Je Dukanova diéta vhodná pre čiastočného vegetariána?

mia_ko
11. júl 2013

Ahojte, chcem sa spýtať či je dukanová dieta vhodná pre čiastočného vegetariana. Riadne mäso nezjem ale omáčky z mäsa v pohode, chudá šunka, saláma párky môžem. Môžem sa pustiť do DD či radšej nie? Ďakujem

talula
11. júl 2013

asi velmi nemas ponatia o com je vegetarianstvo... ak si poriadne prestuduje aky by mal mat napr. semi-vegetarian stravu a zacala by si to dodrziavat, zistila by si, ze ziadnu dietu nepotrebujes. Vela ludi si mysli, ze je to len o tom, ze nejedia maso kvoly zvieratkam, ale skutocni vegetariani zo svojej stravy vylucia aj biely cukor, bielu muku, alkohol, cigarety a neprijimaju nic chemicky spracovane (urcite nie parky 😖 ). Podla mna je strava semi-vegetariana najvhodnejsou stravou pre dospeleho cloveka a k tomu netreba dietovat...

kakajka
11. júl 2013

ja zas v tomto prípade nechápem, načo je takéto "čiastočne" vegetariánstvo dobré 😕 😕 to najzdravšie z toho - teda čisté mäso nezješ a párky a salámu, čo je pomletý bordel, zješ... ja osobne si myslím, že keby tieto produkty nahradíš normálnym kvalitným mäsom, ktoré by si si pripravovala "na prírodno", tak by si schudla rýchlejšie ako si myslíš...

iwesska
11. júl 2013

To co popisujes je podla mna dost daleko od vegetarianstva, to potom je polo-vegetarian kazdy kto zje maso len obcas. Citujem: "Vegetariánska strava je definovaná ako strava, ktorá nezahŕňa mäso, ryby a ani hydinu." Este keby si povedala, ze sa nevies vzdat ryb, tak to aj pochopim, lebo tie su povazovane za relativne zdrave, ale vegetarian a parky ? 😕 To co popisujes, je podla mna uplne bezna strava, takze DD ti nema ako uskodit. Aj ked nepoznam tvoj jedalnicek a neviem posudit ako sa inak stravujes, mozno by stacilo vymenit par potravin za zdravsie, mensie mnozstva konzumovat castejsie a ani DD by si nepotrebovala.

warholette
11. júl 2013

Ja som vegetarianka a do Dukanovej diety by som sa nepustala, pretoze na zaciatku sa jedia len bielkoviny. To v mojom pripade znamena len tofu a vajcia. Dakujem, neprosim. Pre masozravcov moze byt fajn, ale ziadna dieta prisne vyradujuca niektoru stravnu skupinu nie je vyvazena a zdrava.
@talula tak to je nejaka cudna definica vegetarianstva. Ak si vege, tak nejes ziadne maso. Ak si veganka, nejes ziadne vyrobky pochadzajuce zo zvierat, teda napriklad mlieko, syry, med, vajcia. Alkohol, cigarety alebo konzumacia bielej muky nemaju s vegetarianizmom nic spolocne.

lubka1983
11. júl 2013

Dukanova dieta nieje vobec vhodna ani zdrava,nikdy....

lussy666
11. júl 2013

podla mna to @mia_ko myslela tak, ze jej maso ako take nechuti, nie ze je vegetarianka z presvedcenia alebo z ineho dovodu 😉 ak je to tak, do dd by som sa nepustala, ani keby som maso jedla normalne, nie je to vobec zdrava "dieta"

katieg85
12. júl 2013

kedze nejes maso tak do tej diety by som sa nepustala,mislis ze si sa dala spravnou cestou ked si ciste maso vymenila za bordel ktory davaju do parok abo salam a jest omacku z masa tak to je ovela tucnejsie nez by si mala jest ciste maso.takto budes len priberat a ne chudnut. 🙂