Chudnutie počas kojenia a overené cviky

janejohanna268
18. nov 2015

Baby som 1mesiac po pôrode a KOJÍM je tu nejaká čo kojí? resp. poradili by ste mi čo jesť aby som do Vianoc zhodila???? A hlavne cviky!!!! PORADÍTE? Ďakujeeeem 🙂

emocka
18. nov 2015

Len koj. A úbytok na váhe sa dostaví. Nepochybujem, pri takých maličkých deťoch. Ak vydržíš do troch mesiacov budeš mať menej než pred otehotnením. A jesť musíš normálne. Veľa ovocia, zeleniny, zemiaky, mäsko. Všetky vitamíny, veľa tekutín, teda polievky, predsa nemôžeš dietiť, keď potrebuješ plnohodnotné mlieko pre dieťa. Zdravá výživa. Určite nemáš čas prejedať sa. To sa samo "odtopí". V šestonedelí je cvičenie neustále vstávanie k dieťatku a potom prechádzky von. Kým sa vychystáte, aj sa spotíš, čiže dobre precvičíš. Hlavne nestúpaj na váhu každú chvíľu, stup na Vianoce a uvidíš. 🙂

damadama
19. nov 2015

@janejohanna268 ahojky. Ja kojím skoro rok, ale neschudla som ☹ Po pôrode som mala pôvodnú váhu, ale neviem, ako sa to robí, že kojením ženy chudnú... Jem normálne, neprejedám sa a jem do 7mej. Ako sa podarí. Pohyb po dome, aj po dvore mám, takže nesedím na zadku, ale priberám. Aj na vyšetreniach som bola, všetko v poriadku. Ale asi nemám až tak dostačujúci pohyb....
Ak kojíš, určite nedrž žiadnu diétu. Potrebuješ papať všetko, aby bolo mliečko 🙂

lorrita
24. nov 2015

Ahoj, ja kojím a chudla som cielene a úspešne. Zatiaľ úplne bez cvičenia, keďže som po cisárskom, takže pol roka som ani nemohla veľmi a odvtedy len sem tam. Samozrejme žiadna diéta, jedla som 6x denne, len treba vedieť čo a ako to spraviť jednoducho aby to bolo udržateľné aj v zhone popri dieťatku a hlavne aby bolo aj dosť výživy 🙂. Kojenie nie je záruka chudnutia, ale pomáha aspoň tým, že spaľuje nejaké kalórie naviac 🙂. Ak riešiš chudnutie po pôrode, môžeš si pozrieť môj nový článok, ktorý je na pokračovanie - prvú časť - Pribrala som po pôrode - má to vplyv na zdravie a dieťa? - je už na mojom blogu - http://www.spolutodame.sk/pribrala-som-v-tehote... . Možno trošku inšpiruje. Sama som to riešila. Ak by ťa zaujímalo viac, pokojne si pozri môj príbeh, ďalšie články o chudnutí a ak budeš chcieť niečo konkrétne ako radu pre seba, napíš mi mail. Na stránke nájdeš na stiahnite aj ebook zdarma - 5 základných pravidiel zdravého chudnutia, ktoré si pre ich efektivitu zamilujete - dobrý návod ako začať a čo zmeniť, aby to šlo 🙂. Pekný večer