Dá sa schudnúť 30kg do roka bez následkov?

polarka
29. aug 2008

Podarilo sa to niekomu bez poskodenia zdravia rozumnymi metodami?
Zo zdravotnych dovodov kvôli chrbtici to potrebujem zrealizovat.Prida sa ku mne niekto kto neovplyva tisicami na drahe tabletky,liposukcie a nadstandardne fitka?

Recept na tukožravú polievku:

Vytlačiť Poslať e-mailomSuroviny: 4-5 rajčín, 6 väčších cibúľ, 2 zelené papriky, 1 zväzok dužnatej zelerovej vňate, 1 hlávka bielej kapusty, 1 bujón v kocke, soľ, korenie, kari, petržlenová vňať

Postup: Očistenú zeleninu nakrájame na kocky, vložíme do hrnca s vodou, pridáme bujón, okoreníme a varíme dokiaľ zelenina celkom nezmäkne.

Diéta začína

1. deň Môžete jesť neobmedzené množstvo polievky, všetko ovocie (okrem banánov) a z tekutín čierny nesladený čaj, kávu a vodu.

2. deň Neobmedzené množstvo polievky, všetku zeleninu vrátane konzervovanej (bez prísad). Dajte prednosť čerstvej zelenine (uhorky, rajčiny, papriky, reďkovky, špenát, mrkva, zeler, čínska kapusta a pod.) Vyhnite sa fazule, hrachu a kukurici. Na večeru si doprajte väčší pečený zemiak s maslom.

3. deň Môžete jesť polievku, ovocie a zeleninu podľa ľúbosti. Nič ďalšie. Na váhe by sa mal prejaviť menší úbytok.

4. deň Opäť neobmedzené množstvo polievky, aspoň 3 banány a zbierané mlieko. Nezabudnite na tekutiny, pokúste sa vypiť čo najviac vody.

5. deň Okrem polievky môžete zjesť 20-35 dkg vareného hovädzieho mäsa a 5-6 čerstvých rajčín. Pite dostatočné množstvo vody, aby sa odbúrala kyselina močová. I napriek tomu, že Vás už všetka chuť na polievku prešla, mali by ste aspoň jednu porciu zjesť.

6. deň V tento deň jedzte zeleninu (predovšetkým tú so zelenou vňaťou) a hovädzie mäso (upravované na minútkový spôsob bez tuku) v neobmedzenom množstve rovnako ako tukožravú polievku.

7. deň Minimálne jednu porciu tukožravej polievky, ryžu natural, nesladený ovocný džús a zeleninu. Pokiaľ ste všetko dodržali, mali by ste byť ľahší o 5-7 kg.

Čo nesmiete behom diéty vôbec jesť
Všetko pečivo, alkohol, nápoje s bublinkami, smažené jedlá. Hovädzie mäso môžete v diéte nahradiť kuracím mäsom. V jednom "hovädzom" dni, môžete jesť namiesto hovädzieho mäsa varenú rybu. Diétu môžete opakovať najskôr za dva dni. Sedemdenní cyklus musíte dodržať každý krát. Pokiaľ budete jesť polievku dlhšie než sedem dní, môžete trpieť podvýživou.

https://www.youtube.com/watch?v=cJ6NkfmEqhk
jaron
21. apr 2015

@bandura ďakujem,
keď sa aj miery nejako výrazne neupravia (s činkami by som potreboval ešte pridať), určite to stojí za tú radosť z pohybu a kondíciu (a zdravie)

simca06022011
21. apr 2015

@bandura ja ich priam neznasam... ;)

bandura
21. apr 2015

@simca06022011 aha tak to je ine potom nooo

timea7
21. apr 2015

@bandura opakujem, že nie som ani lekár, ani dietológ, jedálniček na mieru ti vypracuje jedine odborník, ktorý vezme do úvahy všetko to, o čom ja možno nemám ani tušenia 😎 , môžem ti napísať približne, čo známa jedla, keď sme boli spolu na chate, za presnosť neručím, ale viem, že mala maličkú váhu, na ktorej si potraviny vážila, ona hovorila, že len kontrolne, že to už má viac- menej v oku. Ráno jedla ražný chlieb (taký hranatý) dva krajce so syrom a šunkou, ale koľko plátkov čoho, už ti nepoviem, k tomu rajčiny, papriku, kaleráb, uhorku, reďkovku, mrkvu, skrátka aká zelenina tam bola. Na desiatu sme jedávali jogurt - obidve, ona si doň sypala ovsenné vločky, koľko netuším a nejaké ovocie k tomu, väčšinou jablko. Na obed si opiekla kúsok kuracích pŕs alebo ryby, k tomu zo dva zemiaky, alebo trochu ryže a šalát, na olovrant si veľmi nepamätám, myslím, že tak,ako na raňajky. Na večeru napr. zapekanú brokolicu so syrom a šunkou, alebo keď sme grilovali,, dala si grilované kuracie mäso a šalát. Niekedy, ak sme sedeli do noci, tak si ešte dala acidko, alebo kaleráb a kus tvrdého syra. Úprimne povedané, obdivovala som ju, že sa jej to chce vážiť, ale všetci sme ju podporovali a keď som po čase videla výsledky, tak som sa do tej stránky začítala. Úprimne a bez mučenia sa priznám že ma tam zaujal Mirov recept na kuracie prsia s horčicou a jogurtom, takže zo stránky o chudnutí som si opisovala recept 😎. Ale pochopila som, že je to zmena životného štýlu a nie diéta, že sa až tak veľa nestane, keď zje kúsok čokolády, alebo zmrzlinu, takže toto stravovanie neberie ako trest, trápenie, alebo niečo dočasné, takže to jej organizmus neberie ako stresujúcu situáciu a kg veselo ubúdajú. Mala vyše 50 rokov, keď s týmto spôsobom stravovania začala, takže vek nehrá úlohu, koľko kg dala dolu neviem, musela by som jej zavolať, ale počítam, že okolo 30 to určite bude. Vo svojich vyše 60 rokoch vyzerá lepšie ako keď mala 50.

eeffka
21. apr 2015

@jaron úprimne ti závidím ,ja som prave zahajila sezónu,dala som 3km a som rada ze sedím a dycham. A to na jeseň bola 4-5 v pohodke hocikedy.A to mám po jarnej diéte o 10% menej ako na jeseň.

timea7
21. apr 2015

@marianne1 no čítala som tvoje príspevky v iných témach a úprimne sa ani nedivím, že máš metabolizmus v takom stave, v akom ho máš. Úprimne sa ti čudujem, že tak riskuješ pri ďalších problémoch, ktoré máš, o ktorých sa tu nechcem rozpisovať, ale svojím spôsobom s tvojím štýlom stravovania veľmi úzko súvisia. Ako som písala, je to tvoja vec, ale nepíš tu prosím, že to nefunguje, keď si to zrejme nikdy nevyskúšala ani na pol roka a trápiš svoj organizmus hladovaním, detoxom a pod, somarinami.

timea7
21. apr 2015

@bandura v čom máš éčka a farbivá? Celozrnný chlieb si môžeš upiecť doma, vieš, čo doň dáš, slatinský je vynikajúci, šunka, tvrdý syr, zelenina, kvalitné jogurty, cestoviny zo semoliny, tuniak, nikde tu ani éčka, ani farbivá nevidím. A keď chcem pre rodinu sladkosť, pečiem doma, viem, čo tam dám, nemusím predsa kupovať to, čo mi trh ponúka a keď už, tak kvalitnú čokoládu.

jaron
21. apr 2015

@eeffka ale veď to si na tom skoro ako ja, o nič horšia

ja som kedysi relatívne dobre behal (pred vyše 25 rokmi), potom prišiel alkohol a tak, no pokazil som sa
ešte nedávno som zabehol 3 min. a nebolo to v pohode, potom som neskôr skúšal v kuse 6 min. išlo to, skúšal som 2x 6 min s prestávkou v ten istý deň, išlo to, a zrazu nebol problém v kuse 18 min., naposledy 30 min., ale idem naozaj pomaly, zatiaľ je mojim cieľom skôr to zabehnúť, zistil som, že veľmi veľa spočíva v určitej kontrole a súlade pri behu (dych a pod.). To mi pomáha. Snažím sa nestratiť kontrolu, vedieť sa aj počas behu pomaly nadýchnuť a vydýchnuť, aby som mal rezervu a nefučal na doraz.
Minule som chcel, že idem skúsiť na 7 km, ale po 5 km som si povedal, že zatiaľ nie, zabehol by som síce, ale už by to nebolo príliš v pohode, skôr na doraz. Takže radšej ešte počkám a pridám si postupne neskôr.

Píšem ti to len pre povzbudenie, že stačí pomaly si pridávať a budeš sa jednoducho zlepšovať.

Kúpil som si teraz v LIDLi bežecké tenisky, žiadna špeciálna drahá značka, ale naozaj je cítiť rozdiel, je v tom oveľa lepšie, jednoducho je dobré, keď sa človek čímkoľvek motivuje, hoci aj sa teší z novej obuvi 🙂, príchodom jari, prírodou okolo, zlepšením výkonu (vzdialenosť, čas...), čímkoľvek, čo nás povzbudí, motivuje a robí radosť.

timea7
21. apr 2015

@jaron ďakujem za tvoje slová, mňa zdravá strava zaujímala vždy, no nikdy som nedospela do štádia, že by ma behanie začalo baviť 😝 😝 😝 😝 za to bicykel, plávanie, korčulky môžem. 😉

jaron
21. apr 2015

@timea7 veď ono je skoro jedno, ako sa človek hýbe, len aby sa hýbal a našiel si to, čo baví práve jeho, tiež na kĺby je beh náročnejší
behanie ani mňa nebavilo príliš, kým sa nestalo to, čo som opisoval, bicykel je príjemný, to sa snažím tiež využívať

timea7
21. apr 2015

@jaron ešte som zabudla tanec, bohužiaľ už nie v takom rozsahu, ako niekedy....ale je to tiež veľký výdaj energie...

le4
21. apr 2015

ahojte baby, zo zvedavosti som otvorila diskusiu, chcem reagovat na @jaron, pise podstatnu vec, pri behu si treba najst rytmus dychania, velmi to pomaha, na skole nas to ucili, vzdy som mala najlepsie (zdaleka najlepsie) vysledky vo vytrvalostnych behoch, to kontrolovane dychanie mi velmi pomahalo. u mna plati jeden nadych - dva kratsie vydychy, u niekoho ineho to moze byt uplne inak. ale na chudnutie a pevnu postavu vam skor odporucam sprinty, meniace sa intenzity, ako monotonny dlhy beh, verte mi, viem, co pisem. drzim palce.

eeffka
21. apr 2015

@jaron ja mám plnú bezecku výbavu 🙂, ja behám ak z počítam dýchanie. Má to ukľudni a zrelaxujem 🙂

eeffka
21. apr 2015

@le4 vidím že som intuitívne prišla na to ako dýchať 🙂

le4
21. apr 2015

@eeffka super 🙂

ivuska027
21. apr 2015

@le4 dik za radu, vyskúšam 😉

ivuska027
21. apr 2015

Aj ja si počítam tempo 1-2-3-4 1-2-3-4-... 😉

laua
21. apr 2015

Ahojte, ja som schudla 30 kg za 8 mesiacov. Je to individuálne. Preštuduj si www.akochudnut.eu

bandura
22. apr 2015

@timea7 ja som si nechala vypracovat munuleho leta jedalnicek na mieru podla mojej krvnej skupiny v centre Lineal v kosicciach stalo ma to 300e...stravujem sa podobne ako mi ho oni vypracovali len som pridala smoothies pretoze to milujem ale ak si zvedava tak ti to trocha ozrejmim co mi oni odporucali na ranajky jeden biely jogurt a jedno jablko...tofu so salatom a vecer prazenica so salatom...jest kazde 5hodin....ja teraz jem kazde 3hodky pretoze 5hodin nezvladam ...myslim ze som svoj jedalnicek obohatila nie ukratila ale uz viac nebudem rozpisovat na tuto temu ...pretoze mam pocit ze stale dookola mi pises co zle robim a nerobim...aspon som to tak pochopila ak to tak neni tak prepac ze ti krivdim...a co sa tyka sladkosti som pisala ze si ich mozeme pripravit aj doma a keby si pozorne citala tak najdes odo mna ten príspevok kde som pisala o domácich fit tycinkach alebo makovomrkvovych gulickach ci ovsene kolaciky...

timea7
22. apr 2015

@bandura jedálniček podľa krvných skupín za 300 eur je super, ale pre firmu, ktorá ho zostavuje...samozrejme, že podľa neho schudneš, ale garantujú ti aj to, že ostaneš štíhla? Čo robíš nesprávne a aké to bude mať následky prídeš sama, chcela som ti ušetriť čas a nervy, želám ti, aby si dosiahla svoj cieľ.

adkat13
22. apr 2015

@bandura OMG, to vážne niekto dá 300€ za takú blbosť? to je neskutočné, na čom vedia ľudia zarábať a ešte neskutočnejšie, že im na to niekto aj naletí...

bandura
22. apr 2015

@timea7 dakujem aj ja tebe zelam aby sa ti darilo nepribrat nikdy... a zelaj si aby si nikdy neochorela a aby si nemusela brat lieky hormonalne ako ja ktore tak vytvarali chut k jedlu ze som musela pocas dna vkuse jest preto som pribrala a pribrali by vsetci aj ti ktori ziju a stravuju sa zdravo myslim bez diet...ale mna velmi inspiruju extremne premeny ktore chodia na doma kde s nimi cvici a vedie ich chris powell a oni kym cvicia a stravuju sa podla neho chudnu ale ked zacnu jest o trochu viac zacnu priberat pritom im tam chris dava ku kuraciemu mesu aj prilohy takze asi tolko

bandura
22. apr 2015

@adkat13 ja som nenaletela...ja som bola zufala z toho cisla na vahe a to 92 kil som rada ze som navstivila to centrum kde ma naucili aj vela pit pretoze dovtedy som vodu ani nevedela vystat...ak sa teraz pozrem spetne mozno to bolo urychlene rozhodnutie lebo ja som sa ani nepokusila sama schudnut ale hned som si dala vypracovat ten plan...ale preto ta suma pretoze mi robili vyse 30krvnych testou rozne...som silna alergicka tak preto

bandura
22. apr 2015

@adkat13 a nieje to blbost dovtedy som nevedela ze som na niektore druhy alergicka a to mi spôsobovalo naduvanie odkedy som presla tym planom som schudla ale mam aj ploche brucho a vyhybam sa tym potravinam takze mi to upravilo aj travenie

timea7
22. apr 2015

@bandura bohužiaľ viem, čo dokážu hormonálne lieky....za necelé tri mesiace plus 11 kg....a ešte mi ich striedali, lebo boli návykové...bolo to už dávno, dnes by som to asi riešila ináč, no zdravie je prvoradé. Extrémne premeny majú v prvom rade pritiahnuť diváka k obrazovke, mne sa skôr páči systém z programu Jste to, co jíte, ale je na každom, čo s tým urobí.

adkat13
22. apr 2015

@bandura asi sa zhodneme v tom, že alergické testy by ti spravil aj lekár a zadarmo... a na všetko ostatné, čo ti tam povedali, by si pri chudnutí prišla aj sama, príp. by ti to povedal hocikto, kto už má za sebou úspešné chudnutie... na to nepotrebujem platiť 300€, aby mi povedali, že mám jesť na raňajky jogurt a banán. ale našťastie pre tieto firmy, sú medzi nami aj ľudia, ktorí radšej zaplatia takúto pálku, ako by si niečo naštudovali sami...
a ešte jedna otázka, píšeš, že máš ploché brucho, na čo teda zakladáš diskusie, v ktorých sa pýtaš, či sa dá schudnúť 30 kg za rok a podobne?

bandura
22. apr 2015

@adkat13 ja som si dala vypracovat ten plan kvôli moje unahlenej reakcii ano aj kvôli tomu ale pri chudnuti zohrava dôlezitu ulohu aj psychika ktoru som musela mat slabsiu pretoze som sa ani nepokusila sama chudnut...a niekedy nas psychika doslova tlaci urobit takyto extrem...alergologa mam ale on mi zial vsetko neurobi zdarma ako to pises pretoze moja vseobecna poistovna vsetko nehradi.....a ja som tuto temu nezalozila ale zalozila ju polarka ale to by si trebalo vsetko precitat nie len vycuc vsak?

adkat13
22. apr 2015

@bandura OK, tak nezaložila, ale pokiaľ som dobre čítala, tak sa pokúšaš schudnúť, nie?

bandura
22. apr 2015

@adkat13 ano to ano preco by som nemala chudnut s vahou 76? to ze mam ploche brucho neznamena ze nam kg naviac iba to som chcela povedat s tym plochym bruchom ze mi odvtedy zacalo lepsie travit po tych testoch z toho centra

adkat13
22. apr 2015

@bandura tak to ti asi budeme viaceré závidieť 🙂 lebo asi máloktorá baba s váhou 76kg má ploché brucho. ak teda nemá výšku 2 metre samozrejme...