Chudnutie, vaše rady, skúsenosti a môj denník

kika1892
18. jan 2013

ahojte baby už som si prešla toľko diskusií , stránok o chudnutí a aj som nejaké tie diéty držala .
Keď som bola ešte puberťačka nikdy som nemala problém s tým že som väčšia než ostatné kamošky s ktorými som chodila von , dokonca ani s chalanmi som nemala žiadny problém vždy keď sme boli na diskotéke sa okolo mňa točili , bolo to tým že som vedela svoje prednosti ukázať samozrejme veľký výstrih musel vždy byť , držala som aj nejaké diety kedže mama chcela aby som schudla kým sa dá a tak sme sa vsádzali o rôzne veci že ak schudnem kúpi mi to či ono , bohužiaľ večne som diéty porušovala (zbožňovala som pizzu , hamburgery , hranolky , mastne jedla , pečivo ) a pribrala som všetko späť+ ďalšie kilá navyše . teraz mám 20 rokov, 110,5 kil a už sa na seba nechcem pozerať do zrkadla a cítiť sa zle keď ma v lete volajú na kúpalisko a ja kvôli svojej nadváhe nejdem , v lete sa budem vydávať a potom ma čakajú s nastávajúcim rôzne dovolenky a viem že by som sa cítila zle keď budeme na pláži a ja 2 krát taká veľká ako on , táto diskusia mi bude slúžiť ako môj denník ,budem rada keď mi sem pridáte vaše skúsenosti a rady , aby mi to išlo lepšie

lucka127
20. jan 2013

@iconka dakujem budem sa musiet donutit:D:D a s tymv arenim neviem ako to rano zmaknem som rada ze kavu stihnem dat:D

iconka
20. jan 2013

@lucka127 ja ked nestiham, tak si beriem aspon instantne do prace, to sa len horucou vodou zaleje, do toho pokrajam ovocie a o chvilku mas hotovo 😉 a ked mam cas, tak si varim z vlociek a vody a niekedy z mlieka

lucka127
20. jan 2013

@iconka pockaj pockaj ako instante? to sa da normalne kupit?

iconka
20. jan 2013

@lucka127 jasne, zopar firiem to robi, je to taka skatula, tam su 4 sacky, alebo aj take balenie ako puding od DR. Oetkera
napr. http://www.zlacnene.sk/detail/expres-ovsena-kas...

lucka127
20. jan 2013

@iconka waaw to 1x pocujem daj anzov hodim si to do google:D myslim ze som u nas registla nejake miesane sos usenym ovocim v sacku aj s orechami tusim ked to zamiesam do jogurtu? alebo ich zaparit horucou vodou? rano spravim najazd cez obchod tak ankoniec pridem na to ze koli sladkym bebe ´mi vaha stoji?:D:D:D

lucka127
20. jan 2013

@iconka uz vidim od emca supis popozeram sa potom:D

iconka
20. jan 2013

@lucka127 len to zalejes 150ml horucej vody a hotovo

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 alebo večer namoč do mlieka, vody, a bachni do chladničky...
tie kaše sú mňam, a taká rýchlovka 😉

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 to nebude len kvoly tým bebe 😉

lucka127
20. jan 2013

😀 @mimikyky inak neznasam aj mlieko xixixi to eln do kavy ciste by som nedala do ust:D:D

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 a čo teda ješ?

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky
ranajky:bebe+jogurt kava a vela vody ja som ako vodnik🙂
potom si zamakam + pred cvicenim l-karnitin
obed-polievka+druhe alebo len druhe + kava a nejaka sladkost
ovocie
pecivo 1ks so slamaou a syrom ,kava
salat s bielym jogurtom a kedze chodim neskoro spavat
tak opat jogurt s bebe/fitness alebo pecivo
niekedy ten salat nie je

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky budem vdacna za dobry jedalnicek🙂obcas veceru obmienam s tym co bolo naobed so salatom a to uz druhu veceru nemam

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127nemáš desiatu? po cvičení nič? napr ovocie
zruš obednú megadávku, rozdeľ si to na dva chody... je to naraz veľa...
olovrant si daj ten jogurt , a večeru zeleninu a mäsko, rybu... tuniak, omeletu, lečo.....

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 Raňajky:
- cz pečivo, chlieb (1rožk, žemľa, chlieb cca60gr) + trošku masla , občas mäkký syr ligt, tvrdý syr, lučina syr, šunka, vajko, nátierky.... + zelenina
- cereálie, najlepšie nie také zapekané, lepkavé, hrudkové... cz cereálie od emco, bonavita, dobrá vláknina , čisté ovsené vločky ... + nízkotučné (0,5% príp 1,5%) mlieko, alebo s bielym jogurtom (50gr domlieka, 30gr do jogurtu)
- kaše z ovsených vločiek - sú aj hotové,instantné čo len zaleješ, ale majú dosť veľa cukru-ja občas dávam, niekedy ich robím pol na pol s ovsenými vločkami, a dolievam mliekom... varené z ovsených vločiek s vodou, s mliekom...
dochucujem ich orieškami, mandľami,škoricou, ovocím, sušeným ovocím...
- všelijaké palacinky, lievance z ovsených vločiek, k tomu ovocie, oriešky, mlieko... mňam mňam
-čaj, káva s ml, riedený 100%džús s vodou 1:2

desiata:

-väčšinou jogurt s cereáliami, vločkami, ovocím - banán,hrozno, granátové jablko... + trocha-tak za hrsť max. orechy vlašské,mandle
- jogurt má tak cca 125-150gr a do toho cca 30gr cereálií, vločiek a 1/2 banána,cca 10hrozienok...
-ja nejako presne nevážim, vážila som zo začiatku, naučila som sa odhadom, a držím sa-snažím sa teda aby nemalo jedlo viac ako 200gr

-občas nejaký cz koláč, káva
-cereálie s mliekom + ovocie
-ovocný tanier + tvrdý syr
-rôzne knacky so syrom a zeleninou

obed
mäso: kuracie, morčacie (najlepšie prsia, ale prestriedam aj so stehnom,a samozko, že bez kože) , hovädzie, ryby (treska, losos...), a občas aj chudé bravčové, pečienka (kuracia)
mäso: dusené , na štave, na prírodno, na zelenine.... parené v paráku... na panvici len tak na prírodno... grilované (panvica,el gril) ... pečené... varené
príloha : ryža (natural,parboiled) , zelenina!!! sladký zemiak, cz.cestoviny, kuskus, quiona
zeleninové šaláty ako prílohy, dusená zelenina, grilovaná zelenina....

polievky:
čisté zeleninové vývary, mäsový vývar, a rôzne zeleninové krémové... nikde nedávam múku!!! keď potrebujem trošku dohustiť, tak troškou ovsených jemných vločiek,,,,, zjemňujem smotanou na varenie -10%

zapekaná zelenina.... miešaná,s ml mäsom, brokolica so syrom, cuketa s kuracím mäsom....

také moje srdcovky ... kuracie pečené na kyslej kapuste, ryba na zelenine, kuskus alebo quinoa s mäskom na šťave ala čína... mäsko na špenáte.

olovrant:
podobne ako desiata, ale tu už pridávam bielkoviny a uberám sacharidy
-jogurt miešam s tvarohom 1:1, a pridám orechy, škoricu, javorový sirup, prípadne ovocie-mandarínka, kiwi,ananás
-tvaroh s troškou javorového sirupu, rozmixovaný s ovocím, s troškou lekváru light....
-hotový kúpený ovocný tvaroh "ovofit" (kaufland, hypernova)
-cottage syr s paradajkami, so zeleninou, ako šalát so zeleninou,syrom,šunkou... prípadne nasladko
-tuniak so zeleninou
-poľa potreby dopĺňam buď cz chlebom, ale polovičnou dávkou ako doobeda... alebo krehkými chlebíkmi,papierovými
-acidko
-tvrdý syr, zelenina, vajko
-mliečny drink

večera:
-mäsko, ryba ako na obed, ale už len so zeleninou
-cottage, tuniak, tvaroh.... so zeleninou
-vajíčka: 2ks na mäkko+papierový chlebík,zelenina.... volské oko + zelenina.... praženica s 1celé+2bielky + zelenina,papierový chlebík.... natvrdo 1+2bielky + zelenina..... omeleta 1celé+2bielky so zeleninou, paprikou, šampiňonmi, šunkou, syrom.......

-2hodiny pred spaním si dám buď pohár acidka, čistého (zákys,cmar) alebo kúsok tvrdého syra, bielko na tvrdo...

VEĽMI dôležité je jedlá obmieňať, striedať...aj rôzne druhy,značky...lebo sa niečoho obješ, a potom to vylúčiš, nebudeš schopná to už jesť, a bude ti to chýbať
Raz za čas (napr v nedeľu) si treba dať aj "normálne" jedlo, trošku zhrešiť, aby sme metabolizmus trošku šokovali, a nakopli ho do ďaľšej etapy

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky polievky tiez nezahustujem davam len vlocky a varim len an olivovom oleji🙂

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky takze ja to robim presne naopak? myslis ze pecivo uz poobede nie?

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 poobede uberaj sacharidy, a zvyšuj bielkoviny

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky oki vyskusam to tento tyzden dakujenkam ti velmi pekne🙂

lucka127
20. jan 2013

@mimikyky poprosim ta este recept na tu zapekanu zeleninu s masom🙂

mimikyky
20. jan 2013

@lucka127 ja robím tak, že mrazenú bachnem do pekáčika, ten trošku vytrem olejom, a zmiešam s mletým mäskom, ale to najprv na cibuľke osmahnem, okorením.... zmiešam všetko, posolím, a zalejem rozšľahanými vajíčkami, prípadne aj s trochou smotany, môžeš pred dopečením posypať syrom.... taká improvizácia 😉 alebo cuketu alebo brokolicu s kuracím, ako kedy a čo mám a na čo mám chuť..

kika1892
autor
20. jan 2013

tak baby , este 2 dni a budem sa vazit ale na gatiach citim ze nieco slo dole , nezmenila som uplne jedalnicek , len som obmedzila ,nejem sladke nepouzivam cukor , len med , nejem vysmazane tucne jedla, jem viac ovocia aj zeleninky 🙂

niky13
21. jan 2013

@mimikyky super rozpis, ja to mam tazsie, lebo mam intoleranciu laktozy, takze carujem ako sa da, kedze jogurty, tvaroh, mlieko, cottage a pod. neprichadzaju do uvahy. 😖 Ja mam problem poriesit olovrant, zatial to riesim zeleninou, alebo si dam trosku polievky bez cestovin. Ale rozmyslam, ze predsa to budem striedat aj s nejakym kuskom chlebika.

iconka
27. jan 2013

@kika1892 no ako ti to ide? Dala si uz daco dole? 😉

kika1892
autor
27. jan 2013

@iconka ahoj , tak najvecim prekvapenim bolo ze nasa vaha zle vazi a tak mi mamina kupila novu vazila o 3 kila menej nez clovek ma ale tie 3 kila o ktore som mala viac mam teras menej a pokracujem dalej , mamina a aj jej kamaratka mi hned povedali ze som schudla a je to vidiet tak som rada a pokracujem dalej , uplne som obmedzila pecivo , teraz tiem 2 celozrnne rozky za tyzden , nejem zemiaky , cestoviny ani ryzu , nesladim cukrom ani sladkosti ani cipse nejem a nepijem sladene vody tak dufam ze do konca marca pojde aspon 10 kil dole 🙂

kika1892
autor
28. jan 2013

tak co baby ako ste na tom ?

iconka
10. feb 2013

@kika1892 ahoj, ako pokracujes? 😉

bonaquaba
10. feb 2013

@kika1892 as I tam kde som bola,uz Ani nebeham,lebo je Vela snehu,tak Len doma kuchtim a brucho take,ze uz aj rodit by som mohla ist 😝 ,a prave brucho ide najtazsie dole,a ty ako cvicis,chudes

kika1892
autor
10. feb 2013

@iconka ahoj, celkom dobre snazim sa vecer nejest pit vela cistej mineralky a vody aj ked niekedy zhresim ze si dam trocha prilohy ale prestala som sladit a je dost tazke varit dobroty pre priatela a otca a nezhresit a co ty ako si na tom?