Čím nahradiť sladké?

majkabr
19. apr 2015

čím nahradiť sladké?? Mne nič nezaberá ani ovocie ani hroznový cukor ani nič ... Proste mám chuť na sladké tak ho musím mať . Som na materskej a malý mi nespí v noci potom som vyčerpaná a a iba sladké mi pomôže...

emma84
19. apr 2015

Skus si nakrajat zeleninu... napr mrkva, cervena paprika ... podla chuti

miadi
20. apr 2015

med je sladsi ako zelenina 😀

natalym
20. apr 2015

@majkabr Nepomôže Ti nič, len sa poriadne vyspať. Nemáš energiu, telo si pýta. Nemôžeš niekoho poprosiť aby sa oň na 2 hoďky postaral?

minnie55
20. apr 2015

ja používam stéviové sladidlo - urobím si napr. biely jogurt s ovocím (jahody, banán, ananás,...), k tomu ovsené vločky a pár kvapiek sladidla. Je to výborné, sladké a zároveň nekalorické 🙂
Alebo si priprav smoothie - rozmixuj rozličné druhy ovocia, určite daj aj banán - je sladký.
Prípadne skoč do obchodu Norbi Update - majú tam kadejaké dobroty bez pridaného cukru.

ichbinich
20. apr 2015

@majkabr
Urcite nie umelymi sladidlami. Tie na chvilu oklamu mozog, ale telo potom pride na to, ze nic sladke nebolo, a mas inzulinovu husienkovu drahu.
Kup si vysokopercentnu kvalitnu cokoladu: teda dobru cokoladu s obsahom kakaa okolo 60-70%. Je to trochu o zvyku,lebo taka cokolada sa neje, ale vychutnava. Teda nezjes na posedenie 100g, ale das si kusok 😉
Sprav si doma keksiky, cookies, kolac. Ale, nahrad cast muky celozrnnou alebo spaldovou, daj tam prave maslo alebo olej a nie kadejake pochybne tuky, daj trstinovy tmavy cukor. Cokoladu kvalitnu, kakao kvalitne, susene ovocie... Ze si maskrty spravis trochu "zdravsie". Urcite lepsie ako sa ladovat priemyselnymi sladkostami.
Skusala si susene ovocie? Orechy? Tzv. studenstku zmes, teda zmes orechov a hrozienok, pripadne ineho suseneho ovocia? Alebo si namiesaj sama: kup sie take orechy, ake mas rada, balik hrozienok v cokolade, obycajnych hrozienok, kokosovych kuskov,... Co ti chuti a co najdes. To si zmiesaj. A budes mat zdravu maskrtu, a budes tam mat aj cokoladu 😉 😀

Sprav si jogurt na grecky sposob: kup si husty jogurt, najlepsie naozaj grecky, dasj si don med a mandle. A mas aj sladke, aj zdrave 😉

Sprav si kakao, alebo si kup Ovomaltine, to je svajciarsky napoj s kakaom a sladom, doda energiu a chuti dobre, robi sa s mliekom.

Sprav si muesli, mozes si urobit sama svoju chrumkavu muesli zmes, videla som recept aj s Nutelou a cokoladou. A to si das do mlieka alebo jogurtu. Tym padom nezjes Nutely naraz 5 polievkovych lyzic, ale budes mat zase nieco sladke, ale aj zdravsie, pomalsie cukry a skroby z ovsenych vlociek.

latvia
20. apr 2015

@majkabr ja vyzieram pralinky domace. recept jak pre blbca:

3 PL kakao
2 PL kokosovy olej
1 PL agave sirup

dohromady zmiesas, nalejes do formiciek na pralinky a das do mrazaku na cca 1 hodinu. vynikajuce, zdrave, sladke. ak milujes oriesky, tak zamiesaj lyzicu pomletych orechov do toho

tenaj
1. feb 2023

Ovocná koža

gertrudaosem
2. feb 2023

@majkabr nepomôže ti ani keď si dáš viac ovocia?