Kalanetika. Napíšte vaše skúsenosti

chichotka
15. apr 2009

Okrajovo sa tu o tom už písalo ale nenašla som tu celú tému o tomto cvičení. Určite niekto kto ho pravidelne cvičí dosvedčí , že je účinné. Nejde ani tak o chudnutie ako o spevnenie svalstva. Nie že by som to ja extra potrebovala :D ale nie som moc športovy typ. V škole celý deň sedím aj doma a sladké si neviem odoprieť. A kedže nechcem už ako 20 ročná mať 100kg som začala cvičiť kalanetiku.
Zatial len nejake civky na nohy ,zadok a brucho. Zo začiatku som myslela že už po 20 opakovani odpadnem ale už v pohode zvladam aj celých 60 na brucho bez prestavky.
Napíšte aj vy vaše skúsenosti 😉

alika54
15. apr 2009

chichotka este ako slobodna som pravidelne chodila cvicit kalanetiku a bolo to fakt ucinne,,,a veru vobec ne jednoduche ako sa na pohlad zda,,,super to spevni svalstvo 😉

nobody
15. apr 2009

je to dobrá věc ... teba pro vás
...anebo aerobik ...
ale teda zkušenost nemám 😀 🙂

babi30
15. apr 2009

ahojte, cvičila som kalanetiku, je fakt účinná,pekne spevňuje svalstvo, určite odporúčam cvičiť,dokonca sú tam cviky ktoré mi veľmi dobre robili na stuhnutú krčnú chrbticu, ale prestala som cvičiť lebo som lenivá 😅, ale asi sa do toho tiež pustím ved ide leto a chcem si obliecť plavky 😀. Cvičila som podla knižky, kde bola hodinová zostava cvikov- zahrievacie cvičenia, cviky na spevnenie svalstva a na koniec vyťahovacie cvičenia aby nestuhli svaly po cvičení.

kaka87
15. apr 2009

chichotka-ahoj, ako casto ju cvicis???
ja sa tiez pohravam s myslienkou zacat,knizku mam z kniznice pozicanu(tu s modrym obalom), len sa odhodlat a zacat.... inak citala som na nete len samu chvalu na nu....

zabka78
15. apr 2009

ja som jeden cas cvicila tym sposobom brucho. co ja viem...velku zmenu som si nevsimla. no pohyb je kazdopadne zdravy. tak do toho 😉 🙂

monky1
15. apr 2009

baby, obdivujem vsetky, ktore dokazu cvicit doma samy podla knihy al. CD - ja sa za svet neprinutim
..cvicila som ju na VŠ, ale to v ramci TV a to mi vyhovovalo ....ja potrebujem okolo seba ludi, ktori tiez cvicia
a tiez som jeden cas chodila do telocvicne ...a bola som s vysledkom spokojna, ale trenerka bola sekera 😀

chichotka
autor
16. apr 2009

kaka87 snažim sa každy deň aspoň kym pozeram telenovelu 😀 ale necvičim všetky cviky no snažim sa.
Tie čo ste ju cvičili neviete po kolkych dňoch/tyždnoch/mesiacoch aktivneho cvičenia je vidieť nejaké vysledky?

sakura77
16. apr 2009

ja som to tiez volakedy cvicievala aked makas pravidelne,vysledky sa urcite dostavia-aj ked na chudnutie asi ani nie-skor na spevnenie-brucho som napriklad mala super 😉 no ale to som este nebola po porode ze ano 😀 potom som sa uz nedonutila 🙂 a teraz ked som sa rozhodla ze uz by bolo nacase pred letom zacat,tak som otehotnela-tak manzel zavidi ze nemusim robit brusaky 😅

weja
16. apr 2009

ja kalanetiku cvicim uz nejakych par rokov (samozrejme nie nonstop - je obdobie, ked sa nedonutim mozno aj 2-3 tyzdne, ale potom zasa mesiac cvicim denne 🙂 )
zacinala som podla knihy, ale casom som si to skratila a teraz mam z toho uz len to "udrziavacie" cvicenie, cize len tych 15 min. denne... vyhovuje mi, ze je to nenarocne na cas - vacsinou cvicim vecer v obyvacke pri spravach 😀
a co sa samotnych cvikov tyka, mne uplne vyhovuju - spevni to celu postavu, normalne citim, ako sa mi stahuje brucho a natahuju svaly na nohach, mam potom taky dobry vnutorny pocit, akoby sa mi predlzili 😵 😀 no skratka - celkovo to zlepsuje drzanie tela a vylepsuje subjektivny pocit zo seba samej... 😉 tot moje skusenosti... 🙂

Zabka - podla toho, co som sa docitala v tej knihe, tak pokial cvicis cviky len na jednu cast tela, tak to az tak nefunguje... 😒 zabrat by to malo ked zapojis svaly na celom tele 😉

Chichotka - vzdy, ked s tym zacnem nanovo (po nejakej pauze), tak vysledky zacinam pocitovat uz na nejaky 4-5 den 😉

ja zasa obdivujem vsetky, ktore dokazu cvicit aj pri malych detoch... 😨 teraz sa mi to lahko realizuje, ked mam casu dost... 🙂

susika
17. apr 2009

ahojte, ked sa o tom tu tak bavíte. sestra zhána audio kazetu alebo cdčko na cvičenie kalanetiky. kedysi ju mala, ale malému sa ju podarilo vymazať s teraz sa chce vpratať do povedonej velkosti po druhom porode. nechce nič na pozeranie ale na počuvanie a podla toho cvičiť. nemáte neiktorá? hodte avizo , napalte, nahrajte, pošlite🙂kontakt na nu dám a dohodnete sa. isto sa poteší. 😀 🙂

zabka78
17. apr 2009

weja dik za tip...tam az som sa nedocitala 😀 cvicila som ju kedysi podla knihy a bola som leniva vyskusat vsetky cviky a nie to este pravidelne.
inak obdivujem baby, ktore vydrzia cvicit pravidelne doma. z vlastnej skusenosti viem, ze "zborove" cvicenie je mi blizsie.

weja
19. apr 2009

Susika, o zvukovom cd kalanetiky som este nepocula... 😕 ale dvd isto existuje a tam to hadam tiez nejako komentuju... 😀 😉

Zabka, no zaciatky su tazke, kym sa clovek k tomu cviceniu "dokope"... 🙂 tiez nie som clovek, ktory by nejako oplyval silnou volou, ale napodiv toto ma drzi uz dlho... 😅 po prvych vysledkoch, ked som zistila, ze aj nohavice su mi volnejsie a chrbat ma az tak nebolieva, som si povedala, ze to asi stoji za to, aby som sa k tomu donutila... 🙂 a ked uz tam je nejaky navyk, potom sa to uz lahsie udrziava... 🙂
inak, pozeram, ze si tiez z LM ako ja... 😉

zabka78
19. apr 2009

jeee naozaj. nepoznam ta ani z videnia 🙂, ale to asi preto lebo do LM som sa iba vydala.

elitera
19. apr 2009

Hm, kdybyste někdo věděli o tom zvukovým nosiči, dejte mi prosím taky vědět 🙂

livi.li
30. aug 2009

ahojte. strašne dávno som cvičila kalanetiku podľa knihy, ktorú som mala požiačnú od kamošky.keďže som ju musela vrátiť po určitom čase som bola strašne lenivá ju cvičiť sama a tak som s ňou skončila.. a veselo som si priberala a priberala, až som pribrala na dnešnú váhu a tvar tela.. chcem začať s kalanetikou(knihu som zohnala v antikvariáte za nejakých 105 skk a mám ju doma už druhý rok), ale patrím už k tým lenivým, ktorí asi nemajú pevnú vôľu a dokážu sami seba oklamať:( nechce niektorá z vás začať cvičiť so mnou? vo dvojici to ide lepšie, aj keď iba takto virtuálne, ale budem mať aspoň pocit, že sa je komu pochváliť🙂

radlinka
30. aug 2009

ahooojte ak sa mozem pridat... 😉
ja tiez rada cvicim kalenetiku, vyborna na cele telo a problematicke casti 😉 Tiez som mala modru knihu, potom som si zohnala este starsiu, ako prve vydanie a teraz som pozerala aj po DVD-ckach na nete, ale nie je to ono tvrdia ludia, zevrat to nestoji za tie peniaze ako klasicke starsie vydania...hmmm

Livi.li
pripajam sa k cvicitelom 😀

livi.li
30. aug 2009

radlinka, tesim sa🙂 prave som ju znova oprasila od prachu, reku ze zacnem, ale teraz na noc som si povedala, ze s aenbudem trapit:.. dalsia vyhovorka🙂) ale rano, az tu bude klud, tak uvidim, pokial sa mi da.. cvicis priebezne kalanetiku stale, ci iba ked "citis potrebu" ?🙂

marianka79
30. aug 2009

a ty máš 20?A 100 kilov?na fotke si TY?

mywiel
31. aug 2009

Mate dobré vysledky, ja mam knihu dokonca dve, ale musim sa prinutit cvicit kazdy den.

d.a.n.k.a
7. okt 2009

ahojte,

viete mi poradit, kde sa v Pezinku cvici kalanetika? Pred porodom som cvicila kalanetiku doma podla knihy, ale teraz sa neviem k tomu dokopat a uprednostnila by som cvicenie v kolektive. Dakujem

nanyka
7. okt 2009

d.a.n.k.a - hm,v PK asi nikde...tam to je celkovo dosť chudobné na športové aktivity..akurát posilky, v kulturáku pilates (aj to len formou kurzu 😝)
ale v DAG clube sa cvičí pilates aj na vstupy..

kalanetika sa cvičí napríklad v Avione - v Goleme (v Blave), ale myslím, že len raz do týždňa

musko
7. okt 2009

cvičila som pravidelne a super, ale potom som objavila Pilates a bolo rozhodnuté 😉 . Najlepšie výsledky som mala po kombinácii kalenetika, joga a pilates 😉

meckat
2. nov 2009

Chcela by som sa opýtať, neviete niektorá ako to je s cvičením kalanetiky - kojím tretí mesiac a pomaly som začala cvičiť po večeroch, ale večer som taká vyšťavená, že to chcem zmeniť a cvičiť ráno, keď sa malá šali s mužom v spálni. Ako je to s tou kyselinou mliečnou, kedy prechádza do mlieka, teda ako prechádza - koľko po cvičení, či si treba to mlieko odsať, alebo to ide až neskôr, alebo ako to vôbec je s tým cvičením.? Cvičila som kedysi kalanetiku a viem, že je účinná. Možno máte niektorá skúsenosti. Dnes som ráno prvýkrát cvičila a malý nejak zle nereagoval..

berenika39
2. nov 2009

meckat, v klidu cvič. to s tou kysleinou mléčnou je sice pravda, ale hrozí to až při zátěži, která u kalanetiky nehrozí. při kojení někdy děti odmítají mlíčko, pokud se basolvují tvrdé treninky třeba spinning+posilka v kuse,nebo náročné běžecké teninky, nebo posilovna do mrtva a tak.
kalanetika sic taky bolí, já vím, ale je to jednotlivých svalových skupinách, které se zatěžují postupně, ty ostatní v té době odpočívají. takže výsledek je dobře procvičený sval, ale ne zhuntovaný organismus. při kojení je to hodně dobrá volba.
kojila jsem i při trenincích, jezdila jsem dvakrát týdně spin a hned po tom posilku, a nic se nedělo, jen jsem musela ubrat ze zátěže, prostě jsem sportovala jen na - dejme tomu - 70% svých možností. Ale začala jsem s tím až 4 měsíce po porodu, protože jsem měla úraz.

Kalanetika je super, ale výsledk jsou nejlepší při opravdu striktním dodržování treninku, pravidelně,intenzivně, vždycky celé cvičení, ne jeden den bříško, jeden den zadeček - tomoc nefunguje.

A mimochodem -každá aktivita se počítá, takže i těch 15 minut u telky je super.

meckat
3. nov 2009

Dikes berenika,,,. Ja si po cvičení dám ešte trochu orbitrek a točenie na tej srande - neviem ako sa volá, ale určite je to menej ako hovoríš , že si robila ty, takže by to malo byť fajn. Dúfam, že mu bude chutiť. 😕

leka323
13. nov 2009

Ahojte, cvičím kalanetiku 2 mesiace, 3x do týždňa, a fakt vidím výsledky. Krásne sa mi spevnilo svalstvo, v dni keď ju necvičím striedam s Orbitrekom, sladkosti som vymenila za zeleninu. Dúfam, že mi to vydrží. Cítim sa oveľa lepšie. 🙂 🙂 🙂

denisaa
4. jan 2010

mila d.a.n.k.a kalanetika sa v pezinku cviči myslim ze kazdy piatok okolo 19 tej az 20 tej hodiny na zakladnej skole na severe - bielenisko c. 2...v telocvicni

shaden
10. jan 2010

http://www.zeny.cz/magazin/cvicebni-sestavy/ses...
tu najdete cviky ,kt.su v modrej knihe

aurecon
17. máj 2010

shaden: Mají se cvičit všechny cviky ze všech tří sestav? Zrovna se na ně chystám, to se má kmitat pouze max. 1 cm?

mirka285
17. máj 2010

cvicila som kalanetiku po porode,za tri mesiace som schudla desat kil,kazeta,teraz uz aj dvd sa vola Kalanetika s Lenkou Malou,naozaj odporucam,uzasna vec,teraz som znova tehu a kedze moja stara VHS bola uz vydrata,nasla som ju na nete znova a dokonca na dvd nosici 😉 uz ju mam doma pripravenu a po porode idem opat nato 🙂 🙂