Kde robím chybu, že nechudnem?

dajana40
31. máj 2019

Ahojte, chodim do svetu zdravia mesiac stravujem sa podla jedalnicka 10.6 to bude mesiac no napriek zomu ze mam abnormalne rychle spalovanie tukov sj cukrov som neschudla ani kilo nemala som v puse nic tazke hymburgery veci z buelej muky iba salaty litre vody atd..ved viete.. kde robim chybu ze som nezhodila ani kilo? Dokedy mam cakat?

dajana40
autor
10. jún 2019

Ja stojim furt... nic nezerem.. take na druhej strane ono wsetci kudia na swte ked wyhodia lepok chudnu ja dom rak svhudla pred 4 rokmi 10 jg za 7 mes a to som mala swoju wlastnu dietu.. teraz oracujem preto som scela tipy ako v robite wydrzat a nejest wela

alissawhite
10. jún 2019

@dajana40 Ahoj, vydrž, ja som začala chudnúť až po mesiaci..ale merala som sa tak cm šli dole, tak som si povedala že vydržím aspoň do leta, aspoň budem mať sama pred sebou dobrý pocit že som spravila všetko čo som mohla..prvý mesiac váha vôbec, dosť ma to vytáčalo lebo som úplne zmenila jedálniček, cvičila som, a nič, a asi po mesiaci som začala chudnúť aj dve kilá za týždeň..

dajana40
autor
10. jún 2019

@alissawhite tak dufam ze je to ak moj pripad

zuzana_ci
11. jún 2019

@dajana40 Ak chcete, napiste mi do IP krvnu skupinu a metabolicky typ a mozme si porovnat ich odporucania. Z toho co ste pisali mna zaujal knackebrot. Nie ze by nebol dobry, ale tazko sa to meria - kolko je tam vlastne sacharidov, ja to mam na typy jedal, takze rano jedlo prevazne sacharidoveho typu - 100 gramov ovocia, alebo 50 g suchych vlociek, alebo 90 g chleba/peciva nie z bielej muky (grahamove, spaldove, razne)... atd. ...

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajana40
autor
11. jún 2019

@matkamirko ja som nemohla jest co som chcela lebo som robila v hoteli, a byvalu sme v nom. Luchyna bola táianska cize salaty pizza cestoviny..jasom sa nehybala ale lietala,som chcela vedet comi prospieva lebo ma nafukovalo a ako vydtzat v robote bez tepleho jedla viac menej takze uz lento zesom navstivila sz som urobila dost. Vtedy ako som schudla som vyradila pecivo nonteraz mi povedali ze celozrnne veci jest mam, lebo som zmiesany typ. Cize ked som uz navstivila SZ si myslim ze som urobila prvy krok..nieze oreto nechcem nic robit

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajana40
autor
11. jún 2019

@matkamirko to vazne?? Ok ale. Co mam teras robis zo Sz ako ze im nechat peniaze?? Alebo pytat s5?

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dajana40
autor
11. jún 2019

@zuzana_ci ja rano 100g chleba plus bielkovina napr sunka vajce alebo sojovy jogurt..

juliet86
11. jún 2019

@dajana40 a pomerala si si na zaciatku brusko boky stehna? necitis na gatoch ze by ti ubudli centimetre napr? ? ? a aku mas pociatocnu vahu a vysku? kolko sa citis hladna na novej diete? ja som zacala tyzden macingovej a tiez som este neschudla 🙂 ale mam dojem ze objem zaludka sa mi postuone zmensuje tak verim ze to pojde. drzim palce

zuzana_ci
11. jún 2019

@dajana40 To znie dobre, plus zelenina a tuky... Ktosi tu spomenul matematiku - to prave som zistila ze neplati vobec, pretoze telo sa prisposobi a odpoveda.
Priklad - teoreticky - zjem menej, schudnem. Ale prakticky - zjem viac, u mna niekolkokrat viac ako som jedla predtym - a telo dokaze odburat denne 100g len z tuku. Trvale. Den po dni, tyzden po tyzdzni...
Tak kde je ten rozdiel? Telo sa prisposobi a pusta energiu na spalenie, takze viac jedla je viac energie na cinnosti a vacsi komfort a pritom chudnutie. Menej jedla je pocit unavy a hladu - telo drzi energiu, nepusti na spalenie a naopak uklada, uklada...
Ake mate pocity pri tomto jedle? Je to dost? Staci to? Co v priebehu dna?
Ked to je dobre nastavene a dodrziava sa, tak (vlastna skusenost) - zdravy prijemny pocit hladu presne po 3 hod u mna, ale ziadne skvrcanie brucha a krce, len akoby spomenutie si - aha, nie je uz cas na jedlo? No a tesne po jedle je to pocit - ze uz viac sa neda ani napchat, ze je toho veeeeeela, ale poctivo dotlacim a som rada, ze najblizsie 2,5-3 hod "nemusim" uz nic jest a prezuvat. Ale jedlo nezatazi, len nasyti. A je mozne potom prejst k inym aktivitam a na jedlo si znovu spomenut az po tych spominanych 2,5-3 hod.

dajana40
autor
11. jún 2019

@matkamirko mne povedala ze cvicit by som mala no v podstate nemusim lebo ma pripady co zeny schudli sj bez toho sj ja mam kamaratku co necvicíala

dajana40
autor
11. jún 2019

@juliet86 nie na podprsenke mi odstava

beky1813
11. jún 2019

@dajana40 a chapes, ze kazsy organizmus je iny? To, co pomôže jednej, nemusí druhej. Evidentne ti to bez cvicenia nepojde

tatisna
11. jún 2019

Ako pri všetkej úcte, ten kto chce chudnúť len zmenou stravy nemá veľkú nádej na úspech...ak úplne znenia stravovanie, telo sa zosokuje a začne si ukladať na horšie časy. Výsledok je že nechudnes, prípadne ešte priberies. Aj cvičením sa môže najprv pribrať, keď sa vytvoria svaly, ale dlhodobo sa potom chudne a nemusíš až tak dávať pozor čo jesť. Neviem aké máš presne zamestnanie, ale ak nie si inštruktorka aerobiku alebo učiteľka tanca, neviem či takto schudnes. Môj názor...

etnatn
11. jún 2019

základ je výdaj musí byť vyšší ako príjem a schudneš

dajana40
autor
11. jún 2019

@juliet86 nemam uz vobec hlad oraveze oni ma merali na orwom sedeni na dasom som dokonca na bokoch bola v pluse
@zuzana_ci no hlad nemam ale mam pocit ze ked zjem desatu ovocie olovrant ze je toho vela ze nesom hladna a tlacim zbytocne do seba

dajana40
autor
11. jún 2019

@beky1813 zvlastne schudla som tak uz a dost a dva roky minto vydrzalo a tera ako vrazim oeniaze dotoho konec

matkamirko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janasim
11. jún 2019

ahoj tak chudnutie je ,aspon u mňa to tak bolo ročný proces...po mesiaci sa ti akurát čreva vyčistia,treba chodit 3x do týždňa na kardio do fitka a striktne držať jedálniček.za pol roka sa dá 20kilov schudnúť ale je to makačka

zuzana_ci
11. jún 2019

@dajana40 Mozno su tie jedla priliz "koncentrovane", typ spravny, vaha porcie spravna, ale je rozdiel ci napr. zje clovek tvaroh, rezen, sojove maso alebo len biely jogurt. Ja som toto tiez musela otestovat, ako to trafit, ked pocitame len zhruba tie porcie a nie presne zlozenie podla tabuliek. Ked som po bielom jogurte este hladna (diskomfort), alebo po tvarohu prepchata (tiez diskomfot) tak nabuduce volim iny typ jedla... Ale ked chodite do SZ, tak toto vsetko treba prebrat s nimi. Presne co ste jedli, aj zapisovat si pocity po jedle, vyplnit vsetky tie kolonky v zapisniku co tam na vyplnenie su - spanok... A ked na to pozrie niekto co sa vyzna, tak poradi lepsie ako tu na MK strielame naslepo tipy co by mohlo pomoct. Ja som isla dole 20 kg, ale nie vsetko islo cez SZ. Ti to az dokoncili.
Zivot nema byt o fitku a obmedzovani sa v jedle lebo strach ze co potom. To je dost odveci. Ide to aj inak. Prirodzene a bezbolestne.

dajana40
autor
11. jún 2019

@zuzana_ci no ano zajtrs mam stretnutie som zwedawa comi povedia,..

midka
11. jún 2019

neviem ci som to prehliadla,,, aku vlastne mas vahu a vysku?

dajana40
autor
11. jún 2019

@midka 155cm 60kg

barbinka94
18. sep 2019

@dajana40 jesť iba šaláty? To je čo za jedálniček?😱😱😞dôležitá je pestrá a vyvážená strava.. robím jedálničky na mieru ak chceš napíš mi 🙂

zuzkabeuty
9. apr 2024

@dajana40 obmedz sacharidy tuk neobmefzene ale živočíšny a bielkoviny gram na kilo váhy

margaretka
9. apr 2024

@zuzkabeuty čoho gram / kg váhy ?