Som zúfalá z priberania

14. okt 2022

Prosím, poraďte, na koho sa obrátiť, potrebujem poradiť, neviem už čo robiť.
Dlhe roky som nevedela schudnúť, pred piatimi rokmi som konečne schudla, cvičiť som necvicila, len som upravila stravu. A jediný pohyb bol bicykel, čo aj predtým som sa bicyklovala a nechudla.
Po pôrode, už sú to skoro dva roky, som pribrala len 3 kilá, som si hovorila, ok, veď nemôžem byť hneď plochá, aj kojila som. No už polroka naberám neskutočne na váhe. V priebehu polroka som pribrala 15kil a nedá sa to zastaviť. Nemenila som nič na strave. Ráno si dám kávu, buď vajíčko so zeleninou, alebo jogurt.
Obed polievku (keď je hustá) tak len to, keď je vývar, tak aj druhé jedlo. Napríklad ryža, mäso na šťave, zelenina na pare, večera najneskôr o 19tej buď zelenina, alebo keď je nejaké mäso so zeleninou. Pečivo nejem.
Pijem väčšinou čistu vodu, alebo sem tam džús, ale kávu s cukrom a mliekom aj trikrát denne.
Skúšala som rôzne diéty a nepomáha, niekedy stojím na váhe aj mesiac, a sú dni kedy sa mi aj zdá že sa cítim lepšie, nie som nafúknutá a na váhe +2 kg. Všetky testy aj hormóny aj štítna je ok.

motylicek07
14. okt 2022

Mam to iste, ale pripisujem to liekom...neberies nic ja 14

tyrkysova_kobyla
14. okt 2022

Niekedy moze byt problem v tom, ze clovek je az prilis malo a potom ma telo tendenciu ukladat si zasoby. Odporucam Kaloricke tabulky, kde budes mat prehlad o svojom prijme vzhladom ku svojej vyske a vahe 🙂

Je tu k tomu aj skupina - Cesta k mojej premene: https://www.modrykonik.sk/group/6855/

deti95060810
14. okt 2022

neberieš žiadne lieky? Večeru máš neskoro, skús posunúť troška skôr... a musíš začať športovať - beh, rýchla prechádzka, aerobic, turistika, - hoc čo čo by si troška mala rada...
do kávy si nedávaj cukor...
pozri kalorické tab. - všetko zapisuj a uvidíš čo ti ukáže...
mm musel začať cvičiť - aby dal dole zopár kg. úprava stravy bolo málo... cvičí doma na koberci cviky z youtube - takže ho to nestojí nič.

deti95060810
14. okt 2022

autorka ešte pozri genetiku - nemáte v rodine silnejšie postavy? genetika robí veľa.

deti95060810
14. okt 2022

@tyrkysova_kobyla ak telo je príliš málo , tak si ukladá zásoby...
blbosť.
Však príjem - výdaj. ak máš kalorický deficit - váha ide dole....

tyrkysova_kobyla
14. okt 2022

@deti95060810 ano, kaloricky deficit je jedna vec, ale niektori to hrotia az tak, ze su nie len v deficite, ale klesnu az pod svoj bazalny metabolizmus a vtedy sa telo snazi urobit si zasoby. Takze ano, ma mat deficit, ale to neznamena jest prilis malo

sundew
14. okt 2022

Malo jes,to je jasne.nájdi si niekoho kto ti navrhne jedalnicek a pohyb

zuzubb007
14. okt 2022

Z mala jedla este nikdo nepribral, prijem=vydaj

katies0410
14. okt 2022

Veľmi málo toho zjes. Daj si spraviť na mieru jedálniček a budeš prekvapená, koľko toho zrazu budeš jesť.

sundew
14. okt 2022

@zuzubb007 Hmm asi kazdy druhy co sa snaží schudnúť! V tom prave rovia chybu a hladinu a telo si ukladá zasoby

pribinak
14. okt 2022

Máš veľmi slabé raňajky. To je nepostačujúce aj pre dieťa Nie ešte pre dospeli ženu

Kde je počas dňa ovocie? Zelenina? Orechy? Mäso?

Daj si niekomu urobiť jedalnicek. Toto je zle

autor
14. okt 2022

Ale mne to nie je málo. Cítim sa najedena, nie som preplnená ani hladná. Pohyb mi chyba, taký aktívny. Behám okolo detí, s deťmi von aj tri hodiny, ale cítim, že mi chyba pohyb, keď pri nich sa nedá nič okrem upratovania a sedenia na zemi. 🙄

nhispvm
14. okt 2022

A čo tak prestať vyplakávať, keď si nespokojná a začať v prvom rade jesť normálne. Teda 3 - 5x do dňa kvalitné jedlo a nie tie hlúposti čo ješ. A v druhom sa začať hýbať ? Nehýbeš sa, ješ hlúposti, spomalila si si metabolizmus a čuduješ sa...

autor
14. okt 2022

@pribinak to som napísala len príklad. Jem aj mäso, aj zeleninu, ovocie. Skoro ku každému jedlu si dám paradajku, uhorku, papriku, oriešky väčšinou mandle a kešu večer k telke.
Raňajky viac nedám. Mne je ráno zle, keby ma nenútili, nezjem vôbec ráno nič, len kávu si dám. Jem kvôli deťom, aby videli, že sa ráno raňajkuje.

deti95060810
14. okt 2022

mne sa nezdá žeby si málo jedla... raňajky sú Ok, len daj si na desiatu ovocie, zeleninu...
obed sa ti nedá rozdeliť na dve časti? žeby si hl. jedlo zjedla na obed a polievku na olovrant? Ja som ešte nikdy nejedla obed celý naraz - bežne tak robím...

marci77
14. okt 2022

ano, tiez mam tu skusenost, ze po porode su take typy zien, co kojenim chudnu ....a potom take (kde patrim aj ja) priberali, resp. nechudli .....a tak kila, co sa nabalili pocas tehotenstva, tak rychlo dole nesli

aj to moze byt ten pripad, co pisu baby vyssie, ze telo si uklada do zasoby

Maros Molnar spustil teraz projekt na facebooku, ukazuje tam cviky a cvicebne zostavy, skuste pozriet a cvicit
https://www.facebook.com/groups/3235568543424887

tie korculiar, jumping jack, anglicaky..... a podobne su velmi dobre cviky😉
a urcite sa to prejavi aj na vahe, ak to cvici clovek pravidelne
pripadne dlhsie prechadzky skusit

a kavu bez mlieka a cukru by som skusila 😉
drzim palce🍀

pribinak
14. okt 2022

Kešu večer k telke? Zlý nápad

midka
14. okt 2022

@nhispvm ved napisala, ze jedava 3x denne,, ja tam nevidim, ze jedla extra hluposti,,, prosim ta, vypis,, co povazujes za hluposti, ktore tam uviedla

autor
14. okt 2022

@deti95060810 áno, väčšinou si tak rozdelím, alebo si dám len polievku a druhé nejem. A z druhého si dám mäso na večeru so zeleninou.

deti95060810
14. okt 2022

chýba ešte olovrant...
skús jesť menej a častejšie...

pribinak
14. okt 2022

Nebudem ti uz viac písať, ale daj si niekomu urobiť jedalnicek
Štartovať deň kávou nie je ok

deti95060810
14. okt 2022

autorka neskúšala si diétu 8/16? je veľmi fajn...

autor
14. okt 2022

@deti95060810 na olovrant málokedy niečo. Keď je nejaké ovocie, čo mám rada, tak si dám, ale to väčšinou len kávu. Ja si kávou nahradzam chuť na nejaké somariny 🙄
@marci77 bez mlieka a cukru nedám, to radšej vynechám úplne kávu.

autor
14. okt 2022

@deti95060810 to od ktorej do ktorej nejesť? A čo jesť v tom čase čo by som mala jesť a ako často?

nhispvm
14. okt 2022

@midka Tak v prvom rade 3x je minimum, ideálne 5. Teda ak je 3x, tak by to mali byť väčšie porcie. To čo popísala nie je porcia ani pre dieťa, nie to ešte pre dospelú ženu. A čo sa týka tých hlúposti tak, Káva, to sa neráta. Jogurt úplná hlúposť (isto nejaký ochytený...) Keby aspoň cottage. Obed poliavka tiež nič moc. Takže tu máme obed mäso so zeleninou, čo je fajn, aj keď nepíše koľko A aj to keď nemá polievku. Večera zasa najneskôr o 19tej. A prečo nie o 21 keď ide neskôr späť ? Priberanie nie je ohraničené časom. Každý kto má štýl, že po nejakej večer už hladuje, tak nevie o tom absolútne nič. Čiže zasa hlúposť. A čo tak priemerne ráno zje ? Ráno kávu s jogurtom. Obed polievka a o 19tej (ak stihne) tak jediné normálne jedlo. A ak nestihne do 19, tak nič ?

deti95060810
14. okt 2022

neviem ako robíš..a čo vlastne robíš...
ja som skúšala 8/16... začala som jesť o 10 a skončila o 18....
len mne to nerobilo problém, ja neraz začínam s jedlom aj naobed - ale to je pre nedostatok času na jedlo, pre starosti ktoré mám...
skús všetko to čo ješ len vopchaj to do toho času 8 hodín.... potom budeš 16 hodím bez jedla... uvidíš čo to spraví - ale s váhou asi pôjdeš dole...

autor
14. okt 2022

@deti95060810 aj ja tak raňajkujem, okolo 9-10tej. Obed okolo 13-14 a večera okolo 18-19 najneskôr.

autor
14. okt 2022

Alebo nejaké videá na cviky (skôr niečo také ako zumba, skákanie...) Kým deti spia? Lebo s nimi len chodiť môžem, čo aj robím, sama nemôžem ísť nikde, keďže som na nich sama.

yoxinka
14. okt 2022

Na tvojom mieste by som sa v prvom rade uistila, že ješ ok. Ja si myslím, že ješ málo, ale môžem sa mýliť. Čo znamená, stiahnut´ kalorické tabuľky a VŠETKO čo ješ odvážiť a zapísať. Toto robiť pár dní. Od toho, čo zistíš, sa potom odraziť ďalej.

mondolina
14. okt 2022

skús si odvážiť tie tvoje kešu oriešky čo večer zješ a hoď to do kalorických tabuliek. buuum.
cukor tri krát denne v káve, ovocie poobede ďalší cukor...
skús mesiac jesť podľa KT a uvidíš zmenu.

mondolina
14. okt 2022

kešu oriešky majú skoro 600 kcal na 100 g....to je jeden dobre bohatý obed.