Kedy môžem začať cvičiť po cisárskom?

alenka1990
5. nov 2015
Ahojte.Chcela by som sa spytat,som 7 tyzdnov po cisárskom.Kedy by som mohla zacat cvicit cviky na zadok a stehnaa a hlavne ake cviky???.Mam doma steper,myslite zeby som mohla aspon na steperi kazdy den tak po pol hodke?Dakujeeeeem krasne za kazdu odpoved 😘
slnecnica174
5. nov 2015
Asi je to u kazdeho inak, ale u mna by som si cvicenie 7 tyzdnov po sekcii nevedela predstavit.
marcelatje
5. nov 2015
Myslím že po cisárskom sa odporúča čakať tak pol roka. Teda s cvikmi na brucho určite. Ja som sa po druhom nezotavila doteraz a bude to už 7 mesiacov. Brucho bolí a pred pár mesiacmi (2-3) sa mi pri miernej námahe otvorila rana 8-( 8-( 8-( 8-(
Vyskúšaj, uvidíš 🙂
tjaden
6. nov 2015
ja som pi inej operácií ale povedali mi, že aspoň 2mes určite nie
janka821
6. nov 2015
@alenka1990 Ahoj, u každého je to individuálne. Odporúčam ti dať si urobiť po dvoch mesiacoch (čo je u teba cca teraz) USG maternice vnútornou sondou. Ak ti povedia, že je všetko v poriadku nie je dôvod necvičiť. Všetko v ľahkom tempe, podľa pocitov. Ľahká aeróbna aktivita, posilňovanie, postupne zapájať kľudne cviky aj na brucho. Cvičiť zatiaľ len s vlastnou váhou! Napríklad behať si mohla už dávno. Ak máš možnosť poraď sa zo športovým lekárom na telovýchove. Bežný lekár sa ti k tejto téme normálne nevyjadrí. Všetko vyššie uvedené platí predovšetkým,ak si pred a počas tehotenstva aktívne športovala.
xevulax
6. nov 2015
Ja som po 8 tyzdnoch bola na sone dr vravel ze vsetko ok, cvicit som zacala po 5. Mesiacoch a na preventivke ma zdesene posielal na sterilizaciu lebo sa mi za ten cas jazva rozisla na maternici. Takze asi kazde telo potrebuje iny cas na zahojenie. Ja uz viac deti mat nemozem (ale mam 3 takze to mi uplne staci 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli