Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

alen24
10. mar 2012

no zienky,dnes som skusala vsetky nohavice v skrini ktore som nemala oblecene viac ako 3 roky...a do vsetkych som vosla uplne v pohode 🙂 som stastna 😀 ze sa mi to podarilo...

danusskaaa
10. mar 2012

ja som este len necele 3tyzdne po porode cisarskym a uz mam 14kg dole. V nemocke som nechala 10 a 4kilecka sli dole, len preto, ze som mala po navrate z nemocnice tak stiahnuty zaludok ze som papala velmi malo... aj som sa snazila najest /kvoli milecku, kedze kojim/ ale zaludok bol malinky a fakt stacila troska a bol plny. teraz uz papam trosku viac, ale aj tak ovela menej ako som bola zvyknuta a dufam, ze kila este pojdu dolu, kedze som pocas tehu pribrala az 22kg. Vaha vsak nie je vsetko... mna skor trapi, ze este stale mam dost velke brucho... este ho mam sice opuchnute po zosivani, lebo rana sa mi zapalila, ale aj tak sa mi zda velke... preto dufam, ze aj ked kila nepojdu nejako rapidne dole, nech mi splasne aspon brusko 🙂

x_martyna
11. mar 2012

@minewka no to vooooobec. Jedine že by sa za cvičenie považovalo kočíkovanie 😅 cvičila by som rada, ale pri malom to momentálne nejde. škoda. cvičenie okrem rýchlejšieho chudnutia prináša moje milované endorfíny 😀

x_martyna
11. mar 2012

@alen24 no a počkaj, keď ich budeš o mesiac vyhadzovať, že sú ti volné 😀

miskadusko
11. mar 2012

@danusskaaa ak sa ti bude dať dávaj si na brucho sťahovací pás aby sa ti začalo sťahovať brucho. viem že po CS je to ťažké - zažila som ale ja som si ho nedávala a potom sa mi ťažko to brucho dávalo dole... 😒

alen24
11. mar 2012

@danusskaaa ta to si sla pekne dole s vahou,ja som bola do 2 mesiacov po porode na svojej povodnej vahe pred otehot...pribrala som 9 kg pocas tehot.tak to slo rychle dole,ale ja som potrebovala schudnuta aj z tej pov.vahy 😀

alen24
11. mar 2012

@x_martyna 😀 ...

angie267
11. mar 2012

@bzucinka2 ahoj 😉 aj ja som z tabulky z minuleho roka co sme sa pravidelne vazili a merali. Potom som to vzdala a aj prestala sem chodit lebo sa mi nedarilo az som sa hanbila tie moje cisla pisat. Teraz to je ine konecne sa mi to podarilo a mam o 11kg menej terajsia vaha je 56kil 😵 comu sa velmi tesim. A ty si ako na tom?

bzucinka2
11. mar 2012

@angie267 ahoj, jasne pamatam si ta, tak to je super, ja som dala dole len 5 lae zase ja sa neviem s vahou az tak porovnavat, kedze chodim aktovne cvicit, tak svaly a tuk maju inu vahu, ale znazim sa dalej, na 3 mesiace som aj ja s tym prestala a tento mesiac idem zase do toho 🙂 a ako sa ti podarilo tak krasne schudnut, obdivujem ta si super , tak to uz len udrzat 🙂

angie267
11. mar 2012

@bzucinka2 dakujem ti, ved aj tebe to ide uplne super 😉 ty sportujes, to ja sa zas k tomu neviem dokopat, ale uz zacnem znova behat ako minuly rok. Zmenila som uplne svoje stravovacie navyky od zakladu. Prestala som jest biele pecivo, pijem len cistu vodu a bilinne caje cca 3 litre za den co bolo ptoblem ale uz som si zvykla, sladke proste tabu len obcas prilezitostne nejaky ten zakusok, vela ovocia a zeleniny sa snazim mat teda kazdy den. Vzdy si dam aj to co uvarim, ale vsetko len polovicne porcie, dnes dokonca vepro knedlo zelo + marlenka 😀 uz len mi je treba doladit stehna kedze to je moj problem a uz som spokojna 😝 A este jem viac - menej pravidelne 3 krat denne snazim sa v rovnaku hodinu.

kakanika
12. mar 2012

no ahojte maminy !!!
ako vam to ide? o tri dni sa vazim tak som zvedava, aj maly uspech je uspech. ja pokracujem v behani,uz je to lepsie s dychanim (predtym som obehla 30m a uz som bola hotova :D ), dnes ma caka zumba, dokonca som oprasila zo skrine aj masazny celules MD,tak som zvedava 😀 uz sa nam oteplieva tak som si skusala par kuskov zo skrine...obliekla som ich ale ta CELULITIDA!!!!! no hrozne ☹ co vam pomaha na celulitidu, alebo ju aspon trochu zmierni??

kakanika
12. mar 2012

@angie267
ahoj. konkretne ake caje pijes?? musim povedat ze urcite maju nejake ucinky,lebo kamoska pije vylucne iba nesladene a je stihla jak prutik. po porode schudla a pritom sa ani moc nesnazila,len tie caje pila. ja som skusala bez cukru ale su take protivnne ze az....zihlavovy dokazem vypit,ale priserne ma po nom smädi, skusala som aj zeleny caj,ale bol strasne horky. citala som ze cinanky vraj kazdy den piju salku zeleneho caju a preto su vraj take chude 😲

kakanika
12. mar 2012

@alen24
fiha parada 😀 len aby si sa nam tu nestracala pred ocami 😎 a ako je spokojny manzel? ja ked som schudla skoro ma zozral 😝

bzucinka2
12. mar 2012

@angie267 no tak to si na tom super, moj problem je pitie, pijem aj ja len vodu , alebo vodu s citronom ci neochuteny ovocny caj, ale ledva 1 liter za den, ranajky ovocie, obed mala porcia niecoho, vecera nieco z obeda ale este mansia porcia, obcas sladke, pecivo celkovo minimum, tak uvidim co to urobi za nejaky mesiac 🙂

zuzik1983
12. mar 2012

baby to vam zavidim, ako vam to ide.to ja uz priberam aj zo vzduchu, uz som pribrala za 2,5 mesiaca 8 kilov a som z toho hrozne nestastna, kedze to ozaj neviem ovplyvnit.cvicenie na orbitracku kazdy druhy den mi nepomaha, vecer uz nejedavam, sladke, to ja max 1 -2 kocecky cokolady za den, myslim ze pijem dostatok, okolo 3litrov nesladeneho caju a vody denne. co mam robit uz? 😕 😠 pomaly sa zmierujem s tym, ze neschudnem, dokial nevysadim lieky ☹

kacena1159
12. mar 2012

Ahojte žienky, chcela by som sa vás spýtať, ako vám ide to chudnutie lebo aj ja sa chcem do toho dať len hľadám niekoho kto sa pripojí 🙂

karin1234
12. mar 2012

@kakanika ahoj, aj ta zumba mne osobne pomohla na tu celulitidu lebo sa mi spevnili a vytvarovali nohy.

angie267
12. mar 2012

@kakanika ahoj ja pijem uz 3 mesiace nesladeny caj od bilinkarky na chudnutie, nejaky podiel asi na tom mozno ma aj ten caj. A chutovo je vyborny uz som si nan zvykla a ked sa mi parkrat stalo, ze som si ho nespravila tak mi chybal. Nooo to by aj mna zaujimalo od coho su tie cinanky fakt take chude 😝 neviem ale mne sa zda ze som niekde pocula ze ten zeleny caj nie je dobry na chudnutie, ale tym nie som si ista, mozno sa mylim. ja osobne zeleny nemam rada on je straaasne trpky na chut.
@bzucinka2 tiez to mam tak podobne ten jedalny listok ako ty, no teraz uz to tak presne nedodrzujem cez den, ale vecer teda nejem, len sa bojim ze priberiem neskor, no snad sa to nestane. A ako casto sa vazis? ja raz tyzdenne vzdy v sobotu rano.

angie267
12. mar 2012

@zuzik1983 ahoj ja si ta pamatam, minuly rok sme spolu casto chodili do tejto temy spolu. Mrzi ma ze priberas, nechapem to. To co pises ako jes a cvicis by si mala v prvom rade chudnut, nemoze to byt tymi liekmi? Nemozes ich vysadit?
@kacena1159 ahoj vsetky baby sa tu snazime chudnut a pomaly to aj ide, ako si na tom ty?

angie267
12. mar 2012

@kakanika ja tiez zacnem behat hned ako bude pocasko lepsie. Ja zas mam problem so striami, celulitidu zmiernis vselijakymi cvikmi alebo mastami ale tie hnusne strie nie 😠

bzucinka2
12. mar 2012

@zuzik1983 ono lieky urcite robia svoje, ale ked ich musis tak sa neda nic robit ☹
@angie267 ja sa vazim tak raz za tyzden orientacne a meriam raz za mesiac 🙂 tak uvidime ako to pojde 🙂 ale tak zatial je to ok a mozno ked si zvyknem budem aj viac pit a aky caj ti dala bylinkarka, aj ja chcem 🙂

angie267
12. mar 2012

@bzucinka2 tiez uz som sa dlho nemerala musim sa odmerat ale citim dost ze islo centakov dole. Ten caj to neviem presne ze aky je ani ake je tam zlozenie, ona je otcova sesternica tak jej doverujem. 😝

zuzik1983
12. mar 2012

@angie267 aj ja si ta pamatam, ved preto som napisala, ze som tu zbadala zname tvare 😉 lieky zial vysadit nemozem, su na stitnu zlazu a urcite priberam z nich, teda je to uvedene v pribalovom letaciku, ze sa z nich pribera. podla vsetkeho by som mala chudnut, ale bola by som rada, keby vaha aspon stala a nie isla hore 😒
@bzucinka2 no ved to, ze asi ozaj nic nespravim a to ma rozculuje najviac 😠

kacena1159
12. mar 2012

@angie267 ja sa tiež snažím no zatiaľ som zhodila len dve kilá, chodím do fitka, ale nevyhovuje mi to vždy časaovo tak len dvakrát do týždňa čo je dosť málo a snažím sa aj dodržiavať stravu čo je tiež ťažké, ale nevzdávam sa hádam to pomaly pôjde.

bzucinka2
13. mar 2012

@angie267 a co stoji? ze by si mi ho kupila a poslala 😀
@zuzik1983 tak stitna zlaza je pliaga, niekto z nej chudne iny pribera ☹

angie267
13. mar 2012

@zuzik1983 juj tak stitna zlaza to je potvora pri tej sa pribera, ja zas poznam znameho a ten stale len chudol z toho. Skoda ze ich nemozes vysadit to je asi dlhodobe uzivanie........mrzi ma to 😒
@kacena1159 ono to pojde dole ved uvidis sama a este k tomu ked aj cvicis.....
@bzucinka2 neviem ti povedat kolko by si vypytala, ja jej neplatim nic, zistim to a poslem ti urcite 😉

zuzik1983
13. mar 2012

@bzucinka2
@angie267
no baby ja som aj najskor chudla, nez mi ju zistili . schudla som 8kg,a jak som isla k doktorovi a nasadil lieky, tak uz som zacala priberat a mam este viac. no uvidim, co bude dalej, v pondelok idem k doktorovi na kontrolu a spomeniem mu to

angie267
13. mar 2012

@zuzik1983 tiez by som mu to povedala, mozno su aj ine lieky od ktorych by si tolko nepriberala, mozno tieto ti nesedia, ved uvidis co ti povie.

zuzik1983
13. mar 2012

@angie267 ved to, vyskusam, za to nic nedam.to nejde aby som priberala takouto rychlostou

bzucinka2
13. mar 2012

@angie267 jej super, tak sa popytaj, dakujem 🙂
@zuzik1983 drzim palce, nech sa ti daju zmenit za ine 🙂