Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

dai
1. mar 2012

@x_martyna mne teraz maly tiez zaspal, tak tiez idem rychlo cvicit 🙂 to si krasne za mesiac zhodila - nie je dobre chudnut viac, radsej pomaly ale isto... mne to inak islo podobne vo februari...

alen24, no, ja cvicim podla hry na playstation 🙂 asi to znie choro, ale mne to velmi pomaha - ja cvicim totiz len doma, mimo sa este nedostanem moc, tam mam taky program - je tam posilnovanie aj kardio... program na cely tyzden podla mojej vahy, nadstavila som si ze chcem chudnut tak mi to odporuca aj cvicenia na zaklade toho...

x_martyna
1. mar 2012

@dai tak to máš parádnu vec. navyše ak ti to obmieňa aj cviky, tak sa aspoň nenudíš.
no a moje cvičenie dopadlo nasledovne: po 15 minutach na rotopede sa malý zobudil 🙂 tak som ho dala do babyvaku a frčala ešte 35 minút. Takže z kardia som mala nakoniec posilňovanie. 😀

dai
1. mar 2012

@x_martyna super 🙂 ja tak tiez niekedy moje cvicenie koncim 😀

angie267
1. mar 2012

@dai mnam palacinky by som si aj dala robis mi chute 😀 uz radsej na ten hambac ani nemyslim, zato dnes som na seba tvrda asi sa to snazim odcinit ten vcerajsok 😀 😀 ale mas tam uz tu 7micku, ja vazim sa v sobotu tak dufam ze uz aj ja ju tam budem mat aj ked tento tyzden sa mi zda ze to nebude nic moc, no uvidim 😝
@x_martyna no to je super paradne vysledky a hlavne v bokoch je to skvele, len tak dalej 😉

bzucinka2
1. mar 2012

@x_martyna krasne vysledky za mesiac, to si musela hladovat 🙂

x_martyna
1. mar 2012

@angie267 ďakujem, ale keby som aj ja mala začiatočne čísla 57 .... to by som sa už celkom pyšne pretŕčala 😀
@bzucinka2 nehladovala .... teda nechcem chudnúť obmedzovaním jedla, lebo výsledkom je spomalený metabolizmus a to je len krôčik k jojo efektu. Toto som robila ako bláznivá na strednej a výsledkom bola váha na hojdačke. takže uznávam v chudnutí všetko (dle toho, čo komu vyhovuje) až na hladovanie a tabletky 😵

alen24
1. mar 2012

@x_martyna super len tak dalej... 😉

bzucinka2
1. mar 2012

@x_martyna cize co odporucas podla seba? 😉

kakanika
1. mar 2012

ahojte baby poradte zacinam byt zufala.... vcera vaha 65kil....a dnes 68kil!!!! nechapem co som vsetko pozrala ze to tak vyletelo hore!!!ved som jedla tak ako obvykle.zeby to bolo z hormonov?asi budem musiet ist na to ovela ostejsie pretoze mam pocit ze priberam este aj zo vzduchu. bola som chora zanedbala som cvicenie ale ze az tak? asi zacnem jest len jogurty a vlocky.... :o(

x_martyna
1. mar 2012

@bzucinka2 no ešte pred otehotnením som chcela pár kíl schudnúť a chudla som podľa stránky na www.chudnutie-ako.sk. A fungovalo to. Lenže to nie je pre mňa. Človek musí pravidelne jesť, čo je samozrejme dobré, ale musí aj vedieť koľko má mať porcia sacharidov, tukov, bielkovín atď. No a tak človek musí vážiť jedlo a tak. Proste som to po čase vzdala, lebo mi z toho šibalo. Ale fungovalo to a ludia, čo na tom frčia, hovoria, že už to majú v oku. Proste je to pre nich normal. Takže som šla na niečo jednoduchšie. Proste som vyradila sacharidy - muku, cestoviny, ryžu, ovocie, sladké .... Takže je to v podstate bielkovinovo delená strava 🙂 A kupodivu mi tie veci vôbec nechýbajú (teda v sobotu mám vždy sladké raňajky 😀 ). No a keď budem mať idealnu váhu, tak budem asi viac menej dodržiavať delenú stravu (teda jesť bez príloh) alebo norbiho update - teda nie je jeho potravinym ale principy (cukor, muku do 12.00 a ryžu, zemiaky do 15.00 a neprehánať 😀 )
no a ty si ideál alebo tiež chudneš?

jeiny
1. mar 2012

ahoj, ak mozem rada sa k vam pridam zienky 🙂
Potrebujem tiez schudnut, co najviac 🙂 Pred tehu som vazila 63 kg, takze aspon na taku vahu schudnut by bola parada pre mna. Teraz mam "uctihodnych" 78 kg, pás90 boky103 a stehno 60 ☹

Som si to tu cele prestudovala, mnohe ste ma inspirovali, takze zacinam a snad vydrzim a kila pojdu dolu...

miskadusko
2. mar 2012

@kakanika jogurty a vločky ? to dlho nevydržíš a potom budeš chceš zjesť všetko čo uvidíš. zbytočne sa vyhladuješ a k ničomu to nebude... radšej skús niečo iné. bud vyradiť sacharidy alebo pravidelnejšie v menších dávkach- len nečakaj že to príde hned... 😒

x_martyna
2. mar 2012

@jeiny vitaj 😀 inak miery nemáš až také zlé ... takže si asi dosť vysoká. Ja ešte tiež chudnem na svoju predtehotenskú váhu 😉

jeiny
3. mar 2012

@x_martyna
dakujem za povzbudenie, ale od 90-60-90 to ma daleko 😀 mam 172 a celu tu nadvahu mam na bruchu, zadku a bokoch...hlavne na to brucho je zalostny pohlad 😖 Ale uz som vazne zacala s chudnutim a cvicenim, tak pevne verim ze do leta to bude so mnou o nieco lepsie. Ty este kolko otrebujes schudnut?

kakanika
4. mar 2012

Ahojte :D myslim ze mojim hlavnym problemom bude asi zavodnenie. preto mi ta vaha skace jak besna. som to preberala s kamoskou,kt. je zdravotna sestra a poradila mi pit lipovy caj na potenie,zihlavovy caj na travenie a odvodnenie (priserne mam po tomto caji sucho v ustach) a nejaky caj na precistenie krvi. musim povedat ze tie caje asi budu mat nejaky ucinok lebo ta vaha mi konecne stoji na jednom cisle a uz neskace hore dole. dokonca som zacala aj behavat tak dufam ze ma to tak skoro neomrzi a ze do leta budem jak prutik :D

x_martyna
4. mar 2012

@jeiny no keď sa do toho pustíš, tak určite výsledky budú. Tak ja by som chcela schudnúť ešte 8 kíl. Je to viac ako by mi trebalo na predtehotensku vahu, ale je to akurát, aby som bola spokojná 😀 dúfam, že kým sa začnú nosiť krátke sukničky a tieločka tak sa k tej váhe dopracujem.

bzucinka2
5. mar 2012

@x_martyna no takze to som na tom aj ja podobne, vazit jedlo to tiez nie je nic pre mna, ale muku, ryzu zemiaky, sladkosti som obmedzila na minimum, ovocie ked si dam, tak len doobeda 🙂 ja ideal??? haha za minuly rok som schudla 5 kg a este 6 by bodlo, my sme sa zapisovali do tabulky s babami, len postupne povypadavali 🙂len ja sa vahy az tak nedrzim, lebo cvicenim sa tvoria svaly a tie vazia inak ako tuky, ale teda na bruchu chcem este minimalne 5 cm dat dole 10 by bol ideal 🙂 moj naj problem je ze malo pijem ☹

alen24
9. mar 2012

baby tak kde ste? 😉 ,ako vam to ide?

x_martyna
9. mar 2012

@alen24 práve som sa šla opýtať to samé .... 😀 asi sú už všetky štíhle 😝

minewka
9. mar 2012

Čaute..ja teraz stagnujem..tých -10kg zatiaľ držím, ale 3 týždne sa váha zatiaľ nepohla. Rozmýšľam, či mám pritvrdiť, alebo len vydržať..úprimne..sa mi pritvrdiť už nechceeeeeeeeee

x_martyna
9. mar 2012

@minewka - 10 kg.... provokuješ? 😀 a koľko chceš ešte schudnúť?

minewka
9. mar 2012

@x_martyna hej..ale z akej štartovacej váhy..95kg...teraz 85kg...a chcem ešte 15kg dať dole.. 😖

x_martyna
9. mar 2012

@minewka inak viem, že niektoré baby sa na istý čas na diétu úplne vyprdnú ... trebars týždeň ... a potom keď začnú, zas ide váha dole ... akoby sa telo reštartovalo ....
nie som žiadny dietolog, tak neviem, či to má aj odborné vysvetlenie, alebo len psychologické 🙂

minewka
9. mar 2012

@x_martyna jeeeeeeemine....nepokúšaj ma!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀

minewka
9. mar 2012

@x_martyna a ešte je otázka, koľko za ten týždeň "spustenia sa" priberú 😀

x_martyna
9. mar 2012

@minewka no to neviem 🙂)) ale ja tiež robím prehrešky. Každú sobotu - to som si tak stanovila. Takže sa tešííím na zajtra, čo sladkého zlupnem 😀

minewka
9. mar 2012

@x_martyna hej - ale ak som si dobre prečítala, ty chudneš hlaaaavne cvičením.. 😀..

kosta123
9. mar 2012

Zajtra má švagor oslavu 30-tky zase sa prejem už to cítim 😀

alen24
10. mar 2012

@x_martyna no asi 😉

alen24
10. mar 2012

@kosta123 raz za cas mozes ci? 😉