Dá sa schudnúť bez úpravy stravy a pravidelného cvičenia?

kubkomatko
24. máj 2015

Potrebovala by som schudnúť.. Je to možné aj bez úpravy stravy a bez fitka a strojov ???

bandura
25. máj 2015

@dejnas to nema chybu...ja si myslim ze ked ma zena viacej kil je automaticky aj trocha leniva...pisem z vlastnej skusenosti co vidim v mojom okoli konketne rodine,,,mam segru ma 130kil a nerobi zo sebou nic este kludne na vylete vo velkom pojeda keksy a dost akoby sa nic ani nedialo...je to skoda lebo je to mlady clovek a este zena...kazda zena by mala nieco na sebe zmenit ak sa vo svojej koži neciti dobre

bandura
25. máj 2015

@kubkomatko kolko vazis? nezabudaj ze ak nieco zmenis staci len zmensit porcie a vynechat sladke a pit viacej vody tak kila tie pve automaticky klesnu....drzim palce

timea7
25. máj 2015

@kubkomatko choď na stránku wwwchudnutie-ako.sk -naštuduj si, aby si tu nedávala takéto nezmyselné otázky. Hladovky, mliečne dvojtýždňové diéty a iné somariny vedú len k jojo efektu. Chuť na sladkosti môžeš mať aj preto, že máš v strave málo sacharidov, pozri si na nete niečo o glykemickom indexe potravín, aj tam nájdeš odpoveď na tvoju chuť na sladké. Zmenšovať porcie nemá veľmi význam,lebo to tvoj organizmus môže vyhodnotiť ako stav núdze a začne šetriť. Váha ti dolu nepôjde, ty budeš v strese a ešte viac zmenšíš porcie, čo ale dlho nevydržíš a bude znovu tam, kde si teraz. Pomôže jediné - jesť 5-6 krát denne zdravú vyváženú stravu, sladkosti obmedziť na absolútne minimum, vyhodiť všetky sladené nápoje. Keď si raz za čas dáš kúsok kvalitnej čokolády, alebo jeden kopček zmrzliny, nepriberieš z toho 5 kg, stres z toho, že si to nemôžeš dať je pre tvoj organizmus horší, ako ten kúsok sladkého. Takýmto spôsobom sa dá stravovať dlhodobo, nie je problém to skĺbiť so stravovaním ostatných členov v rodine, nie si hladná, neobmedzuje ťa to. Najlepšie je chudnúť tempom asi 2 kg mesačne. Možno sa ti to zdá málo, ale za rok to môže byť vyše 20 kg. A čím pomalšie chudneš, tým je menej pravdepodobnejší jojo efekt a tým zriedkavejšie sa ti stane, že budeš mať občas chuť pojesť všetko možné - sladké, slané. Ešte som chcela dodať, že je rozdiel ak chudne žena, ktorá meria 165 cm a váhu má 90 kg, vtedy to zo začiatku ide rýchlo a žena s výškou 165 cm a váhou 70 kg. Dobré je pridať pohyb, aby po strate kg neostalo telo ochabnuté, mľandravé, to je horšie, ako pár kg navyše. Nech sa ti darí.

katarinamarkova
25. máj 2015

@kubkomatko nicnerobenim sa nikdy nic nespravi 🙂))
ked budes pozerat na papier a pero a pytat sa - nakresli sa to, ked sa toho nedotknem?....asi nie
ked sa rano strapata pozries do zrkadla - ucese sa to samo, ked sa kefy a vlasov nechytis a nevynalozis minimum snahy? - asi nie....
atd atd atd.....

timea7
25. máj 2015

páči sa mi názor speváčky Petry Janú, ktorá stále vyzerá výborne, ale tiež mala obdobie, keď mala problémy s váhou. Pýtali sa jej, ako sa jej to podarilo, že vyzerá tak výborne.Odpoveď - po marných pokusech zhubnout v leže s řízkem v ruce jsem přestala žrát, začala rozumne jíst a cvičit. 😎 😎 😎 😎 😎

kubkomatko
autor
25. máj 2015

@moni244 konečne niekto pohopil 🙂

kubkomatko
autor
25. máj 2015

až na niektoré výnimky to tu žienky pochopili ... Ja nevravím, že nechcem pre to urobiť niečo, len sa pýtam, že či sú tu ženy, ktoré nezmenili radikálne stravu,hýbu sa tak ako doposiaľ a predsa sa im podarilo dať nejaké kg dole.

bzovik
26. máj 2015

ja to vyskusam a poviem Ti.

bzovik
7. apr 2017

asi mi pomáha kojenie a to neustále behanie okolo troch detí. jedálniček som veľmi nezmenila, čokoládu si neodpustím a na cvičenie nemám čas. váha ide dole, mám mínus 3 kilá ako pred pôrodom

lorela
10. apr 2017

@bzovik Dojčenie je celkom dobrý "nástroj" chudnutia. O behaní okolo troch detičiek ani nehovoriac 🙂.

evittam
10. apr 2017

@lorela Ako pre koho. Kazda sme ina.😉 Ja som napr.pri oboch tehu pribrala cca 15kg. Hned po porode som mala dole 10. Kym som dojcila som ani neschudla ani nepribrala. A jedla som co som chcela.

stevvvka
10. apr 2017

ja som podla knihy "krok za krokom k stihlej linii" schudla 23 kg.
bola presne o tom, ze sa da schudnut aj bez RADIKALNYCH zmien stravy a NAMAHAVEHO cvicenia.
boli tam aj take super tipy na zlozvyky, ak napriklad pri telke chrumes cipsy, treba si namiesto nich dat mrkvu - stale cosi chrumes, ale aspon zdravsie,.

alebo - co mne pomohlo najviac - ak varis, var so zuvackou v ustach. ani som si neuvedomila, kolko toho pri vareni ochutnam - ci je to dost slane, ci je maso makke, ci je to dobre zahustene.....

co sa tyka cvicenia - nemusis hned behat a cvicit v posilke. staci, ak chodis do prace autobusom, vystupit o zastavku skor. alebo obcas namiesto vytahu pouzit schody. nic drasticke, ale malymi krokmi spravis jeden velky. citala som ju davno, mala som ju pozicanu, ale myslim, ze si ju zas poziciam alebo kupim.

misha666
10. apr 2017

pi vela vody... aj 4l denne... sa odvodnis a schudnes 2-3kg urcite... a nebudes ani taka hladna...lebo vodou zaplnis zaludok...tak aj ked neupravis stravu budes jest menej... ale necakaj horibilne ubytky... ja som schudla -23kg upravou stravy a cvicenim za rok... a stalo mi to zato... a stale este pokracujem 🙂

evittam
10. apr 2017

@misha666 No len to sa naozaj len odvodni.😉

misha666
10. apr 2017

@evittam inak sa bez upravy chudnut neda :D len sa odvodnit ...

evittam
10. apr 2017

@misha666 No ved preto to pisem.😉
A take chudnutie​ je o nicom......

tiper24
10. apr 2017

@kubkomatko bez fitka sa da, ale bez upravy stravy a pohybu nie 🙂

puklica13
10. apr 2017

@misha666 a obličky sa ti určite veľmi poďakujú..😂

misha666
12. apr 2017

@puklica13 oblicky? pri 4l vody je vsetko v uplnom poriadku...precisti sa aj pecen a ostatne organy... zmierni sa celulitida...

@evittam ved pani sa pytala bez upravy stravy a pohybu...tak ako inak poradit? tu sa nebavime ze co je o nicom alebo nie 😃

evittam
12. apr 2017

@misha666 No tak radsej neradit....

lorela
12. apr 2017

@misha666 Pri chudnutí sa nemáš odvodňovať (aj keď to do určitej miery súvisí s chudnutím ako "vedľajší produkt" 🙂 ale u ľudí s väčšou nadváhou a obezitou), pri chudnutí ide prednostne o stratu telesného tuku.
4 l vody je veľa. Určite veľa pre povedzme drobné žieňa bez intenzívneho pohybu. 4 l sú optimom tak pre chlapa 190/90, ktorý je celý deň v pohybe a ešte v teplom počasí.