Chudnutie popri dojčení

22. máj 2024

Ahojte, dcéra má rok, kojim ju a snažím sa schudnúť, ostali mi nejaké kg po pôrode... každý deň behám 3-6km podľa času, snažím sa aj cvičiť ak mám čas. Stravu som mala vždy dobrú veľa ovocia, zeleniny mäso. Aj tak nechudnem, dokonca som ešte 2kg pribrala... môže to byť kojenim?

anjelicek26
22. máj 2024

Ak behas, tak to budú nové svaly.. tie vážia viac ako tuk...

xromix
22. máj 2024

Ja som sa mohla aj na hlavu stavať a váha sa nepohla pri dojčení. Po odstavení mi trvalo tak 3-4mesiace, kým sa telo ako tak dalo dokopy… teraz to ide jedna radosť, aj keď nie som najmladšia. A jedna vec je číslo na váhe a druha cm a ako sa cítiš.

snowflakenel
22. máj 2024

Moze to byt kojenim. Kazda to mame inak.
Niekro chudne, niekto priberie. Ked kojis, nehladuj ale zdravo jedz.

autor
22. máj 2024

@xromix práveže počas tehotenstva som začala nosiť veľkosť M predtým som mala S... Nemôžem sa teraz znovu dostať na to S, mám navyše asi 8kg

@snowflakenel nehladujem, zdravo som sa stravovala aj predtým aj teraz

xromix
22. máj 2024

No veď ja som to mala podobne a nepomohla zdrava strava, pohyb…nič. Samozrejme bez toho by som možno išla s váhou hore, ale dole to nešlo ani za svet. Až nejaký čas po odstavení, tým nechcem povedať, aby si dieta odstavila, len sa tým teraz až tak netráp, môže to byt viac škody jak osohu, pokračuj tak ako doteraz a ono to neskôr príde. Môj syn bude mat v pondelok 3 roky a za posledné 2-3mesiace som úplne pohodlne dala dole 7kg a som na váhe pred tehotenstvom, nie je to úplne krátko po pôrode, ale mna “brzdila” hlava po odstavení…

ivangeline
23. máj 2024

Je dôležitejšie číslo alebo cm na metri? Čo myslíš? Zmeni sa ti tým šatník? 2kg u ženy je mesačne hore dole.

juliacenc
23. máj 2024

@anjelicek26 svlay vazia rovnako ako tuk. Kilo je vzdy kilo. Akurat tuk je na vacsej ploche ako sval

juliacenc
23. máj 2024

Mozno zadrxiavas vodu, alebo narazovo schudnes. Tazko povedat vaha stale kolise

bororka
26. máj 2024

Vybudovať nové svaly trvá extrémne dlho.
Ja pokiaľ som kojila sa mi váha nepohla. Mohla som zožrať prasa alebo jesť mesiac len trávu, nepohla sa.

zuzuliennka1
26. máj 2024

ja som kojenim neschudla ani deko, naopak, este som pribrala