Chudnutie s Orbitrekom

lucka22771
2. apr 2013

Chcela by som sa opýtať koľko krát do týždňa cvičíte doma na Orbitreku, koľko minút a koľko kalórii pri cvičení spálite. Chodím 2x do týždňa aj do posilovne, takže orbitrek je iba ako doplnkové cvičenie. Ďakujem za každú odpoveď...Lucia :D

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 aspoň 3x za týždeň, po cca 45min 😉 ...ako doplnkové cvičenie? ja ho používam na spaľovanie tuku 😀

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky No ako doplnkové, lebo sa snažím schudnúť najmä v posilovni, ale nakoľko to ide dosť do peňazí, tak ako hlavná činnosť bude asi orbitrek a posilovňa ako dolnková 🙂 A na spaľovanie tukov ti pomáha?

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 ale za dva razy týždenne v posilke neschudneš 😉 na orbitreku spaľuj tuk, a posilkou si to doplň, na spevnenie svalstva 😉

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..ako by si mi teda poradila cvičiť?

dana33
2. apr 2013

@mimikyky aj ja tak... 😉

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 v posilke cvičíš s trénerom? či sama? čo tam cvičíš? keď píšeš,že lezie do peňazí... ak teda môžeš len dva krát do týždňa... dala by som minimálne 3-4x 45min na orbitreku, + tá posilka..

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ...ja som cvičila v posilke aj minulý rok, tak som si pár krát zaplatila trénera, kktorý mi všetko ukázal ako cvičiť správne. Tak začínam kardiom na bežiacom páse, 20 minút a potom idem na stroje na posilovanie nôh, rúk a chrbta. Sem tam cvičenie s činkami a najnovšie aj na balančnej podložke. Tréning končím na bicykli, taktiež 20 minút. Pijem L-karnitín a počas cvičenie, nápoj na spaľovanie tukov. Doma cvičím na orbitreku 3x, ale niekedy aj 5x do týždňa po 20-30 minút. U mňa bol najväčší problém v stravovaní, jedla som 1-2x denne, tak teraz mám rozpis čo mám kedy jesť od trénera, aby som sa naučila stravovať 5x do dňa, za týždeň sa mi takto podarilo schudnúť 1 kg..ale mám vypiť 5l vody a ja vypijem najviac 3l, tak možno preto to pomaly zaberá...
Cez víkend lyžujeme a venujeme sa turistike. Sám tréner mi povedal, že ja mám kondičku ako 40 kilová a aktivít habadéj...ale akosi to zaberá skôr na moju kondičku ako na váhu 🙂

sashabb
2. apr 2013

@lucka22771 zrejme sa ti iba spevňuje svalstvo a robia sa ti svaly, preto nechudneš. Ono aj na orbitreku je najlepšie cvičiť na najnižšej záťaži pokiaľ chceš schudnúť.

lucka22771
autor
2. apr 2013

@sashabb ..no asi tak, ale ja chcem najprv schudnúť až tak spevniť 🙂 🙂 🙂

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 ale veď to máš dobré 😉 ja by som ale dala pred cvičením len cca 5min na tom ppáse,potom pposilovaciu časť, a keďže len dva krát do týždňa, tak celé telo na každom tréningu, a nakoniec 30min kardio 😉 a ten orbitrek doma je fajn ...strava je dôležitá, ale 5l voy sa mi zdá veľa 😝 .... kilá nemusíš chudnúť na kvantá, cm ú dôležitejšie, určite Ti pri takomto pohyba ubúdajú 🙂 😉 -cm rovná sa - tuk.... ja mám doma dcéru, tanečnicu, a tá tiež nie a nie pri pohybe cca 6-8hod denne nechudne, ale zlepšuje kondičku 😀 😀

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..no kondička je fajn 🙂 Na začiatku som na orbitreku nevydržala ani 5 minút a teraz 30 minút v pohode 🙂 ..ale susedom to vadí, že veľmi počuť keď cvičím na orbitreku, tak ma to trochu znechutilo :( Ja sa stále vážim, tak pre mňa tie kilá sú veĺmi dôležité a som smutná keď neubúdajú a viem, že preto robím všetko...:(

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 kašli na susedov, nerušíš nočný kľud 😉 či? ja viem o čom hovoríš, mám doma aj ten, aj stacionár, aj bežiaci pás, ten je trošku viac počuť 😀

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..neruším, o štvrtej cvičím, aby som ich večer nerušila..

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 ja niekedy aj skoro ráno, ale až po 6tej... tiež som brala obrovský ohľad na susedov, ale už nie 😝 oni robia bordel dlhé roky, nočný kľud im nič nehovorí... a celé dni hrajú chalani na bubnoch, skáču po schodoch, trieskajú dveami, perú vnoci okolo 1-2:30 a úúúplne bez chrbtovej kosti 😠 😠 😠 😠

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..keby to boli cudzí ľudia, tak kašlem na nich, ale u nás je ten problém, že suseda je manželova sesternica a pri každej návšteve ma nezabudne upozorniť nato, že veľmi počuť keď cvičím 🙂 Ale ona zase fajčí a dym máme po celom byte a nahlas púšťa hudbu, tak už som jej povedala, že hodinu môjho cvičenia denne snáď zvládne 🙂

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 tak to hej...ale hodina fakt cez deň nieje veľa, nedaj sa 😉
... a ten cigy dym, na ten som zabudla - ked začnú všetci 3 chalani nad nami v lete na balkone fajčiť...moje deti spávajú so zavretými oknami 😠 😠

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..podobne aj my 🙂 Deti ešte nemáme, ale obaja s manželom sme nefajčiari, takže cigaretový dym pri prebúdzaní je pre nás horor 🙂 Ale čo už 🙂 A to máme tak slnečný byt, že aj v tomto období máme vetračky na oknách non stop otvorené 🙂 Ďakujem za tvoje cenné rady, asi sa fitnessu venuješ však? U nás je to v poslednom období top témou, študujem všetko možné na internete a snažím sa podľa toho žiť ..najmä si zvykám na pravidelné jedenie 5x denne 😉

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 trošku sa tomu venujem 🙂

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..som si všimla, že skoro pri každej debate radíš 🙂 😉

lucka22771
autor
2. apr 2013

@dana33 ..a cvičíš, držíš diétu alebo čo robíš ? 🙂

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 cvičím 🙂 , jasnačka že aj stravu mám upravenú ,bez toho to nejde 😉 ale tak zdravo, nie žiadne diéty 😝 ale min 5x denne zdravé papanie

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..najlepšie sú rady z vlastných skúsenosti. Aj mňa to veľmi zaujíma, tak študujem o týchto veciach 🙂

mimikyky
2. apr 2013

@lucka22771 ja som si aj robila dávnejšie školenie, aj som bola v jednom projekte, aj s trénerom kopec hodín, aj od ďaľšieho mám všelijaké plány..... a študujem fitnes časáky, stránky... a skúšam 😀

lucka22771
autor
2. apr 2013

@mimikyky ..tak daj nejaké typy na web stránky, kde sa môžem aj ja vzdelávať 🙂

zuzanat
2. apr 2013

ahojte, ak vam mozem vstupit do debaty, chcela by som sa opytat ake mate orbitreky? priznam sa, nemam 300€ a viac na orbitrek a tak som pozerala pouzite stroje, stali okolo 100€ + - ale bojim sa, ze vsetky tieto lacnejsie budu vrzgat. sestra ma insportline, stal 250e, pouzivala ho malo a brutalne vrzga. to nie je na vecerne cvicenie, manzel aj susedia by ma asi vyhodili 😔 aj ja sama, ked som na sestrinom, tak mam pocit, ze sa co chvila rozpadne 😅 Dakujem 😉
@mimikyky
@lucka22771
tiez som zacala chodit do fitka 3x tyzdenne, ja zacinam na orbitreku 20-30minut, potom posilnovanie na brucho a nohy - 15min.nakoniec rychlo chodza na pase, tak 30min, a drzim dietu, viem, ze to nie je chvalitebne, ale neviem sa inak zbavit kilo. a stravovanie 5 x denne, sa obcas neda, nemozem si vytiahnut v praci desiatu ci olovrant. vysledky po 2mes, nic moc, len 3kila mam dole, cez pupok ani centimeter, ale vidim, ze mam inu postavu, utlejsiu.. ja nemam moc naviac, staci mi dat dole 5kg....

zuzanat
2. apr 2013

@mimikyky mozem ta este poprosit, vies poradit nejaku dobru knihu o stravovani, kde su aj rady, aj recepty, take obycajnejsie, kedze baklazan, cuketu, brokolicu a pod veci nemam rada 😔

rossio
2. apr 2013

ja tiež cvičím na orbitreku, ale ja som zase počula že najviac zhodiš pri najťažšiom nastaveni, ale premna je to moc, tak mam nastaveny taky stred. Cvičim pol hodiny denne, podľa možnosti ale pomaha to! Viac nevydržim som červená ako moriak a leje sa zomňa riadne. Prve dni boli najtažšie ale teraz sa pri tom už nepotím tak veľmi čím to môže byť? Robím niečo zle?

mimikyky
2. apr 2013

@zuzanat a vieš, že ani neviem? máme ho už dllllho, a syn odpálil nápis 😀 😀 nemáme ale drahý 😉 a nevrzga..
a prečo dávaš pred posilovaním až tak veľa toho kardia? radšej daj po tých 30-40min 😉 pred sa zbytočne unavíš...

lucka22771
autor
2. apr 2013

@zuzanat .. ja mám z exisportu..tento : http://sport.slovenskainzercia.sk/fitness-kultu... (TU JE LACNÝ)...neviem koľko stál ten môj.

zuzanat
2. apr 2013

@mimikyky ja chcem schudnut hlavne na bruchu a bolo mi povedane, ze na to je najlepsie kardio, tak preto... to posilnovanie ma tak netaha, kedze chcem chudnut nie posilnovat....zla taktika?