Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

x_martyna
31. jan 2012

@ivanulienka81 včera tomu bolo presne mesiac

zvonkohra
31. jan 2012

@x_martyna neboj bude dobre ja ti napisem o tyzden ako som na tom

bzucinka2
31. jan 2012

@kattija ahoj, moja, tak momentalne som sa na to na par mesiacov vykaslala, cvicit chodim stale, vahu a cm drzim, ale ani za ten svet sa to dalej nehybe, neprejedam sa, zacala som aj 90-dnovku, ale po 2 tt ani deko a ani cm dole, tak som si povedala, ze sa nejdem trapit a na chvilku dam tomu pokoj, akurat dnes som prestala jest, resp.obmedzila na minimum muku a pecivo 🙂 tak uvidime o mesiac ci sa to aspon trochu pohne 🙂 a ty ako?

kattija
31. jan 2012

@bzucinka2 tak ja som na tom presne ako ty 😒 cvicim poctivo kazdy den papam striedmo a stale nie a nie sa to pohnut dole vahou ani cm, som z toho hotova 😠 kedysi ked som bola mladsia stacilo chvilku nejest a hned som mala 54 a teraz?! nie a nie sa dostat pod 60... uz neviem ako by som to dala dole, nejest vobec?! taka blbost!!! cvicit viac ???dve hodiny?! tiez blbost... pri malom som rada, ze aspon co to odcvicim... je pravda ze doobeda vobec nejem a mavam len obed a podvecer zeleninka, ale jem vsetko aj klobasku na obed jaterniicku proste vsetko co aj rodinka-mozno nie mozno le isto je aj v tom chyba ale telo musi na niecom fungovat... hadam len trpezlivost a zase zmenit nejak pohyb a cviky a mozno aj stravovacie navyky-pravidelnost stravy zevraj robi divy 🙂
takze tak nejak som na tom ja 😝 😀

bzucinka2
31. jan 2012

@kattija presne ta 60 je zacarovana alebo co, ale tesim sa, ze aspon nenaberam spat 🙂 ale tiez ma to uz dozralo, tak som ani do tabulky uz druhy mesiac nedavala udaje, len si to vyskrtam a ani ostatne baby neposielaju, tak asi nateraz skoncim s tabulkou, ja si davam na ranajky ovocie alebo jogurt, ovocie ako rodinka, len menej alebo si z toho vyberiem co by som si dala, vecera okolo 17,00 nieco mliecne, alebo detsku porciu toho co ostatni, pomedzi to ovocie, vynimocne raz za tyzden sladkost, ale aj to len trosku, tak uz ozaj neviem co len dychat vzduch??? 😅 tak uvidim, co urobi to vyradenie muky ak vydrzim 😝

ivanulienka81
31. jan 2012

@kattija ano opat, najvyssi cas, jar je tu uz za dverami 🙂
@zvonkohra ano aj meriam, vsak ja stara meracka 😀

zvonkohra
1. feb 2012

baby je to take kks este len pol dna dietnejsia strava ako bez chleba a som ako zdrogovana 😝

ivanulienka81
1. feb 2012

@zvonkohra pi vela vody, aj ja som dnes zacala a slopem vodu ako cisterna, normalne mam suchoty... ja som naposledy jedla o 17hod a som v pohode, dnes som si nakupila buriny v obchode, tak zajtra papam to 😅
a kupila som si aj pu-erh caj, pijem 3x denne

1lussy1
2. feb 2012

no baby aj ja idem na to som zvedava ale musim ved ide jar ale tie kila nechce ist vobec dole ☹

zvonkohra
2. feb 2012

@ivanulienka81 ake bylinky?kks ja caje vobec nemozem bylinkove ma s nich napina
inak baby mne svagor pozicial aj vibracny pas nemali ste niektora?viem ze asi nepomoze ale tak mozno troska zmizne celutitida 😀

mirusa30
2. feb 2012

@ivanulienka81 pocula som ze je to dobry caj na chudnutie, kamoska ho pila...

ivanulienka81
2. feb 2012

@mirusa30 ja som si musela nasadit ten pu-erh, lebo u mna pracuje aj psychika a ked ho pijem, si namyslam, ze chudnem 😀 😀 😀 😀 😀
@zvonkohra tou burinou som myslela zeleninu a salaty 😅 a pu-erh caj je cierny caj, aspon tak je napisane na krabici
dnes som naposledy jedla o 16:30 aj to zeleninovy salat a vyprazany zeler, viem ze cokolvek vyprazane je pre dietu a chudnutie nepripustne, ale tak mnam 😝 a uz mam "krizu", tak idem dat caaaj 🙂
no ale s cvicenim je to bieda, dnes som len na obed trocha sa ponatahovala, rotanu som ani nevidela, zajtra sa musim polepsit....

mirusa30
2. feb 2012

urcite je to aj o psychike...ja uz som vyskusala kopu tabliet ale na chvilu pomohli...skusim ten caj a uvidim...

ivanulienka81
2. feb 2012

@mirusa30 aj jablcny ocot je vraj dobry
ja mam aj ten kupeny, ale to flakam....

miskadusko
2. feb 2012

@ivanulienka81 a k čomu dávaš ten ocot ? alebo len tak na lyžičku ? 😒 a pred jedlom alebo po ???

ivanulienka81
2. feb 2012

@miskadusko ja ho mam v tabletkach, ovela pohodlnejsie ako ho pit v tekutom stave... odporucane davkovanie je 1az 2tablety denne, ale ja si davam hocikedy cez den ked ma napadne

miskadusko
2. feb 2012

@ivanulienka81 kúpila si ho v lekárnia alebo kde ?

ivanulienka81
2. feb 2012

@miskadusko v lekarni

miskadusko
2. feb 2012

@ivanulienka81 ok,díky 😉

mirusa30
2. feb 2012

@ivanulienka81 aj v tekutom stave sa da vypit, ja som si zvykla dat rano nalacno pohar vody s jablcnym octom

pastelka99
2. feb 2012

@mischelle
Ahoj, ja som mala pred tehu 52, pribrala som počas tehu 22 kg 😒 a teraz mam 60 - 61 kg a to som uz rok aj mesiac po porode,mam aj problem so stitnou zlazou, neviem co robit, no zacala som cvicit na orbitreku a pokusam sa vecer nejest, no mne tak chuti ako nikdy predtym ☹
Mam strach, ze nschudnem, nieje mi nic dobre zo svojho satnika, mam nervy a hnevam sa na seba, ze som sa pocas tehu nestranila sladkosti a pepsi ☹ ach dievcata co robit???

pastelka99
2. feb 2012

@ivanulienka81
pomaha ten jablcny ocot???meni to chut do jedla???

ivanulienka81
2. feb 2012

@mirusa30 ja som rovno zaobstarala tablety, nakolko som citala ze niekomu robi problem pit ten jablcny ocot, tak tak ako som pisala, tablety su pohodlnejsie

@pastelka99 tak ja v podstate neviem ci meni chud do jedla, ono to je asi spojene aj s clovekom ako individualitou, akoze pocitujem hlad, ale viem sa trocha viac ovladat, ale to je aj tym, ze som viac zatata, lebo chcem chudnut, ja som chudla minule leto jun-august2011 a schudla som 5kg, tie som ako tak udrzala a teraz pokracujem.... treba vyskusat, ale teda necakaj zazraky, ze si das jablcny ocot a ze nie si hladna...

pastelka99
2. feb 2012

@ivanulienka81 ja sa cítim ako keby som mala nejakú pažravku či čo, ale to je asi aj spojené s tými liekmi, čo beriem na štítnu žľayu, beriem ich od tehotenstva, lebo sa mi zhoršili testy , niesom tým nadšená :(
čo mám robiť keď som aj teraz hladná???zjedla bz som aj slona 😀 , no pijem džús a chcem si dať jablko

ivanulienka81
2. feb 2012

@pastelka99 no tak dzus nie je zrovna najstastnejsia volba... pi cistu vodu a mozes si dat kludne ovocie alebo zeleninu...
ale ako zacat sme tu uz velakrat omielali... pit vela tekutin pocas celeho dna, nesladene, najlepsie cista voda a upravit jedalnicek, cvicit a samozrejme samu seba presvedcit, ze to zvladnes...

ja mam tiez teraz krizu, ale ani za toho pana nepojdem do kuchyne....

pastelka99
2. feb 2012

@ivanulienka81
si dobrá potom, ja sa sama presviedčam o tom, že do leta mám čas no to som robila aj minulé leto, to ma síce presviedčali moji blízky a hlavne muž, že kojením schudnem, no už nekojím skoro 5 mesiacov a som stále na tom istom, brucho , boky hrôza a to máme v septembri svadbu ...neviem si ani šaty vybrať lebo mám hrozné miery
napíšem ich už mi je jedno 😒 prsia 90 , pás meraný cez brucho 92 a boky 100 ...toto nezhodím ☹

zuzik1983
2. feb 2012

ahojte, ja som si povedala, ze uz idem na to. uz som prestala krvacat po tom potrate, citim sa celkom dobre, tak zacinam cvicit. len asi bude dost velky problem schudnut a asi budem aj rada, ak by som aspon nepribrala. dostala som na stitnu zlazu tabletky, z ktorych sa pribera(je to napisane v pribalovom letaku), tak mam zly pocit 😒

zuzik1983
2. feb 2012

@pastelka99 ja mam vahu ako ty 61kg, ale miery ooomnoho horsie

pastelka99
2. feb 2012

@zuzik1983
tomu neverím :( ja vyzerám ako v 4.mesiaci tt

ivanulienka81
2. feb 2012

@pastelka99 aj ja som minuly rok stale odkladala az nakoniec bol jun a az vtedy som sa spamatala...
a aku mas vysku? ja mam najvacsi problem boky, stehna a brucho, presne v tomto poradi...
ja neviem co obnasa stitna zlaza, ale pokus sa fakt zatat, najst si nejaky ciel (napr. svadba) a urobit pre to vsetko co bude v tvojich silach...
ja mam napr. ciel 90-60-90 nieee, to je vtip 😀 ale chcem sa proste dobre citit a obliekat ci veci ake sa mi pacia a nie ake su mi dobre 😠