Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

mirka285
14. jún 2012

@stipec26 aha,takze to si isla dole z velkej vahy...tak teraz uz rozumiem 🙂

bzucinka2
14. jún 2012

@kosta123 to je nejake zacarovane cislo asi ☹
@erikovamamka no ideme trosku vypadnut z domu, tak hadam sa udrzim a nebudem jest piate cez deviate 🙂

stipec26
14. jún 2012

@mirka285 🙂 no trosku... 🙂 dve tehu po sebe a zlomena noha mi urobili na vahe 90kg

mirka285
14. jún 2012

@stipec26 lebo ja som chudla z poporodnej vahy 78 kil a fakt som na sebe makala,cvicila som 6 krat do tyzdna za prve tri mesiace som dala dole desat kil a bola som stastna ze desat...potom do roka som zhodila dalsich 15 a vahu si drzim uz 14 rokov s vynimkou dalsieho tehu pri ktorom si pribrala sice 15 kil ale behom roka som opat na svojej vahe 🙂

monickapd
14. jún 2012

jaa obdivujem všetky ženy čo držia diéty, cvičia atd.....ja som večer rada, že som rada 😀

dada26920
17. jún 2012

zienky mam Lipoxal 70tb za 18€ ak mate zaujem prosim ip.

munu
17. jún 2012

ahojte 🙂 ja som mala 87kg pred chudnutim.. zacala som chodit do posilky a drzim dietu.. uz je tomu tak 3 mesiace a mam dolu uz 14kg 🙂 a stale pokracujem.. moj ciel je 65kg, vysku mam 172cm..takze este 8kg a to musim stihnut do 16.8., lebo potom nastupujem znova do prace, tak mi drzte palce nech to vydrzim 🙂

erikovamamka
17. jún 2012

@munu Ahoj, silno ti drzim palce !!!

erikovamamka
17. jún 2012

@monickapd Ahoj...vies, kazda jedna z nas, ktora ma deti, vecer v duchu podakuje za to, ze si konecne lahne do postele a oddychne. Su dni, ked ani neviem, co skor..., ale ak je zena so sebou nespokojna, snazi sa urobit vsetko preto, aby spokojna bola. Moj maly je tak hyperaktivny, ze si niekedy kladieme otazku, ci je to normalne 🙂
... takze budem ta citovat, " vecer som rada, ze som rada " 😉

munu
17. jún 2012

@erikovamamka dakujem 🙂 dufam, ze mi to vydrzi az do ciela.. aj dneska som bola v posilke a este som neobedovala, tak o hodku priblizne si cosi dam a potom ku veceru ked budem hladna, tak len tie ryzove chlebiky si dam.. vcera som si ich kupila a pozeram, ze oni nemaju absolutne tuk a velmi malo kalorii, tak som rada, ze ma napadlo zase cosi, cim mozem zahnat hlad 😉 lebo som na nich uz aj zabudla, ze existuju 😅 no nic, idem sa povenovat syncekovi, muz ide teraz do posilky tiez a babulko mi spinka.. tak sa majte super zatial

erikovamamka
18. jún 2012

@munu ak ti to doteraz islo tak pekne, urcite to dotiahnes do ciela . Pozeram, ze sme obidve anglicanky, len dost daleko od seba... ☹

vendenberg
18. jún 2012

Ja som bola pribrata po cisary tak 10kg, a maly ich posledny tezden 6 mesiaca doslovne zo dna na den vycucal a reval ako tur, tak som zaviedla prikrm este pred doktorkou.

No a s kocikom posilujem tak akurat... nikoho to nebavi ale treba behat. Daj si ciele co vybavis a fic s kocikom cez mesto, mas pohyb aj uzitok...

bonaquaba
19. jún 2012

Ahojte babule, idem sa pridat ku vam, chcem schudnut na brucho pre mna je to najhorsia partia, po troch detoch ho mam ako v siestom mesiaci, takze je na case zacat makat na sebe, uz som zacala behat zo zaciatku 2 kilaky a nejake tie brusaciky som si dala, ale brucho mam stale nafuknute ako prevrateny vandel 😝 😝 , a najviac co ma bavi je behanie, ale viem, ze treba aj stravu upravit, tak dajte vediet ake mate skusenosti, dakujem

jeiny
20. júl 2012

ahojte baby,

posledny mesiac dost flakam, tak som sa ani nesla pochvalit zaciatkom mesiaca, lebo nebolo cim 😒

Oproti 70,5 kg z 2.6.2012 som dnes navazila 69,5 kg a merat som sa nemerala lebo sa mi meter roztrhol, musim kupit novy 🙂

a vy ako?

jeiny
20. júl 2012

@munu
pozeram ze mame uplne rovnaky ciel, tiez meriam 172 cm a snazim sa dopracovat k 65 kg 🙂

munu
21. júl 2012

@jeiny ahoj🙂 ja to tiez dost flakam posledny mesiac, ale uz som zhodila 18kg, tak uz akosi ma to pomaly prestava bavit, asi preto 😒 este mam mesiac do navratu do prace, tak by to uz trebalo vydrzat a este aspon 2-3kg dat dolu 😒

esterhazy
21. júl 2012

@munu prosim ta aku dietu drzis? Lebo na mne po porode este ostalo 19kg.Cez tehotenstvo som pribrala 27kg. 😢 😢 Pri prvej dcere som pribrala okolo 25kg,ale zhodila som ich raz-dva. No teraz sa mi nedari. ☹ ☹ ☹

munu
21. júl 2012

@esterhazy vies co, nic nezvycajne.. ziadne 90-dnovky alebo delene.. nic take.. proste som na ranajky nejedla alebo len ked tak zeleninu alebo tie polystyrenove chlebiky, potom jem obed, hocico co je navarene alebo chlieb so salamou, syrom, prote hocico co je doma a po obede uz tiez nejem nic, len ked zeleninu alebo zase tie chlebiky.. ak vies o niecom, co je podobne zelenine alebo chlebikom, tak mozes kludne toto jest.. proste hocico, z coho nepriberies.. a potom zase az na druhy den obed.. ranajky a veceru sa snazim nejest nic, ale ked som hladna velmi, tak vtedy siahnem po tej zelenine alebo po chlebikoch ryzovych.. inac nie.. a chodim do gymu tak 3-4x do tyzdna behat na pas a na orbitrek a aj cvicim brucho skoro kazdy den, brusaky a dviham nohy hore a take kadeco na brucho co ma napadne.. tolko asi.. a samozrejme sladkosti tiez vobec nie.. ked si obcas nieco stipnes tak ok, ale fakt len mozno 1x za 1-2 tyzdne malicko niecoho, inac nic.. drzim ti palce.. 🙂

kosta123
21. júl 2012

@munu - uff si neviem predstaviť ,že by som neraňajkovala,,,mňa by asi vykotilo,,,čo by mi prišlo tak zle....ty to v pohode zvládaš??

mandarinka34
21. júl 2012

ja mam 2 mesiace po porode a moje brusko vyzere jak keby som cakala dalsie babo za cele tehu som pribrala 17kg 10kg mi este zostalo najviac mi to zostalo v stehna zadok a brucho.neviem ako sa mam donutit cvicit.

charlottte
21. júl 2012

Ahojte maminky, som maminkou 8 mesačného synčeka, rodila som cisárskym,čiže mi ostalo brucho ....a k tomu to, čo som už dávno pribraté mala...rada by som tu našla maminku s ktorou budeme spolu chudnúť...moja výška je 161 cm a 83 kg váha ☹ hanbím sa ☹

charlottte
21. júl 2012

@lucka127 ahoj som na tom podobne, prečítaj si príspevok vyššie mám 161 cm a 83 kg ☹

munu
22. júl 2012

@kosta123 hej, ja v pohode.. niekedy dokonca sa spamatam okolo 14tej, ze ja som dneska este nejedla 😅 ale to malokedy, len ked nestihacky od rana.. inac, si to dozeram, aby som okolo tej 11-12tej isla obedovat 🙂 a ranajky som dakedy tiez musela mat za kazdu cenu, aj ked som isla do prace na rannu smenu, tak som o 5tej rano ranajkovala 😉 teraz mi vobec nechybaju, necitim sa tazka hned od rana..

munu
22. júl 2012

@munu hlavne sa treba vyhybat sladkostiam a pecivu ( kysnute cesto, od ktoreho sa pribera).. aj keby si necvicila a nejedla tie dve veci + vecer uz jedla dajme tomu len tanier zeleniny, tak by si chudla hned..
s chudnutim je to tak, ze prve dva tyzdne este niesu ziadne vysledky.. aspon u mna to tak je.. ale treba zotrvat a prvy vysledok sa dostavi uz po tych dvoch tyzdnoch..

munu
22. júl 2012

som to poslala sebe 😀 pomylila som sa.. malo to byt pre
@kosta123

kosta123
22. júl 2012

@munu - ja som mala pol roka upravenu stravu a chodila do fitka - 15 kg....... ale sladkostí sa neviem dojesť,proste ich milujem,,,a ked si nedám tak som strašne nervozna z toho,,,,váha už nechce ísť dole 😠 😠

lucka127
22. júl 2012

@charlottte hooj ja pomaly uz makam aj popri kojeni mala by som mat cosi okolo 81, konecne vdaka Bohu to ide pomaly ale predsaa len dole 😅

munu
22. júl 2012

@kosta123 ja uz to flakam posledne asi 3 tyzdne, tak nejako..uz aj sladkosti jem a veru mi tiez vaha uz stoji na mieste.. musim sa polepsit, lebo potrebujem zhodit este nejake 3-4kg a takto ich nedam dolu nikdy 😒

bzucinka2
25. júl 2012

@munu super, veru pecivo nie je taky problem ale tie sladkosti niekedy mi nechybaju aj 2-3 tyzdne a potom sa neviem zase dojest a tu je kamen urazu aj s tym ze malo pijem ...☹

munu
26. júl 2012

@bzucinka2 ja som na tom podobne so sladkostami.. ale ja nemam az taky velky odstup od jedenia a nejedenia sladkosti ako ty.. ziadne ze 2-3 tyzdne, ja vydrzim tak 1-2dni a potom sa ich uz neviem ojest 😀 takze pre mna to je trapenie chudnut.. ale uz som sa polepsila a uz to vyzera, ze mam dalsie kilecko dolu konecne 🙂