Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

zuzik1983
20. mar 2011

ahojte
ja som tomu dnes moc nedala 😒
najskor sme boli na obed u rodicov a potom sme boli posediet u svokrovcov a stale som len pocuvala daj si,daj si,co si nezoberies.tak si viete predstavit,aka som plna...

bzucinka2
20. mar 2011

@andul18 tak drzime palceky, nech ti ten elan a radost vydrzi co najdlhsie 🙂
@piacere nestresuj, to cez tyzden doriesis, to sa stava aj inym neboj sa ☹
@zuzik1983 veru pevna vola je mrcha ☹

andul18
20. mar 2011

@piacere @zuzik1983 radsej zhresit raz v tyzdni ako kazdy den 🙂 Netreba to vsetko kvoli jednemu dnu vzdavat 😎 Moje heslo: "Radsej zhresit a lutovat to, ako nezhresit a lutovat to" (sice to platilo na nieco ine ako jedlo, ale asi sa to hodi aj teraz).
Ja som vzdy hovorila stihlym kolegyniam, ze NIE SOM LENIVA SA ZDVIHNUT OD TV A IST SA NAJEST 🙂 🙂
A nie kazdemu s lubia "vychrtliny hadicove" 😎 😀 (o tom by som mohla rozpravat, ale to je na inu temu 🤐 😵 )

andul18
20. mar 2011

@bzucinka2 mna to tak lahko neopusti, som dost nastartovana 😎 😎 (je to hlavne vdaka vam vsetkym tu). Viem, ze nikdy nebudem mat miery 90-60-90 a nebudem mat 50 kg (na to nemam), ale svoju vysnivanu postavu mat mozem 😀 (je to postava, ktoru som mala pred 10 rokmi, ked som zbalila mojho draheho 🙂 ).

zuzik1983
21. mar 2011

@bzucinka2 veru je,ale aspon som si potom zacvicila,tak take strasne vycitky nemam
@andul18 no hold ,ja som clovek,ktoremu ked sa nedari,tak to vzdava.ale snad ma to nepremoze,lebo teraz uz mam motivaciu tu,ved som dala miery do tabulky 😀

isabella_fly
21. mar 2011

joooj kurnik, ja som si zabudla vypytat miery do tabulky z minuleho tyzdna 😒 trubka a to som sa vcera bola dat merat... a za posledny tyzden 1,3kg dole 😵

zuzik1983
21. mar 2011

@isabella_fly ja som za cely tyzden zhodila 1,2kg a dnes rano sa vazim a vsetko naspat,za jeden den. 😠 😠 😠 nechapem 😒

kattija
21. mar 2011

treba sa vzdy rano vazit, nahe

zuzik1983
21. mar 2011

@kattija ved tak som sa vazila 😕

bzucinka2
21. mar 2011

@isabella_fly super 🙂
@andul18 tak ty mas dobre pevnu volu, aj ti ju trosku zavidim, mne niekedy vola kolise 🙂 ale zatial sa drzim 🙂
@zuzik1983 tak si si to aspon odcinila 🙂
@zuzik1983 to sa nemozes vazit denne, lebo to vsetko zavisi aj od vody co vypijes a tak to je zbytocne stavat sa na vahu casto 🙂 lebo ta to moze demotivovat ☹

isabella_fly
21. mar 2011

@zuzik1983 tak doma sa vazim priebezne, a kedze viem ako to skace zaleziac od mnohych faktorov, tak to neriesim a raz tyzdenne u svokry, ma lepsiu vahu, nasa ide len po pol kile a za cely cas co som sa na to dala mam 5,2kg dole, takze neries a nevaz sa castejsie ako raz tyzdenne, lebo budes byvat takto sklamana castejsie, mne to nic nerobi, lebo viem, ze to tak je a neriesim, ale ked ta to ma deptat, tak to nerob

zuzik1983
21. mar 2011

@bzucinka2
@isabella_fly
maate pravdu,lenze ja mam vahu hned vedla postele,to sa nedaaa.asi ju odpracem,nech ma nelaka 😀

kattija
21. mar 2011

ja sa vazim raz mesacne 😎 a suhlasim s bzucinkou

andul18
21. mar 2011

@bzucinka2 to sa ti len zda...... teraz je pevna, pretoze mam podporu (vas vsetky) 😎 . Pre mna nie je problem schudnut (robila som to za zivot uz X-krat), pre mna bude problem udrzat tu postavu - to bude to najtazsie. Kedze 90dnovu "dietu" som uz raz mala, viem, kde su moje slabiny a preto si viem dat na ne teraz lepsi pozor. A teraz som este zacala aj cvicit (mam na to teraz viac casu, ako ked som chodila do prace), mozno aj to blato na bruchu trosku spevnim 😀
A vazim sa len raz za mesiac, lepsie mi totiz padne, ked vidim kilo dole, ako kazdy tyzden len 250 g 😀. A merat miery si budem tiez len raz za mesiac, aj ked uz teraz vidim, ze gate su trosku volnejsie 😎.

bzucinka2
21. mar 2011

super baby , tak len do toho, drzme si palce, nech sa nam aspon co to podari 🙂

zuzik1983
21. mar 2011

ale fakt je baby pravda,ze ked chudnem tu s vami,mam vacsiu motivaciu.nechcem sa na konci mesiaca hanbit,ked dam miery do tabulky 😀

kattija
21. mar 2011

ja sa asi budem hambit dnes sa mi nechce cvicit 😠

zuzik1983
21. mar 2011

ja tiez rozmyslam,mam nejaky natiahnuty sval na lytku,ma to boli.asi som to vcera prehnala.
@kattija som sa ta chcela spytat,na akej rychlosti cvicievas na orbitracku?

kattija
21. mar 2011

@zuzik1983 zuzu cvicim na zahriatie prvych 10 min jednotku a potom po 3 minutach pridavam vzdy o jednu vyssie ked mam 30 minut zase kazdu tretiu minutu davam o stupen nizsie a na koniec zase 10 min na jendotke do total spotenia 🙂

zuzik1983
21. mar 2011

@kattija to sa dostanes aj na tu poslednu,ci len do urcitej rychlosti?ja som doteraz cvicila len na 1 a vcera som to striedala s 2 a moje lytko protestuje,asi som sa zle ponatahovala. a som total spotena aj tak 🙂

linduska27
21. mar 2011

ahojte dufam ze mi poradite mamicky kedy zacat cvicit po cisarskom ked kojite pribrala som pocas teho 30kg az sa hanbim to napisat 🙂 18 je dole ale tych 12 nejak nejde 🙂

bzucinka2
21. mar 2011

tak ja mam zumbu za sebou, tak hadam nieco pojde dole, lebo mne to ide straaaaaaaaaaasen tazko ☹

angie267
21. mar 2011

ahojte baby, tak sa hlasim po vikende 🙂 brutal som pohorela cez vikend v sobotu oslava, takze som neodolala a napraskala sa aj zakusky som si dopriala 😀 ale potom tie vycitky, take nieco ako beh nehrozilo 🙄 fuuuuuuj sa hanbim 😒 idem vas docitat ako to ide vam 🙂

angie267
21. mar 2011

no preberali ste tu ako sa casto vazit a priznam, ze ja stojim na vahe kazdy den a nerobi to dobre, zajtra ju musim schovat, mam ju v kupelni a kedykolvek idem okolo tak sa na nu postavim 😕 A ako pise bzucinka niekedy ma to demotivuje, fakt sa staci viac napit vody a bum pol kiilo je hore.

kattija
21. mar 2011

@linduska27 ahoj lindus aj ja som rodila cisarskym a kojim dodnes cvicit som zacala po dvoch mesiacoch 😎 a tiez mi ostalo po 12 kg .

isabella_fly
22. mar 2011

baby, tak raz za mesiac by som vahu asi nezvladla, ja som az prilis zvedava, niekedy na nej stojim kazdy den a ked to skacka a nastvem sa, tak sa na to viem vykaslat na tyzden, ale dlhsie ako tyzden sa nevazit by som asi nevydrzala 😀 😝 a hlavne sa vazim, ked si myslim, ze boli niekde nejake prehmaty, ze ci sa to neodzrkadlilo, ale este sa mi to nikdy... inak ja s odmietnutim zakuskov a vsetkeho mozneho sladkeho nemam vobec problem po tom, co do seba tlacim kazdy den ovocie 🙂

bzucinka2
22. mar 2011

ja si obcas musim dat nieco sladke, ale zase nie na kila 🙂

piacere
22. mar 2011

ja sa vážim každý deň... ráno híkam od radosti a večer od zdesenia 😀

isabella_fly
22. mar 2011

@piacere vecer sa nevaz, to je uplna hovadina, potom si rano myslis ako si uzasne schudla, ale to nie je nic, to je len to co si cez den pojedla a vypila a este to telo nestihlo zuzitkovat, vazit sa treba rano nalacno, to je jasne, ze budes kazdy vecer zdesena, lebo ti to moze az o 2kg viac ukazat

zuzik1983
22. mar 2011

ahojte,tak ja sa tiez vazim denne,aj ked viem,ze je to blbost,ale ked ja neodolam,hlavne ked viac zjem a chcem vediet ci som pribrala