Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

bzucinka2
6. dec 2011

@lucka1987 presne ako pises aj ja sa citim ovela lepsie 🙂

lucka1987
6. dec 2011

@bzucinka2 dnes nebudem cvicit... som od ran ana nohach upratovala umyvala okna, podlahy, prach, pranie, zehlenie, vianocna vyzdoba, do toho varenie.... uuuuuuuuffffff, a konikovanie popri tom ma akosi znicilo.. takze si mylsim ze dnes som mala pohybu... zajtra si pocvicim 😀 😀 😀

bzucinka2
7. dec 2011

@lucka1987 ja som v pondelok nebola, lebo sme boli na Mikulasikovi a nestihala som , ale dnes uz musim ist 🙂

lucka1987
7. dec 2011

@bzucinka2 som si stiahla dalsi diel zumby, lebo doma som mala len dva a tie uz mam obcvicene .. takze dnes idem zas na nieco nove.. co sme cvicili vo fitku... takze hor sa do cvicenia 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bzucinka2
7. dec 2011

@lucka1987 super, ty si riadna sikulka 🙂

lucka1987
7. dec 2011

@bzucinka2 si kulka budem az ked schudnem 😀
dnes povinne som absolvoala v obyvacke 60 min zumby.. idem do sprchy, lebo zo mna tecie pot prúdom... 😕 ale tak to ma byt 😀 liter a pol vody vypitej popri tomu a vseetko skodlive vypotene 😉

bzucinka2
7. dec 2011

@lucka1987 super, to si dobra, moj velky problem je aj pitie, strasne malo vypijem vody za den ☹
ja mam hodinu makacky tiez za sebou dnes 🙂

lucka1987
7. dec 2011

@bzucinka2 no ja som dnes vypila 4 litre vody presne... nalievam si ju do flase a tak ju pijem.. cistu z vodovodu

bzucinka2
8. dec 2011

@lucka1987 si dobra, to ja ani omylom aj ked sa velmi snazim, niekedy vypijem ledva 0,5 l 😝

lucka1987
8. dec 2011

@bzucinka2 no to aj ja som tak pijavala malicko... ale par krat ma nasli na dlazke a uz som poucena.... aj ked som oal tehu.... som sla s mm do Fr. dost malo som vtedy vypila a na parkovisku som mu odpadla a chalpi mu pomahali so mnou......
takze to nepotrebujem... 😅 najskor som len sem tam sa donutila vypit pohar cistej vody...a potom coraz viac a viac.... tuk sa viaze na vodu a lepsie sa rozpusta... 😉 skus aspon 3 kra denne pohar cistej vody... 😉 a potom postupne zvysuj davky.. ja skoro vzdy ked idem okolo stola v kuchini si odpijem z flase...

bzucinka2
8. dec 2011

@lucka1987 ja to skusam, rano si dam do pollitraka vodu a na obed do litrovej flase, ale niekedy vobec nestiham, ale musim sa nejako donutit ☹ boze to si riadne odpadavala, to uz naozaj nie je sranda, mna zvycajne vtedy hlava rozboli ked nepijem ...

lucka1987
8. dec 2011

@bzucinka2 no sak aj to... len nikdy nevies kedy zrazu uvidis flaky pred ocami a najdes sa ako ta druhy dvihaju zo zeme... a nedajboze ked si pritom este ublizis pri pade.... ono to nie je sranda... ani nemusis citit ze si smadna.. segra tiez teraz bola na infuziach.. bola dehydrovana a ani sa jej nezdalo.. 😕 uz to radsej nepodcenujem.... a je mi veru ozaj lepsie ked pijem vela vody.. rano na lacno je mi z vody zle.. ale pred obedom uz pijem 😀 a aj plet sa zlpsila a je to aj na celulitidu a tak no.... sak sus sa prinutit.. po toskach.. nie naraz 😉

ivanulienka81
8. dec 2011

@bzucinka2 pol litra je fakt velmi malo, vsak kebyze si spravis len dve salky caju, tak uz to mas vypite plus este co to do pohara, ja napr. vypijem vodu zakazdym ked aj deti piju, aspon glgy si dam... bzuci a cez tehotenstvo a kratko po nom si pila dost vody? ved to by sa vtedy na pol litra vody nedalo fungovat...
ja si nemeram kolko vypijem, ale nie je to tak tragicky malo, myslim ze ten 1,5litra dam dennej aj ked to nekontrolujem

bzucinka2
8. dec 2011

@lucka1987
@ivanulienka81 v tehotenstve som chodila vyslovene s flasou, po porode, som mala flasu tiez pri sebe a po kazdom kojeni som sa nutne napila, ale teraz posledne dni nejak slabota, ale teda idem sa snazit, lebo ked si uz smadna, vraj je neskoro pit .... tak sa idem polepsit 🙂

xclusive
8. dec 2011

Baby chcem sa opytat ci mi neviete poradit po akej dobe od porodu mozem zacat cvicit brusko....sice som pekne schudla... pred otehotnenim som mala 50 kg...pred porodom 68kg a teraz mam 54kg ..takze celkom fajn...len to brusko je take troska neforemne...chcem vediet kedy mozem zacat cvicit aby som si neublizila

lucka1987
9. dec 2011

@xclusive no ja by som zacala cvicit az po sestonedeli.... no inak to mas super ze ti ostali len 4 kila... ja som mala pred otehu 55.. tesne pred porodom 75 😕 a po porode 66 😠 ale od 21 nov cvicim a uz mam len 63,9 😀 😀 no mam este co robit.....
tak teda aspon si myslim ze tych 6 tyzdnov by si pockat mala... ono maternica sa stahuje prve 3 mes od porodu takze to ze ho mas neforemne je uplne ok.... ved co cakas.. priam si porodila 😉

1lussy1
11. dec 2011

ahojte baby neviem ako by som schudla po pôrode síce to už bude zachvílu 5 mesiacov čo som rodila ale po porode som pekne schudla no len to brucho bolo treba a bola by som spokojna, len teraz som pribrala a vobec nejem sladkosti možno občas ale nie nejak veľa aj pečivo moc nejem ja neviem v čom to je a kojím takže dietu asi ani nemôžem držať cvičiť neviem to možem len tak málo asi neviete mi poradiť čo by som mohla robiť?ved som sa dnes ráno odvážila a bola som zdesená pribrala som skoro 5 kr ☹ vážne tomu nerozumiem 😠

kattija
13. dec 2011

@bzucinka2 musim sa pochvalit dnes rano som nastupila na vahu a 60 tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim

bzucinka2
13. dec 2011

@kattija no super a stale len cvicis, ci aj dietujes? 😉

kattija
13. dec 2011

@bzucinka2 praveze som si dala volno uz dva tyzdne necvicim a papam vsetko len menej ... som si myslela ze som pribrala ale opak tak som radaaa

lubikan
13. dec 2011

ahojte baby,ja som z temy odvedla-tiez chudnutie,ibaze je som 3 roky po porode 🙂 ...ale podarilo sa mi schudnut 11kg za 3 mesiace..2 mesiace sa vaha bud nehybe,alebo minimalne....prosim,mate daky figel,aby sa to zlepsilo??...chodim 3x tyzdenne do poslky posledne 2 tt...slo dolu 1 kg...ale po vikende,co som sa neovladla ho mam spat...

bzucinka2
13. dec 2011

@lubikan to je tym, ze si telo uz zvyklo, takze by si mala asi zmenit cvicenie 😒
@kattija super, to bude asi aj tym volnom, ale som rada, ze sa ti tak dari 🙂 nemenis sa na svaly ale odddychujes 🙂

lubikan
13. dec 2011

@bzucinka2 do posilky chodim treti tyzden..po tyzdni slo 1kg dole,dalsi tyzden ani deko..a teraz som mala pazravy vikend,tak 1kg je spat 😠

bzucinka2
20. dec 2011

@lubikan tak zase nechci zazraky na pockanie, ale zase ber na vedomie, ze z posilky neschudnes na vahe, ale sa skor vyrysujes, ale na kg neschudnes ☹
no nic po vianociach zacinam zase od znova ☹ este 5 kg treba dat dole a z bruch atiez nie je vsetko tak ako som si predsavzala ☹

jarkap
21. dec 2011

@bzucinka2 ahoj, neaký čas som tu nebola. Moja váha je 58 cielom pôvodne bolo 55, ale som spokojná cítim sa super ak pôjdu ešte dolu dobre ale už to nemienim sledovať. Na ten nový spôsob varenia som si už zvykla a tak už nad varením nerozmýšľam a varím automaticky nové. Teraz už iba spevniť brucho to bude drina.

bzucinka2
21. dec 2011

@jarkap super, tak si sikulka, aj ja sa citim super, len to brucho este nie je ono, ale tak po sviatkoch zase trosku este zamakam, ja vahu neriesim, lebo sice do ciela to mam este 5 kg, ale chodim cvicit, tak svaly pribrali, ale celkovo som pevnejsia a dobre sa citim 🙂

yanka86
21. dec 2011

joj uz aby som bola tu a napisala ze aj mne sa dari ako aj vam🙂)este 11 dni do porodu a potom sa zacne dilema s vahou...ach jaj...vy co chudnete babune..tak ste sikulky..a tym co sa nedari tak zelam dobre nervy..trpezlivost,..coskoro sa k vam pridam.papa

bzucinka2
22. dec 2011

Keď uvidíte svoje sny kráčať v snehu
a na srdiečkach pocítite nehu,
keď snehová vločka zacengá vám na nose,
nech tíško znejú slová: Prajeme vám krásne Vianoce!

Nech sú pre vás vianočné sviatky príjemným zastavením, aby ste načerpali veľa radosti do života a silu prekonať všetky prekážky, ktoré vám nastávajúci rok prinesie do cesty. Krásne vianočné sviatky a šťastný Nový rok všetkým kolegom, priateľom a známym praje

bzucinka s rodinou

jarkap
3. jan 2012

Tak ja budem asi prvá hriešnička, trochu som dzobla vianočného pečiva a výsledok 3 plusové kilečká.