varim polievku, tak tu si dam ako veceru. 😉

mischelle
autor
27. feb 2008

Cajte zeny,

no...novy postreh....prestala som sa kazde rano vazit, lebo uz som si pripadala ako autista, co sa snazi rano pokecat si s vahou a tak skocim na nu aspon 4 krat, kym mi neukaze co chcem vidiet...hehehe..minule som sa na nej tak knisala, ze som sa preklopila dozadu a skoro som si o skrinu rozbila hlavu...vtedy som pochopila, ze som troska nasilna...hehehe 😀 ...tak sa teraz nevazim ale meriam....

Odkedy som zahajila kocikovanie po vonku, tak som zaznamenala o 1.5cm uzsi pas...co je pekny vysledok cca za 10 dni...samozrejme ani vahe som neodolala...a zase sa mi vysmiala...kotuha jedna...

Tak sa budem radsej merat a uvidime, uz mi aj lica trosku splaskavaju....sa mi zda...tak uvidime...

Inac to jedenie kazde tri stryri hodiny je fakt fajn, celkom dobre som si nato zvykla...a viete co mi este celkom ide?...navecer, ked ma chyti hlad...tak si dam horuci cajik alebo kakao a po par dnoch som zistila, ze mi to aj staci ako vecera....

Horsie je, ze neviem ci tym pohybom alebo cim...ale mala som tychto par dni menej mlieka...snad sa to upravi...

Drzim paste
😀 😝

sue
28. feb 2008

Ahojte 🙂
Dlhšie som sa neukázala... ale váha presne ako u Michelle, stále rovnako stojí... ale doktorka mi povedala, že toľko koľko som priberala, by som mala aj chudnúť a neznásilňovať to skôr... inak ja sa oblečiem do všetkých predtehu vecí, aj keď mám + 9kg, lenže mám všetko ochabnuté a prevísajúce... špeky trčia z riflí aj tričiek ☹
Mischelle, nemala by si byť hladná 😔
Snažím sa nepapať moc sladké a papať často a v malinkých porciách.. kiežby sa to chcelo rozbehnúť smerom dole aj bez úbytkov mliečka 😔

petulienka
28. feb 2008

Ahojte,

u mna tiez ziadna zmena a dokonca som vcera dostala este aj mrchu, no neslaktrafil by vas? ☹ Je to tym ze maloho dokrmujem, kedze mam malo mliecka, ale uz som si odvykla od tej neznesitelnej bolesti a vraj po porode mi bolesti pri menzese zmiznu, no chcem to vidiet 😠 Ja sa teda neobleciem do nicoho co som mala pred tehu, preto som bola nutena kupit si po porode tehotenske rifle 🙄 takze budem dufat dalej a pomaly bicyklovat a kocikovat 😎

denisia
28. feb 2008

ahojky,
mischelle, uz si bola na kontrole so SZ? Ja som tiez mala spomalenu cinnost SZ, teraz ju mam celu vyoperovanu a beriem umele hormony. Spravne nastavenie liekov je dolezite ... inac ja som pribrala 13kg a uz asi po dvoch mesiacoch som bola na svojej povodnej (57kg). Plne kojim a jem strasne vela sladkeho, normalne abstaky za sladkym. Myslim, ze vela sme dostali do vienka v genoch a potom urcite zalezi na tom, aky si mala metabolizmus predtym. Z vlastnej skusenost viem, ze ked som kvoli SZ narazovo pribrala, velmi tazko a dlho tie kila sli dole. akoby tam bola psychologicka bariera... ale potom sa to prelomilo a bez diet som sla s vahou dole na svoju tinedzersku vahu 🙂
drzim palce, radim nepozerat na vahu a sposobovat si stres - v strese telo velmi rado nabaluje tuky 🙂

sue
28. feb 2008

Petulienka, ja mám 1.popôrodnú MS od pondelka ☹ a nechápem... plne kojím a 7 týždňov po pôrode MS 🙄

denisia
28. feb 2008

Sue, Petu - ja som tiez dostala MS hned po sestonedeli - nastastie odvtedy nic ... pri plnom kojeni. Mrcha je to 🙂

katy1979
28. feb 2008

sue to je normálne tiež som ju dostala hned po sestonedelí a odvtedy chodí ako chce, povacsinou castejšie.
Aj pri plnom kojení môžeš dostať mrchu, je to uplne normalne...tiež som ináč verila že ked budem kojiť budem mať od nej pokoj a nič, no jednoducho je to mrcha

denisia
28. feb 2008

katy, vidim, ze mas Sebastiana! Krasne meno ste vybrali 😀 😉

denisia
28. feb 2008

Ako ho volate? Nas je Seb, Sebi, Sebinko, Sebusko, Basko, Sebik, Sebicek, Sebuardo a niekedy Sebastian ....

certica
28. feb 2008

sue, ja som tiez dostala prvu MS hned po sestonedeli pri plnom kojeni a vedomi 😀 . no co - asi sme take plodne... 😀
drzim palce pri chudnuti, ja sa v aprili asi pridam 😅
denisia, ja som chcela tiez odjakziva sebastiana, este ako decko a o.i. by som ho ako drobca oslovovala bestik 😀

mischelle
autor
29. feb 2008

Ja som mrchu este nedostala...ale mala som predvcerom taky pocit a take hnede spinenie, ale preslo to.....

Inac, ja s tym mliekom som asi v koncoch - e mi z toho do revu....nechapem. Uz som zacala pre istotu aj viacej jest -zase...pijem, ze curam 5 krat za hodinu...snazim sa oddychovat - co je dost smiesne, kedze je manzel na sluzobke, mala place v jednom kuse...takze trosken stracam nervy.

15 minut bola pri prsniku, potom som jej dala 50 ml z flase (moje mlieko, co som mala namrazene), potom este 60 ml a az potom ostala ticho - boli ma hlava ako hrom - asi z toho jej placu, furt.....

Cela sa klepem a neviem ci budem chora alebo co...

A este som aj zistila, ze mala ma asi tu infekciu - mucnatka (zabka), lebo na podnebi ma take biele bodky a okolo zadocku tiez, len cervene, takze dneska si asi prvy krat vyskusam, co je to letiet s mimi na pohotovost....

No proste....niekedy by som najradsej dala vypoved z materstva 😅

Takze - na rade je asi nejaka dobra cokolada...v takych to chvilach sa mozem na cele chudnutie akurat tak vyprdnut....

😖 😢 🙄 🤐

qetinka
29. feb 2008

mischelle pozeram mas den blbec ☹ mame nieco spolocne 😉 s tým mlieckom...ja akože v ramci chudnutia som zacala menej jest...ubýtok asi kilo apol...a dosledok?menej mlieka...ono mlieko mam ale malo...kaslem na to nestoji mi to za to teraz....oliverko je nervozny ked musi tak ťahať aby niečo vytiahol...predtým sme mavali mliečny kupel...a teraz 😖 nic moc..tak tiez pijem strasne vela teda sa snažim,dala som si aj naspat homeopatika a jem..tak ako predtým...no co...v lete budem tučniak ☹ som zvedava co si na seba oblečiem.... 😠 ale ved ja to zas skusim ....malej daj na tu pusu ak je to soor gencianovu violet...bez alkoholu isto poznas taka fialova vodicka...to jej vytieraj sterilnou gazou namočenou v tej gencianke...a ci je to isto soor zistis ked to skusis zotriet...mliecko ti pojde dole..soor nie...a na zadocek to su isto zapareniny..mi sme mali tesco fialove...minuly sme celý balik a ked som dalsi otvorila sa mu zapareniny urobili ...zmenila som plienky..mame teraz happy bella,tie mam vyskusane...od malej su skvele...a teraz je v hypernove akcia na ne...a na zapareniny nam dr.predpisala imazol krempastu...ten imazol je dobry..pomaha...a na pohotovost nemas dovod ist..pokym malej nic ine nieje...cokolada....ja som si minule dala bielu cokoladu..ja ju mam velmi rada...manzel ti chodi ako na služobky?to na týždnovky?ok musim..oliverko zacina plakat...

mischelle
autor
29. feb 2008

Qeti, dakujem za rady...myslim, ze to nebol ten soor, dneska somju obzerala a uz to nemala...tak neviem...s tym mliekom mas asi pravdu...ja odkedy som sa pustila do toho, ze menej jem a chodit na dlhe prechadzky s vozikom - som unavena a bez mlieka a vaha aj tak nic...tak dneska cely den malu prikladam...nech sa to zase dotvori..tak uvidime...

Dufam, ze to mlieko nejako rozbehnem...dost mi na tom zalezi..i ked sa nezblaznim, ked by odislo...

Co sa tyka manzela, tak ten ma taku super pracovnu dobu, ze od 7:30 do 15.30 a v skutocnosti, ide v pondelok do roboty a odtial mi zavola, ze "sorry bejby, pridem az v piatok - mame vyjazd....no a tak to je aj s tymto vikendom...

uz som si zvykla nato, ze ked ho najviac potrebujem ...nieje pritomny...

😔 😠 😖 ☹

mischelle
autor
5. mar 2008

Vidim, ze ziadny novy prispevok...nepribudol....kde ste moje spolubojovnicky?

Nieco nove?

Dneska mi bracho povedal, ze sa mu zda, ze som schudla, tak ma to tak potesilo....ale uplne som sa na vsetko vyprdla...mam za sebou laktacnu krizu, ktora sa skoncila tak, ze som musela zacat mierne prikrmovat....ale uz pomaly zase prestavam...tak uvidime....

A rozhodla som sa, ze sa nebudem vazit, ale meriat.....ved prvy pol rok po porode je vsetko este take vselijake....

Tak sa majte 😝

uhlikova09
6. mar 2008

ja som mala pred tehu 56 kil,v den ked som sla rodit som mala 80,po porode islo hned 10 dole,ostala som na 70 a pocas prveho pol roka som absolutne nezhodila ani gram,necvicim ani sa neobmedzujem,papam sladkosti,nezdrave veci a mam 58 kg po rocku....som pysna na svoje teličko 😉 😉 😉

veverca
6. mar 2008

Ahojte spolutrpiteľky 😉 . Ja som pri oboch pribrala 15kg a po každom mi 5 zostalo. Teraz mám pri 170 cm 68 kg a srtraaašne by som chcela ísť na 60. Ale keď mne chutí papkať a hlavne maškrtiť 😠 . A ako píšete, že máte menej mlieka, to poznám. Keď chcem mať mlieko, nesmiem zanedbať stravu. Tak sa teraz snažím nenapchávať sa večer a trošku sa hýbať. No uvidíme do leta 😉

uhlikova09
7. mar 2008

Jo a zabudla som napisat ze mam 58 kg a 175 cm 😉