Chudnutie po pôrode

mischelle
20. feb 2008

Nenašla som tému čisto len o chudnutí...možno som málo hľadala...ale...

som 8tt po pôrode, únava pomaly ustupuje, dieťatko je úžasné a mňa pomaly prestáva bolieť telo...čiže...som sa postavila na váhu. Rodila som cisárskym...pred otehotnením som mala 73kg, keď som išla rodiť 93 alebo 95kg, neviem presne....dnes mám okolo 80kg, raz hore - raz dole jedno kilečko...čo je pre mňa - hotová tragédia.
Pred pár rokmi mi diagnostikovali hypotyreózu - spomalenie činnosti štítnej žlazy...dovtedy som mávala 55 kg...za štyri mesiace nato 70kg....

Otázka:...plne kojím...je reálna šanca, že schudnem aspoň na tých 70kg?

kattija
21. sep 2011

inak mne zuzanamv poslala jedno dvd a to vam poviem je ina makacka vcera som sa ledva postavila a aani smiat sa nemozem taku mam svalovku na brusku

bzucinka2
21. sep 2011

@kattija fiha, to bude asi tazsie zvykanie, ale zase menej prace okolo domu 🙂
@kattija fakt? aj ja chceeeeeeeeeeeeeeeem 🙂

ivanulienka81
21. sep 2011

@kattija ja sa tento mesiac asi radsej ani na vahu nepostavim 😕
baby, mne rozum po cviceni ani nechodi, som rada ked si mozem na par minut sadnut 🙄

bzucinka2
21. sep 2011

tak dnesna hodinka zaberaku je za mnou a citim sa ako vymenena 🙂

fialka88
26. sep 2011

Ahojte dievcata. Co tu mate nove? Dlhsie som tu nepisala...ale snazim sa zhadzovat. Vaha 61kg a este chcem zist na tych 57-58kg a uz budem spokojna. Ale musim zacat viac cvicit...
@ivanulienka81 ako Ti pomaha ten rotoped?

No a najblizsi mesiac mame dve oslavy...60-ky, tak dufam, ze sa nevyskrabem s vahou hore...
Tak sa drzte kocky a nech kila idu dole.🙂

bzucinka2
26. sep 2011

@fialka88 ahoj som rada, ze sa ti dari a neboj sa dve oslavy ti vahu neposunu to zmaknes 🙂

bzucinka2
26. sep 2011

kde sa vsetky motate, vsak sem uz nikto ani nechodi ☹ co ste presli do inej temy????

fialka88
26. sep 2011

@bzucinka2 Ahoooj.🙂 Ja neviem, kde chodia ostatne baby, ale ja som zacala chodit do prace a nejako nic nestiham...🙂 Inak v pohode. A Tebe sa ako dari?

bzucinka2
26. sep 2011

@fialka88 ahoj, cooooooooooo uz do prace, to je mala taka velka uz? wauw, tak to je potom jasne, ze nic nestihas, ja si ani nechcem predstavit ako to bude ked raz nastupim 🙂 inak v pohode, chodim dalej cvicit, vaha sa hybe pomaly a cm tiez ale radsej pomaly ako vobec ...

kattija
27. sep 2011

aj ja sa hlasim 🙂 vcera som bola na bosu cviceni, makacka riadna, svalovice zase brutalna, asi to treba obmienat tie cvicenia na orbaci a tak som uz nic necitila a ked som pocvicila nieco ine hned svalovica 🙂 odporucam

salonka9
27. sep 2011

ja sa tiež po dlhšom čase hlásim. Boli sme všetcia chorí (taká silnejšia nádcha), no a k tomu my mama vážne ochorela, tak nemám moc času sedieť za PC. Neviem ako s mojou váhou, ale neprejedám sa, tak uvidím za pár dní. Plávať sa už v bazéne nedá a k cvičeniu som sa ešze nedokopala.☹

ivanulienka81
27. sep 2011

baby katastrofa, vobec nemyslim na chudnutie, drobci mi davaju tak zabrat, ze kaslem na vsetko a ked mam chvilu cas, tak jem hocico a hocikedy, teraz nejde o to, ze nemam silnu volu, ale som tak vynervovana a vycerpana, ze nemam na nic naladu... ale tak koncom mesiaca zmeram tak ci tak, ale bude to katastrofa, lebo ked ja som nerevna - zerem 🙄
@fialka88 ja nemam rotoped 😅

fialka88
27. sep 2011

@bzucinka2 no, mala bude mat v zime 2 roky, ale uz som musela ist do prace...ale je to v pohode.
@ivanulienka81 tak sa to inak vola... 😅

bzucinka2
27. sep 2011

jaj tak ja sice cvicim, ale tak tuky menim na svaly, tak dufam, ze vaha velmi neporastie ☹ jem ako predtym, striedmo, tak uvidime 🙂

jarkap
2. okt 2011

Ahojte,
predpokladala som že ak staršia začne chodiť do MŠ budem mať viac času, ale bol to veľký omyl. Momentálne nestíham vôbec nič, tie 3,5 hod čo je v škôlke sa musím prechádzať tak aby ma videla a tak je to horšie ako keby sme doma. Okrem toho malej idú zuby tak mám divoké ešte aj noci, včera som nechcela veriť keď mi muž povedal že je október. Tento mesiac bude hádam lepší, ale kilečká dolu idú.

kattija
2. okt 2011

mne sa to nepohlo zacinam premyslat nad to 90 dnovou dietou ☹

bzucinka2
2. okt 2011

@jarkap tak super ze idu kilecka dole 😉 ale prechadzat sa okolo skolky nie je podla mna rozumny napad, ale to teraz nepatri do nasej temy, ona si musi na skolku zvyknut, ze je bez teba a nie aby ta stale videla, lebo sa to nauci a mas velky problem ☹
@kattija mne sa to tiez nehybe, ale ja dietu nebudem ani skusat, lebo baby aj po 90tke pribrali spat a to ja nechcem cely zivot drzat diety, telo mam uz pevnejsie netrasie sa tak aj to je uspech ☹

bzucinka2
2. okt 2011

@jarkap ty co sa stazujes, ved si za mesiac schudla 6 kil, to co akoze robis, drzis hladovku? 😨

jarkap
2. okt 2011

@bzucinka2 No ja som ju už aj trochu klamala, v rámci prechádzky nakupujem a už som bola s malou aj u kaderníčky. Teraz to skúsim už aj bez prechádzky, poviem jej že ma jednoducho nevidela, už je tam spokojná tak uvidím.
Iba presne dodržujem jedálniček od toho poradcu ale cvičenie som zamenila za tie vychádzky. Teraz sa však sťahujem k svokre,budeme tam 3 mesiace, uvidím ako to zvládnem tam je ovocie nekresťansky drahé. Asi si spravím neakú ryžovú diétu keď už idem k jej zdroju.

bzucinka2
2. okt 2011

@jarkap super, krasne ti idu kilecka dole 🙂

bzucinka2
3. okt 2011

halo hahaha, halo lololo cakam miery 🙂

seminkads
3. okt 2011

caute baby mozem sa k vam pridat? som osem mesiacov po porode a rozhodla som sa ze musim zo sebou konecne nieco spravit lebo sa na seba uz nemozem pozerat. V polovici augusta som sa rozhodla ze idem chudnut-mala som 76kg, zacala som menej jest, obedzila som pecivo,vyprazane, zmensila prilohy a kila isli hned dole, teraz mam 69kg ale uz ma to samu nebavi...

lillah
3. okt 2011

@seminkads To sme na tom rovnako....ja som tiez osem mesiavo po porode... tiez musim so sebou nieco robit, lebo ked sa na vahu postavim...napise mi...nevstupovat na vahu po skupinkach 😝
Mam 168 cm a 66 kg.....HOROR.... tyzden po porode som vazila o 3 kg menej ako teraz. Chcem sa dostat na 58kg. Povodnych 55 pred prvym tehu by bolo ako splneny sen...ale som realistka....

Kazdy den sa chystam do posilky....ale nejako mi to nevychadza...hlavne koli urevanej dcere, ktora bezomna nevydrzi ani sekundu 😖

Na tvarovanie noh dost pomahaju prechadzky na vysokych podpatkoch.....skoda, ze sa kocik tak tazko tlaci 😅

seminkads
3. okt 2011

@lillah ja mam 170cm a tych 69kg, pred teh. som mala 71kg cize uz mam menej, ale stale vyzeram ako v 5mesiaci, no proste hroze, rifle mam na zadku a stehnach velke a cez brucho ma tlacia,proste hroza. uz som sa zmierila s tym ze nejake extra super stihle nebude kedze mam strie az nad pupok ale aspon nech nevyzeram ze som teh.na nejake posilky mozem zabudnut-tu nic nieje a aj keby som nieco nasla neviem kam by som dala malu a zaco by som tam chodila :( teraz mam od sestry v pc zumbu tak idem skusat hadam to daco pomoze, teda ja tomu VERIM 🙂 uvidime, ja som si realnu vahu ktoru by som chcela dosiahnut radsej nedala aby som nebola sklamana. a drzis aj nejaku dietu?

lillah
3. okt 2011

@seminkads Este nedrzim ziadnu....jedina zmena doteraz bola vymena chleba....z bieleho sme presli na celozrnny.......ale od buduceho tyzdna upravujem jedalnicek. Okrem cielovej vahy mam stanoveny cas dokedy to musim schudnut. V polovici decembra ideme na Slovensko.....tak musim schudnut.....nech maju v dedine zas pol roka o com hovorit 😉 A este sa chcem zmestit do siat ktore mi uz vyse roka visia v skrini a nezmestim sa do nich 😢 Drzme si navzajom palce nech sme znovu krasne a stihle....teda len stihle lebo krasne sme stale. A nezbudni informovat ako ti to ide s tou Zumbou...mne minule chcela jedna zenska dat letak so zlavou na hodiny zumby....ale ked zbadala, ze mam dve deti tak nadomnu len mavla rukou......krava

seminkads
4. okt 2011

@lillah cau, tak ja som pecivo zrusila muplne-sem tam si nejake dam, na ranajky jedavam jogurt-normalne ochuteny, doobeda kava-pol na pol s mliekom a aj cukor do toho, k tomu cajik na chudnutie-normalne asi jediny caj, ktory mi chuti,inak caje nemusim,a hlavne jedla mensie porcie priloh a viac zeleniny a vecer po piatej uz nejem, a ak som velmi hladna tak si dam nejake ovocie, alebo masko 😀 celkovo som sa snazila znizit prijem a zvysit vydaj, zrusilka som sladke-cokolada moja milovana, slane,tycinky, namiesto toho si dam radsej jablcko,ale tiez nie casto lebo aj to je sladke. No zumbu som skusala vcera-vydrzala som 5 minut, lenze teraz som bol a druhykrat posebe chora a este mam upchaty nos,kazdy den po troske.

lillah
6. okt 2011

@seminkads Teda ty uz si v plnom prude chudnutia..... ja este len na zaciatku..... momentalne som chora, tak cvicenie nehrozi..... mam dost odniest syna do skolky....s bruchom mam aj ja problemy....mam sice trochu tuku navyse ale co sa mi nepaci je, ze ho mam take vydute uz z vrchu a naozaj vyzeram ako tehotna. Uz som rozmyslala, ze pojdem k doktorovi ci je vsetko ok...lebo po prvom porode sa mi to stiahlo a teraz to tam mam stale...a to je uz pomaly 9 mesiacov odkedy sa mala narodila....

ivanulienka81
6. okt 2011

ahojte.... chvalim vsetky snazive zienky... no o mne sa to neda povedat, nemam cas, hadam ste ma nevyhodili s tabulky,
@bzucinka2 pisem miery do IP, aj ked neskoro, ale predsa, dufam, ze sa mi podari opat nabrat sily

seminkads
6. okt 2011

dnes rano 67,5kg 🙂

lalunka
6. okt 2011

ahoj.ja som mala pred tehu 62 kg a ked som isla rodit tak so mala 88 v porodnici som nechala len 5 kil a dalsich 8 my zislo dole az neskor este chcem dat dole taku dobru 10 a to tak ze jem 5krat denne a male porcie.dufam ze to aj pojde dole kym mala bude mat rok 🙂